Jacco van der Giessen krijgt in kwartier SKNWK op knieën WIK naar verdiende overwinning in degradatieduel tegen Smerdiek Damclub Zierikzee bekert verder DFS bekert verder Koploper wendt sensatie af in topper KNVB voert actie tegen a-sociaal gedrag publiek Theo Wittenberg beste speler Becu en Van de Post pakken dagprijs bridge ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Erwin Theunisse stelde Wilco de Valk in staat de 1-0 voorsprong voor SKNWK aan te tekenen. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - Een goed kwartier op een mensenleven, wat stelt dat nu voor? Niets natuurlijk, doch voor het thuisspelende SKNWK uit Nieuwerkerk duurde het toptreffen in de vierde klas A van de KNVB met het op bezoek zijnde Kogelvangers uit Willemstad net een kwartier te lang. Tot een kwartier voor tijd namelijk leidde de thuisploeg, door een doelpunt van de voet van Wilco de Valk met 1-0 en leek er zich een kleine sensatie af te gaan spelen op het Nieuwerkerkse sportveld 't Springer. Drie treffers, gescoord door Kogelvangers' topschutter Jacco van der Giessen, in het laatste kwartier van de wedstrijd waren echter vol doende om het moedig strijdende SKNWK op de knieën te krijgen. ZIER1KZEE - Het voetbalweekeinde van 11 en 12 maart is door de KNVB afdeling Zeeland uitgeroe pen tot actieweekend tegen het a-sociaal gedrag van supporters langs de voetbalvelden. Alle verenigin gen is gevraagd een brief uit te reiken waarin de sup porters opgeroepen worden zich sportiever te gedra gen tegenover scheidsrechters en tegenstanders. Een uitslag die uiteindelijk zwaar viel bij de in een nieuw tenue gestoken spelers van SKNWK. Een nederlaag is na tuurlijk nooit prettig. Maar de ze keer had er voor de thuis ploeg, mits er verdedigend ade quater was opgetreden, zeker meer ingezeten. SKNWK's rechtervleugelverdediger Kees-Jan van Nieuwenhuize gaf dit na afloop van het duel ook toe. „Er had zeker meer in gezeten voor ons en dat juist maakt de nederlaag zo zuur. Voor mij persoonlijk is het nog zuurder, omdat het juist mijn directe tegenstander was die alle drie de tegentreffers voor Voor de wedstrijd was Machiel- se nog hoopvol gestemd. „We hebben de laatste periode drie goede oefenwedstrijden ge speeld en de wil om WIK van middag een nederlaag toe te brengen is in de groep duide lijk aanwezig. Ik denk dat we hier vanmiddag ook twee pun ten kunnen meenemen. We zijn rekening nam. Hoewel ik bij de eerste teffer ook niet he lemaal vrij uit ging, bleek van middag nog maar eens, dat we met name bij dode spelmomen ten in de verdediging erg kwetsbaar zijn." Teneergeslagen Het was echter niet alleen Van Nieuwenhuize die na afloop te- neergeslagen het veld verliet. Het merendeel van de spelers van de thuisploeg verdween met het hoofd tussen de schou ders richting kleedkamer. Be grijpelijk gezien het eindresul- hebben thuis tenslotte ook ge wonnen van WIK. Het is schit terend voetbalweer,maar het is jammer dat de toestand van het veld zo slecht is." Trainer Cees Joosse wist inder daad dat Smerdiek altijd al een lastige tegenstander is om tegen te voetballen. „We heb ben uit verloren van Smerdiek taat, maar gezien het geboden spel was daar zeer zeker geen reden toe. Tijdens de op een zeer behoorlijk peil staande wedstrijd, waarin beide teams vol op de aanval speelden, liet de ploeg van trainer Piet Die penhorst over het algemeen een goede indruk achter. Met name in de eerste helft speelde de thuisploeg een pri ma partij voetbal, waarbij vooral het middenveld en de aanval in positieve zin opvie len. Met een achterstand van vijf punten op de koploper uit Willemstad, lag het echter ook voor de hand dat de ploeg uit Nieuwerkerk voor de aanval en ook vorig seizoen hebben we nog nooit van ze kunnen win nen. Ik heb de ploeg daarom de opdracht gegeven goed bij de les te blijven en in eerste in stantie te zorgen dat we niet verliezen. Het belangrijkste vind ik dat we in ieder geval moeten knokken, want anders kunnen we wel stoppen." zou kiezen. Binnen drie minu ten had deze strijdwijze van Diepenhorst en de zijne, door toedoen van Wilco de Valk, al bijna het gewenste resultaat. De poging met links, op aange ven van Michel Flikweert, be landde echter op de lat boven de kansloze doelman Peter Moerland. Vanaf dat moment golfde het spel op en neer. Zo kregen na mens de bezoekers Piet Bolle en Ted Dane ieder een miniem kansje op een treffer en voor SKNWK was het wederom De Valk, die bij een goed opgezette aanval door Peter van de Cin- gel werd vrij gespeeld. Hij zag Vrijwel direct na het eerste fluitsignaal van scheidsrechter Hoheker werd duidelijk dat beide ploegen voor de volle winst gingen. Er werd dan ook fel gevoetbald. Al snel werd duidelijk dat WIK de betere ploeg was, maar kansen voor Erik-Jan Kort en Leon Hen- drikse werden nog niet benut in de beginfase van de wed strijd. Onterecht In de twintigste minuut dacht iedereen dat WIK verdiend op voorsprong kwam na een mooie actie van Eric van de Sande. Deze omspeelde drie Smerdiek-verdedigers en schoot de bal knap in de hoek van het doel met zijn linker been. Scheidsrechter Hoheker zag een WIK-speler echter in buitenspelpositie staan en keurde de goal onterecht af. WIK liet zich door dit incident niet uit het spel brengen en speelde, ondanks de soms ge vaarlijke counters van Smer diek, goed en geconcentreerd voetbal. Dit resulteerde in de vijfendertigste minuut in een doelpunt, nadat vlak daarvoor een snoeiharde vrije trap van Marco Ganzeman ternauwer nood was gered door keeper Alex Hoogendoorn van Smer diek. Uit een pass vanuit het middenveld van Leon Hendrik- se ging de verdediging van Smerdiek de fout in. Gerrie de Vlieger profiteerde hiervan en maakte met een mooie lob over Hoogendoorn 1-0 voor WIK. Vijf minuten na de rust beslis te Leon Hendrikse de wed strijd na opnieuw een mooie aanval van WIK. De bal kwam na een vrije trap van Leon Hen drikse, via de muur bij Eric zijn schot echter door Moer land gekeerd met de voeten. In de 33e minuut dan toch ein delijk het doelpunt, waar het thuispubliek op zat te wachten. Een individuele actie van De Valk door het centrum van de Kogelvangers-verdediging werd in eerste instantie door aanvoerder Rob Heijstek gepa reerd. Maar de goed meegeko men Erwin Theunisse stelde De Valk alsnog in staat om richting het vijandelijke doel op te rukken. Alleen voor Moerland aangekomen faalde de blonde SKNWK-speler niet en schoof de bal uiterst be heerst in de rechter beneden hoek: 1-0. Er had in de eersté helft zelfs meer ingezeten voor de thuis ploeg, want twee minuten na de openingstreffer van De Valk had dezelfde speler zeer zéker een strafschop voor zijn ploeg verdiend. Hij werd binnen de beruchte lijnen onreglementair tegen de grasmat gewerkt. Scheidsrechter Van der Walt uit Den Haag wenste echter niets van De Valks buiteling weten en wuifde het voorval gedecideerd weg. Nadat Erwin Theunisse direct na rust een kopbal rakelings over het Kogelvangersdoel zag verdwijnen, pakte de ploeg uit Willemstad stilletjes aan het initiatief naar zich toe. De kop loper kreeg het middenveld in handen en de druk op het doel van Leon Quik werd sluip- moorderig opgevoerd. In de 74e minuut resulteerde dit in de gelijkmaker van Jacco van der Giessen. Vier minuten later was de wedstrijd definitief be slist, toen andermaal Van der Giessen uit een hoekschop schitterend inkopte in de rech terbovenhoek (1-2). In de allerlaatste minuut was het weer Bolle die een hoofdrol voor zich opeiste. Vanaf links slalomde hij het strafschopge bied binnen waar hij bij Mar- tijn Neele over de knie ging: strafschop. Vanaf elf meter vol tooide Jacco van der Giessen zijn onvervalste hattrick en be paalde, ietwat geflatteerd, de 1- 3 eindstand; SKNWK - Kogelvangers: 1-3 (1- 0). Scoreverloop: 33. Wilco de Valk 1-0, 74. Jacco van der Gies sen 1-1, 78. Jacco van der Gies sen 1-2, 90. Jacco van der Gies sen 1-3 (strafschop). Gele kaar ten: Mark de Haan (SKNWK), Edwin Veldman, Paul Vriens, Piet Bolle en Ted Dane (allen Kogelvangers). Scheidsrechter: Dhr. T. van der Walt uit Den Haag. Toeschouwers: 170. van de Sande. Van de Sande zette een een-twee op met El- mar Verhage en had de bal ver volgens voor het inschieten. In plaats daarvan legde hij echter breed op de meegelopen Leon Hendrikse die 2-0 scoorde. Faalden Na deze treffer kwam Smer diek niet meer in het spel voor. WIK ging onvermoeid door, maar verzuimde de vele kan sen die het kreeg af te maken. Zo faalden onder anderen Erik-Jan Kort en Leon Hen drikse in de afwerking. Voor de toeschouwers bleef de wed strijd een mooi schouwspel, hetgeen te danken was aan het goede spel van WIK. Trainer Cees Machielse gaf na afloop ook toe dat de wedstrijd eigenlijk na de 1-0 al gespeeld was. „Onze ploeg draaide goed mee tot die goal en daarna zijn we eigenlijk nauwelijks meer in de wedstrijd gekomen. We hebben geen kansen kunnen creëren en moeten blij zijn dat we de schade nog beperkt kun nen houden." Beloning Theo Wittenberg kreeg uitein delijk de verdiende beloning voor zijn werklust door vlak voor tijd de eindstand te bepa len op 3-0. Na een goede pass van achteruit kon hij alleen doorgaan op keeper Hoogen doorn. Met een Smerdiek- verdediger in zijn rug, maakte hij met een beheerste stiftbal de derde treffer voor WIK. Cees Joosse was tevreden na afloop. „We hebben eindelijk weer eens een gehele wedstrijd inzet getoond en je ziet direct resultaat. Het had inderdaad een hogere score kunnen zijn, maar met 3-0 ben ik ook tevre den." WIK-SMerdick 3-0 (1-0). Score- verloop: 35. Gerrie de Vlieger 1-0. 48. Leon Hendrikse 2-0. 89. Theo Wittenberg 3-0. Scheids rechter: Z. Hoheker uit Middel burg. Tbeschouwers: 80. De actie in Zeeland is een uit werking van de aanbevelingen in het kader van de landelijke campagne Begrip en Onbegrip. Volgens het afdelingsbestuur van de KNVB laten zogenaamd de supporters zich mensonte rend uit. Tegenstanders en scheidsrechters worden de meest ernstige ziektes toege wenst en zelfs de eigen spelers ontkomen niet aan scheldka nonnades. Met de actie wil het bestuur duidelijk maken dat het schoon genoeg heeft van het verbale en fysieke geweld bin- Zierikzee speelde geconcen treerd en praktisch foutloos en de tijd werd goed gebruikt. Jos de Wild moest het centrum lang aan zijn tegenstander la ten, maar in het eindspel werd het uiteindelijk een problemlo- ze remise. Een niet fitte John Honig speelde een prima posi tiepartij waarin hij in het mid denspel een schijf voorkwam en dat was voldoende om later de volle winst te incasseren. Cor Boot speelde een partij waarbij er over en weer moge lijkheden tot voordeel in kwa men, maar uiteindelijk werd het terecht remise. Aart Walraven liet in het late De volgende speelavond, de derde en laatste periode, wordt het kampioenschap beslist. De gemiddelde score in de groepen A, C en D was 72 pun ten en in groep B behaalde men 96 punten. Poule A: 1. mevr. Tuinman - heer v. Assendelft 87.00, 60.42; 2. mevr. Tbrwisscha - heer Ge- drojc 80.20, 55.69; 3. echtp. v. d. Berg 78.00, 54.17; 3. dames v. Oost woud-Wij denes - v. d. Duyn 78.00, 54.17; 5. dames v.'t Leven - Schaalje 74.40, 51.67; 6. dames d. Feyfer - v. d. Zande (F) 69.00, 47.92; 7. echtp. Pom- per 63.20, 43.89; 8. echtp. Sto- kla 59.80, 41.53; 9. echtp. Hol lander 58.40, 40.56. Poule B: 1. mevr. Brinckman - heer Boot 118.00, 61.46; 2. da mes Becu - v. d. Post 105.00, 54.69; 3. mevr. Flohil - heer Ho- gerheyde 102.80, 53.54; 4. heer v. Oost woud-Wij denes - mevr. Gedrojc 102.60, 53.44; 5. mevr. Stoutjesdijk - heer d. Vries 102.00, 53.13; 6. dames Geluk - Bruse Boys 3 schakelde eerder de standaardteams van ZSC en SPS uit. DFS kon niet aan de zegekar van coach Frans de Ou de en zijn kornuiten worden ge bonden. Peter Aertssen: „Tbch hebben die mannen nogmaals getoond het spelletje goed door te hebben. Goed positiespel. Ja, alleen conditioneel niet. Daar kwamen ze te kort". Tien minuten voor rust kwam de ploeg uit Burgh-Haamstede op 0-1. Een goeie aanval leek te eindigen bij Bruse Boys-kee per Ronald Braam. Braam kreeg echter de bal niet onder controle en bood Arno de Ko ning de gelegenheid de score te openen. Jacob van Boven gaf de Brue- naren na rust de hoop op meer. nen en langs de voetbalvelden. Het bestuur is van mening dat dergelijke supporters direct moeten worden aangesproken door een verenigingsbestuur- der. Om de bestuurders een hand vat te geven is er een brief op gesteld onder de titelJe zou je toch schamen, als je zo'n brief kreeg!'. In deze brief worden de uitlatingen van supporters aan de kaak gesteld. Daarnaast worden supporters die zich on sportief gedragen, bedreigd met een verbod het voetbalter rein te betreden. middenspel zijn tegenstander bewust een dam nemen, maar die had er duidelijk meer last dan gemak van. Walraven was twee schijven voorgekomen en uiteindelijk verdwenen dam en een groot aantal schijven en was de partij voor hem gewon nen. Zodoende won Zierikzee ruim met 6-2 en mag men het in de kwartfinale in een uitwed strijd op dinsdag 7 maart opne men tegen het sterke Tholen II. Zierikzee-Aagtekerke: M. J. Walraven-M Provoost 2-0 J. de Wild-D. Bosselaar 1-1 J. M. Honig-F. Blaas 2-0 C. L. Boot-J. Maranus 1-1 v. d. Zande (R) 99.00, 51.56; 6. dames Hogerheyde - v. d. Wek ken 99.00, 51.56; 8. heren Does - Eekman 84.80, 44.17; 9. echtp. Stouten 82.40, 42.92; 9. dames v. Assendelft - Lievense 82.40, 42.92; 11. mevr. Plaating - heer d. Jongh 78.00, 40.63. Poule C: 1. heren Becu - v. d. Post 96.00, 66.67; 2. dames v. Oeveren - Tfennekes 90.00, 62.50; 3. dames Schot - Verkaart 79.00, 54.86; 4. mevr. Quik - heer v. Tiggelhoven 70.00, 48.61; 5. dames Deïst - Steutel 65.00, 45.14; 6. echtp. Holm 59.00, 40.97; 6. dames Does - Eekman 59.00, 40.97; 8. echtp. Kuipers 58.00, 40.28. Poule D: 1. dames v. d. Mark - v. Willegen 90.00, 62.50; 2. mevr. Holty - heer Holty (J) 80.00, 55.56; 3. dames Broos- hooft - Brouwer 77.00, 53.47; 4. dames Gaanderse (J) - Gaan- derse (W) 75.00, 52.08; 5. echtp. Dijkstra 72.00, 50.00; 6. heren v. d. Tol - v. d. Wekken 66.00, 45.83; 7. dames d. Jonge - Schif- fer 64.00, 44.44; 8. echtp. Bil 52.00, 36.11. Met zijn treffer bracht hij Bru se Boys 3 volop terug in de wedstrijd. Bij DFS kwam Richard Eerd- mans in het veld voor ex-Bruse Boys speler Herber Goud zwaard. „Hij werd hard aange pakt en ik wil hem graag vol gende week er weer bij heb ben", verklaarde Aertssen de wissel. Eerdmans wist twintig minuten voor tijd de 1-2 te sco ren. Arco Dekker kopte kort voor tijd, nadat de bal van de lat terugkwam, de 1-3 binnen. „De overwinning is wel te recht. Al was het wat stug te noemen", besloot Aertssen zijn relaas. DFS ontmoet in de kwartfinale op eigen terrein Meeuwen. De werklust van Theo Wittenberg werd beloond met de derde treffer van WIK. (Foto: Marijke Fol kertsma). KERKWERVE - „We hebben vanmiddag verdiend gewonnen gezien de inzet en het betere spel", aldus WIK-trainer Cees Joosse na afloop van het degradatiedu el tegen Smerdiek. Het duel werd door zijn ploeg met 3-0 gewonnen. Zijn collega Cees Machielse uit Smerdiek was het met Joosse eens. „Een duidelijke neder laag waar we zelf weinig aan hebben kunnen doen", luidde diens commentaar. Walraven en Honig winnen ZIERIKZEE - Het viertal van .damvereniging Zierik zee heeft zich geplaatst bij de' laatste acht teams in de Zeeuwse bekercompetitie. Men wist de thuiswed strijd tegen het altijd lastige Aagtekerke overtui gend te winnen met 6-2. Bridge parencompetitie ZIERIKZEE - De leden van de Zierikzeese Bridge club hebben de laatse speelavond gespeeld van de tweede periode in de parencompetitie. De absolute zaaltop was voor de heren Becu en Van de Post met een score van 66.67% Na 1-3 winst op Bruse Boys 3 BRUINISSE - „We hebben ons in ieder geval niet la ten verrassen", vertelde DFS trainer Peter Aertssen voor de kleedkamer op het sportveld van Bruse Boys. DFS won in een vrijwel gelijkopgaande strijd erg moeizaam met 1-3 van Bruse Boys 3.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8