schrik vrij Arnemuiden Bruse Boys met de in duel met sterker 3 MEVO bekert ronde verder na ruime winst tegen Hoek Ouwerkerk niet langs Renesse 2 Aangeenbrug speelt remise tegen Krijger Bruenaren behouden marge van drie punten op Aspiranten Delta Sport behalen titel in afdeling Aad de Mos Slappe vertoning van gehavende elftallen ZSC onderuit tegen Cadzand MAANDAG 6 MAART 1995 NR 25734 7 John van Dijke middenliep tegen een gele kaart op en mag waarschijnlijk de volgende wedstrijd langs de kant toekijken. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE - „We gaan voor de volle winst", vertelde Arnemuiden-trainer Kees Houtepen vooraf aan het treffen met Bruse Boys. Achteraf kon de trainer het moeilijk verkroppen. Arnemuiden verdiende over de gehele wedstrijd eigenlijk de winst, maar kreeg die niet. Bruse Boys en Arnemuiden streden voor wat ze waard waren en maakten er samen een aantrekkelijke wedstrijd van. Onder leiding van de zwakke scheids rechter Bruynooge uit Wemeldinge eindigde Bruse Boys tegen Arnemuiden in 1-1. Z1ERIKZEE - Twee ronden voor het einde van de competitie konden de aspiranten B van handbalver eniging ZHV/Delta Sport de kampioensbloemen van de afdeling Rotterdam in ontvangst nemen. Door een overwinning van 19-7 op Snelwiek hebben ze een onoverbrugbare voorsprong van acht punten op Unitas. Al na twee minuten zette scheidsrechter Bruynooge de toon voor zijn warrige stijl van fluiten. Hij zorgde gedurende de hele wedstrijd voor onno- digde irritaties tussen hem, spelers en trainers. Bruse Boys-speler Eric Bleiji vv.erd vastgepakt in het stfófschob-^ gebied maar bleef overeina. Bruynooge weigerde voor strafschop te fluiten. ,,A1 had Eric willen gaan liggen, dan kon het niet. Hij werd vastge houden", sprak Bru-trainer Theo Moerland verbitterd. Moerland had het aan de zij lijn, evenals collega-trainer Kees Houtepen, zichtbaar moeilijk met de fluitstijl van Bruynooge. „Hij was niet con sequent. Hij floot niet voor pe- MEVO had voor het bekerduel tegen Hoek 3, onder anderen Peter Fooy, Rutger Punt en Carlos de Mendonga, weer van stal gehaald. Peter van der Lin- nalty. Direct daarna floot hij wel tegen ons aan de andere kant", beschreef Moerland de incidentrijke beginfase. Arnemuiden, de ploeg in vorm, tegen de koploper die bezig is aan een wat mindere periode. Met drie punten uit de eerste acht eb Veertien uit de tweede acht stelde het jubilerende Ar nemuiden (50 jarig-bestaan) de kandidatuur voor een hogere positie op de ranglijst. Overwicht Het werd een echte strijd tus sen de twee ploegen uit de Zeeuwse vissersdorpen. De eerste tien minuten gelijk waardig, daarna twintig minu- de en Mark van Dijke zitten nog steeds in de ziekenboeg. Voor Van Dijke zit een spoedi ge terugkeer er niet in. Vrijdag werd bekend dat hij een opera ten voor Bruse Boys. Vervol gens de rest van de eerste helft en bijna de gehele tweede helft een overwicht van de bezoe kers. Al was Bruse Boys in de tweede helft via drie spelde- prikken erg dicht bij een tref fer. Een treffer die uiteindelijk wel viel te noteren voor Willem We- bers. En dat was al lang gele den. Voor het eerst in negen competitiewedstrijden wist Webers de gang naar het net te vinden. Buiten dat speelde hij aanmerkelijk beter dan in zijn vorige optredens. „Toch ging het voor mezelf nog niet echt lekker. Het kan nog veel beter. Die goal, je moet er staan." Webers lijkt dus hersteld van een wat mindere periode. „Ik tie aan zijn knie moet onder gaan. Behalve het geblesseerde twee tal miste Olijhoek Wilco Ver wijs, Kees Ver west en Jan en heb weer meer kracht. Maar ik ben de laatste vijf weken dan ook iedere week twee keer .naar de fysiotherapeut ge weest. Dat helpt." Gevaarlijk Bruse Boys tegen Arnemuiden verveelde geen moment. De thuisploeg was dus via Eric Bleiji het eerst gevaarlijk. Ar nemuiden kreeg via Kees Da- vidse, schot net naast, en Jos Poortvliet, geheel vrij voor keeper Jacob Muller, grote kansen. Nadat eerst een vrije trap van Jacob van den Berge rakelings naast verdween lag Van den Berge aan de basis van de openingsgoal. Johan Heikamp. Dit kwartet verkoos de lange latten boven een partijtje voetbal. Voor Jo han Heikamp maakte dit ove rigens geen verschil. In ver band met een schorsing was hij dit weekend niet speelgerech tigd. Afweten MEVO trad dus met een fanta sieopstelling binnen de lijnen. Juist in deze situatie zou je van de vaste krachten iets extra's mogen verwachten. Niets is echter minder waar. Bij velen zat blijkbaar de carnaval nog in de benen. „Dat is ook het manco van MEVO", zei Olij hoek na afloop. „Degenen waar je iets van verwacht laten het gewoon afweten. En dan heb je mazzel dat zoiets tegen zo'n tegenstander gebeurt." Die tegenstander kampte met nog grotere bezettingsproble men dan de thuisploeg. Met een team dat bestond uit spe lers van het derde, vierde en vijfde elftal, waaronder de reeds 55-jarige Wim Jansen, was Hoek 3 afgereisd naar Zie- rikzee. De enige reserve speel de noodgedwongen de rol van grensrechter. De dug-out bleef leeg, want trainer Hamelink had daags voor de wedstrijd zijn ontslag gekregen. Hij wei gerde namelijk met een derge lijke ploeg te spelen. De wedstrijd zelf was er eentje voor de statistieken. In de twaalfde minuut was het Hoek-speler Braafhart die de score voor MEVO opende. Hij kreeg uit een hoekschop de bal ongelukkig op zijn hoofd, waarna deze achter keeper Van Dixhoorn verdween. Vijf mi nuten later was het Dick van Splunder die voor 2-0 zorgde. Uit Bruse Boys' eerste corner, genomen door Jakkoo Brou wer, kopte Jacob van den Berge hard in. Arnemuiden-keeper Henk van Sabben kreeg de bal tegen het lichaam. Het te- rugstuitende leer werd door de attente Willem Webers de tou wen ingeschoten. Kort na de 1-0 kreeg Bruse Boys via Peter Willemse, na goed werk van Eric Bleiji, de kans op 2-0. Willemse zag zijn schuiver naast verdwijnen. Arnemuiden probeerde daarna Bruse Boys met stevig voetbal uit de wedstrijd te halen. En dat lukte. Linksback Jacco Schroevers zag een schot via de buitenkant van de paal naast verdwijnen. Kees Davidse zag daarna nog voor rust zijn inzet gestopt door de in grote vorm verkerende Jacob Muller. Aan diggelen De eerste twintig minuten na rust hield een onrustig spelend Bruse Boys nog stand. Jacco Schroevers noch Johnny Crucq gelukte het om met prima kop ballen van dichtbij de steeds beter keepende Muller te ver schalken. Tbch kon Muller daarna vissen. Met een hard en droog schot na een goed opge zette aanval knalde Kees Da vidse de Bruse voorsprong compleet aan diggelen. En ver diend. Jacob Muller hield Ar nemuiden daarna van de 1-2 af door een ingestudeerde vrije trap van Johnny Crucq te ke ren. Het laatste kwartier kon Bruse Boys de noodgedwongen ingenomen verdedigende stel lingen wat verlaten. Via twee keer Peter Willemse en een vrije trap van Jacob van den Berge kwam Bruse Boys nog bijna aan de winst. Dat kwam ook Arnemuiden nog bijna in blessuretijd. Op aangeven van Jacco Moerdijk -faalde Jos Poortvliet echter. Bruse Boys-trainer Theo Moer land was content met een punt. Moerland: „We hebben momen teel de ploeg niet om op de winst te spelen". Volgende week, uit in de topper tegen AZW, zal blijken hoe Bruse Boys er daadwerkelijk voor staat. Bruse Boys - Arnemuiden 1-1 (1-0). 19. Willem Webers 1-0. 66. Kees Davidse 1-1. Gele kaarten voor Jakkoo Brouwer en John van Dijke van Bruse Boys. Scheidsrechter: M. Bruynooge uit Wemeldinge. Toeschouwers: 170. Een verre uittrap van keeper Sander Kloos kwam bij Cle ment van Splunder terecht. De ze legde breed op zijn broer, die alleen voor de keeper niet faal de. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd kwam op naam van Erik Wijsman. Uit een vrije trap in de dertigste minuut kwam de bal via Rutger Punt bij Wijsman terecht. Hij haalde vanaf twintig meter uit en zag de bal als een streep in de lin kerkruising van het doel ver dwijnen. Dick van Splunder zorgde in de veertigste minuut voor 4-0 en drie minuten later bepaalde Carlos de Mendonga de ruststand op 5-0. In de tweede helft was het Hoek dat fel in de aanval ging. Dat resulteerde na vier minu ten al in een treffer van Mark Dees. Op aangeven van Stef van Trippert verschalkte hij met een laatste tikje de voor Kloos ingevallen keeper Jan van der Linde. Voor Kloos was het de eerste keer dat hij dit seizoen in een officiële wed strijd mocht toekijken langs de zijlijn. Maar de gelegenheid was er dan ook naar, gaf Olij hoek toe. In het resterende deel van de wedstrijd zakte het spelpeil naar een nog bedenkelijker ni veau. Zonder dat er enig con cept in het spel was te ontdek ken golfde het spel op en neer, daarbij voortdurend het mid denveld overslaand. In de 65ste (jninuut zorgde De Mendonga voor 6-1. Een kwartier later te kende Dick van Splunder voor de eindstand (7-1). Het enige.waar Olijhoek blij mee kon zijn was de overwin ning. Zoet proefde deze echter niet. „Dit is geen maatstaf. Hier hoef ik slechts weinig woorden aan vuil te maken. Volgende week zien we wel waar we staan." MEVO-Hoek 3: 7-1 (5-0). Score verloop: 12. R. Braafhart (1-0, e.d.). 17. Dick van Splunder (2- 0). 30. Erik Wijsman (3-0). 40. Dick van Splunder (4-0). 43. Carlos de Mendonga (5-0). 49. Mark Dees (5-1). 65. Carlos de Mendonga (6-1). 80. Dick van Splunder (7-1). Scheidsrechter A. van Donge uit Bruinisse. Tbeschouwers: 30. De Zierikzeeënaren gingen voortvarend van start. Ivo Wit- teman opende de score voor Delta Sport vanaf de cirkel. De thuisploeg ging daarna goed door. Met snel spel en een hech te verdediging wist Delta Sport al voor de rust een ruime voorsprong van vijf punten op te bouwen (8-3). Het wedstrijdbeeld verander de in de tweede helft niet. Snel wiek kwam er niet aan te pas. Met acht doelpunten op rij liet de thuisploeg er geen enkele twijfel over bestaan wie de be- Renesse 2 speelde met Peter Bouterse in de ploeg. Juist hij was nadrukkelijk aanwezig als belangrijkste tegenstander van Ouwerkerk. Na een half uur spel kwam Renesse 2 op een 1-0 voorsprong. Een te rugspeelbal werd door Ouwer- kerk-keeper Michel Begemann finaal gemist. Nog voor rust was het Wouter van Marie die Ouwerkerk via, zoals Goud het omschreef, een kluts-kluts bal, langszij bracht. De laatste twintig mi nuten voor rust had Ouwer kerk de klus moeten klaren. Dat werd verzuimd. De tweede helft gaf hetzelfde De Zierikzeese trainer was met een gehavend ZSC afgereisd naar Cadzand. „We misten van daag door ziektes, blessures en vakantie weer zes man. Het was minnetjes. Cadzand is ook geen wonderploeg. Maar als je ze de ruimte geeft en ook geen rugdekking geeft. Ja, dan gaat het mis", sprak Kommer na af loop. Vlak voor rust kwam Cadzand door Akim Senala op 1-0 toen hij drie ZSC-spelers wist uit te kappen en vanaf zestien meter Johan van der Horst kansloos liet. Hij lokte een stukoffer uit en Martin Krijger ging daarop in. Mede door kleine foutjes van de zwartspeler kreeg Martin Krijger zeer gevaarlijke aan- valskansen. Deze kansen ble ken later toch niet voldoende te zijn om de overwinning af te dwingen. Tbnslotte besloot Krijger door een dame-offer een remise te forceren. Door dat offer werd het eeuwig schaak met een paard. De spelregels bepalen dat eeuwig schaak remise is. A. Bloom werd door Arend Bandsma vakkundig in de pan gehakt en ook Stoel kon geen echte vuist maken tegen de goed spelende Hans Baris. Al vrij vlug moest hij opgeven. M M. Krijger- J. Aangeenbrug W-W A. Bandsma-A. Bloom 1-0 S. Stoel-J. Baris 0-1 J. van Dalsen- J. Verduijn den Boer V2-V2 A. van der Westen- J. Dopper V2-V2 C. Polderman-E. de Jonge 0-1 J. Verkerk-J. J. Hoogstrate 0-1 J. Bom-A. de Jonge 0-1 tere ploeg was (16-3). Ook bij de spelers rees het besef dat het kampioenschap binnen ge haald was. De concentratie ver slapte waarvan Snelwiek ge bruik maakte met vier doel punten. Delta Sport herstelde zich met drie treffers waardoor de eindstand bepaald werd op 19-7. ZHV/Delta Sport - Snelwiek: 19-7 (8-3). Doelpunten: Wilbert Eekhof (6), Joris Frohwein (4), Ferdi Reedijk (3), Ivo Witteman (3), Guust Sluijs (2) en Jimmy Niemans. beeld. Renesse 2 bleef via uit vallen de gevaarlijkste ploeg. Het was Peter Bouterse die met een ware driebander, paal- paal-goal, de thuisploeg weer op winst zette. Het slotakkoord was weer van de Duivelandse ploeg. In de re bound na een vrije trap stelde Michel Schoenmaekers één punt veilig. Ouwerkerk ver speelde zo haar tweede punt in deze competitie. „We hadden eigenlijk het geluk van de koploper. En we moeten wel tevreden zijn met een punt. Meer zat er niet in. We hadden een off-day", besloot Jaap Goud. Tien minuten na rustkwam ZSC via Niels Dogger langszij. ZSC kreeg de wedstrijd wat be ter onder controle. Toen echter viel laatste man Henri de Voogd geblesseerd uit. Daarna werd volgens Kommer de orga nisatie achterin wat minder. Cadzand profiteerde en via twee doelpunten van Jean-Paul Martelé werd de 3-1 eindstand bepaald. „Die mannen waren qua werklust beter. De tweede helft hebben we zelf geen kans gehad. We kwamen vandaag te kort", besloot Kees Kommer. C. van Eldik-T. Brouwer 1-0 P. Legerstee-D. Does wijk V2-V2 J. Philippo-H. Bremer 1-0 P. Kramer-P. van den Berg 0-1 G. v. d. Waarden-A. Kouters0-1 A. van den Berg-H. Nelisse 0-1 BREMEN (ANP) - Aad de Mos wordt de nieuwe trainer van Werder Bremen. Manager Wil ly Lemkc van de Duitse top club heeft dat maandagoch tend bekendgemaakt. De Mos volgt Otto Rehhagel op, die naar Bayern München vertrekt. De Mos werd in het begin van dit seizoen ontslagen bij PSV. Daarvoor werkte hij bij Ajax, KV Mechelen en An- derlecht. Het bestuur van Wer der benaderde De Mos dit weekeinde. Zondagavond ver trok de 47-jarige oefenmeester naar de Noordduitse stad. Hij was net terug van een win tersportvakantie MEVO-speler Carlos de Mendonqa wist keeper Van Dixhoorn twee keer te verschalken. (Foto: Ma rijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Met een ruime 7-1 overwinning op Hoek 3 schaarde MEVO zich bij de laatste acht in het bekertoernooi, waarbij de ploeg een uitwedstrijd tegen Nieuwdorp wacht. Anders dan de uitslag doet vermoeden was er van spranke lend voetbal van de thuisploeg geen sprake. Integendeel; alleen omdat Hoek met een nog gehavender elftal dan MEVO in het veld trad wandfelde MEVO naar een gemakkelijke overwinning. Voor het vertoonde spel had trainer Gerard Olijhoek slechts twee woorden nodig: „Verschrikkelijk slecht." 'We hadden een off-day RENESSE - Renesse 2 bedwong op eigen veld de aan staande kampioen van de 3e klas A, Ouwerkerk. Na een 1-1 ruststand kon na negentig minuten 2-2 als eindstand op het wedstrijdformulier worden bijge schreven. „Het was slecht van onze kant", gaf Ouwerkerk-trainer Jaap Goud toe. 'Het was minnetjes' CADZAND - ZSC is tegen de zesde competitieneder laag van het seizoen opgelopen. In Cadzand bleek de thuisploeg met 3-1 de sterkste. Na veertien wedstrij den heeft de ploeg van Kees Kommer alleen Waarde en Kats nog onder zich op de ranglijst. Schaakcompetitie Zierikzee ZIERIKZEE - De klapper van de avond was de schaakpartij, van de huishoudelijke competitie schaakvereniging Zierikzee, Martin Krijger tegen Hans Aangeenbrug. Iedereen keek er met spanning naar uit. De spelers zelf het meest. Hans Aangeen brug, nog steeds geteisterd door pijn van een pas ge trokken kies, koos voor een Siciliaanse verdediging.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7