Politie Goeree-Overflakkee Perfect Driving Competition (PDC) Regionale Projectgroep Verkeersveiligheid Goeree-Overflakkee Rekreatiecentra geven elkaar de hand Werkvoorzieningsschap Binnenhof in het Prieel Flakkeese Voorjaarsbeurs 5 Extra actie: Met vlag en wimpel Binnen het Intergemeentelijk Samenwerkingsverband Goe ree-Overflakkee zet de Regionale Project-groep Verkeers veiligheid Goeree-Overflakkee zich in om de verkeersveilig heid te bevorderen. Dit doet zij door het organiseren van de landelijke acties, zoals de actie „Wij gaan weer naar school" en acties die specifiek op de regio gericht zijn, zoals de actie „Landbouwverkeer". Dit jaar wil de projectgroep een extra actie organiseren die gericht is op de jeugd. De Flakkeese beurs 1995 die in het teken van verkeersveiligheid staat, vormt het startpunt van deze nieuwe actie. Uit de statistische verkeersongeval- lencijfers blijkt dat zich onder de onge valsslachtoffers veel voetgangers en fietsers bevinden. Zij vormen dus een zwakke groep in het verkeer. Dat bete kent dat zij extra bescherming nodig hebben om veilig aan het verkeer deel te kunnen nemen. Binnen het ver- keersveiligheidsbeleid zet men zich op landelijk, provinciaal en regio naal/plaatselijk niveau in om het aantal verkeersslachtoffers tot het jaar 2000 met 25% te verminderen. Hierbij richt men zich op voorlichting, specifieke acties en het opsporen resp. verbete ren van de gevaarlijke punten, de zgn. „black spots". Met de „mens-voer- tuig-weg-aanpak" wordt geprobeerd de verkeers(on)veiligheid bij de bron(nen) aan te pakken: het gedrag van de mens, de toestand van het voer tuig en van de wetten. Schoolgaande jeugd Dagelijks fietsen vele kinderen in deze regio van en naar school of gaan opeen eigen fietsje met hun moeder en broer tje en/of zusje boodschappen doen in het dorp. Naast de aparte fietspaden komt men vele grote en kleine fietsers op de gewone openbare weg tegen. Door de grote hoeveelheid (vracht auto's zijn vooral de kleine kinderen bijna niet zichtbaar in het verkeer. De overige weggebruikers worden daar om opgeschrikt als opeens een klein fietsje opduikt met alle mogelijke ge volgen van dien. De regionale project groep wil deze kleine vërkeersdeelne- mers zichtbaar maken. Met vlag en wimpel Jonge kinderen hebben nog niet veel kennis van het verkeer en kunnen plot seling afwijkende bewegingen maken. Om de zwakke positie van deze groep verkeersdeelnemertjes in het verkeer te versterken is gezocht naar iets dat zowel de veiligheid van de kinderen be vordert als een waarschuwing geeft naar de andere verkeersdeelnemers. Zo zijn er lange vlaggetjes ontwikkeld. De felle kleur valt op grotere afstand op en de hoogte van het vlaggetje doet kinderen met vlag en wimpel boven het verkeer uitsteken. Het vlaggetje geeft aan iedereen aan: „hier kom ik". RPVGO actie Fietsvlag De regionale Projectgroep Verkeers veiligheid Goeree-Overflakkee (RPVGO) wil het gebruik van deze vlag getjes stimuleren. Daar over enkele weken het voorjaar begint en vele men sen met het betere weer de auto zullen laten staan om de fiets te pakken is de Flakkeese Beurs 1995 een mooi start punt voor de nieuwe actie Fietsvlag. Door middel van de regionale pers en op de stand van de regionale project groep op de beurs zal men u graag meer vertellen over deze en de andere acties. U bent van harte welkom. Wie lust heeft in het leven en inzet weet te geven zal nooit alleen zijn „Samen op weg voor een veilig verkeer" is het thema, waar aan tijdens de Flakkeese Flora veel aandacht wordt besteed. De politie van Goeree-Overflakkee zal dan ook zeker tijdens deze dagen niet ontbreken en aanwezig zijn in de Staver. Tijdens de beurs kunt u informatie krij gen overeen „Veilige Fiets" en overde alcoholwetgeving. U krijgt nu de mo gelijkheid om eens te „blazen'zonder dat het u direct geld kost. Verder krijgt u ruimschoots de mogelijkheid om kennis te maken met uw gebiedsge bonden politiefunctionaris en zijn werk. Welke politieman/vrouw werkt er nu bij u in het dorp of bij u in de wijk? Wat kan hij zoal voor u betekenen? Waar en wanneer kunt u hem bereiken. Op al deze vragen en op nog veel meer kunt u tijdens de Flora antwoord krij gen. Samen met u op weg naar een veilig(er) Flakkee. Genieten De Perfect Driving Competitie (een initiatief van het Regio naal Orgaan Verkeersveiligheid Zuidholland) is een competi tie voor jongeren tussen de 18 en 23 jaar, die rijbewijs B heb ben. De Perfect Driving Competition is landelijk. In een aantal regio's vinden voorrondes plaats. Middelharnis is gekozen als centrumstad van Goeree/Overflakkee. De tien beste van de voorronde in Middelharnis plaatsen zich voor de landelijke finale. 8 proeven van voertuigbeheersing in de Sporthal, 15 maal toetsing van je kennis der ver keersregels. Samen met een rij-instructeur in de stad je weggedrag laten toetsen. De PDC wordt alleen op zaterdag 4 maart gehouden. Een voorbeeld van de bloemenpracht op de beurs. Het werkvoorzieningsschap Binnenhof presenteert zich ook dit jaar weer in het Prieel. Aangesloten wordt op het thema „verkeer". In het Prieel wordt een rotonde aangelegd waar omheen enerzijds een aantal aktiviteiten van het bedrijf wor den uitgebeeld. Met dik 400 medewerkers heeft Bin nenhof een grote diversiteit aan pro fessies in huis en kan men al heel snel inspelen op een arbeidscapaciteits- vraagstuk van welke aard dan ook. De beurs staat in het teken van de Flak keese Flora, uiteraard ontbreekt het groenvoorzieningsbedrijf van Binnen hof dan ook niet. De rotonde en de industriële aktivitei ten zijn als het ware aangelegd in een park waarin zoveel mogelijk levende materialen zijn gebruikt afkomstig uit eigen kwekerij van Binnenhof. Schoonmaakbedrijf Daarnaast wordt het nieuwe schoon maakbedrijf geïntroduceerd. Deze tak van het bedrijf biedt met hiervoor spe ciaal opgeleide en getrainde mede werkers haar diensten aan voor bedrij ven, instellingen en partikulieren en is tevens in staat een integraal schoon- maakpakket te leveren. Nieuwe aktiviteiten Daarnaast presenteert Binnenhof een Het is dan ook zeker de moeite waard om ook het Prieel in de wandelroute op te nemen. Een oude Griekse wijsgeer zei het reeds jaren geleden en het is zeer van toepassing op het grote evenement van 1 tot en met 4 maart 1995 in rekreatiecentrum De Staver te Middel harnis. En inzet hebben de beide heren; Leen Jordaan, manager van rekreatiecen trum De Staver in Middelharnis en Dean van der Wekke, verantwoordelijk voor de afdeling PR Communicatie van Gran Dorado Port Zélande, in het afgelopen jaar zeker getoond. De prille contacten tussen beide centra zijn uit gediept en met het opnieuw presente ren van Gran Dorado Port Zélande op de Flakkeese Konsumentenbeurs 1 t/m 4 maart a.s. blijkt dat het prachtige vakaritiehavenstadje aan de Brou- wersdam graag mee wil werken aan het verstevigen van de band met de collega in Middelharnis. Een resultaat wat Theo Reinink en zoon Sander; beursorganisatoren van dit evene ment, alleen maar kunnen toejuichen. Groeimarkt De rekreatie is een groeimarkt en als een bedrijf als Gran Dorado Port Zélan de door zijn goede contacten met de Staver naar de beurs komt, geeft dit Waarom zou de toerist de omgeving niet gaan verkennen is immers ook de bedrijfsfilosofie van Gran Dorado Port Zélande. Zoals Van der Wekke aan- - geeft benadrukt men graag het open karakter van het vakantiehavenstadje. "Laat onze gasten ook eens genieten van het ruime' toeristische aanbod om ons heen". WV informatie omtrent het aanbod in de omgeving is dan ook per manent aanwezig. Bedrijfsfilosofie Gran Dorado Port Zélande op de con sumentenbeurs is dan ook een ver lengde van de bedrijfsfilosofie. De heren Reinink en Jordaan willen graag uitbreiding op de beurs van één van de belangrijkste peilers van Goe ree-Overflakkee; namelijk de rekreatie. En mede door de komst van Gran Do rado Port Zélande kan hier ruime ex- posure aan gegeven worden. Gebleken is dat in de eerste vijf jaar na het behalen van het rijbewijs veel jon geren betrokken zijn bij een verkeers ongeval. Oorzaken hiervoor kunnen gezocht worden in roekeloosheid en overschatting van eigen kunnen. Onderdelen De competion bestaat uit zeer moeilij ke onderdelen: In de PDC kunnen jongeren laten zien of ze kunnen autorijden. Het gaat om concentratie, beheersing/energiezui nig en veilig gedrag op de weg. De eventuele deelnemers kunnen zich opgeven via hun eigen rijschool waar ze hun rijbewijs hebben behaald. De deelname is kosteloos.Deze rij-in- structeurs beoordelen het gedrag van de deelnemers op de openbare weg. Dit is het belangrijkste onderdeel van de PDC. Daarnaast worden ook diverse werk zaamheden welke dagelijks in het be drijf worden verricht nu ter plaatse uit gevoerd. aantal nieuwe aktiviteiten. Er kan kennis gemaakt worden met de mogelijkheden van het uitzendburo dat er naar streeft om incidentele of strukturele capaciteitsvraagstukken optelossen. een versteviging van het geheel, wat zeer zeker door de bezoeker zal wor den gewaardeerd. De Staver en Gran Dorado Port Zélan de vullen elkaar uitstekend aan. Als re- kreatiepark heeft Port Zélande heel veel te bieden, zeer zeker ook aan de dagbezoeker van het park uit de direk- te Flakkeese en Schouwse omgeving. Soms in het hoogseizoen, wanneer het park een piekbezetting heeft, hoeft men nooit echt in de rij te staan. Want het is heerlijk te noemen, dat men dan ook in het achterland goede'moderne voorzieningen, zoals de Staver kan aanbevelen om de toerist aan zijn ver wachtingspatroon te kunnen laten vol doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5