NIEUWSBODE EXTRA dier in het vizier lieve mensen onze puzzelrübriek Nationale tuinbeurs in Brabanthallen T^hfde Mooi orthopedisch schoeisel bij Feller De Ooievaars Post brengt origineelste kraamcadeaus Ontwerp een wc-borstel Bep geplaatst, ook kater Johannes wil een baasje Óok voor steunzolen en inlays Omloop van Menheerse Nieuwe motor WOENSDAG 1 MAART 1995 NIEUWSBODE EXTRA Op al m'n kleine vraagjes 't zijn er een heleboel heb ik nog steeds geen antwoord als u begrijpt wat ik bedoel Vroeger zei men: later en ging het uit de weg had ik weer een vraagje kreeg constant antwoord pech Laat ik blijven hopen ook al klinkt het mal dat op al mijn vraagjes 't antwoord ooit nog komen zal. Langeweg 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Oen Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertenties: Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 Bezorging/Lezersservice 01110-17314. Redaktie Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585 De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 15 februari zijn: De eerste prijs: Een waardebon van 25,- Mevr. De Ruiter, Pr. Margrietstraat 26, Middelharnis De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- C. Slabbekoorn, Voorburglaan 21, Brouwershaven De derde prijs: Een waardebon van 1 10,- K. I. van de Panne-Mol, Putmeetweg 11, Scharendijke De sleutelwoorden van de puzzel van 15 februari waren: Praatpaal De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 10 maart in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. tas voor eten; 4. einduitkomst; 7. zuiver, onvermengd; 9. we tering; 10. baaierd; 11. geneigd zijn eigen wil te volgen; 13. lidwoord; 14. een aantal, een geheel vormende grondbeginselen, volgens welke men handelt; 16. rode edelsteen; 18. pruttelachtig; 20. geheel van streek; 22. boom; 24. edelvrouw, op een kasteel wonende; 26. inrichting of werktuig tot het fijnma ken van verschillende materialen; 27. deel van het lichaam; 28. niet mee gaand; 29. afdeling van de maag van herkauwers; 30. venterswaar. Verticaal: 1. zekere amfibie; 2. sierplant; 3. hoge militaire rang; 4. grillige wending; 5. kruipend diet; 6. wijn van de gele of blauwe muskadel; 8. opteke nen; 10. stopcontact; 12. persoonlijk voornaamwoord; 15. zelfgevoel; 17. soort papegaai; 18. krokodil; 19. zo gebouwd of gelegen dat het geluid uit de nabijheid daar hoorbaar is; 20. vegend reinigen; 21. prozaverhaal waarin veelal een episode uit een mensenleven wordt verhaald; 23. geluid om ie mand hei zwijgen op te leggen; 24. verhindering; 25. onstuimig. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes: 12, 20, 16, 27, 20, 15, 29, 17, 9, 5, 19, 8, 2, 28. MIDDELHARNIS - Studenten van vormgevingsopleidingen op HBO- en WO-niveau zijn uitgenodigd om deel te nemen aan een wc-borstel ontwerp wedstrijd. Deelnemers krijgen na in schrijving via hun scholen, de opdracht en het wedstrijdre glement toegestuurd. Hierin staan de voorwaarden waaraan de wc-borstel moet voldoen. Onder meer moet de wc-borstel een breed publiek aanspreken en moet aandacht worden be steed aan hygiëne en te gebrui ken materialen. Het ontwerp moet uiterlijk 31 maart 1995 zijn ingezonden. De inzendin gen worden daarna beoordeeld door een deskundige jury be staande uit Monique Duysens (docente ergonomie Land bouwuniversiteit Wagenin- gen), Theo Groothuizen (vice- voorzitter KIO, directeur Land mark), René Kemna (in dustrieel ontwerper), Frans Deumens (Produktgroepmana- ger Woondecoratie HEMA) en Karin Veltman. Voor de win naar is 5.000,- beschikbaar. Daarnaast is er een tweede en derde prijs van respectievelijk 3.000,- en 2.000,-. 'S-HERTOGENBOSCH - In de Brabanthallen vindt binnenkort de derde editie van de nationale tuin beurs Tuinldee plaats. Van donderdag- 2 tot en met zondag 5 maart worden de Brabanthallen omgeto verd in één grote en veelzijdige ideeëntuin. Tuinldee '95 zal nog groter, ge varieerder en verrassender zijn dan ooit. Met talloze voor beeldtuinen, unieke activitei tenprogramma is Tuinldee de ideale inspiratiebron voor tuinliefhebbers in Nederland. Met de groeiende belangstel ling voor onze natuurlijke om geving is „water" één van de belangrijke thema's op de beurs. Vijvers, watervallen en fonteinen vormen het decor waartegen Tuinldee zich in 1995 afspeelt. Zeer opvallend is het Fbnteinrama, een aparte hal waarin in een sprookjes achtige sfeer de meest uiteen lopende vormen van spuitend, draaiend en vallend water in de tuin te bewonderen zijn. De Japanse tuin neemt een bij zondere plaats binnen de tuin kunst in. In het Japanse pavil joen zijn alle facetten van de Japanse tuin te zien. Zo zijn er drie prachtige Japanse tuinen, een unieke bonsai-expositie, theeceremonies, Ikebana-de- monstraties en een expositie van de mooiste karpers. Op de beurs zijn onder meer de volgende activiteiten te zien: ideeënpark, met onder meer een 17e eeuwse watertuin; bin nentuinen, voorbeeldterrassen in Mediterrane sfeer en voor beeldbalkons. Verder is er een hoveniers- en tuinarchitec tenspreekuur, een bibliotheek met alle bekende en minderbe kende tuinboeken en een wer velend lezingenprogramma verzorgd door tal van bekende groenspecialisten. Tfevens een expositie van beeldende kunst voor in de tuin en een veiling van antieke tuinornamenten (zondag). Tuinldee '95 is donderdag 2 maart geopend van 10.00 tot 22.00 uur. Vrijdag 3 tot en met zondag 5 maart is de beurs te bezoeken van 10.00 tot 18.00 uur. Voordat deze foto in de krant kwam, was Bep reeds geplaatst. Zij lijkt qua uiterlijk sprekend op de kater Johannes. Vandaar dat we vandaag Johannes onder de loep nemen. Johannes is on geveer twee jaar oud en cypers. Hij zit in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee en hoopt van harte dat een aardig baasje zich voor hem meldt. Johannes is geen macho type'. Wel een beetje timide. Als iemand hem aan haalt, verwondert deze lieve kater zich over alle aandacht die hij krijgt. Johannes vindt het heerlijk om geaaid te worden. Met soortgenoten kan hij goed overweg en contact met een rustige hond hoeft ook geen problemen op te leveren. Johannes vindt het niet zo leuk om naar buiten te gaan, hij blijft liever binnen lekker bij de warme kachel. Johannes wacht tot iemand zich meldt, telefoon 01110-17013. In het asiel zitten eenentwintig kat ten en één hond. De poes Moortje is nog niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). Het aanmeten van orthopedische schoenen gebeurt bij Feller in het bedrijf zelfof desgewenst aan huis. GOEDEREEDE - Sinds 1988 is in Goedereede Feller Orthopedische Schoentechniek BV gevestigd. Een jong, modern bedrijf met enthousiaste medewerkers en een ruime ervaring in de orthopedische schoen techniek. De term orthopedische schoe nen doet mensen vaak denken aan onaantrekkelijke, lompe schoenen, terwijl orthopedisch schoeisel volledig gemaakt kan worden naar de wensen van de klant met betrekking tot het uiterlijk van de schoe nen. Orthopedisch schoeisel is schoeisel dat volledig op de in dividuele voet is afgestemd en dat speciaal daarvoor gemaakt wordt. In de praktijk houdt dat in dat na een grondig on derzoek, waarbij de klachten uitgangspunt zijn, in overleg met de klant een juiste oplos sing gezocht wordt. Hierbij is het luisteren naar de klant van essentieel belang, omdat het uiteindelijke resultaat, behal ve een goed hulpmiddel ook ac ceptabel moet zijn voor de klant. (Men moet zich er pret tig bij kunnen voelen). Na dit onderzoek worden de voetma ten genomen en afdrukken van de voet gemaakt. Aan de hand van de verkregen gegevens worden er leesten' gemaakt. Over deze leesten worden ver volgens 'proefschoenen' ver vaardigd, die eerst grondig door de klant zelf getest wor den, alvorens de definitieve schoenen worden gemaakt. Or thopedische schoenen kunnen gemaakt worden naar de wen sen van de klant. Hierbij is dan ook een grote keuzemogelijk heid bij het uitzoeken van kleur en model van de schoe nen. De klant bepaalt dus uit eindelijk zelf hoe de schoenen eruit komen te zien. Dit alles uiteraard in overleg en met ad vies. Het aanmeten van orthopedi sche schoenen gebeurt bij Fel ler Orthopedische Schoentech niek BV in het bedrijf. Klanten die niet in staat zijn het bedrijf te bezoeken worden aan huis bezocht. Naast het maken van orthopedische schoenen houdt Feller zich bezig met orthope dische schoentechnische voor zieningen, die toegepast wor den in en aan confectieschoei- sel. Dit confectieschoeisel moet wel aan bepaalde eisen voldoen: het moet kwalitatief zo goed zijn dat op een voldoen de lange draagtijd kan worden gerekend. Ook moet het confectieschoei sel geschikt zijn voor het aan brengen van orthopedische schoentechnische voorzienin gen. Het toepassen van voor zieningen in en aan confectie schoeisel ligt niet altijd voor de hand. Bij ernstige afwijkin gen zal een voorziening in of aan confectieschoeisel niet al tijd hetzelfde effect hebben als eenzelfde voorziening in of aan orthopedische schoenen. Bo vendien kunnen zich bij het aanbrengen van schoenvoorzi^- ningen technische problemen voordoen, die voortkomen uit het soort schoeisel dat beschik baar is, en uit de materialen waarvan de schoen is gemaakt. Ook steunzolen worden in het bedrijf gemaakt (uiteraard ook individueel naar gipsafdruk). Een steunzool is een uitneem- bare voetbedding die standcor- rigerend en/of ontlastende on dersteuning geeft. Hierbij on- drscheiden we twee soorten: de steunzool en de inlay. De steun zool geeft ondersteuning aan het gedeelte van de voet tussen de hiel en de bal. De inlay geeft ondersteuning aan de gehele voet. Orthopedische schoenen en schoenvoorzieningen worden veelal gedeeltelijk en soms ge heel door de ziekenfondsen en verzekeraars vergoed. Voor waarde hierbij is wel dat deze voorziening voorgeschreven en medisch geïndiceerd moeten worden door arts of specialist. Telefonisch contact kan men opnemen, 01879-3240 of een af spraak maken voor een gratis deskundig advies. Feller Or thopedische Schoentechniek BV is gevestigd aan de Doel- weg 18 in Goedereede, MIDDELHARNIS - Op zater dag 29 april houdt Vc Inter mezzo voor de twintigste maal de Omloop van Menheerse. De start van de wedstrijd staat ge pland om 10.45 uur, terwijl rond 12.00 uur de prestatieloop begint. Het parcours met een totale lengte van 7,5 kilometer is als volgt: Start De Staver, Lange weg oversteken, Rottenburgse- weg, Molenweg, Oudelandse- dijk, Oostdijk, Kade MH, Vin gerling, Wilhelminabrug, Sas- dijk, Kade SD, Westdijk, Oude- landsedijk (fietspad). Molen weg, Staverseweg (parallel weg/fietspad), finish De Sta ver. Evenals voorgaande jaren staat de wedstrijd open voor rolstoelatleten. De wedstrijdlimiet is voor de senioren gesteld op 35 minuten en voor de overige deelnemers op 40 minuten. In elke catego rie - dames, junioren, senioren, aspiranten en veteranen- zijn een aantal bekers beschikbaar gesteld. De limiet voor de pres tatieloop bedraagt 60 minuten. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Piet Bal, tele foonnummer 01870-85571. ZIERIKZEE - Maaskant Ship yards in Bruinisse heeft op de mossclkotter ZZ 8 van Jac. Schot W.C.tfn BV een nieuwe Cummins hoofdmotor geïn stalleerd. Deze Cummins (type KTA19- M3) vervangt de Mitsubishi- hoofdmotor die twaalf jaar ge leden in dé machinekamer van de Levina Wilhelmina werd ge plaatst. Op de Zeeuwse mossel- vloot is het genoemde type de eerste in zijn soort. De motor is voorzien van het zogenaamde CMSS alarmeringssysteem, een praktisch signalerings systeem (geen beveiligings systeem) dat in geval van ver vuilde smeerolie-, brandstof- en luchtfilters automatisch in werking treedt. Met de instal latie van de krachtbron wor den alle vijf mosselvaartuigen van de Zierikzeese Beheersmij W. K. Schot voortgestuwd d©or Cummins-motoren. LAREN - De Ooievaars Post in Laren is een nieuwe en snelle felicitatiedienst voor jonge moeders. Xn opdracht van een bedrijf, (verre) familie of vrienden wordt op ieder gewenst adres een persoonlijk cadeau of een originele kraam- mand met acht kleinere cadeautjes zeer snel bezorgd. De Ooievaars Post brengt daar mee een leuke manier van feli citeren binnen handbereik, want slechts één telefoontje is voldoende. De inhoud van de kraammanden wisselt voort durend en is afgestemd op de tijd van het jaar. Elke dag kan de jonge moeder één van de acht cadeautjes uitpakken. Ze zijn stuk voor stuk uniek en origineel. Bij de samenstelling van de inhoud houdt De Ooie vaars Post zelfs rekening met een eventueel broertje of zusje. Daardoor is een kraammand altijd extra spannend en oogst veel waardering. De Ooievaars Post adviseert en helpt bovendien bij het maken van een persoonlijke keuze. In Nederland worden jaarlijks circa 195.000 baby's geboren. Het is leuk om direct na een ge boorte met een cadeautje te fe liciteren. Veel mensen vinden het echter moeilijk een origi neel cadeau te kopen. Ook de afstand vormt vaak een belem mering om de jonge moeder op korte termijn met de geboorte van haar zoon of dochter te feli citeren. De Ooievaars Post lost dit op en zorgt ervoor dat snel en op ieder adres waar men dat maar wenst, thuis of in het zie kenhuis, namens de gever een origineel cadeau wordt be zorgd. De Ooievaars Post werkt heel eenvoudig, maar is effectief en heeft een blijvende herinne- ringswaarde. Het gekozen ca deau wordt feestelijk verpakt en vergezeld van een persoon lijke felicitatie bezorgd. De tekst wordt gewoon bij de bestelling opgegeven. De beta ling voor particulieren is gere geld middels een eenmalige au tomatische incasso en bedrij ven ontvangen een factuur. Het telefoonnummer van De Ooie vaars Post in Laren is 02153 - 12127 en het faxnummer 02153 - 17994. Opdrachten die voor 16.00 uur zijn geplaatst, gaan dezelfde dag nog op de post. Voor 08.00 uur en na 17.00 uur kan de bestelling op een ant woordapparaat worden in gesproken. Er is nu een leuke manier om persoonlijke gelukwensen met zeer originele cadeaus over te brengen aan de jonge moeder. (Foto: De Ooievaars Post).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11