Nederlandse Woonbond geeft service bij woningruiltransacties 'Het is hier gewoon veel leuker' chumm Kapper Martin van Aken wint tweede prijs op Nokada Bijbelclub Exclusieve Leolux-primeur bij Paauwe in Zonnemaire Poppencursus Ans Kruyt bij atelier-galerie Josefine Scholieren richten hun eigen sociëteit op WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Advertentie -| Midticinamis Schoenmakers sinds J 917 Westdijk 29 ZIERIKZEE - „Het is trainen en nog eens trainen, je moet dit echt heel leuk vinden, anders wordt het niks." vertelt een enthousiaste Martin van Aken. Hij sleepte vorige week een tweede prijs in de wacht tij dens de nationale voorrondes voor het Nederlands Kampioenschap Herenvak Commercieel Salonkap sel in de Martinihal in Groningen. Zijn vrouw Christel was minder gelukkig: bij de wedstrijd voor de Brabant Trofee sneed ze zich in haar vinger en eindigde daardoor op de tiende plaats. ,,De Nokada is één van de be langrijkste landelijke wed strijden die op dit gebied wor den georganiseerd," aldus Van Aken. „Verder is ook de Bra bant Trofee belangrijk en ook de wedstrijden in Geleen en in Hengelo. Het zijn eigenlijk al lemaal voorrondes voor de Ne derlandse Kampioenschappen. Deze vinden plaats in Utrecht op 2 en 3 april." Van Aken (van kapsalon Mar tin Hair) verdiende die tweede plaats met 87 punten. Van Aken: „Je kunt in totaal negen tig punten halen en die worden door drie juryleden uitge deeld. Om een kapsel te maken krijg je veertig minuten de tijd, waarvan je er vijftien voor knippen gebruikt. De rest van de tijd is voor het föhnen en modelleren. De winnaar be haalde 89 punten en nummer drie 84. We zaten dus heel dicht bij elkaar." De sfeer tijdens de wedstrijden is volgens de kapper heel colle giaal. Van Aken: „Het is altijd wel gezellig, je kunt het een beetje vergelijken met een sportwedstrijd. Christel gaat ook altijd mee als ze zelf geen wedstrijd heeft. Ze moedigt me aan en geeft ook de spullen aan die ik nodig heb. Die sfeer vind ik bij de dameswedstrijden- wat minder." Techniek Niet veel kappers van Schou- wen-Duiveland doen aan deze wedstrijden mee, volgens Van Aken: „Je moet heel vaak trai nen, dat kost dus veel tijd en daarnaast kost het ook veel geld. De wedstrijden spelen zich af in de weekeinden, je moet het gewoon heel graag öoén, en dat is "bij óns het géval. De jury kijkt in het bijzonder naar je techniek en daar moet je dus heel goed in zijn. De techniek is alles, hoe meer je dat be heerst hoe meer het haar valt op een manier die jij wilt." Martin van Aken doet sinds een jaar of tien weer mee aan de wedstrijden. Martin heeft als leerling ook diverse prijzen in de wacht gesleept: „Als het even kon deed ik mee met wedstrijden, en daar won ik ook regelmatig prijzen. Ik hoorde dat leerling- kapster Diana Pannekoek uit Oosterland meegedaan heeft aan de Brabant Trofee jeugd en daar een derde plaats behaald heeft. Leuk, nu mag ze ook naar de Nationale Kampioen schappen op 2 en 3 april. Ik hoop dat ze veel succes heeft. Voor het het trainen moet ui teraard een slachtoffer gevon den worden en dat is niet zo ge makkelijk verzucht de kapper. Dat model heeft hij echter ge vonden in de'persoon van Jo- han Vaane uit Scharendijke. „Een model moet om te begin nen natuurlijk perfect haar hebben, niet te dik en niet te dun. De nekpartij is ook heel belangrijk om een mooi kapsel te kunnen knippen. Bovendien moet hij uitstraling hebben. Ie mand kan nog zulk mooi haar hebben, als hij als een zoutzak in 'die stoel zit tijdens de wed strijd is dat puur puntenver lies. Je moet op zien te. vallen tussen al die deelnemers. Dat- doe je tevens door het kiezen van de perfecte haarkleur. Het is echt een sport, als je weet dat je op een bepaald ni veau zit, probeer je vanzelf op een niveau hoger te komen. Er komen duizenden mensen naar die wedstrijden kijken, je wilt gewoon steeds iets mooiers en sprankelenders brengen dan de anderen!" Niet alleen voor de wedstrij den loopt het kappersechtpaar warm, in hun kapsalon willen ze zoveel mogelijk het beste bieden. Naast de kwali- teitsprodukten die in de zaak gebruikt worden wordt er uit sluitend van de beste scharen gebruik gemaakt. Van Aken lacht: „Kijk, een kapper is een specialist. Zo'n schaartje kost rond de negenhonderd gulden, één zandkorreltje in het haar en hij is verziekt. Dan moet ik hem bij een professional in Rotterdam laten slijpen. Ik zen als men een 'zwaarwichtig belang' heeft bij de woning- ruil. Als zwaarwichtig belang kan bijvoorbeeld worden aange merkt het verhuizen naar een benedenwoning omdat het traplopen te zwaar wordt. Re den waarom de verhuurder zijn toestemming voor de ruil wei gert kan bijvoorbeeld zijn dat de nieuwe huurder geen lid is van de woningcorporatie of niet op de wachtlijst staat. De kantonrechter weegt de be langen van beide partijen te gen elkaar af. In het geval van een zwaarwichtig belang zal de belangenafweging vaak in het voordeel van de huurder uit vallen. Als er echter reden is om aan te nemen dat het huis te duur is voor de nieuwe huur der, zal het verzoek zeker wor den afgewezen. Als dit nodig is moeten de ruilpartners een principeverklaring van de ge meente aan de kantonrechter kunnen overleggen waaruit blijkt dat ze in aanmerking ko men voor een huisvestingsver gunning. Als de kantonrechter het verzoek tot woningruil toe wijst, dan blijven de bestaande huurovereenkomsten gehand haafd. Het enige dat verandert is dat de verhuurders andere huurders hebben gekregen. De bestaande huurovereenkomst van de oude huurder wordt ge woon voortgezet. Aansprakelijk Als de woning weer verlaten wordt is de nieuwe huurder wel aansprakelijk voor het her stel van de aangebrachte ver anderingen in de woning. Ook al zijn deze aangebracht door de oude huurder. De rechter kan nadere voor waarden aan de woningruil verbinden zoals een waarborg som aan de verhuurder beta len, de huurachterstand van de vertrekkende huurder voldoen of de overeenkomst dat de in deling van de woning niet ver anderd mag worden. Ook kan de rechter als voor waarde stellen dat men de ruil- woning binnen een bepaalde termijn moet hebben betrok ken. Soms wil de verhuurder alleen toestemming verlenen onder bepaalde voorwaarden. Bijvoorbeeld een hogere huur prijs. Ook hier kan de kanton rechter eventueel ingeschakeld worden bij onenigheid. ZIERIKZEE - In de voorjaars vakantie zal voor de vijfde keer de Vakantiebijbelclub ge houden worden. Deze wordt georganiseerd door de Christe lijk Gereformeerde Gemeente en de Gewone Wijkgemeente van de Hervormde Gemeente van Zierikzcc. Alle kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar zijn van harte welkom. De VBC is op maandagmiddag 27 februari, dinsdagmiddag 28 februari en donderdagmiddag 2 maart van 13.30 uur tot 16.00 uur. De mid dagen worden gehouden in het Multifunctioneel Centrum aan de Huybertstraat te Zierikzee. Op donderdagavond zal er oen ouderavond gehouden worden in de Christelijke Gerefor meerde kerk om 19.00 uur. Het thema van de VBC zal zijn De Tijdtunnel. leen een pispaaltje, buiten." Arjan: „Kijk, we hebben aan de muur een sjaal van Feye- noord, we willen er graag nog één van FC Groningen." De jongens hebben behoorlijk wat geld in het geheel gesto ken, maar voelen daar geen centje pijn van. Arjan: „Ande ren kopen misschien een surf plank of een mooie fiets, wij hebben ons eigen plekje en daar zijn we heel vaak. De le den van de 'besloten' club hul len zich in speciale Vetstal-T- shirts en hebben zelfs een ei gen Vetstal-top-tien. Voor de komende zomer heb ben de jongens nog meer plan nen: ,JVe willen buiten een ter ras maken zodat we kunnen barbecuen en nog veel meer an dere leuke dingen. We zijn er eigenlijk altijd mee bezig." Of moeder Klompe alles leuk vindt? Arjan: „Ja hoor, ze vindt het heel leuk, alleen wei eens niet als ik op school een slecht cijfer gehaald heb." „We kwamen op het idee toen we een keer terug kwamen van een feest vertelt de 16-jarige Arjan Klompe. Het leek ons leuk om een eigen stekje te hebben om muziek te draaien en een spelletje te doen. Al gauw viel de keus op de voor malige koeiestal, enkele tien tallen meters bij de boerderij van de Klompes vandaan. „Er stonden hier al een tijdje geen koeien meer, maar tot voor kort wel kisten met pootaard- appelen. In eerste instantie wilden we hier alleen een tafel tennistafel neerzetten, maar van het één kwam het ander." Om te beginnen moesten de jongelui aan de slag om de ruimte leeg en schoon te maken en vervolgens leek een kwastje verf een goed idee. „Het zag er gelijk gezellig uit," aldus Pieter. „Vanwege de op slag van de pootaardappels was het redelijk geïsoleerd. Toen de tafeltennistafel er stond wilden we er natuurlijk een muziekje bij." Zo kwamen er steeds meer ideetjes en al gauw werden er vrienden uit genodigd om gezellig bij el kaar te komen voor een spelle tje en muziek. De jongelui be schikken zelfs over een echte flipperkast. Niek: „We hebben een bar gemaakt van oude deu ren en de keukenkastjes die Links boven op de foto Martin van Aken met de tweede prijs die hij won op de Nokada. ZONNEMAIRE - Als eerste introduceert Interieur Paauwe in Zonnemaire het nieuwste model van Leo- lux: de Mincio 947. Een ontwerp van top-designer Hugo de Ruiter. Ruim zes weken voordat de overige Leolux-dealers de Mincio presenteren is de bank bij Paauwe reeds te zien. Dankzij de grote naamsbe kendheid van Leolux, is de in troductie van een nieuw model altijd weer een bijzondere ge beurtenis en krijgt altijd de volle aandacht van de inte rieurwereld en de pers. Leolux staat immers voor het innova tieve meubel in een vloeiend modern lijnenspel gekoppeld aan kwaliteit en optimaal zit comfort. De Mincio is daar we derom een sprekend voorbeeld van. Nog voor de introductie aan het grote publiek is de Mincio 947 al door de Stichting Goed Industrieel Ontwerp be kroond. Bij de bedordeling werd met name gelet op de ori ginaliteit en gebruiksgemak van het ontwerp en kwaliteit van de toegepaste materialen. Hugo de Ruiter, die sinds 1980 werkzaam is bij Leolux, ont ving als Leolux-designer reeds eerder diverse onderscheidin gen. Opvallende zitideeën als Farolito en Pinaco en tafels als Twin, Trias en Cusco zijn van zijn hand. Vanaf donderdag 23 februari wordt de Mincio bij Paauwe ex clusief geïntroduceerd. Paau we biedt met deze introductie dan ook een unieke kans: een kennismaking met het woon beeld van morgen. Het zo veelste opmerkelijke wapen feit uit Zonnemaire, alwaar In terieur Paauwe zich zo langza merhand mag rekenen tot de weinige interieurspecialisten in Nederland met een zo uniek- exclusieve collectie. Het Paauwe-team (van links naar rechts: Steven Marteijn, Ada Paauwe-van de Berge en Johan Paauwe) ontmoet ontwerper Hu- go de Ruiter (geheel rechts). mijn ouders na de verbouwing van de keuken niet meer nodig hadden. We hebben alles zelf gedaan, alleen de elektrische dingen niet." Een bankstel in de hoek met een salontafeltje geeft het geheel de sfeer van de ouderwetse jeugdsoos die de ouders van het drietal zich vast nog wel kunnen herinneren, slechts de visnetten ontbreken. Uiteraard leent de ruimte zich bijzonder goed voor het geven van feesten. Hiervoor wordt een vast clübje vrienden uitge nodigd op de zaterdagavond. Er heeft zich zelfs een heuse DJ gemeld: Matthijs Ras. Een en thousiaste bezoeker vindt dat er in 't Vetstal veel leukere mu ziek gedraaid wordt dan in de meeste discotheken: „Je kunt veel meer doen wat je leuk vindt. Als je een beetje wil dansen hoef je ook niet bang te zijn dat^nderen dat gek vin den of zo. Ook kun je hier ten minste met elkaar praten. En de feesten zijn echt helemaal te gek. We hebben een rookma chine en discolichten, heel tof. Het enige nadeel is dat sommi ge kinderen op school wel eens jaloers zijn, want we kunnen natuurlijk niet iedereen uitno digen op een feest." De wanden van 't Vetstal zijn De jeugdige exploitantenvan links naar rechts: Pieter Klompe (14 jaar), discjockey Matthijs Ras (16 jaar), Arjan Klompe (16 jaar) versierd met grote posters. cn Niek de Jonge (14 jaar). (Foto: Marijke Folkertsma). twee mogelijkheden 'om een ruil tot stand te laten komen. Wie iemand heeft gevonden waar hij woning mee zou wil len ruilen, moet er door beide huurders vervolgens toestem ming aan de verhuurder ge vraagd worden. Dit kan het beste schriftelijk gebeuren. In de brief kan dan één en ander nader toegelicht worden. Als beide verhuurders toestemming verlenen, is de ruil bijna rond. Soms heeft men nog een huisvestingsver gunning nodig. Bij de gemeen te waar de woning staat kan geïnformeerd worden of een dergelijke vergunning nodig is en of men aan de hiervoor ge stelde eisen voldoet. Als beide verhuurders en de gemeente toestemming voor de woning ruil geven dan komt er meestal een nieuwe huurovereenkomst tot stand. Dit kan betekenen dat eer een hogere huurprijs betaald moet worden of dat men akkoord moet gaan met de door de ruilpartner aange brachte wijzigingen in de wo ning. Het is verstandig om hierover vooraf schriftelijke afspraken met de nieuwe ver huurder te maken. Zwaarwichtig Als de verhuurder weigert aan de woningruil mee te werken kan de kantonrechter even tueel ingeschakeld worden. De rechter kan dit verzoek toewij BURGH-HAAMSTEDE - Op vrijdagmiddagen in maart geeft poppenmaakster Ans Kruyt bij atelier galerie Josefine in Burgh-Haamstede een cursus fan tasiepoppen van zelfhardende klei. Op vrijdag 3 maart start de cursus. Ans Kruyt woont momenteel in Rotterdam, maar werd gebo ren in Indonesië. Na haar oplei dingen: tekenen, textiele werk- vorming, kunstgeschiedenis en creatieve handvaardigheid, gaf ze in diverse culturele centra en buurthuizen les. Ze begon als activiteitenbegeleidster in het dienstencentrum Walen burg te Rotterdam en werkte daar acht jaar. Zijde Tussendoor specialiseerde ze zich in het maken van poppen en het zijdeschilderen. Op ten toonstellingen en kunstmark ten verkocht ze regelmatig haar poppen en besloot toen zelf cursussen te gaan geven. In de maanden februari en maart is haar werk te zien bij Josefi ne. Ans gebruikt een zelfhar dende klei op houtvezelbasis en de aankleding van de pop wordt gemaakt van geprepa reerde stof en kant. Een zeer leerzame en creatieve cursus. Verdere informatie kunt u krij gen bij atelier-galerie Josefine, Weststraat 25, Burgh-Haamste de. Telefoon 01115-2791. Ope ningstijden: woensdag, don derdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur. SCHUDDEBEURS - ,,Je kunt hier doen wat je wilt en de muziek is leuker," vindt Pieter Klompe. Hij, zijn broer Arjan en Niek de Jonge bouwden eigen handig de in onbruik geraakte koeiestal van de fa milie Klompe aan de Kloosterweg in Schuddebeurs om tot een oergezellig jeugdhonk. Aan de vroegere bestemming, het vetmesten van koeien, heeft het honk de naam 't Vetstal te danken. Bij het selecte clubje bezoekers valt het geheel bijzonder in de smaak. Niek lacht: „Die hebben we ge kregen van Delta Discs uit Zie rikzee, ook hebben we van hun wat cd's goedkoper gekregen. We zoeken trouwens nog een sponsor voor het verbouwen van de zolder hierboven en cen trale verwarming, want daar hebben we geen geld meer voor, zet dat maar in de krant!" „En voor een wc," roept Pieter. „Dat zou wel makkelijk zijn bij feesten, we hebben nu al- krijg de kriebels als iemand zo'n schaar oppakt en er een beetje gedachtenloos mee in zijn handen zit. Maar waar ik helemaal niet goed van word is als ik iemand hier voorbij zie lopen met zo'n 'kleurtje' en een doe-het-zelf-permanentje. Die zou ik zo naar binnen wil len trekken. Maar daarnaast zie ik wel eens mensen met een prachtige bos haar en dan denk ik: daar zou ik wel eens aan willen zitten!" ZIERIKZEE - De Nederlandse Woonbond, de landelijke vereniging van huur ders en woningzoekenden, kent sinds kort een Woningruil-service. De Woon bond bereikt meer dan 150.000 huurders via het tijdschrift Huurwijzer. Leden van de Woonbond kunnen dagelijks met vragen over huren en wonen terecht bij de Huurderslijn, telefoon 06-910 910 98. Deze is bereikbaar op werkdagen van 10.00-13.00 uur en op dinsdagavond van 19.00-21.00 uur. Het vinden van een nieuwe wo- woning bedraagt al snel enkele te komen is woningruil, het ning valt niet altijd mee. De ge- jaren. Eén van de manieren om ruilen van woningen tussen middelde wachttijd voor een sneller aan een andere woning twee of meer huurders. Er zijn

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3