Approach-golfbaan/recreatieterrein de Molenberg nadert voltooiing I Tr|p|||| UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo intermeubel 11 "L1 Slagerij De Hamer maakt nieuwe start Kramer start balletlessen op Goeree-Overflakkee ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Vindt u deze ook zo mooi.. A/a acht jaar werken en praten I vis5i. 5!,; Speurtocht Caljouw Rademaker Magere runderbraadlapjes, 1 kilo 12,98 i IJ U dé krant van schouwen - duivelend! Verbeterde inrichting en breder produktaanbod NIEUWSBODE EXTRA 1 WOENSDAG 22 FE BR UARI 1995 GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN-DUIVELAND DEZE EDITIE BESTAAT UIT 16 PAGINA'S Topkwaliteit in zilkomtorl en bekleding. 2"I-zits bank 3.295,- Fauteuil 1.995,- Oorfauteuil 2.460,-Salontafel 175,- Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946 's Maandags gesloten. Donderdagavond koopavond BURGH-HAAMSTEDE - Het heeft heel wat voeten in de aarde gehad, maar na bijna acht jaar praten en procedures doorlopen is het dan zo ver. Eind deze maand of begin april zal het recreatieterrein rond boerderijcomplex Molenberg met approach- golfbaan geopend worden. In september 1993 schaarde de commissie ruimtelijke orde ning van de gemeente Wester- schouwen zich unaniem achter het zoveelste inrichtingsplan rond de monumentale boerde rij. Het ene na het andere plan werd door de broers Blom, die de boerderij van hun ouders overnamen, door gemeente en provincie afgewezen. Probleem was dat zowel het monumenta le karakter als de natuurwaar den van het eeuwenoude boer derijencomplex behouden moesten blijven. Thnslotte werd het plan voor een ap proach-golfbaan in combinatie met een mini-camping en een horecagelegendheid in de schuur van de boerderij goed gekeurd. ,,We zijn blij dat alles nu bijna klaar is," vertelt Simon Blom. ,,Mijn broer en ik zijn alles bij elkaar acht jaar bezig geweest om het voor elkaar te krijgen. Geen peuleschilletje, maar nu het bijna zover is, vinden we dat we voor 300 procent in de opzet geslaagd zijn en dat het aanzicht van de boerderij ge heel in stijl is gebleven." Wie nu vanaf de Hogeweg het terrein oprijdt zal in eerste in stantie inderdaad niets van het recreatieve karakter van de boerderij bespeuren. Het par keerterrein voor de toekomsti ge bezoekers is zo aangelegd dat het niet te zien is vanaf de weg. Rondom de camping met tien standplaatsen, de speel tuin en de approach-golfbaan zijn rijkelijk groen en bomen aangeplant. De broers Blom zijn enthou siast over de nieuwe bestem ming van hun grond. Simon: Approach-golf is een vrij nieuw fenomeen. Je hebt hier alles wat je op een gewone golfbaan ook hebt, maar dan in een Madurodam- uitvoering. Op een grote baan doe je er een hele dag over, hier heb je in een paar uur alle acht tien holes gehad. Op een gewo ne golfbaan hebben spelers meerdere slagen nodig om van af het startpunt, de tee, in de buurt van een hole te komen. Bij approach-golf gaat het al leen om de laatste slag die de bal vlakbij, of bij heel goede golfers in, de hole brengt. De afstanden van tee naar hole va riëren tussen de veertig en de zeventig meter. Uit veiligheids overwegingen wordt er echter met een zachtere bal gespeeld dan normaal. Het is vooral ge schikt om het afslaan en het putten te oefenen, dat is ge woon het moeilijkste van het i golfen. We hebben bunkers en water, alles is er gewoon. De eerst£ zeven holes liggen bij el kaar in een apart gedeelte en de andere elf verdeeld over een groter stuk terrein." Iedereen die zin heeft om een potje golf te spelen kan bij Mo lenberg terecht, want men hoeft geen lid te zijn. Evenmin is ervaring vereist en kunnen sticks en ballen gehuurd wor den. Simon: „De echte begin nelingen mogen niet gelijk op de baan. We hebben voor hen een driving-range met vijftien afspeelpunten aangelegd en daar moet je eerst een bepaal de bekwaamheid kunnen be wijzen voordat je op echte baan mag. Uiteraard kunnen ook ge vorderden op deze range oefe nen. We zijn heel tevreden over het resultaat. Uiteraard is één en ander in nauw overleg ge gaan met de Golffederatie en zij zeggen dat het een mooie maar moeilijke baan is. Om lessen te geven hebben we een professional ingehuurd, Hans von Burg uit Brielle. Hij zal op regelmatige tijden hier les ko men geven." De monumentale schuur die bij de boerderij hoort is aan de buitenkant geheel in oude glo rie hersteld. Binnen is echter een modem, maar gezellig res taurant ingericht met een bar. Buiten is een terras, het negen tiende hole volgens Simon, waar de bezoeker met een drankje de hele golfbaan kan overzien. Langs het terras zijn lei-linden geplant om het ka rakter van de boerderij te on derstrepen. Simon: „We willen echt zo allround mogelijk zijn. In het restaurant komen nog twee poolbiljarts te staan zo dat de gasten ook bij slecht weer iets kunnen onderne men." Met de indeling van de keuken van het restaurant is verder re kening gehouden met een af- - I - - De approach-golfbaan op het recreatieterrein Molenberg aan de Hogeweg in Burgh-H aamstede is voor zowel beginnelingen als geoe fende spelers geschikt. (Foto: Marijke Folkertsma). haalservice. Zo, dat de etende dervinden. Verder is op alle gehouden met bezoekers die in deren is een speeltuin aange- gasten hier geen hinder van on- mogelijke manieren rekening een rolstoel zitten. Voor de kin- legd. loochend worden. Eerlijk vak manschap staat bij ons nu een maal hoog in het vaandel ge schreven," aldus de onderne mende slager. 'Behalve de vele koelvitrines, een koelcel, een vriescel, een produktie- annex snijruimte, zijn in de zaak vele handige plaatsen om het vlees te ver pakken, te wassen of te behan delen te vinden. Zelfs met de kinderen is rekening gehouden door de aanwezigheid van een speelhoek je. De voorpui kan in de zo*ner helemaal geopend worden, terwijl in het geheel ook geen drempels meer aan wezig zijn. Grote vlakken als de plafonds zijn gebroken door bijvoor beeld opstaande randen, waar op bordeauxrode kunststof (eo- rian) latten zijn aangebracht. In samenwerking met de Koel- meubelindustrie Apeldoorn was dan ook goed over alles na gedacht. Met betrekking tot de uitvoering heeft De Hamer er verder bewust voor gekozen een aantal werkzaamheden als het aanbrengen van de elektri sche inrichting en het tegelzet- ten te laten uitvoeren door be drijven op het eiland. SEROOSKERKE - Op initia tief van de Dorpsgemeenschap Serooskerke wordt vrijdag 3 maart een speurtocht gehou den die de titel 'Op jacht naar de schat' meekreeg. Het gaat om een dropping met opdrachten, waarbij tevens een schat moet worden op gespoord. Het evenement be gint om 19.00 uur. Iedere be langstellende kan er aan deel nemen. Advertentie VERHUIZINGEN Middelburg 01180-26649 Overzee verpakkingen Onder leiding van Elly Geelhoed ZIERIKZEE - Dans- en Balletschool Kramer uit Zie rikzee start in maart met het geven van balletlessen in de Grutterswei in Oude-Tonge. Ter kennismaking zal eén open les worden gegeven op dinsdag 21 fe bruari, van 16.00 tot 17.30 uur door lerares Elly Geel hoed. Behalve kijken kunnen belangstellenden ook meedoen met de les. ongeveer om de twee jaar ande re kleding." De lessen in de Grutterswei be ginnen op 7 maart en vinden plaats op de- dinsdagmiddag. Voor de leerlingen van 4 tot 7 jaar van 15.30-16.30 uur en van 8 tot 12 jaar van 16.30-17.30 uur. Als er voldoende belangstel ling is zullen ook groepen voor ouder dan twaalf jaar worden opgestart. Voor informatie en opgave kan men terecht bij Dans- en Balletschool Kramer, telefoon 01110-13132. De lessen duren tot en met eind juni en beginnen weer in september. Elly Geelhoed is een leerlinge van Dans- en Balletschool Kra mer. Zij heeft de benodigde op leiding bijna achter de rug en geeft momenteel op Schouwen- Duiveland ook jazz-balletles- sen. Mevrouw Kramer heeft al le vertrouwen in haar pupil. „Elly heeft de balletopleiding volgens de methode van de Royal Academy of Dancing ge volgd bij ons. Deze methode komt uit Engeland en bestaat al sinds 1920. Kinderen vanaf vier jaar kunnen deze lessen volgen. Ze beginnen met een voudige huppeltjes met hand klapjes erbij en zo wordt het gevoel voor ritme en muzikali teit langzaam opgebouwd." Mevrouw Kramer legt uit dat bij deze Engelse methode alles zeer zorgvuldig is uitgestip peld: „Aan ieder huppeltje en sprongetje wordt aandacht be steed en de kinderen krijgen een cassettebandje met de bij behorende originele muziek mee naar huis om thuis te kun nen oefenen. Volgens deze me thode wordt in ruim veertig landen les gegeven en is overal hetzelfde, ook de muziek." Het wordt hoog tijd dat ook eens wat meer jongens naar de balletles komen vindt me vrouw Kramer: „Het is hele maal niet verwijfd of zo. Niet te vergelijken zoals het vroeger was. Het is voor echte knullen, dat komt ook tot uiting in de kleding die tegenwoordig ge dragen wordt." De leerlingen die graag op spitzen willen dansen moeten wel geduld heb ben voordat het zover is. Mevrouw Kramer: „Wij wach ten hiermee totdat de leerling in graden vijf zit en ongeveer dertien jaar oud is. Dan gaan Advertentie Aufschnitt: Jagdwurst, Bierschinken of Bierwurst, 100 gram 1,98 Oleesmeestet versmanU Geldig t m zaterdag 2S fchruan Schelphoekstraat 1-3, Zierikzee. tel. 01110 16570 we naar een orthopeed en die kijkt of de ruggegraat, het bek ken en uiteraard de voeten sterk genoeg zijn om op spitzen te dansen. Dit is heel belang rijk omdat er anders allerlei klachten kunnen ontstaan." De leerlingen kunnen na afron ding van een graad examens af leggen. Ook deze examens zijn in alle landen precies hetzelf de. Bij het overgaan haar de volgende graad hoort ook een andere outfit. De kleintjes be ginnen met een ballet- of gym- pakje met een rokje en zachte linnen schoentjes. Mevrouw Kramer: „De kleding is ook vastgesteld door de Royal Aca demy of Dancing en is ver plicht. Het rokje wordt gedra gen tot het zesde jaar en zo is er De 22-jarige Elly Geelhoed gaat in maart balletlessen ge ven in de Grutterswei in Oude- Tonge. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48.50 jaarabonnement 192,50 jaarabonnementmetautom.afschr. ƒ182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: O CD Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee RENESSE - Na ruim een half jaar voorbereidingstijd en een verbouwingstijd van ongeveer twee en een hal ve week kan slager Hans de Hamer aan de Korte Reke 3 in Renesse bogen op een uiterst moderne, stijlvolle en zeer klantvriendelijke nieuwe jas. Ter gelegenheid van dit heuglijke feit werd vorige week donderdag open huis gehouden en vanzelfsprekend zal de opening gevierd worden met de nodige, zeer voordelige aan biedingen. De slagerij kan volgens Hans de Hamer en zijn vrouw Arjan bogen op een jarenlange tradi tie en ervaring. „Het is een echt familiebedrijf. In 1959 is mijn vader al begonnen met een bedrijfsoppervlakte van dertig vierkante meter, een kwart van wat het nu is," aldus Hans. In de loop der jaren werd het bedrijf steeds verder uitge breid. Slagerij De Hamer be staat nu uit 120 vierkante me ter bédrijfsoppervlak en tach tig vierkante meter woonge deelte. Hans zit nu zo'n vijftien jaar in het slagersvak en nam in 1992 het bedrijf over van zijn vader, die er nog steeds continu bij be trokken is. Ook zijn vrouw Ar jan is regelmatig in de zaak te vinden, als de kinderen haar aandacht niet opeisen. „Verder beschik ik nog over een perma nente staf van vijf mensen, waarop ik met name in het sei zoen een beroep kan doen. Met deze mensen werk ik nu al zes jaar, en ik ben daar ook bijzon der blij mee," aldus Hans, trots op dit geringe personeelsver loop. Voor de laatste verbouwing is zo'n beetje alles uit de bestaan de bedrijfsruimte verwijderd, en compleet vervangen en ver nieuwd, op de schuifpui aan de voorkant na. Het complete te gelwerk is vervangen en een nieuwe inventaris is geplaatst. Hoewel de zaak ook voor de verbouwing al ruimschoots aan alle normen op het gebied van hygiëne, koeling en andere eisen voldeed, had Hans toch zo de nodige redenen de zaak eens grondig onder handen te nemen. „In de eerste plaats is het in mijn branche zo, dat je ieder jaar eens wat doet. Zo ben je bijvoorbeeld verplicht alles van tegelwerk of kunststof be plating te voorzien. Dat draait er dan vaak op uit dat je met een alles aanpakt," aldus Hans. „Daar komt tegelijker tijd bij, dat ik mij speciaal op de 'consument op straat' wil richten. Dat houdt tevens in, dat je alles goed moet kunnen etaleren. Een goed contact met de consument is het belang rijkste in dit vak, en dat lukt alleen als alles in de zaak opti maal is." Na de verbouwing zal de slage rij van De Hamer dan ook voorzien zijn van maar liefst tien meter koelvitrines. In deze vitrines kan dan onder meer plaats worden geboden aan ne gentien verschillende soorten vleeswaren, waaronder de zeer vermaarde achterham, die ui teraard ook na de verbouwing op traditionele wijze geprodu ceerd zal blijven worden. Niet alleen is het de bedoeling van De Hamer dat alles er mooi uitziet nu en heel prak tisch is, ook kan hij nu zijn plannen realiseren met betrek king tot een uitbreiding van het produktaanbod. „Kijk, de gemeenschappelijke noemer in het hele verhaal is veelzijdig heid. Zo ben ik voortdurend op zoek naar mogelijkheden om de klanten nieuwe produkten aan te bieden. Daarbij denk ik er onder meer aan het assortiment uit te brei den met een aantal kant en kla re zaken als gebraden vlees en zelfs tot het leveren van com plete maaltijden. Te denken valt ook aan een complete bar becue, inclusief groente en stokbrood," aldus Hans die op deze manier creatief hoopt in te spelen op de behoefte van de vele toeristen, die ieder jaar naar het eiland komen. „Overi gens zal bij het leveren van de ze zaken uiteraard de traditie en het vakmanschap niet ver- Hans de Hamer in de slagerij aan de Korte Reke 3 in Renesse. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1