Derde editie van K< Journaal is versche NIEUWSBODE EXTRA lieve mensen Landelijke donateursacti Jantje Beton weer gesta dier in het vizier F Moortje is een rustige en aanhankelijke poes Met beelden van bezoek Beatrix aan Zierikzee WOENSDAG 22 FEBRUARI 1995 We luisteren en we kijken zijn dikwijls heel tevree met het aanbod van programma's op de radio en t.v. Je gaat je aan iets hechten 'n talkshow heeft wat meer dan een soap of iets dergelijks wat brengt hij deze keer? We moeten hem nu missen hij is te vroeg gegaan 'k wil met mijn laatste regel nog even stil bij Ischa staan. Langeweg GOES - Het Oosterlandse duo Rijn Trijn geeft binnenkort in Goes en Vlissingen een tweetal voorstellingen. Het gaat om de produkties Sneeuwwitje de Zeven Dwer gen en Achttien Zangen Van Een Nomadenfluit. Op zondag 26 februari speelt het duo om 15.00 uur in het Arsenaal in Vlissingen de familievoorstel ling Sneeuwwitje de Zeven Dwergen, terwijl Cécilia M. Meinders daar om 20.30 uur de solovoorstelling Achttien Zan gen Van Een Nomadenfluit brengt. Woensdag 1 maart wordt het programma in Po dium 't Beest in Goes gespeeld. Oplage 29.860 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree - Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven, Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk, Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd, Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen, Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk, Nieuwe Tonge, Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11, 4301 HH Zierikzee Postbus 1, 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Druktechniek Offsetrotatie Sluitingstijd advertenties Dinsdag 11.30 uur Advertentie-verkoop voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 Bezorging/Lezersservice 01110-17314. Redaktie Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065. De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 169.585. Koningin Beatrix neemt een kijkje in de poederfabriek van de Koninklijke Zeelandia tijden op 30 augustus vorig jaar. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De derde editie van het Koninklijk Journaal is onlangs op een één uur durende videoband verschenen. De film toont onder meer beelden van het bezoek van koningin Beatrix aan Zeelandia in Zierikzee. Verder zijn unie ke, nog niet eerder vertoonde beelden van bijzonde re momenten met betrekking tot het Koninklijk Huis op de videoband te zien. De videoband bevat onder burg, Prinses Margriet in meer beelden van prinses Juli- Utrecht bij het 100-jarig be- ana, Pieter van Vollenhoven en staan van het academie- de prins van Oranje tijdens een gebouw en de jongere genera- bezoek aan de Abdij in Middel- tie van de Oranjes tijdens de megafestatie. Ze spelen een partijtje golf en h< een verrassing voor prins hard, die na een fly-t Soesterberg een ontro dankwoord uitspreekt zijn vrienden. Frits Thors Verder toont het journaal den uit 1945 toen Frits als verslaggever voor Herrijzend Nederland w In die tijd-filmde hij ook ninklijke familie. Tb zie Een ideale kat, kerngezond en heel makkelijk. Moortje is rustig, héél rustig. Ze zit in het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee en wil dolgraag een eigen baasje. Moortje is tien jaar en zwart/wit van kleur. Met soortgenoten en honden kan deze lieve poes goed overweg. Moortje, aanhankelijk van aard, kan in ieder gezin geplaatst worden. Wie Moortje een leuk leven wil geven, kan bellen met het asiel, telefoon 01110- 17013. Er is een zwart/rode Dwergpinscher binnengebracht. Deze reu is gevonden in de binnenstad van Zierikzee. De eigenaar wordt verzocht contact op te nemen met het asiel. Er zitten 23 katten en één hond. De kater Lucien is nog niet geplaatst. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Nog tot en met 3 maart houdt het Nationaal Jeugd Fonds, beter be kend als Jantje Beton samen met Postkantoren BV een grootscheepse actie om donateurs te werven. Het Nationaal Jeugd Fonds is in 1968 opgericht om het jeugd vrijwilligerswerk in Nederland te steunen. Sinds de oprichting werd ruim 50 miljoen beschik baar gesteld aan een kleine 10.000 projecten op dit gebied. Het fonds maakt zich vooral sterk voor meer speelruimte voor kinderen. Spelen is voor kinderen van cruciaal belang voor hun latere ontwikkeling. Om economische redenen wint helaas de parkeergarage het te genwoordig maar al- te vaak van de speeltuin, de aanleg van een snelweg het van de kinder boerderij en de woningbouw het van het voetbalveldje. Vooral in steden is het verkeer een sterke belemmering voor het broodnodige buitenspelen van kinderen. Daarom streeft Jantje Beton al jaren naar vol doende, veilige en aantrekke- oijke leef- en speelmogelijkhe- den voor de jeugd: clubhuizen, kinderboerderijen en speeltui nen in de buurt. Voor kansar me kinderen worden vakantie kampen georganiseerd en gefi nancierd. Ook stond Jantje Be ton aan de wieg van de Kinder telefoon (jaarlijk maar liefst 75.000 telefoontjes). Er blijkt steeds minder geld beschik baar te zijn voor speelvoorzie- ningen. Jeugdverenigingen, vrijwilligers en actiecomités op dit gebied, die niet of nau welijks meer in aanmerking komen voor subsidie, kloppen aan bij Jantje Beton. Het fonds is echter geheel aan gewezen op particuliere bijdra gen en sponsoring van b ven. Daarom worden voc rend fondsenwervende georganiseerd, waarvar jaarlijkse Jantje Beton C te (met 55.000 vrijwillige bekendste is. Deze collec particuliere donaties en nanciële hulp van het bec leven zijn verre van volde voor de financiering va sterk groeiende kosten vq jeugd vrijwilligerswerk beperking van de subs Daarom voert Jantje met hulp van Postkantor» deze landelijke actie om donateurs te werven. Voo per week 52,- per jaa men al donateur van Jant ton. Wie zich gedurende tieperiode daarvoor aanr krijgt een leuk beeldje Jantje Beton cadeau. Aa ding kan geschieden oj Nederlandse postkan; Daarnaast kunnen geïn seerden contact opnemei het Nationaal Jeugd Postbus 85233, 3508 Utrecht, telefoon 030-4471 Zanger Marco Borsato nam als eerste donateur van het Nationaal Jeugd Fonds een Jantje l beeldje in ontvangst van directeur Wim Buijtendorp

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11