Martijn van Grunsven is de mascotte van Feyenoord Arianne Hanse en Jolanda Bevelander kwalificeren zich niet voor de NK DFS buigt voor de koploper Meeuwen WIK blij met een punt tegen Zaamslag Zeeuwse indoordressuurkampioenschappen in Bruinisse Zomeravond tennis Zierikzee verliest van Goes Driebanden Nieuwerkerk Zierikzees voetballertje ziet wens in vervulling gaan DINSDAG 21 FEBRUARI 1995 NR 25727 9 Dubieuze strafschoppen ZOUTELANDE - DFS heeft moeten buigen voor de koploper, in de eerste klas zaterdag afdeling, Meeu wen in Zoutelande. De 4-1 winst voor Meeuwen was volgens DFS-trainer Peter Aertssen verdiend. ,,We kwamen steeds een stapje te kort. Ik heb zelfs staan applaudisseren voor doelpunten van de Meeuwen." DFS kwam na zeven minuten spelen al op een 1-0 achter stand. de snelle spits van Meeuwen werd goed bediend vanaf de vleugel en verraste verdediger Marco van der Zan- de. Keeper Erik Schot was kansloos. In de 19e minuut was het Dagmar van der Salm die de spits om zich heen zag draai en en met een mooie lob Erik Schot kansloos liet (2-0). Vijf minuten voor het rustsig- naal kreeg DFS een strafschop tegen. „Ik weet niet waarom de scheidsrechter een strafschop gaf", aldus Aertssen. De straf schop zou echter over het doel heen gaan. René Brussé verzil verde in de 52e minuut wel de strafschop (2-1). ,,Ja, ik weet ook niet waarom we die straf schop kregen. Misschien wel een cadeautje." Na dat doel punt kwam DFS toch beter in het spel. Maar Meeuwen bleef knokken en dat leverde de 3-1 op nadat Clement Rijnberg on deruit was getrokken aan zijn shirt. In de 85e minuut kreeg Meeuwen-speler Meelis een dieptepass en in buitenspelsi tuatie scoorde hij 4-1. Joost Rotte scoort gelijkmaker KERKWERVE - „Eindelijk weer een punt", was de eerste reactie van WIK-trainer Kees Joosse uit Mid delburg. „We mogen niet mopperen. We hebben er hard voor gewerkt en dan is zo'n punt verdiend." WIK speelde 1-1 tegen Zaamslag. De ploeg uit Kerkwerve moet steeds naar beneden kijken op de ranglijst zaterdag vierde klasse KNVB. Niet dat de de gradatiezone al dicht is gena derd, maar zoals Kees Joosse zegt: ,,We moeten punten pak ken anders degradeer je wel." Stuitbal Op het hobbelige veld in Kerk werve had WIK als technische ploeg veel problemen. Het ge beurde nogal eens dat de bal door het verkeerd opstuiten werd verspeeld. Ook zag Elmar Verhage zijn stuitbal voor het doel van Zaamslag de verkeer de kant opgaan. In de tweede helft profiteerde Zaamslag wel van een stuite rende bal voor het doel van WIK-keeper Krijn Hendrikse: 0-1. WIK moest even een dom per verwerken en creëerde daarna ook weinig kansen. „Je denkt dan al aan een neder laag." Joost Rotte verlichtte de last van Kees Joosse door in de 88e minuut met een diagonaal schot uit de tweede lijn de 1-1 te scoren. ZIERIKZEE - Het strandvoetbal heeft nog een staartje gekregen. Een maand geleden werd ten on rechte de SSV'65 C-junioren ploeg als winnaar van poule 1 uitgeroepen. Op de accommodatie van DFS was bij het opmaken van de stand een vergissing ge maakt. Bruse Boys 1 won van SSV'65 1, maar de punten werden ten onrechte aan SSV'65 toebe deeld. Niet SSV'65, maar Bru se Boys is derhalve poulewin naar geworden en neemt nu sa men met Duiveland deel aan de Zeeuwse Strandvoetbalfinale op tweede paasdag. Dig- Vleugel Dig Vleugel uit Bruinisse, be stuurslid KNVB afdeling Zee land met jeugdzaken in zijn portefuille, heeft de jeugdcom missies van de voetbalvereni gingen Schouwen-Duiveland een brief gestuurd. Hij schrijft: De KNVB afdeling Zeeland constateert met grote regel maat, dat het voetbal bij de E- en F-pupillen door trainers/ leiders tot een waar competi tie-gebeuren verheven wordt. Grote artikelen in clubbladen: „Onze F-pupillen zijn ongesla gen kampioen geworden!" Een en ander omlijst met volledige uitslagenlijst met soms de meest monsterachtige scores. Brieven worden verzonden aan verenigingen die in dezelfde poules spelen. „Bel ons alstu blieft op zaterdag de uitslagen door van uw E- en F-pupillen. Wij leveren u aan het eind van de competitie een volledige standenlijst." Gelukkig komt een dergelijke handelwijze in onze regio nog niet voör. Mijns inziens moeten we dat ook zo houden. Het voetbal bij onze jongste pupillen is niet ge diend met het opmaken van standenlijsten en het vieren van kampioenschappen. Onder het motto 'Voorkomen is beter dan genezen' heb ik besloten voortaan geen uitslagen van de wedstrijden van de E- en F- pupillen meer te verzamelen voor het jeugdvoetbal in de Zierikzeesche Nieuwsbode." Zierikzee Bl-HVV'24 BI 2-1 Zierikzee moest het opnemen tegen HVV'24 uit Hulst. Zie rikzee had in deze wedstrijd wat goed te maken tegen de Hulster ploeg. Eerder dit sei zoen verloor de ploeg van trai ner Verwest met 5-2. Zierikzee dat de eerste wedstrijd in de promotieklasse goed was be gonnen met een 4-1 overwin ning op Walcheren. De wedstrijd begon zoals de Zierikzeese ploeg probeert te voetballen, met een goed ge groepeerd elftal de tegenstan der vast te zetten en via de vleugels aan te vallen. Zo ont stonden er een aantal moge lijkheden voor Zierikzee, maar Lee Mol en Paul Muller wisten niet te scoren. Ook HW'24 liet zien waarom het ook een goede ploeg is. Met gevaarlijke uitvallen op de snelle spitsen wist het Zierik zee moeilijk te maken. Tbch was het Zierikzee dat de lei ding nam. Via de linkervleugel werd er goed opgebouwd en was het Richard Stouten die een perfecte voorzet gaf op de inkomende Youri Vogelzang die diagonaal inschoot: 1-0. HW'24 liet het er niet bij zit ten en via een dieptepass op de snelle rechterspits werd het ge lijk: 1-1. Zierikzee pakte de draad in de tweede helft goed op. In de 75e minuut was het Martin Kristalijn die een vrije trap nam en Youri Vogelzang scoorde het tweede doelpunt met een kopbal (2-1. Uitslagen A-junioren: Bruse Boys Al - GPC Al 4-7; DFS Al - Wemel- dinge Al 3-0; SKNWK Al - Nieuwland Al afg.; Duiveland Al - Wissenkerke Al 1-3; Kapel- Ie A2 - Zierikzee Al 2-2. B-junioren: Zierikzee BI - HVV'24 BI 2-1; MEVO BI - SKNWK BI 3-2; Walcheren B2 - WIK BI 2-4; Zierikzee B2 - Bru se Boys BI 0-1; DFS B - Dom burg BI 2-4. C-junioren: SKNWK Cl - Zon- nemaire Cl 1-1; Duiveland Cl - Cortgene Cl 8-2; MEVO Cl - Zierikzee C2 0-3; Serooskerke Cl - Bruse Boys Cl 11-4; Oost- kapelle Cl - DFS Cl 0-4; Renes- se Cl - Meeuwen C2 5-2; Drei- schor Cl - Middelburg C3 4-3; DFS C2 - Serooskerke C2 afg. D-pupillen: WIK Dl - Patrijzen Dl 6-1; SKNWK D2 - WIK D2 0- 10; Zierikzee Dl - SKNWK Dl 2-0; Goes Dl - Brouwershaven Dl 1-3; Veere Dl - MEVO Dl afg.; Renesse Dl - Duiveland Dl 5-2; Bruse Boys Dl - Zierik zee D2 5-1; DFS Dl - ZSC Dl 8-0. De Schouwse Ruiters hadden het Hippisch Centrum de Gre- velingen aangekleed met vlag gen en wimpels en aan het ein de van de wedstrijddag zagen ze de winnaar in de Z2-klasse een perfecte proef rijden. Mie- ke Roovers kreeg in de eerste proef 181 en 177 punten. In de finale scoorde zij met Boris 178 en 181 punten. „Het liep als een trein in de laatste proef. Ik dacht dat ik nog wat foutjes maakte, maar toen ik mijn punten hoorde was ik blij. Die landelijke jury is toch ook geen flut-jury. Ik ben best trots op dit resultaat. Ik ga nu mijn best doen om in Ermelo zo goed mogelijk te presteren", al dus Mieke Roovers van ruiter- vereniging Paardebloem. Marian Jumelet uit Bruinisse eindigde in de eerste proef als laatste van de negen cbmbina- ties. Zij kreeg slechts 166 en 159 punten van de landelijke jury leden. ZIERIKZEE - Cees Vermeijden en Frank de Vos hebben het initiatief genomen om een zo meravond tenniscompetiti'e op te zetten bij Sport- en Recrea tiecentrum Westerschouwen. het veld oplopen. Zijn naam scandeerde uit de luidsprekers. „Het heeft niet alleen indruk op Martijn gemaakt. Maar ik was ook onder de indruk", liet vader Marcel van Grunsven weten. Hij legde het gehele ri tueel vast op de video. Martijn verzamelde zelf allerlei hand tekeningen van de Feyenoord- spelers en poseerde met enkele spelers voor het foto-album. De El-speler van voetbalvereni ging Zierikzee zag zijn jon gensdroom in vervulling gaan. Feyenoord-speler Henke J^arsson samen met Martijn van Gruns ven. (Foto: Piet Bouts). Arianne Hanse kwam met Invincible niet in de finale. (Foto: Joop van Houdt). t BRUINISSE - Het was afgelopen zaterdag een lange zit voor de landelijke juryleden en de organiserende Ruitervereniging De Schouwse Ruiters. In totaal kwamen 66 starts tijdens de Zeeuwse indoordressuurkam pioenschappen in de ring van het Hippisch centrum De Grevelingen in Bruinisse. Alleen Arianne Hanse en Jolanda Bevelander wisten voor Schouwen-Duiveland een prijs te verdienen. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft zich in de oefenwedstrijd tegen Goes uitstekend verweerd. Eersteklasser Goes won op sportpark Den Hogen Blok met 2-3. Doordat Zierikzee-keeper Mar cel Oostdijk de corner van Mar cel Kole in eigen doel sloeg kwam Goes op 0-1 voorsprong. Serge Berrevoets zorgde voor rust nog voor 1-1 gelijk. In de tweede helft nam Goes een 1-3 voorsprong met doelpunten van Arthur van Huizen en Clif ton Brasdorp. Marco van Oeve- ren verzachtte de pijn voor Zie rikzee nadat hij op aangeven van Wim Overweel 2-3 scoorde. Jolanda Bevelander was bij voorbaat al zeker van de twee de prijs. Slechts twee combina ties in de M-pony's klasse had den zich voor deze Zeeuwse ti telstrijd ingeschreven. Suzan ne Reinerman won haar twee de proef terwijl Bevelander de eerste proef had gewonnen. Na enig rekenwerk bleek Reiner man met 424 punten de Zeeuw se-kampioenstitel te mogen dragen. Jolanda Bevelander bleef met Sheila steken op 409 punten. De amazone van Weste lijk Schouwen mag nu niet naar de Nederlandse kam pioenschappen in Ermelo. Juryleden Het was opvallend dat er in het Hippisch Centrum vooral 's morgens weinig punten bij el kaar werden gereden. In de middag- en avonduren kwa men er wat betere resultaten voor de dag. Kor van der Wer- ve, één van de organisatoren, denkt dat het komt omdat een landelijke jury de combinaties beoordeelde. „Het zijn hoogge- klasseerde juryleden die ook op Grand Prix wedstrijden ju reren. Er zijn vier juryleden. Eén uit Loosdrecht en drie uit Utrecht", vertelt Van der Wer- ve. De verschillende winnaars in hun categorieën konden dus al vast wennen aan de strenge jury. Immers, de Zeeuwse kam pioenen mogen op 25 maart in Ermelo strijden om de Neder landse titel. Dat zit er niet in voor Arianne Hanse. Zij eindigde na de eer ste proef als vierde en toen de tweede proef was gereden ein digde ze in het totaalklasse ment als vijfde. Geen slecht re sultaat van de veertien deelne mers bij de M-paarden. Maar het was weer de jury die slechts één keer de 120 punten durfde te geven in de eerste proef. Jurylid de heer De Wolf van Westerrode uit Utrecht gaf dat ene winstpunt aan Christi an van Dorsselaer met Harvy uit Hulst. In de finale' was de waardering voor Van Dorsse laer een stuk hoger. Met 127 en 125 punten mocht deze dan ook de eerste prijs in ontvangst ne men en Zeeland in Ermelo gaan vertegenwoordigen. Ari anne Hanse kreeg in de eerste proef 117 en 114 punten. In de finale viel ze met Invincible door de mand met matige cij fers, 105 en 106 punten. Arianne Hanse kwam met Gentleman uit in de Zl-klasse. Daar kreeg ze van de beide ju ryleden Griffioen en Galemo respectievelijk 161 en 169 pun ten. Dat was te weinig voor een finaleplaats. In de finale won Joke Nijssen met Hurricane van ruitervereniging Zuid- Beveland. Zij scoorde 191, 185 punten in de eerste proef en in de finale kreeg ze 179 en 175 punten. De bedoeling is dat in de maan den april, mei en juni een heren- en mixteam competitie wordt gehouden. Teams be staan uit twee personen en spe len dan een halve competitie. Er zal worden gespeeld op maandag-, dinsdag- en donder dagavond. NIEUWERKERK - In café biljart De Meebaal in Nieu werkerk wordt donderdag 23, vrijdag 24 en zaterdag 25 fe bruari een invitatie koppel- toernooi driebanden gehou den. Zes koppels binden met elkaar de strijd aan in lengte van een partij van 25 caramboles. Er worden elf ronden gespeeld en de wedstrijd staat onder lei ding van Wijnand aan de Wiel. De koppels worden steeds an ders en zoveel mogelijk andere tegenstanders. De deelnemers zijn: B. Bergman, H. Berre voets, T. van Beveren, R Gle- rum, R. de Bruin, C. Steen- poorte, W. Flikweert, E. Fluit, L. Koopman, G. Monster, J. Stols, J. Tierie. Donderdag en vrijdag wordt er om 19.00 uur gestart en zaterdag beginnen de wedstrijden om 12.30 uur. ROTTERDAM - Martijn van Grunsven (8) uit Zierikzee keek zijn ogen uit. In het Feyenoord stadion in Rotterdam mocht hij als mascotte fungeren bij de wed strijd Feyenoord tegen Heerenveen. De scholier van Binnen de Veste zag plotse ling zijn wens in vervulling gaan. tijn van Grunsven samen met de spelers uit de catacomben Twee dagen voor de wedstrijd Feyenoord - Heerenveen kreeg de familie Van Grunsven een telefoontje vanuit De Kuip. De uitnodiging voor Martijn werd met beide handen aangegrepen en heel de familie Van Gruns ven werd een paar uur voor aanvang van de wedstrijd ont vangen in de VIP-ruimte van Feyenoord. Martijn werd in een kamer naast de kleedkamer van de Feyenoord-spelers gezet en mocht later met de spelers de warming-up meedoen. Vlak voor de wedstrijd kwam Mar- Martijn van Grunsven mocht met de aanvoerder van Heerenveen en Feyenoord en het arbitrale trio voor aanvang van de wedstrijd poseren. (Foto: Piet Bouts).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9