Moeizame herstart voor de Zierikzeese G-voetballers Damclub Zierikzee eindigt op de tweede plaats in hoofdklasse Zonnemaire verslaat reserves Ouwerkerk Simpele winst ZSC tegen hekkesluiter Krijn Snippenberg in selectie district Zeeland/NoordBrabant Schults heeft aansluiting Brouwershaven verliest in slotfase volle winst Dreischor met een te gehavend team op stap Zierikzee wint met 6-10 van 's-Gravenpolder Airpack wint opnieuw met grote cijfers DINSDAG 21 FEBRUARI 1995 NR 25727 7 Op het B/C niveau leek Inter nos uit Etten-Leur te sterk. Spijtig voor coach Brouwer was het feit dat hij maar kon beschikken over zes spelers, terwijl er bij de tegenstander negen man in het veld stond. Hoewel het aan werklust niet ontbrak bij Hans, Philip, Hil- lie, Kees, Peter en Richard was de tegenstander, bij wie er bo vendien enige A-spelers speel den, veel te sterk. Na twee keer twintig minuten, toen scheids rechter Richard van Baaien voor de laatste keer floot stond er een 0-11 stand op het score bord. Terwijl het B/C niveau een zware nederlaag kreeg te slik ken speelden op het veld er naast Zierikzee A/B en AZW A/B uit Axel tegen elkaar. Ook hier waren de bezoekers uitein delijk te sterk voor de gasthe ren uit Zierikzee. Reeds twee minuten na het beginsignaal van scheidsrechter Toon van Tiggelhoven kwamen de bezoe kers uit Axel op voorsprong: 0- 1. Tien minuten later werd het zelfs 0-2 toen één der AZVV- spelers Zierikzee-doelman Jo- han Schiettekatte kansloos liet. Toch gaven de Zierikzeeë- naren zich niet gemakkelijk gewonnen. Peter, Gerrit, Henk, Ron, Wim en Krijn stroopten de mouwen eens goed op en to gen richting vijandelijk doel. ZSC neemt leiding tweede klasse BURGH-H AAMSTEDE - Het zaalvoetbalteam Schults heeft de aansluiting met koploper Haamste de weten te behouden. Zij wonnen een moeizaam met 3-2 van SHZ/SRW in de eerste klasse. Haamstede kwam niet in actie tijdens de zaalvoetbalcompeti tie in Sport- en Recreatiecen trum Westerschouwen. De kop loper blijft vier punten voor sprong behouden op Schults. In de tweede klasse was het stuivertje wisselen aan de kop. Velocitas verspeelde een punt tegen De Stulp en ZSC won simpel met 0-5 van De Graan- beurs. ZSC staat nu aan de lei ding in de tweede klasse. Programma dinsdag 21 februa ri: bekerwedstrijden: 19.00 uur Fennet Boys - In de Warre. 19.40 uur AZC 2 - Graanbeurs. 20.20 uur Trinity - SHZ/SRW. Klasse 1: 21.00 uur Vanity - AZC 1. 21.40 uur Schults - Trinity. 22.20 uur AZC 2 - Haamstede. Donderdag 23 februari: Klasse 2: 20.20 uur De Stulp - Fennet Boys. 21.00 uur Delta -waren huis - Velocitas. 21.40 uur Graanbeurs - In de Warre. Zaalvoetbal Westerschouwen J Schulis-SHZ/SRW 3-2 AZC 2-AZC 11-7 Trinity-Vanity 3-3 Haamstede 6 6 0 0 12 38 - 9 Schults 6 4 0 2 8 32 - 19 Trinity 6 3 1 2 7 23 - 21 SHZ/SRW 6 3 0 3 6 20 - 21 Vanity 6 2 1 3 5 25 - 19 AZC 1 6 2 0 4 4 13 - 27 AZC 2 6 0 0 6 0 7 - 42 Zaalvoetbal Westerschouwen 2 Graanbeurs-ZSC 0-5 De Stulp-Velocitas 3-3 In de Warre-Delta W. 6-1 Fennet Boys-Neffen d'Eule 2-1 ZSC 7 4 2 I 10 31 - 16 Velocitas 7 4 2 1 10 34 - 25 In de Warre 7 4 1 2 9 27 - 21 Fennet Boys 7 3 2 2 8 19 - 16 Neffen d'Eule 7 2 2 3 6 30 - 21 Graanbeurs 7 3 0 4 6 19 - 33 De Stulp 7 1 3 3 5 17 - 23 Delta W. 7 0 2 5 2 11 - 33 Resultaat Dameszaalvoetbal SCHARENDIJKE - „We nemen wat afstand van de onderste", sprak ZSC-trainer Kees Kommer na de vierde seizoensoverwinning van ZSC. Op eigen ter rein liet ZSC er tegen rode lantaarndrager Kats geen twijfel over bestaan wie de beste was. ZSC won afge tekend van Kats: 3-0. ZONNEMAIRE - Een prima resultaat. Zo mag de overwinning van Zonnemaire op het tweede elftal van Ouwerkerk genoemd worden. Op eigen terrein liet Zonnemaire er geen gras over groeien en stuurde Ouwerkerk 2 met een 4-1 nederlaag terug naar Dui- veland. ,,We hebben nu twaalf punten uit dertien wedstrijden. Dat is er al één meer dan vorig sei zoen. Je zou dus kunnen zeggen dat er progressie in zit. En als het goed is pakken we de reste rende wedstrijden ook nog wat punten", ging Kommer verder. Het eerste kwartier van de wedstrijd liet ZSC het balletje goed rond gaan. Via Niels van de Moezel kreeg de thuisploeg twee opgelegde kansen. Eerst eindigde de bal op de paal en daarna kreeg de Kats-doelman hulp van een verdediger toen hijzelf al geklopt was, Cadeautje „Daarna ging iedereen een beetje voor zich zelf voetbal len", verzuchtte de trainer uit Zierikzee. Kats kwam een aan tal keer gevaarlijk dicht in de buurt van invaller-doelman Jan van Dongen. Het was echter Gerard de Voogd die kort voor het half uur de score opende. Jacco Heijboer werd binnen de zestienmeter al dan niet naar de grond gewerkt. ,,Een ca deautje", aldus Kommer. De Voogd maakte vanaf elf meter geen fout. In de tweede helft ging het be ter lopen bij ZSC. Drie minu ten na rust was het Remy Flo- hil die uit een rechtstreekse vrije trap 2-0 liet aantekenen. Het was daarna Niels van de Moezel die eindelijk het net wist te vinden en met zijn af standsschot voor 3-0 zorgde. De lat hield ZSC van een ruime score af. Zowel René Coomans als Niels van de Moezel vonden het houtwerk op hun weg. De wedstrijd vorige week te gen Dreischor (2-2) is inmiddels vergeten. Alleen Edward Schenk onkent dat hij in de 53e minuut Jaimy Tiggelman had geschopt. „Echt, ik stond er vier meter vandaan. Dat moet iemand anders zijn geweest. Ik maak best weieens een overtre ding, maar ik zou niemand moedwillig schoppen. Nee, ik weet niet wie het was. Ik vond het ook vreemd dat Dreischor- speler Ad Romein mij als boos doener zag. Ik heb ook een paar keer gevraagd wat hij te gen mij had", aldus Schenk die iedere week vanuit Den Bosch in Zonnemaire komt voetbal len. Tfegen Ouwerkerk 2 was het de derde overwinning van het sei zoen voor Zonnemaire. „We hebben genoeg kwaliteit om in de derde klas te kunnen voet ballen. Alleen, soms zit het mee net zoals nu. En soms zit het tegen", vertelde Piet Stou ten die zelf tijdens de warming-up geblesseerd af haakte. Langs de zijlijn zag Stouten zijn Zonnemaire voor rust op 2- 0 komen. Eerst scoorde Marco Duinhouwer toen hij alleen voor de keeper opsprong. Tbt zijn verrassing kreeg hij bij zijn landing de bal voor zijn voeten. Een vreemde goal. Daarna werd het 2-0 door Se- bastiaan van Leersum, de meest produktieve Zonnemai- re-speler dit seizoen. Na rust kwam Ouwerkerk 2 te rug naar 2-1, maar daarna vel de Marco Duinhouwer eigen handig het vonnis. Eerst scoor de Duinhouwer op aangeven van Wim Geluk 3-1 en vervol gens bepaalde hij met zijn der de treffer van de middag de 4-1 eindstand. Rode kaart voor André Goudzwaard BROUWERSHAVEN - „Tien minuten voor tijd twee nul voor staan en dan nog gelijkspelen. Dat mag je niet gebeuren", liet een teleurgestelde Leen van der Velde weten. De trainer zag het zijn ploeg overko men. Na een opgebouwde 2-0 voorsprong tegen kop loper Wemeldinge verzuimde Brouwershaven om de volle winst veilig te stellen. Brouwershaven - We meldinge: 2-2. Normaal gesproken is een ploeg, als de koploper op be zoek komt, vooraf al tevreden met een punt. „Ik niet. Uit te gen Wemeldinge speelden we gelijk. Ik weet wat ze kunnen en wat wij kunnen. Ze staan ei genlijk met mazzel bovenaan. Dat zei hun trainer ook. Meeu wen is beter", ging Van der Vel de verder. Hechtingen Voor rust werd het 1-0 door Kees Kraaijenbrink. Remy Lievense werd gevloerd en dat betekende een strafschop. Pe ter van Mourik miste, maar Kees Kraaijenbrink reageerde attent. Verder viel Eric Hartog in de eerste helft geblesseerd uit met een wond aan zijn lip. Hechtingen door de dokter ble ken noodzakelijk. Een kwartier na rust werd het 2-0 door Arjan Kraaijenbrink. Via Martin Quist kreeg de thuisploeg een uitgelezen kans op de derde treffer. Quist miste echter. Daarna volgde er een incident waarbij André Goudzwaard uit het veld werd gestuurd. Goudzwaard werd getrapt en reageerde evenzo. Goud- zwaards reactie werd gezien door scheidsrechter Sam Telus- sa uit Middelburg die vervol gens rood trok. Ook met tien man hield Brou wershaven het betere van het spel. Met veel geluk wist We- meldinge-aanvaller Ron Dage vos daarna toch twee keer te scoren. Eerst had Dagevos de hulp nodig van keeper John van Mourik, die in botsing kwam met de paal en de bal loste. Daarna duwde Arjan Kraaijenbrink in de zestienme ter een tegenstander omver. Dagevos maakte de nachtmer rie voor Brouwershaven vanaf elf meter compleet. Ad Romein stopt met voetballen HEINKENSZAND - Dreischor-trainer Toine Tiggel man moet roeien met de riemen die hij heeft. Nog steeds heeft hij geblesseerde spelers en daar kwa men afgelopen week nog drie spelers bij. De 2-2 eindstand tegen Luctor'88 3 in Heinkenszand gaf Tiggelman alsnog een tevreden gevoel. Naast de geblesseerde spelers moest Tiggelman zondagmid dag nog drie spelers missen. Ad Romein is boos op het be stuur na het incident vorige week tegen Zonnemaire en hing zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Keeper Bonne Mein- tema moest werken en Serge van den Bos is op wintersport vakantie. „Je hebt er allemaal mee te maken. Dat Ad Romein boos is op het bestuur moet hij weten. Hij laat nu wel de spe lersgroep in de steek", aldus Tiggelman. Vrije trap Dreischor begon vol goede moed aan de wedstrijd op een goed bespeelbaar veld. Nadat Gert-Jan van den Berge en Bram Blankenburg ideale kan sen hadden gemist was er plot seling een uitval van Luctor'88 3. Keeper Johnny van der Zan- de dook over de bal heen en het was 1-0. In de 25e minuut scoor de Luctor'88 2-0 nadat Peter van de Linde een omhaal half miste. In de 32e minuut was het Piet de Jonge die een vrije trap op de zestienmeterlijn verzilverde (2-1) en Dreischor terug in de wedstrijd bracht. Vijf minuten later zorgde Chris Tbttero voor de gelijkmaker. De 2-2 was ook de ruststand en de eindstand. In de tweede helft waren er nog wel een paar kansjes, maar Dreischor benutte ze niet. ZIERIKZEE- Na een lange winterstop maakte de afdeling G-voetbal van voet balvereniging Zierikzee afgelopen zaterdagmiddag op het Sportpark Den Ho gen Blok in Zierikzee haar wederoptreden van het voetbalseizoen. Het Zierik zeese team op B/C-niveau verloor met 0-11 van Internos uit Etten-Leur. Het Zierikzeese-team op A/B niveau verloor met 1-4 van AZW uit Axel. Ondanks het feit dat ze afgelo pen maanden geen wedstrijden speelden, hebben de trainers Jakkoo Brouwer, Wilko Han zen en Richard van Baaien ge durende deze periode niet stil gezeten. Elke maandag is er on der leiding van dit drietal op het kunstgras van de hockey- vereniging HSD, met een acht tiental spelers en speelsters keihard getraind, waarna er vorige week ter afsluiting van het winterstopprogramma zelfs een strandtraining heeft plaatsgevonden. Dit laatste overigens tot volle tevreden heid van de deelnemers want na afloop van de training stond er pannekoek eten op het pro gramma. Hoewel dit laatste zeer ge slaagd was zullen de organisa toren van dit gebeuren zich de komende dagen wel eens ach ter het oor krabben. Aan de uit slagen van de laatst gespeelde wedstrijden te zien moeten de pannekoeken nogal zwaar op de maag gelegen hebben. Ge lukkig zijn uitslagen bij het G- voetbal niet belangrijk. Ple zier staat voorop en elke wed- BURGH-H AAMSTEDE - Na de derde speelronde in de dameszaalvoetbalcompetitie Sport- en Receratie- cèntrum Westerschouwen heeft Airpack 1 opnieuw de volle winst gepakt. De dames van Delta Waren huis kregen acht goals om hun oren. Airpack 1 heeft nu uit drie wedstrijden zes punten ver gaard. Ze scoorden 21 doelpun ten en kregen slechts twee doelpunten tegen. Het tweede team van Airpack won ook af getekend, met 7-0 van Pinky Girls. De ontmoeting tussen Cornelia Stichting en Egelan tier bleef 0-0. Programma vrijdag 24 februa ri: 19.40 uur Delta Warenhuis - Egelantier. 20.20 uur Cornelia Stichting - Airpack 1. 20.50 uur Pinky Girls - Airpack 2. Zaalvoetbal Dames Cornelia St.-Egelantier 0-0 Airpack 2-Pinky Girls 7-0 Delta W.-Airpack 1 0-8 Airpack 1 Airpack 2 Egelantier Cornelia St. Pinky Girls Delta W. Drie goals Marco Duinhouwer Het Zierikzeese team op B/C-niveau verloor fors van Internos uit Etten-Leur. 'S-GRAVENPOLDER - Het achttal van damvereni- ging Zierikzee heeft de uitwedstrijd tegen het sterke 's-Gravenpolder II wel zeer overtuigend met 6-10 ge wonnen. Hierdoor eindigt het op de tweede plaats in de hoofdklasse met vijftien punten uit negen ron den. Tholen werd kampioen met de maximale score van 18 punten. Bergen op Zoom en 's-Graven polder II werden derde en vier de met respectievelijk 13 en 12 punten. Inzet van de laatste wedstrijd was de tweede plaats, waarbij Zierikzee aan 8-8 genoeg had. Er werd aan beide zijden met inzet gestreden en misschien speelde Zierikzee wel de beste wedstrijd van dit seizoen. Solide remise John Honig opende met een so lide remise, waarna invaller routinier Flikweert een be langrijke winst behaalde. Hij haalde goed uit door drie schij ven winst te halen uit een bom- zet. Hierna volgden remises van Rinus en Chris van der Wielen. Laatstgenoemde for ceerde in het eindspel met een schijf minder fraai remise, na dat hij eerder zelf een sterkere voortzetting had gemist. Aart Walraven dwong zijn op ponent naar de vleugels en in het eindspel was zijn sterke centrumpositie goed voor de volle winst. Walraven is topsco rer in het achttal geworden met de fraaie cijfers van 16 punten uit negen duels. De stand was nu 3-7 en de goede afloop voor Zierikzee was al zeker gezien de standen op de resterende borden. Cor Boot dreigde in het middenspel een schijf te verspelen, maar hij vond een goede verdediging en het werd uiteindelijk remise. Jos de Wild kreeg in het eindspel enig voordeel, maar de partij ein digde toch nog in remise. In de slotpartij speelde Sjaak Douw een prima positiepartij die ook al in remise eindigde. Zodoende won Zierikzee met 6- 10, een uitslag die niet eens ge flatteerd was, gezien het goede spel van de Schouwse ploeg. Uitslagen E. Wiskerke-C. v. d. Wielen 1-1 D. de Jager-J. de Wild 1-1 J. Louwerse-M. Walraven 0-2 J. Veerhoek-S. Douw 1-1 L. Adriaanse-M. v.d. Wielen 1-1 J. v. d. Horst-J. Honig 1-1 Iz. op 't Hof-C. L. Boot 1-1 A. Janse-A. Flikweert 0-2 Cor Boot speelde remise tegen Op 't Hof. (Foto; Marijke Folkertsma). Houtwerk voorkomt monsterscore strijd is weer te zien dat de deelnemers plezier hebben en voldaan zijn dat zij op Schou- wen-Duiveland bij Zierikzee regelmatig tegen een balletje kunnen trappen. En met resultaat want vlak voor rust gelukte het Krijn Snippenberg, uitgenodigd bij een selectie van het district Zeeland/Noord-Brabant en zo doende in aanmerking komend voor een plaatsjein het Neder lands elftal, om de verdiende tegentreffer te scoren: 1-2. Na rust ging de thuisploeg driftig op zoek naar de gelijkmaker. Hoewel de kansen hiervoor ze ker aanwezig waren, wilde dit echter niet lukken. AZW scoorde wel en deed dit zelfs twee keer zodat de eindstand uiteindelijk resulteerde in een 1-4 overwinning voor de ploeg uit Axel.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7