Glaszuiver doelpunt van Jacob van den Berge wordt afgekeurd ZHV/Delta Sport ziet lichtpuntje voor kampioenstitel tweede divisie Alexander Chvarchenko stopt selectie-turnen Delta Sport Welpen Delta Sport ongeslagen Belladonna pakt winst HSV houdt vergadering Van Velde Trainer Frank Verborgh krijgt rode kaart Fulltimetrainer neemt ontslag Colijnsplaatse Boys ontfutselt koploper Bruse Boys een punt MAANDAG 20 FEBRUARI 1995 NR 25726 9 GOUDA - De welpen van hand balvereniging ZHV/Delta Sport hebben ook tijdens het toernooi in Gouda de ongesla gen status behouden. In de vierde ronde werd gewon nen van Vires et Celeritas (2-4), Sprongschot 3-7), Orion (3-4) en Olympus (1-3). Dit betekent dat de welpen uit Zierikzee: Rudy van Katwijk, Martin Droog, Sander Eekhof, Niecky Reedijk, Ilona Hoek, Herriët van Strien, Jordy Niemans en Jerom Sluijs nu al zestien wed strijden hebben gewonnen. RENESSE - In de bowlingcom petitie is Belladonna de koplo per Staal op een half punt ge naderd. Belladonna won met 0-4 van De WIG. Belladonna-speler Wim Tuk gooide met 189 pins het hoogst gemiddelde bij de he ren.Uitslagen: ING - The Pub 2-2. De Wig - Belladonna 0-4. Tferpstra - Welleman 1-3. Alpro- kon - Staal 0-4. Stand: 1. Staal, 40V2 pnt. 2. Belladonna, 40 pnt. 3. Zeelust, 35 pnt. 4. Welleman, 32 pnt. 5. The Pub, 29 pnt. 6. Terpstra, 27 V2 pnt. 7. De Wig, 24 pnt. 8. Alprokon 2, 23 pnt. 9. ING, 21 pnt. ZIERIKZEE - Hengelsportver eniging Oosterschelde houdt vrijdag 24 februari haar jaar lijkse ledenvergadering in het Huis van Nassau in Zierikzee. Aanvang 20.00 uur. Naast de vele jaarverslagen wordt het nieuwe wedstrijd- programma gepresenteerd. De kampioenen van het seizoen 1994 krijgen hun bekers en tij dens de bestuursverkiezing zijn aftredend en herkiesbaar L. Bolier, J. W. Dekker en R. Timmerman. Er wordt gepraat over het béheersplan Zoete Gracht en er wordt een onder waterfilm over het leven in Oosterschelde en Noordzee ge toond. kers uit Colijnsplaat. Met de wind tegen bleek de ploeg van Bart Dierkx, een betere voet ballende ploeg te zijn. Bart Dierkx moest overigens achter de omheining blijven. Zijn ta ken werden vanuit de dug-out waargenomen door Leen Ver burg. Dierkx zit een schorsing van twee maanden uit wegens een akefietje tijdens de uitwed strijd bij Tholense Boys. Het was dan ook zeker niet on verdiend geweest waren de be zoekers in die fase op voor sprong gekomen. Zo presteerde Peter Bakker het om op aange ven van Erik Lentinck voor een bijna leeg doel naast de ver keerde kant van de paal te schieten. Een vijftal minuten later faalde Bakker wederom door oog in oog met Jacob Mul ler gekomen, de bal huizen hoog over te schieten. Bruse Boys daarentegenover kon niet voor enige dreiging zorgen. Met uitzondering van een goed lopende aanval inge leid door een lange bal van ach teruit van Tonnie van den Ber ge en doorgekopt door neef Ja cob, waarop Eric Bleiji naast schoot. Toch was het in de 71e minuut bijna raak. Eric Bleiji kon op aangeven van Jacob van den Berge van zijn tegenstan der wegdraaien en doelman De Regt bijna verrassen. Aan de andere zijde had de thuisploeg Vrouwe Fortuna op de hand toen Peter Bakker via de voet van Tonnie van den Berge de kruising van paal en lat trof. Even later dus de cru ciale fase omtrent het doelpunt van Jacob van den Berge doch de eerlijkheid gebiedt, hoewel de treffer glaszuiver was, een overwinning voor de thuis ploeg te veel van het goede zou zijn geweest. Bruse Boys - Colijnsplaatse Boys 0-0. Scheidsrechter Dhr. Roeland uit Sleeuwijk. Toe schouwers: 175. MILWAUKEE (ANP) - Gerard van Velde heeft tijdens de WK sprint schaatsen in Milwaukee het Nederlands record punten op de sprintvierkamp ge bracht op een totaal van 148.270. Het oude record stond sinds het vorige WK in Calgary op 29 en 30 januari 1994 met 149.130 op naam van Arie Loef. ROTTERDAM - Het zijn zware tijden voor handbaltrainer Frank Verborgh. Af gelopen weken moest hij twee nederlagen slikken met het herenteam van ZHV/Delta Sport. Hij kreeg te horen dat Jan Groenendijk bedankte voor het eerste team omdat hij vond dat hij te weinig speelde. Bovendien moet Frank Verborgh binnenkort een beslissing nemen of hij zijn trainerscontract verlengt bij de Zierikzeese handbalvereniging. Er was gisteren, zondagmiddag, in Rot terdam een klein lichtpuntje. Zijn ploeg won met 19-20 in de laatste vijf secon den van de wedstrijd tegen Snelwiek in Rotterdam. Daar kwam wel een rode kaart aan te pas voor Verborgh. Del ta Sport kwam in de slotfase terug van 19-17 tot 19-20. Nadat Peter Lefèvre het winnende doelpunt had gescoord liep Frank Verborgh het veld in. ,,Ik moest dat wel doen. Ik wil de tijd winnen. Die spelers van Snelwiek wilden direct organi seren. Ik wist dat een rode kaart de consequentie was voor mijn gedrag. Die kreeg ik dan ook, maar intussen was de tijd wel om en wonnen wij met 19-20", lachte Verborgh achter af. Na de nederlaag op Nooijens en Tachos was Verborgh afgelo pen week in de training terug gegaan naar af. ,,We hebben zware conditietraining gedaan. Circuits zonder bal. Je ziet ze lange gezichten trekken, maar het heeft wel nut gehad. Het is natuurlijk vreemd dat je rond deze tijd aan het fysieke ge deelte moet werken", aldus Verborgh. Twee weken geleden is er een groepsgesprek geweest tussen de spelers, trainer en bestuurs leden. Daarin is naar eikaars mening gevraagd. Het werd duidelijk dat Paul Mulder en Erik Lijbers wel eens af kon den haken wegens hun werk. Frangois Verrijzer heeft te ken nen gegeven dat als ze geen kampioen worden ook hij ver trekt aan het einde van het sei zoen. Voor Frank Verborgh is het ook onzeker wat hij aan het einde van het seizoen gaat doen. ,,Ik heb gezegd dat er verster king moet komen. Er moeten zeker vier nieuwe spelers bij komen. Ik vind het een goede zaak dat het bestuur nu al in ventariseert voor het volgende seizoen. Ik heb het bestuur ook mijn besluit bekend gemaakt. Ik vind het nu niet het moment dat dit besluit naar buiten komt. Daarom wil ik ook, in belang van de spelers, niet ver tellen wat ik ga doen na dit sei zoen", aldus Verborgh. Het is duidelijk dat Verborgh graag kampioen Wil worden met dit team. Daar zal hij ze ker zijn besluit op nemen. Del ta Sport heeft in ieder geval in Rotterdam dat kleine beetje hoop op de titel niet laten va ren. Ze zijn afhankelijk van Atomium en Avanti die afgelo pen weekend ook hun wedstrij den wonnen. Zij komen beide nog op bezoek in Zierikzee. In sporthal Asterlo ging Delta Sport voortvarend van start. Halverwege de eerste helft stonden ze met 1-7 voor dankzij doelpunten van Jean-Marie Toubiana, Erik Lijbers en Er- win Schaalje. Piet Bos mocht zestig minuten in het doel staan en deed dat niet onver dienstelijk. „Paul Mulder is wat uit vorm. Ik heb Piet afge lopen dinsdag- en donderdag avond op de training bezig ge zien dat ik hem niet mocht pas seren", licht Verborgh de keuze van Bos toe. De 5-10 rust was hoopvol voor een tweede helft. Maar de be ruchte eerste, tien minuten liet Delta Sport weer wankelen. Bij 10-11 kreeg Bert de Vos voor de derde keer twee minuten strafbank en kon dus definitief de wedstrijd verlaten. Hier door moest Verborgh zijn ver dediging gaan herschikken en dat kostte heel wat problemen. Jean-Marie Toubiana werd op geofferd en Snelwiek rook haar kans. Van 15-13, 16-16 werd het 19-17. Het was Peter Lefèvre die in de laatste vijf se conden via een vrije worp de ouderwetse kanonskogel af vuurde en zo het winnende doelpunt op zijn conto bij schreef. Delta Sport staat ny nog vier wedstrijden te wachten. Zon dag 5 maart komt Avanti op be zoek en 19 maart wordt de top per tegen Atomium gespeeld in sporthal Onderdak. Op zondag 12 maart speelt Delta Sport in Aalsmeer en de laatste wed strijd op 26 maart is tegen Hel las' 2 in Den Haag. Snelwiek - ZHV/Delta Sport 19-20 (5-10). Doelpunten ZHV/Delta Sport: Peter Lefè vre (7), Erik Lijbers (5), Erwin Schaalje (3), Jean-Marie Tbubi- ana (3), Ron Flipse (2). Heren 2c divisie C Snclwick-ZHV/Dclta Sp. 19-20 Avanti-Helioform/T. 22-21 Trifiy/Aals.3-Sooijcns/lnic. J5-J5 Aiomium-DWS 26-18 Hellas 2-Fidcs/Wcstl. 15-14 Aiomium 14 10 1 3 21 306 - 270 Avanti 14 8 J 2 20 256 - 236 ZHV/Dclt. Sp. 14 8 2 4 18 330 - 290 Snelwiek 14 7 3 4 17 246 - 234 Nooijcns/Inte. 14 6 4 4 16 265 - 239 FidesAVcstl. 14 6 0 8 12 287 - 298 Trifty/Aals.3 14 3 6 II 243 - 267 DWS 14 3 3 8 9 266 - 285 Hellas 2 14 4 1 9 9 218 263 Hclioform/T. 14 3 1 10 7 250 - 285 ZIERIKZEE - Gymnastiekvereniging Delta Sport heeft noodgedwongen een punt achter de selectieafdeling turnen moeten zetten. Het bestuur heeft dit be sluit genomen nadat de huidige trainer Alexander Chvarchenko te kennen had gegeven zijn contract per I april niet te verlengen. Inmiddels zijn de ouders van de wedstrijdturnsters op de hoogte gebracht. Gymnastiekvereniging Delta Sport was ooit één van de be langrijkste clubs in Nederland die getalenteerde turnsters af leverde voor de Nederlandse selectietraining in Papendal. Na gouden jaren met Jaap Kosters en Jessie van de Beemt kwamen er mindere jaren. Vo rig jaar werd de Rus Alexander Chvarchenko aangetrokken op fulltime basis. De Rus was door de turnvereniging MTV uit Middelburg aan de zijlijn gezet en daardoor kwam zijn verblijfsvergunning in gevaar. Teleurgesteld Delta Sport wist deze Rus te strikken en geholpen door een vriend van Chvarchenko uit Parijs kwam hij in vaste dienst bij Delta Sport. De samenwer king duurt echter maar één jaar. Chvarchenko is teleur gesteld in de prestaties van de Selectiemeisjes welke hij onder zijn hoede heeft gehad. Chvarchenko was vroeger een top-turner en zijn wens is dat hij ook met top-turners wilde omgaan. Toen hij vorig jaar naar Zierikzee kwam, hij woont nu ook in Zierikzee, bracht hij zijn oogappel Piet Haze mee. De turner uit Goes was op dat moment uit de trai ningsselectie van Papendal ge gooid. Het tij keerde snel voor Piet Haze en hij werd al snel weer opgenomen in de nationa le selectie. Hierdoor verliet hij Delta Sport en verloor ook zo het contact rr.et Chvarchenko. Dit veroorzaakte een diepe te leurstelling bij de Russische turntrainer. Investeren Het bestuur van Delta Sport betreurt ook het vertrek van Alexander Chvarchenko, maar tekent daarbij aan dat door het uitblijven van groei binnen de selectie de financiële positie om een fulltime trainer aan te houden onmogelijk is gewor den. Delta Sport investeerde afgelopen drie jaar in de selec tieafdeling zonder resultaat. Dit noodzaakt de vereniging het beleid om te gooien. In overleg met de ouders is er nu gekozen voor turnsport in de breedte. De turnsters uit de jeugdselectie kunnen blijven turnen,, maar recreatieturn sters krijgen nu meer moge lijkheden. Delta Sport kan nu ook de wens vervullen van de Jazzdansafdeling. Zij hadden om uitbreiding gevraagd. Wat Chvarchenko na 1 april gaat doen is onduidelijk. Hij heeft inmiddels een vaste verblijfs vergunning gekregen voor hem, zijn vrouw en dochter. De Russische trainer Alexander Chvarchenko verlengt niet zijn contract bij Delta Sport. Ralph den Ouden nummer 5) schermt het doel goed af. (Foto: Marijke Folkertsma). BRUINISSE- Van schaamte kroop Colijnsplaatse Boys-trainer Bart Dierkx na afloop van de wedstrijd te gen Bruse Boys in Bruinisse, welke in een 0-0 eindstand resulteerde, bijna weg. Hij was namelijk degene die voor aanvang van het duel had verklaard, dat de ontmoetingen tussen zijn ploeg en het thuis'acterende Bruse Boys altijd goed zijn voor veel doelpunten. Bruse Boys had nog de minste pijn met de doelpuntloze wedstrijd. De concurrenten AZVV en Rillandia verloren waardoor de Bruenaren zelfs een punt wegliepen in de zaterdag derde klasse KNVB. Dierkx maakte echter een uit zondering voor de wedstrijd eerder dit seizoen in Colijns plaat. Daar keerde de Bruse ploeg met een 1-2 overwinning huiswaarts en voor het publiek waren er toen dus drie doel punten te aanschouwen. Nu hoeft elke wedstrijd waarin geen doelpunten vallen in de regel geen slechte wedstrijd te zijn, doch afgelopen zaterdag bakten zowel de thuisploeg als de bezoekers uit Colijnsplaat er bijzonder weinig van. Ne gentig minuten voetbal waarin zegge en schrijve vier reële sco ringskansen vielen te noteren. Dit is voor een wedstrijd in de derde klasse van de KNVB tus sen de nummer één en de num mer vijf een schrale oogst. Ondanks de 0-0 einduitslag hield Bruse Boys topscorer Ja cob van den Berge, die zes mi nuten voor tijd een doeltreffen de kopbal om onduidelijke re denen zag afgekeurd, een goed gevoel over aan het ene behaal de punt. „We pakken toch weer een punt en lopen zodoende een punt uit op AZVV. Dat is mooi meegenomen, na een wedstrijd die we evengoed hadden kun nen verliezen. Want laten we eerlijk zijn, Colijn laat natuur lijk vlak na rust twee dotten van kansen liggen. Wij zijn, met uitzondering van een kans van Eric Bleiji en het afgekeur de doelpunt, niet of nauwelijks gevaarlijk geweest. Van dat afgekeurde doelpunt baal ik trouwens nog steeds. In mijn ogen mankeerde er niets aan. Theunis van den Berge gaf die bal perfect voor en ik klom hoger dan mijn directe tegen stander Jos Siereveld. Niets aan de hand dus en voor mij nog steeds ongelooflijk dat de scheidsrechter mijn actie af floot wegens duwen. Ik heb mijn tegenstander niet aange raakt en ben dan ook van me ning dat de scheidsrechter er in dit geval duidelijk naast zat", aldus Jacob van den Berge na afloop van het duel. Na afloop bleek ook dat de thuisploeg in het treffen met Colijnsplaatse Boys het geluk van het koploper zijn aan haar zijde had. In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar met enkele plaagstootjes rich ting het vijandelijke doel in evenwicht. Zo schoot Jacob van den Berge uit een vrije trap ra kelings over het doel van Ge rard de Regt. Tussendoor had ook Robin Ruitenbeek doel man Gerard de Regt op proef gesteld, doch de te zwak inge schoten bal van Ruitenbeek kon De Regt nauwelijks ver ontrusten. Aan de andere zijde trof Peter Bakker namens de bezoekers het zijnet en zag Remco Krijger zijn schot een vijftal meter naast de veste van doelman Ja cob Muller belanden. De ope ningsfase van de tweede helft was duidelijk voor de bezoe- Ron Flipse (links) scoorde twee leeer voor Delta Sport (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9