SKNWK opent jacht op prijzen na overwinning op Kruiningen Duiveland heeft geen kind aan het gehavende MEVO Niels Lodewijk zet eerste stap in betaald voetbal Nieuwerkerkers koploper in strijd om de derde periodetitel Tomb a Tennis Tennis René van der Werf goed voor drie goals Basisplaats tegen TOP Oss 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Adrie Matthijsse in duel met een speler uit Kruiningen. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - SKNWK heeft haar eigen jachtseizoen geopend. De uitspraak van aanvoerder Ronnie de Bruine na de tiende overwinning van het seizoen geeft de Nieuwerkerkse bedoelingen voor de resterende wedstrijden weer. „We gaan voor het kampioenschap", sprak de laatste man van SKNWK. De hoofdprijs is wellicht ietwat te hoog gegrepen, maar voor de ploeg van Piet Diepenhorst gloort er hoop aan de horizon. Koploper Kogelvangers liet immers zien dat men toch punten kan verliezen. Zelf won SKNWK thuis met 2-1 van Kruiningen. Een overwinning die gezien de gehele wedstrijd verdiend te noemen is. SKNWK bleek dit weekend toch al de grote winnaar. Van de naaste concurrenten behaal de alleen Dauwendaele ook twee punten. De Nieuwerker kers bezetten na zestien wed strijden de derde plaats op de ranglijst met vijf punten ach terstand op Kogelvangers en één op Dauwendaele. Met Kruiningen en Kogelvangers als winnaars van de eerste en tweede periode wordt de derde en eventueel de vierde plaats nog heel belangrijk voor een eventuele overname van een periodetitel. Deelname aan de na-competitie lijkt voor dit SKNWK zeker haalbaar. Veel zal echter afhangen van de eerstvolgende twee cruciale competitiewedstrijden, thuis tegen Kogelvangers en uit naar het Middelburgse Dauwendae le. Hoofdrol Eén van de, en misschien wel de beste Nieuwerkerker in het treffen met Kruiningen was Michel Flikweert. Flikweert kende dit seizoen de smaak van een doelpunt nog niet. De 1-1 die op slag van rust van zijn voet kwam was er echter één van grote klasse. En kort na rust speelde Flikweert een hoofdrol bij het krijgen van een penalty. De man in vorm? „Het gaat de laatste weken toch lekker bij me. Ook vorige week tegen GPC ging het goed", aldus de 24-jarige spe ler. Op slag van rust ging Flik weert alleen op avontuur. Vier Kruiningen-verdedigers, plus de doelman, hadden geen ant woord op zijn schitterende af standsschot. Bescheidenheid siert de mens. ,,Die goal? Ik zag een klein gaatje en ik dacht ik schiet", vertelde hij na afloop. De goal viel voor SKNWK op een wel heel gunstig moment. Kruiningen leek met een 0-1 voorsprong de rust in te gaan. En dat zou terecht geweest zijn. Zeker de eerste helft was merk baar dat de thuisploeg zonder vier vaste krachten speelde. Zonder Jacky de Bruine, Kees- Jan van Nieuwenhuijze, Sam Flikweert en Robin Vrij was SKNWK op zoek naar de juiste posities binnen de lijnen. Maar vooral op zoek naar zichzelf. Kruiningen overklaste het eer ste kwartier de tegenstander. Verrassend genoeg kreeg SKNWK via Wilco de Valk de beste kansen. Na negentien minuten kwam de ploeg van speler/trainer Adriaan van Nieuwenhuijze op voorsprong. Rechtsback Joop Wandel (37!), die een puike par tij speelde, maakte een onnodi ge overtreding. Uit de daarop volgende vrije trap van Edwin Arens was het Bert Cok die, evenals in de uitwedstrijd te gen WIK, op Schouwse bodem koppend wist te scoren. Ronnie de Bruine hield SKNWK na ruim een half uur overeind. Tonnie Sinke was doelman Le on Quik al gepasseerd. Door attent te reageren weerhield De Bruine Sinke van de 0-2. In plaats daarvan werd het vijf tien tellen voor rust dus 1-1. In de rust paste Piet Diepen horst de opstelling wat aan. De vooral op snelheid te kort ko mende Chris van Oudheusden werd naar de kant gehaald ten faveure van jongeling Steven Neele. Peter van der Cingel werd naar de voorstop- perspostitie teruggehaald. Het bleek een fikse verbetering. Er kwam meer balans in het team. Vijf minuten na rust stond SKNWK al op 2-1. Via Steven Neele en een mislukt schot van Martijn-Neele kwam de bal bij Erwin Theunisse die al kop pend richting de tweede paal keeper Edwin de Moor ver raste. Voor de Kruiningen- doelman volgde kort daarna nog een minder leuke verras sing. Michel Flikweert rea geerde attent op een te korte te rugkopbal van een Kruiningen verdediger. Edwin de Moor restte niets anders dan hem on reglementair af te stoppen. Pe nalty en rood, een terechte be slissing van scheidsrechter Wintermans. Mark den Haan hield echter zijn zenuwen, toen Kruiningen het spelletje van de psychologische oorlogsvoe ring speelde, niet meer onder controle. De penalty werd naast geschoten. Met Huib Krombeen in het doel en met tien man bleef Kruiningen daarna knokken voor wat het waard was. SKNWK verzuimdé met een man meer de strijd te beslis sen. Erwin Theunisse, Steven Neele, Adrie Matthijsse, Wilco de Valk en Michel Flikweert zagen hun pogingen gekeerd door Krombeen of de lat. En tot kort voor het einde mocht Kruiningen dus hopen op meer. Via Arthur van Noorden was men kort voor tijd dichtbij de 2-2. Michel Flikweert bleef na afloop nuchter. „Gaat die pe nalty er in, dan krijg je wat meer lucht. Maar eigenlijk hebben we over de hele wed strijd gezien slecht gevoet bald", sprak hij met de opge haalde cornervlag in zijn hand. Piet Diepenhorst was het niet met hem eens. ,,De tweede helft was van onze kant beter. Ja, je maakt het niet af". En juist dat was het enige wat SKNWK in de tweede helft viel te verwijten. SKNWK - Kruiningen 2-1 (1-1). 19. Bert Cok 0-1. 44. Michel Flikweert 1-1. 50. Erwin Theu nisse 2-1. 52. Rode kaart voor Edwin de Moor (Kruiningen). Scheidsrechter: L. A. G. M. Wintermans uit Hank. Toe schouwers: 165. FURANO (RTR) - Alberto Tomba kan overal winnen. Be halve in Japan. Na de nederlaag in de slalom verloor de Italiaan maandag in Furano eveneens de reuzensla lom. In de tweede manche nam hij teveel risico en miste een poortje. De zege ging naar Mario Reiter. De Oostenrijkse outsider voeg de aan een eerste solide man che een uitstekende tweede toe en versloeg de Sloween Kosir met ll/100e seconde. ZIERIKZEE - In de tenniscom- petitie van Allroud tennisop- leiding zijn weer een aantal wedstrijden gespeeld afgelo pen week. De uitslagen van de verschil lende competities: Damesdub- bel: Westenschouwen - Scha- rendijke 4-4. Zierikzee - Wil gentenen 0-8. Wilgentenen - Westenschouwen 2-6. Match point - Scharendijke 0-8. WIK - Nieuwerkerk 7-1. Drie Moria nen - Grevelingen 8-0. Dames enkelspel poule A: Van der Horst/Kouwenberg - Coppool- se/Kooman 7-4. Roda/Den Ou den - Krips/Bomen 5-1. Steu- tel/Atoon - Goedegebure/Mel- legers 4-2. Hop/De Coninck - 't Mannetje/Gerards 5-4. Ro da/Den Ouden - Van Urk/'t Mannetje 6-0. Poule B: De Win ter/Maaskant - Seidel/Nijhof 4-2. Coolbergen/Lagendijk - Ekkebus/Drijdijk 4-2. Van Geesbergen/Burema - De Vlie ger/Kou wenberg 6-0. Hoofd man/Van de Berg - De Looff/ Janse 3-3. Herenenkelspel pou le A: Collignon/Lagendijk - Van der Vet/Schönbergen 0-6. Pijl/Dool - Mulders/Van Gel der 0-6. Schenk/Kramers - Jan- se/Van Urk 1-5. Bottema/Van Ditmarsch - Salomons/Hoare 15. BURGH-HAAMSTEDE - Wim Ernst en Paul Sponselee heb ben de leiding in de tenniscom- petitie Burgh-Haamstede. Uitslagen: Wim Eernst/Paul Sponselee- Henk Visser/Cees v. Cleef 6-0; Joop Dikhooff/Jan v. Vossen-Johan v. d. Ak ker/John Priemis 4-2; Jan Pol- der/Ina Groeneveld-Mark Lo- dewijk/Gea Verkauteren 0-6; Margreet v. Cleef/Cuup Veltman-Henk de Wolf/Susan de Wolf 0-6. Heren teams poule A: 1. Wim •Ernst/Paul Sponselee 22 pnt.; 2. Wim Koot/Piet Blanken 12; 3. Joop Dikhooff/Jan v. Vossen 12; 4. Henk Visser/Cees v. Cleef 9; 5. Johan v. d. Akker/John Priemis 9; 6. Leendert Over hand/Hans v. Langeraad 8; 7. Marco Boogert/Jaap Bruinoo- ge 8; 8. Frank de Vos/Cees Ver mei j den 4. Mix teams poule B: 1. Mark Lo- dewijk/Gea Verkauteren 18 pnt.; 2. Hans v. Alphen/Hennie v. Alphen 16; 3. Simon v. d. Lin den/Wil v. d. Linden 12; 4. Jan Polder/Ina Groeneveld 8; 5. Henk de Wolf/Susan de Wolf 6; 6. Margreet v. Cleef/Cuup Velt- man 0. ZIERIKZEE - „We hebben nog nooit zo gemakkelijk gewonnen", keek Duive- Iand-aanvoerder Adrie de Jonge na afloop om zich heen. Duiveland won wel vrij simpel met 1-5 van MEVO op het sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. MEVO-trainer Gerard Olijhoek baalde als een stekker. Ondanks dat hij negen spelers miste wilde hij dat absoluut niet als excuus aanvoeren. „Daar heb ik niks mee te maken. Hoe kan je nu, als je goede afspraken maakt, al in de eerste minuut met 0-1 achterstaan. Ze luisteren gewoon niet", sputterde Olijhoek na afloop. Niels Lodewijk debuteerde in het eerste team van RBC. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Niels Lodewijk (20) heeft zaterdagavond in het RBC-stadion De Luiten in Roosendaal zijn eerste officiële wedstrijd gespeeld voor de eerste divi sieclub RBC. Een dag voor de wedstrijd liet trainer Wim Koevermans de Zierik- zeese voetballer weten dat hij een basisplaats kreeg tegen TOP Oss. RBC speel de 2-2 en Lodewijk kreeg een compliment van Koevermans na afloop van de wedstrijd die bezocht werd door tweeduizend toeschouwers. De wedstrijd was binnen een minuut al beslist. MEVO vond het zo nodig om de bal op de achterlijn vier keer rond te spelen. De goaltjesdief René van der Werf pikte de bal af en zette keeper Sander Kloos op het verkeerde been. „Dit spreek je toch niet af. Het is niet te geloven", mopperde Olijhoek aan de zijlijn. Situatie Wie mist MEVO allemaal? „Ik zal je de namen even noemen", riep elftalbegeleider Ton van der Velde. „Wilco Wijsman, Kees Verwest, Marc van Dijke, Cees de Ruiter, Patrick Renger (allen geblesseerd), Clement van Splunder en Johan Hei kamp zijn geschorst". Boven dien heeft MEVO al een tijd niets meer gehoord van René Dekker en Friso de Jonge zit in militaire dienst. Duiveland-aanvoerder Adrie de Jonge begreep de situatie bij MEVO en daarom had hij wel meer doelpunten ver wacht. „Die 0-1 voorsprong is veel te weinig. We haddeh ge woon meer doelpunten moeten maken. Misschien had René van der Werf wat dieper moe ten gaan spelen en wat meer moeten wisselen van positie. Bij ons zijn er ook een aantal spelers niet. Erik Beije hebben we uit de ploeg gezet. Hij was een rotte appel in het team. Ik vind dat trainer Jaap van Hui zen met deze actie goed heeft gehandeld. Een paar jaar gele den lag Beije ook al overhoop met trainer Kees Willemse. Nou, het zou slecht voor de ploeg zijn als zich dat zou her halen. We hebben nu een leuke ploeg waar iedereen voor el kaar klaar staat. Je ziet van middag dat we keeper Sjaak Verhoek, Bart van der Hulle en Chris Stouten missen. Chris is gestopt, Bart is geschorst en Sjaak heeft een oogletsel. Bo vendien wil Sjaak toch stop pen met keepen en daarom is het goed dat Hans Capelle nu in het doel staat", aldus Adrie de Jonge. „We willen dit sei zoen bij de eerste vier eindi- .gen", voegde hij er nog snel aan toe. Rustig MEVO weet inmiddels wat Duiveland -kan. In de 55e mi nuut was René van der Werf eindelijk verlost van Remco van der Wekken. De snelle linksbuiten scoorde knap de 0- 2. „Daar zit je gewoon op te wachten", reageerde Olijhoek rustig steunend tegen de af rastering. MEVO had geen middenveld en ook al- wilde Rudy Dekker zo graag een doelpunt scoren, Hans Capelle stond altijd goed opgesteld. In de 75e minuut was het wel Joop Westdorp die de terugkaatsen de bal van Jan Stouten op San- der Kloos tot 0-3 verwerkte. Zeven minuten later was het René van der Werf die met een fraai lobballetje Sander Kloos verraste (0-4). Tien minuten voor het einde poetste Dick van Splunder de schaamte weg voor MEVO (1-4) en Jaap Brekelmans besliste een minuut later de definitieve eindstand, na een misverstand tussen Sander Kloos en Remco van der Wekken, de 1-5. „Wij gaan vanavond met de se lectie eten in Bergen op Zoom. Fijn, dat we twee punten pak ken", liep Adrie de Jonge tevre den naar de kleedkamer. Ge rard Olijhoek: „Typisch ME VO. Eén helft van de competi tie spelen ze goed en de andere helft spelen ze sleéht. Het lijkt er op dat ze in de eerste helft van de competitie hun kruit hebben verschoten." MEVO - Duiveland 1-5 (0-1). 1. René van der Werf 01. 55. René van der Werf 0-2. 65. Joop West dorp 0-3. 72. René van der Werf 0-4. 80. Dick van Splunder 1-4. 81. Jaap Brekelmans 1-5. Scheidsrechter: A. Sadijoe uit Vlissingen. Toeschouwers. 8. De linksbenige Lodewijk moet afgelopen donderdag al onraad hebben geroken toen hij met de eerste selectie meetrainde en niet was opgesteld in het twee de team dat die avond tegen NAC 2 moest spelen. „Ik kreeg vrijdag bij de training een geel hesje. Ik moest vooral op de corners oefenen. Na afloop van de training kwam Koevermans naar mij toe en zei: Je staat er morgen in. Ik reageerde ver baasd waarop hij antwoordde of ik niet blij was. Het overviel mij een beetje", liet Niels Lode wijk weten. Tuhuteru RBC kampt momenteel met wat geblesseerde spelers. De beide linksbenige spelers Igna- cio Tuhuteru en Barry Bierste kers zijn ook geblesseerd. Tu huteru raakte vorige week ge blesseerd aan het oor tegen Eindhoven. Bierstekers is mis schien voor de rest van het sei zoen uitgeschakeld. Voor Lodewijk een ideale kans om zich zaterdagavond in de schijnwerpers te spelen. „Ik was voor aanvang van de wed strijd wel zenuwachtig. Maar tijdens de warming-up ging dat over. Voor mijn gevoel heb ik goed gespeeld. Alleen het laat ste kwartier kreeg ik het con ditioneel wel moeilijk. Nauw zeg, het tempo in die divisie ligt enorm hoog." Lodewijk wisselde in het veld nogal eens met de positie van Jimmy Simons. De corners op de linkervleugel werden door Lodewijk genomen. Het ziet er naar uit dat Lodewijk ook de komende weken een basis plaats krijgt bij RBC. Nu de Zierikzeese voetballer officieel mee gedaan heeft in het betaalde voetbal moet de club RBC een transfersom van tienduizend gulden betalen aan Zierikzee. Dat betekent dat Lodewijk nu semi-prof is en binnenkort een contract krijgt aangeboden van de Roo- sendaalse club. Dat zou na Ro nald van Oeveren uit Scharen dijke de tweede speler zijn van Schouwen-Duiveland. René van der Werf (midden) was een plaag voor MEVO. (Foto: Marijke Folkertsma). P?OC(tr,,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8