Provincie moet aandelen verkopen voor offensief economisch beleid 'Bruse brandweer bij de les' Boze Zierikzeeënaar klaagt huisarts aan Volgens D66-lijsttrekker Dijkwel: Burgemeester A. Vogelaar tijdens jaarvergadering: Finaleplaats Oosterlandse kapster Bruinooge spreekt in Renesse 4BS9I *7utttj*4- KILO HAMLAPPEN 10.- SHOARMA- PAKKET ÏO.- 8 stuks BIEFSTUK TARTAAR ÏO.- *7ce*ttfei reyen... Bijdrage slachtoffers watersnood DONDERDAG 16 FEBRUARI 1995 NR 25724 3 Ria Geluk ging specifiek in op de economische mogelijkheden van Schouwen-Duiveland. Lijsttrekker Alex Dijkwel (midden) en af delingsvoorzitter Jan Lagendijk konden haar woorden zichtbaar waarderen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - D6'6 wil dat de provincie Zeeland haar aandelen in bedrijven, zoals de haven van Vlissingen, verkoopt om een offensief economisch beleid te kunnen voeren. Een andere financieringsbron vormt de winst van de Deltan. Dit zei D66-lijsttrekker bij de provinciale verkiezingen, Alex Dijkwel dinsdag op een verkiezingsbijeenkomst in Zierikzee. Ria Geluk, fractievoorzitter van D66 in provinciale staten benadrukte op de bijeenkomst het belang van variatie en samenwerking bij de economische ontwikkeling van Schou wen-Duiveland. Om de werkgelegenheid in Zeeland te behouden kan* de provincie zich niet beperken tot defensief beleid. De provin cie moet in de aanval en kan dit volgens Dijkwel onder meer doen door het verbeteren van de infrastructuur, waaronder onderwijsaanbod. Het 'boeren van een offensief economisch beleid kost geld. Korting op provinciale uitkeringen en her verdeling van geld tussen de provincies maken het echter moeilijk voldoende financiële middelen te verkrijgen. D66 ziet alternatieven door de verkoop van aandelen en ge bruik te maken van de winsten van de Deltan. „De provincie is aandeelhouder van een aantal bedrijven. Deze aandelen bren gen niets op en kunnen be schouwd worden als dood kapi taal. Als de marktprijs dan goed is kun je ze beter weg doen", aldus Dijkwel. De bijeenkomst in Zierikzee had als thema economie. Niet direct een onderwerp waarmee men een relatie legt met D66, moest Dijkwel toegeven. De re den daarin ligt volgens hem in het feit, dat vaak gedacht wordt dat economische ont wikkeling ten koste gaat van het milieustandpunt van zijn partij. Bespreekbaar De economische ontwikkeling van Zeeland mag volgens Dijk wel echter de kwaliteitsken merken van de provincie, het landschap, de dorpen en de ste den, geen geweld aandoen. Een ongebreidelde uitbreiding van de recreatie is dan ook niet waar D66 op zit te wachten. Maar niet te grootschalige re creatieve ontwikkeling van het achterland is bespreekbaar. Ria Geluk, tweede op de kandi datenlijst van D66 voor de pro vinciale verkiezingen, wees in dit kader op de mogelijkheden die er zijn op Schouwen-Duive land. Door de teruggang in de landbouw zijn er in deze sector aanknopingspunten in de re creatieve sfeer, zonder dat dit noodzakelijkerwijs grootscha lig hoeft te worden en ten koste gaat van het milieu. „Als boeren bij Brouwersha ven een camping willen van 50 of 150 eenheden, dan krijg je daar een reactie op vanuit de bevolking. Maar het gaat niet alleen om die eenheden. Veel hangt ook af van. het onderne mersplan. Daar moeten de ge meenten secuur naar kijken", aldus Geluk. Zij benadrukte het belang van variatie en samenwerking bij de economische ontwikkeling van Schouwen-Duiveland. Maar dan wel variatie en sa menwerking in kleinschalig heid. Hiermee kan men de kwaliteit van de omgeving be waren en het eiland leefbaar houden. BRUINISSE - „De Bruse brandweer blijft bij de les!" Een trotse burgemeester A. Vogelaar en een niet minder gelukkige brandweercommandant M. Jumelet concludeerden woensdagavond in koor dat alle vijftien korpsleden minstens het diploma hoofdbrandwacht op zak hebben. Eer het zover was reikte de Bruse burgervader het Rijksdi ploma Hoofdbrandwacht uit aan de heren Peter Hanse, An ton den Hertog, Thonis Capelle en Jacob Stouten. Chris Har toog ontving het certificaat verbranding en blussing ten behoeve van de opleiding on derbrandmeester. In een toe spraak memoreerde Vogelaar de perikelen (ook de logistieke) waarmee een brandweerkorps in een verzorgingsgebied als Bruinisse geconfronteerd kan worden. Voor het deskundig uitvoeren van de taken is de toestand van het materieel, materiaal en de huisvestingsaccommodatie uit- ermete belangrijk. Echter deze faciliteiten zonder een gedegen praktische en theoretische ken nis schieten te kort als het om een doeltreffende hulpverle ning gaat. Volgens Vogelaar bej helst het optreden als brand weerman tegenwoordig heel wat meer dan alleen uitrukken bij calamiteiten en vervolgens water op de stralen zien te krij gen. Hij prees zich dan ook ge lukkig met het feit dat het bij de brandweervrijwilligers niet aan inzet en motivatie ont breekt. „Het bevestigt weer de goede beslissingen die in de investe ringssfeer zijn genomen", al dus Vogelaar. Tijdens de jaar vergadering in de brandweer- garage aan de Molenstraat werd stilgestaan bij het kope ren jubileum van Bram van Donge en Rens Bal. Beide he ren die inmiddels ruim twaalf- eneenhalf jaar in het bluskorps actief zijn, zijn brandweerman in hart en nieren. „Mannen waarop het dorp kan vertrou wen als de nood aan de man komt", onderstreepte Vogelaar. Alvorens Vogelaar hen het bronzen brandweerkruis op speldde roemde hij de sfeer van eendracht en saamhorig heid die hand in hand gaat met een succesvol optreden in de praktijk. Alle leden van het Bruse brandweerkorps hebben nu minstens het diploma hoofdbrandwacht. (Fo to: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Diana Pan- nekoek uit Oosterland behaal de een finaleplaats bij de voor ronden voor de Nederlandse Kampioenschappen Dames- en herenkappen, die werden ge houden in het Brabantse Gilze- Rijen. De finaleplaats geeft Diana Pannekoek het recht deel te ne men aan de nationale Kam pioenschappen die op 2 en 3 april worden gehouden in Utrecht. De Oosterlandse stu deert aan het Oosterschelde College in Middelburg, waar zij de opleiding Uiterlijke Ver zorging volgt. Zij nam aan de voorronden van het kampioen schap deel samen met vier stu diegenoten. Diana Pannekoek leefde zich tijdens de wedstrijd uit op een fantasiekapsel; een kapsel dat niet de beperkingen kent die de dagelijkse dracht aan een haartooi stelt. Ze be haalde voor haar creatie 83 punten, terwijl 90 punten het maximum is. RENESSE - Dc Zeeuwse PvdA- gedeputeerde D. Bruinooge komt vrijdag 17 februari naar Renesse om daar in het dorps huis te spreken over werkgele genheid op Schouwen-Duive land. De gedeputeerde heeft econo mische zaken en landbouw in zijn portefeuille. Hij gaat on der meer in op de activiteiten die het provinciaal bestuur ontwikkelde op het gebied van de werkgelegenheid. Ook wordt aandacht besteed aan de sector recreatie en toerisme. De lezing begint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellen de worden bijgewoond. Bij Medisch Tuchtcollege ZIERIKZEE - „Voor ons is geen verzoening moge lijk, ongeacht de uitspraak die het Medisch Tucht college over zes weken doet." Dat zei F. W. van Slob be uit Zierikzee na afloop van de zitting van het Me disch Tuchtcollege, woensdag in Den Haag. Van Slobbe is zo boos over het gedrag van een huisarts in Noordgouwe dat hij de man aanklaagde wegens 'me disch onjuist handelen, provocerend gedrag en leu gens'. Het conflict begon twee jaar geleden toen Van Slobbe op zondagavond de waarnemend huisarts belde omdat zijn zoon, een cara-patient en lijdend aan voedsel allergieën, een aanval kreeg. „Hij had een ontzettend zware hoest en stikte bijna." De huisarts adviseerde telefo nisch om honing toe te dienen. Toen dat niet hielp schakelde Van Slobbe een andere arts in, die de jongen liet opnemen in het Oosterschelde Ziekenhuis in Goes. Daar werd geconsta teerd dat hij longontsteking had. Om lucht te geven aan zijn boosheid schreef Van Slobbe een brief aan de Noordgouwse huisarts, maar die reageerde daar niet op. Ongeveer een jaar later, in 1994, moest Van Slobbe de arts opnieuw bellen omdat zijn zoon een aanval kreeg, ter wijl hij dienst had. Toen de huisarts hein vroeg of hij wel vertrouwen in hem heeft, gooi de Van Slobbe in paniek de hoorn op de haak en waar schuwde een kinderarts, die adviseerde om de jeugdige pa tiënt naar het ziekenhuis in Goes te brengen. De woedende Zierikzeeënaar schreef een tweede brief aan de huisarts in Noordgouwe en leg de de kwestie voor aan de Ge neeskundig Inspecteur in Zee land. „Hij had eerst de noodsi tuatie aan moeten pakken. De inhoud van de brief had later ter sprake kunnen komen." Ook de huisarts stuurde een brief aan de Inspecteur, waarin hij de Zierikzeeënaar om schrijft als een 'dwangneuro tisch agerende vader' en zich afvraagt of hij nog wel 'profes sionele distantie' kan betrach ten naar de patiënt toe. Geneeskundig Inspecteur van de Volksgezondheid in Zeeland F. J. Biesenbeek is van mening dat de huisarts volstrekt on juist heeft gehandeld. Hij stel de voor het conflict op te lossen via een gesprek tussen de be trokkenen. Van Slobbe wilde dat niet. „Dan had hij me eer der serieus moeten nemen. Een jaar geleden had ik graag wil len praten." Hij diende een klacht in bij het medisch Tuchtcollege. „Behalve voor mijn eigen gezin vecht ik ook voor de belangen van andere mensen die afhankelijk zijn van de huisarts." Tijdens de zitting eiste hij een schadevergoeding voor de ex tra kosten die hij maakte door het gedrag van de huisarts. „Ik heb door het gedrag van de huisarts meerdere keren in het stof gebeten. Daarvan wil ik in ieder geval de financiële nade len vergoed hebben." De huis arts wilde tegenover de krant geen reactie geven. Het Me disch Tuchtcollege doet over ongeveer zes weken uitspraak. ZIERIKZEE Mini-instuif In De Driehoek in Zierikzee wordt woensdag 22 februari een mini-instuif gehouden voor'kinderen van vijf tot ze venjaar. Daarbij worden onder meer spelletjes en knutselacti- viteiten gedaan. Het gaat om een initiatief van het Christe lijke Jongeren Verbond (CJV) Samen Verder. De mini-instuif is van 14.00 tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Cursussen honden De Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland houdt vanaf 8 maart een aantal ge hoorzaamheidscursussen voor honden. Het gaat om een puppie-cursus waarbij het spelelement centraal staat. Een cursus speuren waarbij honden wordt geleerd een spoor te volgen. En gehoor zaamheidscursussen, zowel voor beginnende als meer ge vorderde combinaties van baas en hond. Daarbij worden basis oefeningen van het appél ge leerd. De cursussen worden ge geven op het terrein van de Werkhondenvereniging aan de Armhoeksweg/ hoek Om- loopsweg in Haamstede. Be langstellenden kunnen voor nadere informatie of aanmel ding telefonisch contact opne men via 01116-2442. ZONNEMAIRE Nut en Uitspanning De harmonievereniging Nut en Uitspanning presenteert vrij dag 17 februari voor de tweede keer haar jaaruitvoering. Het evenement wordt gehouden in het pas verbouwde dorpshuis en kan door iedere belangstel lende worden bijgewoond. De uitvoering begint om 19.00 uur en niet om 19.30 uur. DREISCHOR Bejaardensoos De bejaardensoos heeft komen de zaterdag weer een activiteit. In het nieuwe dorpshuis voeren toneelspelers uit Bruinisse de klucht Tsjonge, jonge, jonge op. De voorstelling in drie bedrij ven begint om 14.00 uur. ANBO-leden van de afdeling Zierikzee kunnen vervoer rege len bij L. v. d. Bijl, telefoon 01110-13111. BRUINISSE Hartreanimatie In Bruinisse werd de, door de Hartstichting georganiseerde, reanimatiecursus afgesloten met een examen. Voorzitter Th. Ketting reikte alle cursisten na het examen het fel begeerde di ploma uit. De volgende perso nen zijn geslaagd: L. van der Wekken-Meerdink en J. C. Wis se uit Nieuwerkerk, A. van der Meijden-Haakma uit Ooster land, J. van der Welle-Both, L. W. Valkman-Capelle, C. de Ko ning-van Vossen, H. R Verwijs, S. Mol, en de heren C. van den Berg, A. Fluijt, L. Lagendijk en M. van Dommele uit Brui nisse. Instructeurs waren J. Haasnoot en H. Bontekoe. De Bruse huisarts A. Dorrestein nam de examens af. Advertentie AANHOUDEND REGENACHTIG PLAATSELIJK (shoarmavlees-pitabroodjes-saus) SCHUITHAVEN 15 TEL. nil 1(1- 17878 ZIERIKZEE Verwachting t/m maandag 20 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 40% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 8 graden Windkracht noordw. 5 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 70% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 9 graden Windkracht zuidw. 6 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Middagtemp. 11 graden Windkracht zuidw. 5 ZON- EN MAANSTANDEN 17 febr. Zon op 07.52, onder 17.54 Maan op 20.47, onder 08.12 Laatste Kwartier: 22 febr. (14.05) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het waait vanavond en vannacht flink. Een kleine, maar ac tieve storing, trekt net ten noord westen van ons land naar zuid- Scandinavië. Boven land neemt de zuidwestenwind toe tot krachtig, 6, aan de kust en op het IJsselmeer tot stormachtig of storm, 8 tot 9 Beau fort. Verder is het bewolkt en regent het. De temperatuur daalt niet ver der dan omstreeks 6 graden. Tegen de ochtend «is de storing gepas seerd. De wind draait dan naar het westen en neemt af tot matig, kracht 4, aan zee tot krachtig of hard, 6 tot 7. Overdag komen er enkele buien voor maar de zon schijnt ook af en toe. De middagtemperatuur is onge veer 9 graden. Op langere termijn blijft het wisselvallig en zacht. Zater dag, wanneer we te maken hebben met een zwakke rug van hogelucht- druk en een noordwestenwind, is de kans op een bui tijdelijk wat kleiner maar zondag passeert er een fron tale storing. Opnieuw neemt de neerslagkans toe en draait de wind naar het zuidwesten zodat er, ook in het begin van de volgende week, zachte lucht naar onze omgeving stroomt. SCHARENDIJKE - Tijdens de gem een teraads vergad ering die vanavond, donderdag, wordt gehouden in het ge meentehuis in Scharendijke stelt het Middenschouwse col lege van b en w aan de raad voor om een gulden per inwo ner van de gemeente beschik baar te stellen voor de slacht offers van de watersnoodramp in het rivierengebied. Het gaat om een bedrag van 2654 gulden, dat het college wil overmaken naar het Nationaal Rampenfonds. Volgens b en w kan het bedrag uit de gemeen telijke post onvoorzien worden gehaald. De Middenschouwse raad beslist vanavond of dat ook gebeurt. Een arider aan vullend agendapunt is het op starten een artikel 19-procedu- re die nodig is om fase twee van het fietspad Brouwers- dam-Scharendijke te kunnen realiseren. De vergadering be gint om 19.30 uur. ZIERIKZEESCHE®! NIEUWSBODE lil Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 51,00 Bij autom. afschr. 1 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen, Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3