Dancing Vanity dicht op bevel burgemeester Veertien kleine eendjes UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SPEELBOOM dé krant van schouwen - duiveland! Geen ijs, maar toch schaatsen! Op Inline-skates met kogellagers 2 BRINKMAN 3 VERKIEZINGEN O 5 JACHT 7 BILJART Exploitant Van Rees gaat in beroep Slachtoffer ongeval overleden Ziektekosten Lichte schade bij aanrijding Kop/staart botsing Diefstal klimtouwen Te hard gereden Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement 192,50 □jaarabonnement metautom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcodeplaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: w Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee DONDERDAG 16 FEBRUARI 1995 151e JAARGANG NR 25724 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Nu 3 dagen lang slechts f 39,95 maten 34 t/m 43 - 16-17-18 februari OP OP (Geen telefonische reserveringen). Appelmarkt 4 - Zierikzee - Tel. 12123 zT""" (Toch weer de goedkoopste) wfCTcri f i s Tot de domste maatregelen behoren de verstandigste maatregelen, die te vroeg of te /aal worden genomen. Otto Weis Veel wind Ud=- HET WEER Vannacht regen. Overdag af en toe zon en enkele buien. Mini- mumtemp. ±6 graden. Middag- temp. ±9 graden. Zuidwesten wind, stormachtig 8, mogelijk storm 9. Tegen de ochtend afne mend tot krachtig of hard, 6 7. o Elco Brinkman zegt politiek vaarwel en stapt in bouw wereld. Volgens D66-lijsttrekker Dijkwel moet de provincie aandelen verkopen. In Brouwershaven alleen beheersjacht op bouwland van gemeente. Piet Verschure is titelhouder 3e klas bandstoten op Schouwen-Duiveland. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ROTTERDAM - De 21-jarige M. van Driel uit Oud-Beijerland is overleden tengevolge van de verwondingen die zij opliep bij het ernstige verkeersongeluk, afgelopen maandag, bij Oude- Tonge. De jonge vrouw is overleden in het Dijkzigtziekenhuis in Rot terdam waar zij, evenals haar beide ouders, na het ongeval opgenomen was. Het ongeluk werd veroorzaakt door de va der van het slachtoffer, die de auto bestuurde. Door nog onbe kende oorzaak kwam de auto op de linkerweghelft terecht en botste vervolgens tegen een personenauto, bestuurd door een 25-jarige vrouw uit Coevor- den. Door de manoeuvre die hierop volgde raakte ook de bestelbus die achter deze vrouw reed bij het ongeluk be trokken. De toestand van het echtpaar is nog ernstig. De bei de andere bestuurders werden met verwondingen opgenomen in het ziekenhuis van Dirks- land. DEN HAAG - Minister Melkert van sociale zaken heeft be zwaar tegen het voorstel van zijn collega Borst (volksge zondheid) om een eigen risico voor ziektekosten van 200 gul den volgend jaar in één keer in te voeren. Melkert meent dat de laagste inkomens hierdoor te zwaar worden getroffen. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding op het kruispunt van de Grachtweg en het Jannewek- ken in Zierikzee liepen giste ren, woensdag, twee voertui gen geringe schade op. Er vie len geen gewonden. Een 39-jarige man uit Middel burg reed in zijn vrachtwagen vanuit het Jannewekker. ach teruit de Grachtweg op. Een 59- jarige vrouw uit Schuddebeurs wilde de vrachtwagen links passeren, juist op het moment dat deze weer vooruit wegreed. Een aanrijding was het gevolg. ZIERIKZEE - Op de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee ontstond dinsdag een kop/staart aanrij ding waarbij twee personenau to's werden beschadigd. Het ongeluk gebeurde toen een 39-jarige man uit Sluiskil met zijn auto vanaf de rotonde in de richting Haamstede reed. Voor hem reed een auto die werd be stuurd door een 5-7-jarige man uit Nijkerk. Toen die vanwege de verkeerssituatie plotseling remde kon de automobilist uit Sluiskil zijn voertuig niet meer tijdig tot stilstand brengen. Hij reed achterop de auto van zijn voorganger. Beide voertui gen werden beschadigd. Nie mand liep verwondingen op. van Van Rees tevens optreedt als bedrijfsleider en beheerder, de mogelijkheid wordt gebo den en wordt toegestaan soft drugs te verkopen en gebrui ken. De meest geëigende maat regel in dit geval is de tijdelij ke sluiting van het bedrijf te gelasten. Tijdens deze sluiting is het bezoekers verboden zich in het pand te bevinden. Van Rees tekent bezwaar aan tegen de beschikking. „Volgens de vergunning is het verboden harddrugs te gebruiken en te verhandelen. Als er zo nu en dan iemand een blowtje doet moet dat kunnen", laat hij in een reactie weten. Om onmid dellijke sluiting van de dan cing te voorkomen zal hij bij de president van de Arrondisse mentsrechtbank in Middel burg, sector bestuursrecht, om een voorlopige voorziening vragen. Ontbinden Bij de rechtbank loopt ook nog een civiele procedure tussen Van Rees en de eigenaar van de dancing, F. Kouijzer. Kouijzer wil het huurcontract ontbinden omdat Van Rees zich niet aan het huurcontract houdt. Hierin wordt gesteld dat Vanity alleen gebruikt mag worden als dan cing. Volgens Kouijzer is er echter sprake van een coffees hop. De president van de recht bank, mr. H. van Breda, achtte dit vorige week aannemelijk. Hij wilde echter niet direct tot ontruiming overgaan. Hij gaf Van Rees twee maanden de tijd om de exploitatie van zijn zaak weer in overeenstemming te brengen met het huurcontract. Het besluit van burgemeester Asselbergs doorkruist deze uit spraak niet. Volgens persrech ter mr. B. A. Meulenbroek gaat het vonnis Van Breda uit van de situatie op dat moment. „Door ontwikkelingen kan dit vonnis achterhaald worden. De behandeling is óp dit moment aangehouden tot 10 april. Het hangt van beide partijen af of ze de zaak voort willen zetten. Wanneer het conflict uit de we reld geholpen wordt, door wel ke gebeurtenis ook, is de zaak afgehandeld." De eerste tekenen van de komende lente worden zichtbaar. In de gracht bij de Caubrug in Zierikzee kwam deze weck reeds een groep van veertien eendjes uit het ei. Achter hun moeder aan gingen ze gelijk de wijde wereld in. Die schroomde er niet voor met haar kroost de 'gevaarlijke' Grachtweg over te steken. Ook andere omstandigheden als temperatuur en loslopende honden hadden tot gevolg dat het kroostrijke eendengezin steeds kleiner werd. Desalniettemin wandelen en spelen ze ongestoord verder, als sym bool van het nieuwe leven, het nieuwe seizoen dat komt. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - In een recreatie park in Bruinisse werden drie klimtouwen, met een geza menlijke waarde van 260 gin- den gestolen. De touwen werden in de nacht van dinsdag op woensdag weg gehaald uit een klimtoren. Een 21-jarige werknemer van het recreatiepark deed aangifte van de diefstal. ZIERIKZEE - De Zierikzeese Dancing- Vanity moet op last van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs voor drie maanden dicht. Uit een politierapport blijkt dat de exploitant van de dancing, T. van Rees, toestaat dat er in zijn zaak softdrugs gebruikt en verhandeld worden, zonder dat hij hiervoor over de vereiste ver gunningen beschikt. De sluiting gaat maandag 20 februari in. Wanneer Van Rees geen gevolg geeft aan het bevel, zal tot bestuursdwang worden overgegaan. Van Rees liet vanmorgen weten in beroep te gaan tegen de beschikking. Asselbergs had al geruime tijd het vermoeden dat Vanity ver anderd was in een coffeeshop. Het was voor hem reden de nachtvergunning voor de dan cing enige tijd aan te houden. Deze werd op 18 januari toch afgegeven omdat er geen be wijs was dat er softdrugs ge bruikt en verhandeld werden in de dancing. Het proces verbaal van de politie levert dit bewijs wel. In het proces verbaal zijn tevens verklarin gen opgenomen van ouders van minderjarigen waaruit het beeld van een coffeshop wordt bevestigd. Door de overtreding van de Opiumwet wordt volgens As selbergs de openbare orde op ongeoorloofde wijze verstoord. Tfemeer daar ook aan minderja rigen softdrugs verkocht yror- den. Bovendien is het gebruik van softdrugs niet zonder ge zondheidsrisico's en levert het dus gevaar op voor de volksge zondheid. De Algemene Plaat selijke Verordening biedt in deze gevallen de mogelijkheid aan de burgemeester over te gaan tot tijdelijke algehele sluiting. Asselbergs wenst onder geen beding te accepteren dat er in een regulier horecabedrijf door de exploitant, die in het geval Dancing Vanity moet tot 21 mei de deuren gesloten houden op last van burgemeester Asselbergs. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE/SEROOSKER- KE - Tijdens een snelheidscon trole met behulp van radarap- paratuur betrapte de politie woensdag 134 mensen die te hard reden. De controles werden gehouden langs de Weg naar de Val tussen Zierikzee en de Zeelandbrug langs de Serooskerkseweg tus sen Zierikzee en Haamstede (van 13.00 tot 16.10 uur). Op bei de wegen geldt een maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. De radarapparatuur registreerde dat 37 weggebrui kers op de Weg naar de Val te hard reden en 97 op de Seroos kerkseweg. De hoogst gemeten snelheid was 122 kilometer per uur. De overtreders krijgen binnen enkele weken een be keuring per post toegestuurd.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1