Concertserie nieuwe stijl start binnenkort in Middelharnis Jr De Zonnebloem gaat aantal aangepaste vakanties in 1995 opnieuw uitbreiden Avis Club, autoverhuur via abonnement k Pvqa der Heijden Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Exposeren voor iedereen Tentoonstelling Dorpen op Schouwen-Duiveland Mede dank zij inzet van ruim 6000 vrijwilligers Zeilvloot Zeeuwse Stromen krijgt nieuwe tweemastklipper Initiatief van organist Sietse van Wijgerden WOENSDAG 15 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Advertentie K./ERKENDE Middelharnis Helfevoetsluis Zierikzee 0ud-6ei|er(and VERHUIZERS Tel. 01870-82186 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860 ITIM Restaurant Aquamarijn Hageweg 1 centrum 263 Bruinisse Telefoon 01113-3306 Restaurant Bom Noordstraat 2 Burgh-Haamstede Telefoon 01115-2229 Brasserie Le Bateau Kabbelaarsbank 2 Ouddorp Telefoon 01117-1554 Auberge La Butte Ring 39 Ouwerkerk Telefoon 01114-1241 Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Zierikzee Havenpark 5 lOirksiand Schelpenpad 26 Tel 01110 15202 I Tel 01877 1236 V Herberg-eetcafé 't Swarle Schaep Haven Zuidzijde 16 Brouwershaven - Tel. 01119-1903 Restaurant De Schelphoek Serooskerkseweg 24 Serooskerke Telefoon 01117-1212 Hostellerie Schuddebeurs Donkereweg 35 4317 NL Noordgouwe Telefoon 011.10-15651 Hotel-Congrescentrum De Zeeuwse Stromen Duinwekken 5 Renesse Telefoon 01116-2040 Initiatief Galerie Borsboom BURGH-HAAMSTEDE - Onder het motto: Expose ren? U mag het proberen! heeft Galerie Borsboom in Burgh-Haamstede een kunstzinnige wedstrijd geor ganiseerd. Zowel aankomend als erkend schildersta lent kan door het inzenden van werk meedingen naar een bijzondere prijs: Een eigen expositie tij dens de Kunstschouw Westerschouwen 1995. Kunstschouw Westerschouwen werd vorig jaar voor het eerst gehouden en was een groot suc ces. Meer dan 70 kunstenaars deden mee en exposeerden op 24 locaties. De deelname aah de wedstrijd staat in principe open voor el ke kunstenaar, professioneel of amateur. Men kan maximaal twee werken inleveren, waar van er in elk geval één het the ma Zeeland moet verbeelden. Bovendien moet het werk uit gevoerd zijn in olieverf, aqua rel of potlood. Uit elk van deze categorieën zal een prijswin naar worden gekozen. De af metingen mogen de 30 bij 40 centimeter niet te boven gaan. Deelnemers kunnen hun werk inleveren op de zaterdagen 4,11 en 18 maart. Een selectie commissie, verbonden aan de Kunstschouw Westerschou wen, zal in eerste instantie de eerste 50 deelnemers selecte ren. Dit werk zal tijdens de weekeinden van 1/2 april en 8/9 april worden geëxposeerd in Galerie Borsboom. Daarna zullen in de eindselectie de drie winnaars worden gekozen. Inschrijvingsformulieren met alle benodigde informatie zijn verkrijgbaar bij Galerie Bors boom, Achterweg 7 in Burgh- Haamstede. Telefoon 01115- 3032. Advertentie In de serie Dorpen op Schouwen-Duiveland staan van 13 fe bruari tot en met 25 maart de dorpen Eikerzee, Ellemeet, Noord- xvelle, Serooskerke en Burghsluis centraal. Deze tentoonstelling, bestaande uit tien panelen, toont onder meer foto's en prent briefkaarten van dorpsgezichten van bovengenoemde plaatsen. Van Noordwelle zijn onder meer opnames te zien van het strao- rijden in 1938 met de traditionele gebruiken waaronder de ont vangst door de burgemeester, foto's van de Ring en villa Zeelan- dia. Van Eikerzee worden foto's getoond van de stormvloed in 1953. Van Serooskerke zijn afbeeldingen te zien van de restaura tie van de Nederlandse Hervormde kerk en van Burghsluis foto's van onder meer de haven begin jaren 50. De tentoonstelling var. het Zeeuws Documentatiecentrum is te zien op de tweede verdie ping van de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Openingstij den: maandag 17.30-21.uur, dinsdag tot en met vrijdag 10.00-21.00 uur en zaterdag 10.00-13.00 uur. (Foto: Zeeuws Documentatiecen trum Middelburg). ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - De nationale ver eniging de Zonnebloem gaat het aantal aangepaste vakanties voor langdurig zieken, lichamelijk gehan dicapten en hulpbehoevende ouderen in 1995 op nieuw uitbreiden. Het gaat om bijna honderd extra plaatsen, waardoor het totaal aantal Zonnebloem- vakantiegangers volgend jaar op 5800 komt. „In 1990 waren dat er nog 4300," herinnert Zonnebloem directeur Joh. G. Klaassen zich. „We hebben onze capaci teit in vijf jaar tijd dus met ruim 30 procent vergroot." Al hoewel de directeur blij is met de extra plaatsen, beseft hij dat het slechts een druppel op de gloeiende plaat is. „De be langstelling voor Zonnebloem vakanties groeit nog elk jaar. Volgens de prognoses kunnen we in 1995 meer dan 9000 aan meldingen verwachten." De heer Klaassen zou het gat tus sen vraag en aanbod graag ver der willen verkleinen, maar is realistisch. „Uitbreiding met honderd plaatsen is op dit mo ment voor ons het maximaal haalbare." Verpleegkundigen „Elke capaciteitsuitbreiding houdt automatisch in dat we ook meer vrijwilligers nodig hebben om een optimale kwali teit van onze vakanties te kun nen blijven garanderen", ver telt directeur Klaassen. In 1995 heeft de Zonnebloem ruim 6000 vrijwilligers nodig voor de be geleiding en medische/ver pleegkundige verzorging van de 5800 zieke en gehandicapte vakantiegangers. Dat zijn er ruim 1400 meer dan in 1990. Volgens de Zonnebloemdirec teur lijkt daarmee, voorlopig althans, een limiet te zijn be reikt. „Het vinden van voldoende artsen en algemene medewer kers levert geen noemenswaar dige problemen op," weet hij uit ervaring. „Iets lastiger wordt het met de diëtisten en fysiotherapeuten. Grootste bottleneck is echter toch het bij elkaar krijgen van de ruim 1100 benodigde verpleegkundi gen en verzorgenden. Hun inzet is onmisbaar, te meer daar de Zonnebloem het uitgangspunt hanteert dat zie ken en gehandicapten die de meeste verpleging en verzor ging nodig hebben het eerst voor een Zonnebloemvakantie in aanmerking komen." Voor Ria de Swart, verpleeg kundig stafmedewerkster aan het Tilburgse Elisabethzieken- huis, staat allang vast dat ze in 1995 als vrijwilligster aan een Zonnebloemvakantie deel neemt. De verpleegkundige heeft al 44 Zonnebloemvakan ties achter de rug en heeft de smaak te pakken. „De sfeer tij dens Zonnebloemvakanties kun je niet overdragen. Dat moet je meemaken," vertelt ze enthousiast. „Als je ziet hoe mensen .met de meest ver schrikkelijke ziektes hebben leren omgaan, het plezier dat die mensen nog kunnen heb ben, de grapjes die ze nog kun nen maken: dan gaan je ogen open. En dan besef ik als ver pleegkundige des te meer waar ik in het dagelijkse leven voor werk." 20.000 passagiers De Zonnebloem stemt het vakantie-aanbod elk jaar zo goed mogelijk af op de uiteen lopende wensen en behoeften van zieken en gehandicapten. Zo organiseert de Zonnebloem in 1995 groepsvakanties, ge- zins vakanties in bungalows, (echt)parenvakanties en vakan ties voor thuiswonende (echt)paren waarvan één der partners dementerende is. De vakanties worden gehouden in diverse aangepaste hotels en vakantiecentra*in Nederland. En natuurlijk heeft de Zonne bloem het eigen hotelschip ms de Zonnebloem, dat jaarlijks 33 Rijnreizen haar Duitsland en twee reizen over de Neder landse wateren maakt. Het 'varend hotel', dat is voor zien van alle gemakken en noodzakelijke aanpassingen, begint in 1995 aan zijn tiende vaarseizoen. „Sinds de tewa terlating in 1985 vervoerde het schip al meer dan 20.000 zieke en gehandicapte passagiers," vertelt Zonnebloemdirecteur Klaassen trots. „Gezien de overweldigende belangstelling had dat gemakkelijk het dub bele kunnen zijn, maar ja, vol is vol. Meer plaats is er simpel weg niet." Afhankelijk Sinds het prille begin van de Zonnebloemvakanties zijn maar liefst ruim 70.000 langdu rig zieken, lichamelijk gehan dicapten en hulpbehoevende ouderen met de Zonnebloem op vakantie geweest. „Rond de eeuwwisseling zullen /lat er 100.000 zijn," verwacht Klaas sen. „Mensen die normaal ge sproken niet op vakantie kun nen, omdat ze afhankelijk zijn van aangepaste voorzieningen en van een goede medi sche/verpleegkundige verzor ging en begeleiding. De Zonne bloem zorgt ervoor dat dat alle maal zo goed als maar enigs zins mogelijk geregeld is." ten in de vorm van een coupon boekje. Men koopt bij aanvang een boekje met 1000 punten, voldoende om bijvoorbeeld vijf weekends met een Fiat Punto er op uit te trekken, in clusief alle kilometers, afkoop eigen risico en BTW. Tegelijker tijd worden er weer 100 punten gespaard, want rijden is spa ren. Naast kortingen, de abonne mentsaanbieding en spaarmo- gelijkheden ontvangen de deel nemers aan het Avis Clubpro gramma per kwartaal een pun- tenoverzicht en twee keer per jaar een full-color blad, het Avis Club-nieuws. In dit blad zullen diverse exclusieve aan biedingen en kortingen aange boden worden door business partners van Avis. De partners die reeds in het clubprogram ma participeren zijn: de Efte- ling, Euroase, Golden Tulip en de KLM. Regelmatig bieden de diverse vestigingen kortingen aan. Zo kan men momenteel bijvoor beeld gebruik maken van een bestelauto met negen zitplaat sen voor de prijs van een kleine personenauto. Ook zijn er wee kendaanbiedingen geldig en is er korting op een vakantie van vijf a zes dagen. een vrij onbekende, maar uiterst boeiende combinatie van orgel en klarinet in de schijnwerper. Beroepsklarinet tist André de Vette zal met be geleiding van Sietse van Wij- De transacties van weekendhu- ren namen met twintig procent toe en het hyren van auto's voor de vakantie met maar liefst vijftig procent. Hieruit blijkt dat huren steeds popu lairder wordt en bovendien als een aantrekkelijk alternatief wordt gezien voor de tweede auto binnen het gezin. Bij Avis kent men verschillen de tarief soorten. Zo zijn de auto's ingedeeld in klassen en daarnaast gelden uur- en dag- tarieven, weekendtarieven, va kantietarieven, bestelwagenta rieven, zakenmaandtarieven, one-waytarieven en Holland Rates. Bovendien gelden voor vaste klanten speciale tariefaf spraken. De normale daghuur kent drie soorten tarieven: dag tarief inclusief honderd kilo meter vrij, dagtariéf inclusief 300 kilometer vrij of het dagta rief inclusief alle gereden kilo meters. Bij terugkomst wordt altijd het voordeligste tarief gerekend. Avis is met meer dan zeventig kantoren de grootste autover huurder van Nederland. Van de Noord- tot de Zuidpool zijn maar liefst 5000 vestigingen en 400.000 auto's in omloop. In Eu ropa is Avis marktleider met meer dan 2400 vestigingen. Via elk Avis-kantoor in Nederland kan men zich voor de Avis Club inschrijven. Deelnemers profiteren tevens van de voordeten van het Wiz- zard computer-systeem van Avis. Dat houdt in: wereldwij de snelle reservering, afhande ling en flexibiliteit. Wie zich abonneert op Avis Au toverhuur krijgt een pasje thuisgestuurd met een wel komstgeschenk. Het systeem bestaat uit het sparen van pun- 01100 G0«>e0 sc*>e">®K ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - "Triplum-concer- ten' is de naam van een driedelige concertserie die binnenkort in Middelharnis start. Met dit muzikale drieluik wordt een andere weg ingeslagen dan de traditionele concerten. De gedachte achter het nieu we project is het geven van kleine series van drie speelse concerten. De Triplum-concerten beginnen steeds om 20.15 uur. Door middel van een abonne ment kan het publiek voor een klein bedrag kennis maken met bekende en onbekende muziek, uitgevoerd door vocale en instrumentale ensembles en solisten. Initiatiefnemer van dit muzikale project met een geheel eigen logo is organist Sietse van Wijgerden uit Som- melsdijk. Hij wist in korte tijd een aantal professionele musi ci uit vooral de eigen omgeving enthousiast te maken voor deelname aan deze serie. Op deze wijze ontstond een pro grammering rondom een orgel, dat zodoende te beluisteren valt in diverse combinaties met vocale en instrumentale solisten. De keuze viel op het orgel van de Rooms-Katholieke kerk aan de Langeweg in Middelharnis. Deze kerk, met een bijzondere sfeer en een fraaie akoestiek, is bijzonder geschikt voor het ge ven van concerten. Het Ver- schueren-orgel leent zich voor het vertolken van werken in di verse stijlen. Maar ook zonder gebruikmaking van het orgel kunnen in de Triplum-serie concerten plaats vinden met kamermuziek in klein ver band. De naam Triplum stamt uit de late Middeleeuwen en is symbolisch voor een derde toe gevoegde stem aan een compo sitie. Deze 'drie-gedachte' is terug te vinden in het aantal concerten, maar ook in een andere vorm geving van de uitvoeringen zelf. De initiatiefnemers wil len het contact tussen de drie hoek 'muziek-concertgever- luisteraar' intensiveren. Dit zal gebeuren door onder meer mondelinge toelichtingen op de werken die uitgevoerd wor den, alsmede een vaste koffie pauze waarbij onder het genot van een kopje koffie op infor mele wijze met elkaar over de muziek gesproken kan worden. Tenslotte wil Triplum een po dium zijn voor getaleitteerde vocalisten en instrumenta listen uit de.wijde omgeving. Barok De eerste Triplum-serie wordt gegeven op de zaterdagen 11 maart, 8 april en 3 juni. Het openingsconcert wordt ver zorgd door Liesbeth Franken (alt), Cees Veerman (dwars fluit) en Sietse van Wijgerden (orgel). Dit concert is een reis door de Europese Barokperio de. Een bijzonderheid is het feit dat naast groten zoals Bach en Scarlatti het accent dit keer valt op Nederlandse muziek uit de Barok. Tb beginnen met de componist J. P. Sweelinck wordt een mu zikaal bezoek gebracht aan Ne derlandse componisten als Huygens, De Fesch en Hollan der. Het tweede concert brengt geiden werken vertolken van L«fèvre, Brown en de van oor sprong Flakkeese musicus Arie J. Keijzer. Op het orgel zal onder meer het beroemde Cho ral 1 van César Franck worden vertolkt. Abonnement Het laatste concert in de Triplum-serie is weer een com binatie van dwarsfluit, orgel en zang. De zang wordt dit maal verzorgd door de bekende zangeres en muziekpedagoge Herien Wieringa, sopraan. Het repertoire zal zich nu bewegen tussen de Italiaanse baroka- ria's, Bach, Fauré en Britten alsook de 20e eeuwse muziek van Fr. Martin voor orgel en dwarsfluit. Alle concerten vin den plaats in de Rooms Katho lieke kerk aan de Langeweg in Middelharnis. Abonnementen zijn té koop bij de VW in Mid delharnis. Reserveren kan op telefoonnummer 01870-85643. De abonnementen zullen dan klaar liggen bij de ingang van de kerk voorafgaande aan het eerste concert. Tevens vindt bij de toegang van de kerk, per concert, losse kaartverkoop plaats. De Triplum-concertserie wordt gehouden in de Rooms-Katholieke Kerk aan de Langeweg in Mid delharnis. ZIERIKZEE - Aan de traditionele zeilschepen van Zeilvloot De Zeeuwse Stromen te Zierikzee wordt dit jaar de viersterrenklipper Marinus toegevoegd. Een tweemastklipper van 31 meter, met 360 m2 zeil- oppervlak, 24 slaapplaatsen verdeeld over acht hut ten en een dagcapaciteit van 36 personen. MIDDELHARNIS - Een auto huren wordt meer en meer een logisch en goedkoop alternatief voor het hebben van een eigen of een lease-auto. Vorige maand introduceerde Avis op de vakantiebeurs in Utrecht de Avis Club. Een landelijk Call a Car pro gramma dat werkt met een pasje en een punten systeem. De introductie van de Avis Club tijdens de beurs was zo'n succes dat op de derde beurs- dag al de vijfhonderdste deel nemer kon worden geregi streerd. In totaal schreven 683 beursbezoekers zich in. Boven dien werd Avis door de Reis branche voor de tiende keer in successie uitgeroepen tot beste autoverhuurder van Neder land. Jan Mulders, marketing en salesmanager van Avis, is er van overtuigd dat de oplossing die Avis biedt goed aansluit op de veranderende behoefte die op het gebied van autoverhuur gaande is. Op Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee zijn sinds 1992 aansluitpunten van Avis Autoverhuur gevestigd. In Zie rikzee is dat bij Citroën-dealer Louis Goedbloed, Oudeweg 1, in Dirksland bij Auto Bakker, Nijverheidsweg 2. Ook bij Port Zélande is een vestiging. Een auto huren biedt veel voor delen. Zo beschikt men altijd over een auto op maat. Wie een bestelwagen nodig heeft, huurt een bestelwagen en wie een dagje gaat winkelen kiest een klein wagentje. De auto's zijn standaard niet ouder dan zes maanden en All Risk verze kerd. Bij pech wordt dag én nacht service verleend door de ANWB. Uit gedegen markton derzoek blijkt dat in Neder land minimaal vijf procent van de huishoudens (bron: Bovag) overweegt de auto aan de kant te doen indien er een passend alternatief geboden wordt. Daarnaast constateerde Avis in 1994 een aanzienlijke stijging van het aantal huurtransacties door particulieren. Bij Avis Autoverhuur heeft de klant keuze uit diverse soorten auto's. Van een kleine boodschappen wagen tot bussen voor personenvervoer. (Foto: Joop van Houdt). f Advertentie Zeeuwse Stromen naast de kleinere zeilschepen een wel kome en noodzakelijke aanvul ling voor de toenemende vraag naar grote schepen als de klip per Bracksand, Reindert en de Hoop. De (culinaire) dagtoch ten en trouwerijen aan boord in het Zeeuwse zijn dermate populair bij particulieren en bedrijven, dat de Zeilvloot dit jaar haar dagtochtenprogram ma met diverse kant en klare arrangementen heeft uitge breid, zowel op de Oosterschel- de als Veerse Meer en Grevelin- genmeer. Deze klipper, gebouwd in 1901 als zogenaamde Zeeuwse klip per bij Van Andel in Dor drecht, wordt momenteel in Groningen verbouwd en op nieuw getuigd en zal begin mei in Zeeland in de vaart komen. De accommodatie van het schip, ruime salon met bar, een zitkuip aan dek, meerdere toi letten en douches en uitgebrei de cateringfaciliteiten, zorgen ervoor dat het schip zich, naast het meerdaagse verhuur, uit stekend leent voor de dagtoch- tenmarkt. Het is voor Zeilvloot De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5