Schoolschaakteam Binnen de Veste mag naar de kampioenschappen in Kapelle Geflatteerde nederlaag voor senioren van tafeltennisvereniging Scaldina Zierikzee weer stap dichter bij de titel Zeven teams strijden om de Schouwen-Duivelandse schaaktitel Reserveteam Scaldina snoept koploper twee punten af Ouwerkerk geeft geen kans aan Luctor'88 3 Velocitas leider in de zaalvoetbalcompetitie Terneuzense Boys brengt WIK in de problemen WK junioren afgelast Renesse verliest DINSDAG 14 FEBRUARI 1995 NR 25723 Het schaakteam van basisschool Binnen de Veste mag Schouwen-Duiveland gaan vertegenwoordigen op de districts kampioenschap pen in Kapelle. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Dit keer was het een eitje. Het was echt makkelijk om te winnen", vindt Marius van Koeve- ringe (12). Samen met zijn team, Binnen de Veste, wist Marius de eerste prijs binnen te slepen op het school- schaaktoernooi. Dat leverde de jongens een wisselbeker en een medaille op. Bovendien betekent het dat zij mee gaan dingen op de districtskampioenschappen in Kapelle. „Ik weet niet of we dan weer goed zijn. Dat is wel veel moeilijker. Want iedereen heeft daar les." Het schoolschaaktoernooi is bedoeld voor alle basisscholen op Schouwen-Duiveland. De organisatie ervan ligt in han den van de schaakvereniging Zierikzee. Voorzitter Johan Hoogstrate legt uit hoe dat tot stand is gekomen. „Toen Brui- nisse nog een schaakclub had, organiseerden we altijd om en om. Het ene jaar zij en het an dere jaar wij. Nu doen wij het elk jaar. -Maar- het is niet zo'n grote organisatie. Het is he&? anders dan andere toernooien. Vrolijk, leuk en ook veel speel ser." Deze dag staat niet op zichzelf. De twee teams die de meeste punten binnenhalen, mogen zich gaan bewijzen op het dis- trictstoernooi. En de winnaars daarvan stromen weer door naar de landelijke kampioen schappen. „Het hele idee gaat ejgenlijk van de schaakbond uit. Over het hele land worden competities georganiseerd. Het doel daarvan is de schaaksport te promoten. En dat helpt ook wel. We krijgen er altijd nieu we jeugdleden bij. Hoewel we ze voor de club niet echt nodig hebben." In het gebouw van de Theo Thijssenschool in Zierikzee kwamen tweeëndertig jeugdi ge schakertjes bijeen. Afkom stig van vijf verschillende ba sisscholen. „Er doen dit jaar maar weinig scholen mee. Hoe dat precies komt, weet ik niet. Het verloop is natuurlijk altijd groot. In groep vijf leer je scha ken. Tbgen de tijd dat je het een beetje kan, ga je eigenlijk van school af. En wij geven ook geen les op scholen. Dus alles hangt af van een leraar die en thousiast is." De opzet van deze dag is een voudig. Elk team bestaat uit vier spelers. Iedere speler speelt zeven partijen binnen een bepaalde tijd. Na elke ron de telt de leiding de gewonnen en gelijkgespeelde partijen van elk team op. En ook de bordpunten worden genoteerd. Alles bij elkaar toch wel een heel spannende dag. „Sommi gen waren erg zenuwachtig. Maar ze konden zich best goed concentreren. En ze speelden allemaal erg sportief", aldus organisator Johan Hoogstrate. De strijd om de tweede en de derde plaats bleek nog voor de meeste spanning te zorgen. Het was uiteindelijk het eerste team van de Theo Thijssen school dat het hoogste aantal bordpunten verzameld kreeg. En daardoor de tweede prijs in ontvangst mocht nemen. Maar de absolute winnaar was het eerste team van Binnen de Veste. Zij wisten elke ronde op nieuw de winstpunten te pak ken. Niet zo vreemd overigens. De spelers van het winnende team blijken stuk voor stuk fa natieke schakers te zijn. Competitie Marius, Peter (10), Victor (12) en Dylan (11) zijn de vier win naars van deze dag. Alle vier hebben ze het schaken van fa milieleden geleerd. Maar dat niet alleen. Want elke maandag krijgen zij een uur schaken op school. En zes weken lang spe len ze competitie. Met als eind doel deze dag. „We hebben niet echt les op school. Soms als je je partij verliest, krijg je wel uitleg. Maar we doen het om de teams samen te stellen." Drie van de vier jongens zijn ook lid van de schaakvereniging Zie rikzee. Diagrammen. „Daar krijgen we wel les. Maar dat noemen ze theorie. Meestal krijgen we een papier met dia grammen die je dan moet ma ken. Soms neem je die ook mee naar huis." De jongens zijn enthousiast. Ze schaken bijna elke dag wel. „Laatst hebben wij nog acht partijen gespeeld. Maar veel oefenen is ook wel nodig", ver telt de jongste van het stel. Is dat ook de reden dat ze mee doen aan het schoolschaaktoer nooi? „Op school kun je met verschillende dingen meedoen. Maar hier zijn we goed in. En het is ook leuk." Uitslagen: 1. Binnen de Veste 1. 2. Theo Thijssenschool 1. 3. Binnen de Veste 2. 4. Jan Wou ter ya.n ..den Doelschool. 5.-Bin nen de Veste 3. 6. De Schoener (Brouwershaven). 7. Theo Thijssenschool 2. 8. De Zonne wijzer (Zonnemaire). ZIERIKZEE - Het eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Scaldina stond voor de wedstrijd tegen 't Zand 5 aan de leiding in de tweede klas D met vier punten voorsprong. Deze voorsprong is teniet gedaan door een gevoelige 2-8 nederlaag tegen de jeugdige spelers uit Middelburg. Scaldina 2 boekte een klein succesje door koploper 't Batje twee punten af te pakken. „Voor de wedstrijd tegen 't Zand hebben wij ons verbaasd dat zij tegen Slagvast met 6-4 hadden verloren en wij toen een 10-0 overwinning boekten. We waren vooraf optimistisch over het resultaat tegen 't Zand", aldus Michel Holm. Scaldina werd al snel met de neus op de feiten gedrukt. Hans Volkeri wist nog wel zijn eerste partij te winnen in twee games van M. Schaak, maar dat zou zijn enige winstpartij van de avond zijn. Aanvallend Michel Holm verloor zijn eer ste partij van R. Bayens in drie games. De partij van Arjan Bom -tegen R. Tbn leverde een prachtige aanvallende partij op. Bom verloor de eerste game met 18-21, pakte de tweede ga me met 21-19 en zodoende moest er een beslissende derde game worden gespeeld. In-die game werd alles uit de kast ge haald, en dat leverde een mooie pot op. Bom kwam net iets te kort voor de winst: 18-21. Ook het dubbel van Holm/Vol- keri werd in drie games verlo ren. Pas in de vijfde partij tus sen Holm en. Schaak wist Scal dina iets terug te doen. Holm won vrij simpel in twee games. De overige vijf partijen werden allemaal in drie games ge speeld, alleen met het verschil dat de winst van die partijen naar de Middelburgers ging, en zodoende een geflatteerde 2:8 nederlaag voor Scaldina 1. „De jongens zijn net iets eerder met hun openingen, en wij wa ren niet echt gretig genoeg. Als je het wedstrijdformulier ziet, dan zijn er acht partijen in drie games gespeeld. Vrijdag moe ten wij naar Middelburg toe, ik denk dat wij dan beter preste ren als nu", aldus een teleur gestelde Hans Volkeri. In de uitwedstrijd tegen Arne- muiden hadden Holm, Volkeri en Bom het niet echt moeilijk. Alleen Bom had een slechte avond. Hij verloor twee partij en. Michel Holm moest een partij inleveren, zodat een 3-7 overwinning werd behaald. Scaldina 2 In de thuiswedstrijd tegen Big Smash 2 was Cor Smalheer goed op dreef. Ondanks 4-6 ver lies boekte Smalheer drie over winningen en had ook een aan deel in de winst in het dubbel met Stoel. Jan Kik en Eric Stoel bleven in hun enkelspel op nul steken. De uitwedstrijd tegen 't Batje, het sterkste team van 2e klas C, ontfutselde Scaldina twee punten: (8-2). Eric Stoel zorgde voor een overwinning tegen B. Blok en een spannende partij tegen A. de Jonge die nipt met 21-18 in de derde game werd verloren. Jan Kik speelde niet goed te gen H. van de Kraan, bood. goed tegenspel tegen De Jonge en kwam net iets te kort tegen Blok. Cor Smalheer won over tuigend met goed aanvalsspel van Van de Kraan. Zijn overige twee partijen gingen verloren. Scaldina 4 en Westerzicht 3 deelden de puntjes gebroeder lijk: 5-5. Gerrit van den Bosch en invaller Jan Eechoud won nen twee keer, Arthur Schenk wist slechts eenmaal zijn partij te winnen. Voor het vijfde team van Scal dina zijn het zware tijden. Ook nu weer een grote nederlaag in de thuiswedstrijd tegen Arne- muiden 6: 1-9. Het enige tegen- punt kwam op naam van Rob van den Noord. Jan van de Weele en Bert de Jong kwamen niet tot scoren. Jeugd De jeugd van Scaldina had een goed weekend. Zowel het eer ste als tweede wonnen hun wedstrijden. Het eerste met 8-2 van 't Zand 5 en het tweede won met 7-3 van Middelburg- Zuid 5. Boudewijn Heijboer was de beste speler in Scaldina 1 met drie overwinningen. Danny de Boer en Arnoud Lansdorp wonnen beiden twee enkelspelen, terwijl ook het Zierikzeese dubbel in winst werd omgezet. Voor Scaldina 2 pakte Martijn Kieboom met goed spel drie overwinningen. Ook met De Gast in het dubibel was hij succesvol. Debutant Mark de Gast speelde zeer ver dienstelijk en won twee keer. Daniel Lodders speelde te wis selvallig en won daarom slechts één partij. Schoenmaekers scoort twee keer HEINKENSZAND - Ouwerkerk had Luctor'88 3 al voor de rust met 0-4 in de greep. Na rust werd er nog twee keer gescoord wat uiteindelijk de 1-5 stand voor Ouwerkerk op het scorebord bracht. Arjan Bom speelde een mooi aanvallende partij. (Foto: Joop van Houdt). „Iedereen wil natuurlijk van een kampioensploegje winnen. Daarom duurt het altijd een minuut of tien voordat we grip op de wedstrijd krijgen", liet Ouwerkerk-trainer Jaap Goud weten. Na vijftien minuten spelen was het Michel Schoenmaekers die via zijn hoofd Ouwerkerk op 0- 1 bracht. Tien minuten later ging Michael Dalebout goed door en scoorde 0-2. In de 30e minuut was het weer Michel Schoenmaekers die via een pass van Erik-Jan van Dongen scoorde (0-3). Erik-Jan van Dongen mocht in de 35e mi nuut zelf scoren (0-4) en dat was ook de ruststand. In de 65e mi nuut werd er een verdedigings- fout gemaakt en kon keeper Pascal Dalebout de bal uit het net rapen (1-4). In de 70e mi nuut was het eindelijk prijs voor Erwin van der Maas. Hij bepaalde de eindstand: 1-5. Wim Overweel scoort enige treffer SLUIS - Zierikzee heeft de uitwedstrijd tegen Sluis kil met 0-1 gewonnen. Wim Overweel scoorde in de 40e minuut met een listig boogballetje de enige tref fer van de wedstrijd. „Het ging toch met de nodige moeite. De tegenstander stond op scherp, maar we hadden dat goed ingeschat", aldus Jan Meulmeester. Sluiskil probeerde de verdedi ging van Zierikzee te slechten, maar Michel Winkels, Ray mond Massop, Marco Saman en Sjaak van der Weele hielden de tent van achteren dicht. Keeper Marcel Oostdijk hoefde niet veel arbeid te verrichten. Oost- dijk zal voorlopig het doel bij Zierikzee moeten verdedigen want keeper Wim Lafeber is door een rugblessure enkele weken uit de running. Nadat een schot van Jan-Leen Boot van de doellijn was ge haald mocht Wim Overweel in de 40e minuut de winnende treffer scoren. De 38-jarige Overweel plaatste een listig boogballetje vanaf 25 meter precies in de kruising. Daar kaatste de bal via de rug van verdediger Kurt van Loo in het doel. Zierikzee kan zondag de koppositie verstevigen door het bezoekende Walcheren te verslaan. BÜRGH-HAAMSTEDE - Velocitas heeft goede za ken gedaan op de laatste speeldag van de zaalvoet- balcompetitie in Sport- en Recreatiecentrum Wester- schouwen. In de 2e klas won Velocitas met 2-4 van In de Warre en de naaste concurrent ZSC speelde 1-1 ge lijk tegen Fennet Boys. Velocitas uit Serooskerke is nu één punt uitgelopen op ZSC en twee punten op In de Warre. In de le klas blijft het zaalvoet balteam Haamstede ongenaak baar. De najaarskampioen heeft na de 7-1 overwinning op SHZ/SRW de leiding in de le klas weer stevig in handen. Op de helft van de voorjaarscom petitie staat Haamstede, met een wedstrijd meer gespeeld, zes punten los van Schults, Tri nity en SHZ/SRW. Programma dinsdag 14 februa ri: 19.40 uur Schults - SHZ/ SRW. 20.20 uur AZC 2 - AZC 1. 21.00 uur Trinity - Vanity. 21.40 uur Graanbeurs - ZSC. Donder dag 16 februari: 20.20 uur de Stulp - Velocitas. 21.00 uur In de Warre - Delta Warenhuis. 21.40 uur Fennet Boys - Neffen d'Eule. Degradatiezone ih zicht TERNEUZEN - Met nog zeven competitiewedstrij den in de zaterdag vierde klasse KNVB is WIK nog niet veilig. In Terneuzen verloor het van degradatie kandidaat Terneuzense Boys met 3-0. „Het verschil is nu maar vier punten met de teams van onderen. We zullen alle zeilen bij moeten zetten om degrada tie te voorkomen", was trainer Kees Joosse van me ning. le klas Trinity-AZC 1 6-1 AZC 2-Vanity 1-7 Haamstede-SHZ/SRW 7-1 Haamstede 6 6 0 0 12 38 - 9 Schults 5 3 0 2 6 29 - 17 Trinity 5 3 0 2 6 20 - 18 SHZ/SRW 5 3 0 2 6 18 - 18 Vanity 5 2 0 3 4 22 - 16 AZC 1 5 1 0 4 2 6-26 AZC 2 5 0 0 5 0 6-35 2e klas Neffen d'Eule-Graanbeurs 3-4 In de Warre-Velocitas 2-4 Fennet Boys-ZSC 1-1 De Stuip-Delta W. 3-2 Velocitas 6 4 1 1 9 31 - 22 ZSC 6 3 2 1 8 26 - 16 In de Warre 6 3 1 2 7 21 - 20 Neffen d'Eule 6 2 2 2 6 29 - 19 Fennet Boys 6 2 2 2 6 17 - 15 Graanbeurs 6 3 0 3 6 19-28 De Stulp 6 1 2 3 4 14 - 20 Delta W. 6 0 2 4 2 10-27 WIK moest zonder Patrick de Broekert (ziek), Erik van de Sande (werk) en Erik-Jan Kort (vakantie) afreizen naar Zeeuwsch-Vlaanderen. „Je mist natuurlijk de as van het middenveld. Maar ik vind dat je dat kunt compenseren met werklust. Er waren een aantal spelers niet bereid om hard te werken. We kwamen in Terneu zen duidelijk klasse te kort", aldus Joosse. Na tien minuten'spelen kwam WIK op 1-0 achterstand nadat Tbrneuzense Boys een corner in de voeten speelde van de voor- stoppëi'. Deze zette keeper Krijn Hendrikse'op het ver keerde been. Vlak voor rust was er een klutsbal tussen tweeWIK-ver'd^digers. Krijn Hendrikse durfde de*bal niet te pakken omdat hij aVn een te rugspeelbal dacht. De bal werd 90k niet over de achterlijn ge schopt waardoor een speler van Terneuzense Boys gemak kelijk 2-0 kon scoren. In de tweede helft kon WIK in de voorhoede geen vuist ma ken. De snelle spits van Tfer- neuzense Boys liep in de slotfa se van de wedstrijd Han van de Sande eruit en scoorde 3-0. ZÜRICH (RTR) - De FIFA heeft donderdag besloten de wereldtitelstrijd voor junio ren, die volgende maand in Ni geria zou worden gehouden, af te gelasten. De algehele gezondheidssitua tie in het Afrikaanse land wortk'onvoldoende geacht. De afgelopen twee weken de den zich gevallen van hersen vliesontsteking en cholera voor in twee van de vier steden waarin had moeten worden ge speeld. IJZENDIJKE - Renesse heeft met 3-0 verloren in en tegen IJ- zendijke. De ploeg van Ed van Lent komt steeds dichter bij de degradatiezone. „Ik ben er van overtuigd dat deze ploeg niet hoeft te degra deren. Maar we moeten wel punten gaan pakken. Ze roe pen wel we degraderen niet, maar we moeten het ook laten zien", was het commentaar van Van Lent na de 3-0 nederlaag. IJzendijke was fysiek sterker dan Renesse. Tbch had Van Lent het idee dat het een 0-0 wedstrijd zou zijn. Pas in de 70e minuut werd Renesse via oen strafschop geveld. Clement Rijnberg pakte een speler bij zijn shirt en dat betekende een strafschop. „Je gaat na die 1-0 volop in de aanval en neemt ri sico's", verklaart Van Lent ook de twee andere tegentreffers. 11 februari. De Vanger, F-pu- pillen: Bruse Boys 1 - Zierikzee 2 1-0, WIK 1 - SKNWK 1 2-2, Bruse Boys 1 - WIK 1 3-1, Zie rikzee 2 - SKNWK 1 0-0, Bruse Boys 1 - SKNWK 1 0-4, Zierik zee 2 - WIK 1 2-0, Renesse 1 - Zonnemaire 1 4-0, Duiveland 1 - Zierikzee 3 0-0, Renesse 1 - Duiveland 1 5-0, Zonnemaire 1 - Zierikzee 3 1-0, Renesse 1 - Zierikzee 3 6-0, Zonnemaire 1 - Duiveland 1 1-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9