'Alleen bij agrariërs aantal kampeerplaatsen toelaten' Poppentheater Alteklein nieuwe huurder Nobelpoort kerkberichten Half miljoen meer nodig bij voorbereiding van WOV Zeeuwse Stichting Dansz zoekt nieuw danstalent WBSPBSM en zilver voor jubilerende Oefening en Uitspanning Goud leden Round Table onderhuurder Brouws college van b en w: Tunnel al dertig jaar op agenda Bram. Heijboer en Jaap den Hollander Auditie op zaterdag 18 februari ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE BROUWERSHAVEN - Ook wanneer de nieuwe Wet op de Openluchtrecreatie (WOR) in werking is getreden, wil het Brouws college van burgemeester en wethouders het 'kamperen bij de boer' beperken tot agrarische bedrijven. De nieuwe wet, die op 1 maart van kracht wordt, biedt ook niet-agrariërs de mogelijkheid bij hun woning een mini-camping te beginnen. Maar b en w willen die vrijstelling bevriezen. Dit in afwachting van overleg met de andere gemeenten op Schouwen-Duiveland, dat naar verwachting tot resultaat zal heb ben dat het 'kamperen bij de boer' ook in de toekomst voorbehouden zal blijven aan mensen die daadwerke- j lijk een boerenbedrijf hebben. Volgens de nieuwe Wet op de Openluchtrecreatie zouden ook particulieren zonder agrarisch bedrijf een mini-camping mogen begin nen. De gemeenten op Schouwen-Duiveland willen die mogelijkheid uitsluiten. (Foto: Joop van Houdt). Omdat er in de loop der jaren goede dansers en danseressen wegens een verdere carrière in het ballet de groep hebben ver laten, is Dansz nu op zoek naar nieuw talent. Aan de hand van een auditie wil de Stichting dansers en danseressen selecte ren. Tijdens de auditie komen vier onderdelen aan bod, te we ten klassiek, modern, jazz en mime. Dansers of danseressen kun nen worden aangenomen als ze in één of meerdere onderdelen goed zijn. Niet alleen leerlin gen met een volledige balletop leiding zijn welkom op de audi tie. Ook gevorderde amateurs kunnen terecht. Dansz hoopt ook dat dit jaar jongens aan de auditie meedoen. Geïnteresseerden kunnen te recht op telefoonummer 01195- 5566. Gereformeêrde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Katwijk in combi natie met Valkenburg (ZH); J. Zwart te Winschoten. Christelijke Geref. Kerken Aangenomen naar Rotterdam- Oost/Capelle aan den IJssel: drs. G. van 't Spijker te Zut- phen. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te Vlissingen: B. van der Heiden te Hardinxveld- Giessendam; te Poortvliet: J. Karens te Opheusden; te Zwol le: A. J. Gunst te Tholen, die bedankte voor Middelburg- Centrum. Oud Gereformeerde Gemeenten in Nederland Beroepen te Urk: T. Klok te Kinderdijk. Heijboer die van geen onder scheiding wist, toonde zich ver rast met de gouden KNF-speld j en oorkonde die hij uit handen i van burgemeester G. Hokken f van Duiveland kreeg uitge reikt als blijk van waardering voor 50 jaar onafgebroken werk voor de Nieuwerkerkse muziekvereniging Oefening en Uitspanning. Heijboer speelt cornet en bas bij het gezelschap en is daarnaast sinds 24 jaar voorzitter van de vereniging. De voor Heijboer onverwachte gouden blijk van waardering volgde op de onderscheiding van Jaap den Hollander die bu gel speelt bij Oefening en Uit spanning. De burgemeester speldde hem de zilveren KNF- speld op en overhandigde hem de bijbehorende oorkonde. ,,In de hoop dat dit zilver in de toe komst goud mag worden", voegde Hokken toe. Den Hollander begon veertig jaar geleden bij de fanfare Con Amore in Noordgouwe. Daarna speelde hij bij de muziekver eniging Nu met Hope in Brui- nisse en stapte vervolgens over naar Oefening en Uitspanning. Hokken sprak zijn waardering uit voor de levendige plaats die de muziekvereniging binnen de gemeenschap van Nicuwer- kerk inneemt. ,,Ik hoop dat dit zo zal blijven, want een dorp zonder muziek is als een aard appel zonder zout", aldus de burgemeester. De jubilarissen werden in het zonnetje gezet tijdens een uit voering van de Nieuwerkerkse muziekvereniging in samen werking met Nu met Hope. Na het muzikale gedeelte volgde een toneelprogramma, in de vorm van een blijspel genaamd 'De familie Bale en zwendel voor beginners' en was er bal na. Ds. G. J. van Beek bedankt voor beroep HAAMSTEDE - Ds. G. J. van Beek, Hervormd predikant te Almkerk, heeft bedankt voor het beroep dat door Haamstede op hem was uitgebracht Het beroep naar Zevenhuizen (ZH) heeft hij aangenomen. Haamstede is vacant sedert het vertrek van ds. C. Haasnoot, vorig jaar, naar Zwijndrecht. Ds. Van Beek werd geboren op 8 oktober 1960 en is sinds 1990 predikant te Almkerk. Gs vragen verder om instem ming over het financierings- en exploitatievoorstel voor de tunnel, zoals daar op 8 februari overeenstemming over is be reikt met minister A. Jor- ritsma. Met de provincie is de minister van mening dat priva te financiering van de WOV mogelijk moet zijn. De Westerschelde Oeververbin ding. Al ruim dertig jaar staat de Scheldetunnel op de provin ciale agenda. Met golfbewegin gen kwamen nieuwe plannen die ook steeds weer van tafel verdwenen. Maar nog nooit was de tunnel, die twee veren moet vervangen, zo dichtbij als nu. Veel hobbels zijn al genomen. Na jarenlang geharrewar ligt het tracé tussen Tferneuzen en Ellewoutsdijk eindelijk vast. De gemeente Borsele, waartoe Ellewoutsdijk behoort, heeft haar verzet tegen de tunnel op haar grondgebied opgegeven. Het provinciebestuur probeert nu de financiering en exploita tie rond te krijgen. Uiterlijk 1 juli moet dat voor elkaar zijn. Lukt het niet, dan vervalt de overeenkomst met de staat. De rijksoverheid zegde al een jaar lijkse bijdrage van 54 miljoen gulden toe. Aanleg van de tun nel gaat naar schatting 1,25 miljard gulden kosten. Tegenstanders Een meerderheid van provin ciale staten is voor de bouw van de tunnel. Fervente tegen standers zijn de fracties van Delta Anders (twee zetels) en GroenLinks (één). Ook enkele Statenleden van CDA en PvdA kunnen nog tegenstemmen. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen lijkt men niet om een tunnel te springen, hoewel de verbin ding dit stukje Zeeland toch uit zijn isolement haalt. De Zeeuwsvlamingen zien het geld van de tunnel liever be steed aan infrastructuur in het eigen gebied. De pas opgerichte Zeeuws- Vlaamse Volkspartij, die met 26 kandidaten uit die regio aan de statenverkiezingen deel neemt, verwacht dat de tunnel financieel niet haalbaar is en als een molensteen om de nek van de Zeeuwse burger zal ko men te hangen". De ZVP ver wacht zes van de 47 zetels in de staten te halen. Dat alles blijkt uit de agen dastukken voor de gemeente raadsvergadering, die maan dag 20 februari wordt gehou den in het Brouwse stadhuis. De gemeenten op Schouwen- Duiveland overwegen om de vrijstellingen die de WOR biedt te beperken omdat men zorgvuldig wil omgaan met de ruimtelijke kwaliteit van het buitengebied. Om dezelfde re den zal het aantal kampeer plaatsen dat is toegestaan op een boerencamping strak wor den bepaald. Omdat een aantal burgers in het buitengebied inmiddels een aanvraag heeft ingediend voor het oprichten van een mi- nicamping bij hun woning en deze aanvragen in het kader van de nieuwe WOR na 1 maart niet kunnen worden gewei gerd, stelt het Brouws college aan de raad voor de vrijstel lingen, verbonden aan de WOR, te bevriezen. Dat geeft de gemeenten op Schouwen- Duiveland de gelegenheid te bepalen in welke omstandighe den mini-campings mogen worden opgericht en hoeveel kampeerplaatsen op zo'n cam ping mogen komen. Wanneer dat duidelijk is kunnen de ge meenten gebruik maken van hun bevoegdheid nadere regels te stellen ten aanzien van de vrijstellingen in de WOR. Tijdens de gemeenteraadsver gadering wordt ook beslist over de aanleg van riolering in het poldergebied Rietdijk, Trambaan en omgeving in Zon- nemaire. Een klus waarvoor ruim 1,5 miljoen gulden nodig is. De raad spreekt zich uit over het plan om het Brouwse Tonnenmagazijn te renoveren voor een bedrag van een half miljoen gulden. En de raad be slist definitief over het te koop aanbieden van het Plaetsenuus in Dreischor en de verbouwing van de gemeentewerkplaats in dat dorp tot een grotere brand weergarage. Verder komt de deelname van Brouwershaven aan de Stich- In oktober vorig jaar ontruimde Rust Roest de repetitieruimte inde Nobelpoort (Foto: Marijke Fol- kertsma) ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee heeft met in gang van 1 september de Nobelpoort verhuurd aan mevrouw E. Hubers. Zij gaat op deze locatie het Pop pentheater Alteklein nieuw leven inblazen. De service-club Round Table wordt onderhuurder van het monumentale gebouw. De Nobelpoort deed lange tijd dienst als repetitieruimte van het drum en bugle corps Rust Roest. Met het opheffen van dit muziekgezelschap kwam het gebouw leeg te staan. Eind vo rig jaar diende Hubers een sub sidieverzoek in bij de gemeen te, waaruit bleek dat zij haar poppentheater Alteklein nieuw leven in wilde blazen. Voorwaarde was echter wel dat zij de beschikking kreeg over een geschikte accommodatie en voldoende financiële midde len. De voorkeur van Hubers ging uit naar het huren van de No belpoort. Volgens haar geeft deze ruimte haar inspiratie en bezit het gebouw een goede sfëer. Een alternatief zou het huren van een hfimte in het multifunctioneel centrum kun nen zijn. Met het toekennén tfanëen sub sidie ter grootte van het te ver wachten exploitatietekort van 7.600 gulden in de raadsverga dering van 30 januari, voldeed de gemeente Zierikzee reeds aan een van de twee voorwaar den. Met het besluit van het college van burgemeester en wethouders de Nobelpoort te verhuren is ook de tweede wens van Hubers vervuld. De gemeente heeft haar aan gesteld als hoofdhuurder. Zij kan een ruimte onderverhuren aan Round Table. De service club wil haar bijeenkomsten in de Nobelpoort houden. De overeenkomst gaat in op 1 sep tember. Voor'die tijd wordt in jupi de huidige gebruiker van de Nobelpoort, de bonte knaagkever, verwijderd. NIEUWERKERK - Voor respectievelijk 50 en 40 jaar van bewezen diensten bij een muziekvereniging, kregen vrijdagavaond in het dorpshuis van Nieuwer- kerk de muzikanten Bram Heijboer en Jaap den Hollander een speldje en oor konde van de Koninklijke Nederlandse Muziek Federatie (KNF) uitgereikt. Bij de Stichting Dansz is nieuw talent welkom. (Foto: Benny Krajenbrink). MIDDELBURG - Het voorbereidingskrediet ten behoeve van de Westerschelde Oever Verbinding (WOV) moet met 555.000 gulden omhoog. Verder is in het dek kingsplan rekemning gehouden met een verhoging van de provinciale opcenten in de wegenbelasting. Dat leggen gs volgende week vrijdag voor aan de staten commissie Algemeen Bestuur en Verkeer en Waterstaat. ting Stimulering Werkgelegen heid Zeeland Noord aan de or de. De gemeenteraad besloot aanvankelijk om haar finan ciële bijdrage aan de stichting te beëindigen, maar het Brouws college wil daar op te rug komen omdat het provin ciaal bestuur een onderzoek naar de economische mogelijk heden van Schouwen-Duive land heeft toegezegd wanneer de gemeenteraden in de regio Zeeland Noord financieel wil len blijven steunen. De ge meenteraadsvergadering be gint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellende vanaf de publieke tribune worden ge volgd. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Sy node tot predikant voor buiten gewone werkzaamheden (gees telijk verzorger bij de inrich tingen van justitie): J. P. Kraai- jeveld te Ridderkerk. Aangenomen naar Delft: mevr. F. A. Kopmels-Benthem te Streekgemeente Maas en Waal; naar Longerhouw-Schettens- Schraard en Wons (SoW): mw. H. C. M. Bouma, kandidaat te Amstelveen. Bedankt voor Nijkerkerveen: H. van Ginkel te Tiendeveen- Nieuw-Balinge. Gereformeerde Kerken Benoemd tot pastor van de Bond van Nederlandse Militai re Oorlogsslachtoffers (BNMO- centrum) te Doorn: drs. A. Al- tena te Leersum, die deze be noeming heeft aangenomen en als zodanig aan Leersum ver bonden blijft. GOES - De Zeeuwse Stichting Dansz die zich bezig houdt met het scheppen van meer kansen voor bal letdansers en -danseressen uit eigen streek, is op zoek naar nieuw danstalent en houdt daarom op za terdag 18 februari vanaf 16.00 uur een auditie in Goes. Het bestuur heeft in haar jaar plan besloten om onder meer een samenwerkingsverband aan te gaan met één of meerde re docenten van de Rotterdam se Dansacademie. Doel van de samenwerking is om vanaf het voor- tot het najaar, een aantal choreografieën in te studeren. De choreografieën zullen in het najaar onder meer in de Zeeuwse theaters worden ver toond. Verder heeft de Stichting Dansz tot aan de zomervakan tie een aantal workshops op het programma Staan. De be doeling van deze workshops is onder meer om nieuwe dansers ervaringen met verschillende danstechnieken op te kunnen laten doen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6