Eerste contouren woningen aan Kaaskenswater zichtbaar Van Gastel reikt trimvaantjes uit Programma van de Zeeuwse Filmdagen Werkzaamheden nog dit jaar afgerond streeknieuws Omgekomen Betuwelijn Schenking Ook in Brouwershaven werving muziekschool Van 16 tot en met 18 februari Meer aandacht ouderen in provinciale politiek DINSDAG 14 FEBRUARI 1995 NR 25723 3 Vrijdag iverd de laatste paal geslagen op het bouwterrein aan het Kaaskenswater. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Waar tot voor enkele weken nog sprake was vari braakliggend terrein worden nu op het ter rein van het voormalig zusterhuis aan de Koning Gustaafweg in Zierikzee de eerste contouren zichtbaar van zestien seniorenwoningen. Op 9 januari gingen de bouwwerkzaamheden van start. Volgens planning moe ten de woningen in december worden opgeleverd. Het terrein heeft veel weg van een verlaten vertrekhal van een vliegveld. De hijpalen die de afgelopen weken de grond De Zeeuwse Filmdagen wor den dit jaar voor het eerst ge houden. De stichting Cinema, die het evenement organiseert, hoopt met de Zeeuwse Filmda gen een jaarlijkse traditie neer te zetten. Het is de bedoeling om het programma in de ko mende jaren op meerdere plaatsen in de provincie te pre senteren. Het evenement vindt plaats met geldelijke steun van het Anjerfonds. Het histori sche deel kwam tot stand in sa menwerking met het Zeeuws Documentatie Centrum. De Zeeuwse Filmdagen wor den donderdag 16 februari om 19.00 uur feestelijk geopend in het Schuttershoftheater. De avond wordt verder ingevuld met een optreden van de Zeeuwse troubadour Piet in zijn geslagen hebben door de labels die erop geplakt zijn veel weg van koffers. Zo op het oog willekeurig verspreid over Brakman en de vertoning van twee films van de Zeeuws- Vlaamse regisseur en filmcriti cus Jos de Putter. Om 20.00 uur wordt de film Het is een Scho ne Dag geweest vertoond en om 22.00 uur Solo, de Wet van de Favela. De avond wordt beslo ten met een optreden van de groep In Geval van Noot. In de Zeeuwse Bibliotheek wordt donderdag vanaf 19.30 uur de historische film Zeeland in de Jaren Dertig vertoond met een optreden van Anja Kopmels. Vrijdag 17 februari worden in het Schuttershoftheater vanaf 16.00 uur korte films gedraaid van De Nooijer en de film Ge broeders Helle van de regisseu se Digna Sinke. Om 20.00 uur is de film Groeten uit Zonnemai- re te zien en om 21.00 uur Belle het terrein. De kenner kan er echter al uit opmaken hoe de toekomstige woningen eruit gaan zien. In een ander deel van Zuylen. Na afloop treedt de groep The Feenbrothers op. In de Zeeuwse Bibliotheek zijn vanaf 19.30 uur Polygoon Bio scoopjournaals te zien en mo numentenfilms van Jaap Wol- terbeek. Daarna treedt het Westkappels Kwartet op. In het Schuttershoftheater zijn zaterdag 18 februari va'naf 14.00 uur films te zien van Hans Verhagen. Om 16.00 uur wordt daar de film De Zon heeft alles gezien vertoond van Kees Hin en Karina Meeuwse. Vanaf 20.00 uur wordt in het Schuttershofcafé een forumdis cussie gehouden over het the ma Het Zeeuwse leven van alle dag. Om 21.00 uur wordt in het Schuttershoftheater de film Boven de Bergen van de regis seuse Digna Sinke gedraaid. van het terrein, waar de palen al ontdaan zijn van hun kop pen, lijken de koffers al opge haald. En elders zijn ze ver- Daarna volgt een optreden van Zilte Swing. In de Zeeuwse Bi bliotheek wordt zaterdag 18 fe bruari vanaf 10.00 uur de film Zeeland in de Jaren Dertig (voor de tweede keer) gedraaid. Vanaf 13.00 uur is de film.Ja- ontje van regisseur Cor Schijve te zien. Om 15.00 uur gaat 'de documentaire Dertig Jaar van Gewest tot Gewest van start. De Zeeuwse Filmdagen wor den in de Zeeuwse Bibliotheek besloten met een derde verto ning van Zeeland in de Jaren Dertig.en een optreden van Pe ter Dieleman. Kaarten voor de filmvoorstellingen in het Schuttershoftheater kunnen worden gereserveerd via 01180- 13482. In de Zeeuwse Biblio theek kan men kaarten bestel len via 01180-30300. dwenen onder een laag beton. In totaal worden op het terrein zestien seniorenwoningen ge bouwd. Negen januari werd be gonnen met het uitzetten. Na dat de percelen waren uitge- graven ging in de derde week van januari de eerste paal de grond in. Vrijdag was dat kar wei geklaard. Inmiddels waren de bouwvakkers op een ander perceel alweer aan de volgende bouwfase bezig. Er wordt ge bouwd in een bouwstroom met als beginpunt de woningen aan de rand van de ijsbaan. ,,Dit biedt in verband met de lo gistiek voordelen. We zouden anders steeds langs alles wat al klaar is moeten rijden", legt bouwmanager J. D. Huijser uit. Van de zestien woningen zijn er vier vrijstaand. De anderen zijn twee aan twee geschakeld. De afmetingen van de wonin gen zijn 12,5 meter diep bij 11 meter breed. De woningen zijn bijna zes meter hoog. Behalve een aantal kleine varianten, zo als de plaats van de keuken zijn de woningen op de begane grond vrijwel identiek inge deeld. De bovenverdieping kan door de kopers naar eigen voorkeur worden ingedeeld. Op de bouwtekeningen is dit duidelijk te zien. Waar bij de ene woning sprake is van een grote lege ruimte, zijn bij een andere twee slaapkamers, een hobbykamer en een tweede badkamer ingetekend. In totaal zijn er volgens Huij ser 167 werkbare dagen in de planning opgenomen. In ver band met vorstverlet, rooster- vrije dagen, vakantie en ande re onvoorziene omstandighe den, voorziet de planning in af ronding van de werkzaamhe den in december van dit jaar. Aanvankelijk was "het de be doeling 28 huizen te bouwen op het terrein. In verband met ver vuiling kon een deel ervan ech ter niet bebouwd worden. Dit stuk grond bevindt zich temid den van de woningen. Wanneer de woningen voltooid zijn zal dit stuk voorzien worden van het nodige groen, waardoor er een klein parkje ontstaat. Het zwaardere accent voor het ouderenbeleid is volgens Roose noodzakelijk geworden door de grote groei van het aantal ouderen en de toenemende pro blematiek. Financieel gezien wil de RPF/GPV dit vertaald zien in een herverdeling van de autonome provinciale gelden op het terrein van welzijn. Roose legde wat dit betreft een verband tussen de steeds ver dergaande secularisering van de samenleving. Vrijdag zetten provinciale staten een volgen de stap op deze weg met de be handeling van de Algemene Subsidieverordening. ,,Aan subsidie-ontvangers worden daarin criteria gesteld van een zodanige inhoud dat christelij ke organisaties hun identiteit niet zullen kunnen waarbor gen", aldus Roose. Hij zei het triest te vinden, dat er in de provincie enkele fracties zijn die de Zeeuwse burger wel een erg dwingend juk opleggen. Zeer teleurgesteld is Roose in de houding die het CDA in neemt tijdens de behandeling. De twee gedeputeerden van de De verspreiding gebeurt op ad vies van de Brouwse commis sie algemene zaken. De afgelo pen jaren was Brouwershaven de enige gemeente op Schou- wen-Duiveland waar de mu ziekschool die folders niet mocht verspreiden. Dat kwam omdat in de gemeente al lange re tijd een wachtlijst bestond van kinderen die naar de mu ziekschool wilden, terwijl het gemeentebestuur zijn financië le bijdrage aan de lessen niet verder wilde vergroten. Tij dens de openbare commissie vergadering, maandagavond in het Brouwse stadhuis, vroeg het college van b en w zich af of dit juist is. .Indien werving zou leiden tot meer aanmeldin gen zijn de financiële gevolgen hiervan vooralsnog gering. SCHARENDIJKE Zangdienst met LdH In de Bethlehemkerk in Scha- rendijke wordt zondag 19 fe bruari een zangdienst gehou den van de Samen op Wegge- meente, waaraan wordt meege werkt door de zangbrigade en het orkest van de Leger des Heilskorpsen uit Zierikzee en Goes. Voorganger is da H. B. Graafland. De bijeenkomst be gint om 10.00 uur. Na de dienst wordt gezamenlijk koffie ge dronken. ELLEMEET Avond vlegelbrood Het Zeeuwse vlegelbrood stond centraal tijdens een bij eenkomst van de afdeling Noordwelle en omstreken van de Nederlandse Bond van Plat telandsvrouwen (NBvP). De af deling kwam bijeen in het dorpshuis in Ellemeet waar landbouwer Joop de Koeyer uit Brouwershaven via een diase rie een beeld gaf van tarweras- sen die geschikt zijn voor de bereiding van vlegelbrood. Van deze tarwesoorten wordt, met toevoeging van gerst, ook bier gebrouwen. Het zogenaamde Zeeuwse vlegelbier. Bakker Hans Kik uit Brouwershaven gaf een beeld van het velé werk in een bakkerij, waarbij de produktie van vlegelbrood cen traal stond. Alle aanwezigen kregen aan het eind van de avond een vlegelbrood en een flesje vlegelbier. De volgende bijeenkomst van de afdeling is op woensdag 22 februari vanaf 14.00 uur in het dorpshuis in Serooskerke. Leden van de Zeeuwse Milieufederatie ver tellen daarbij over de verpak kingen van artikelen. christendemocraten hebben geen minderheidsstandpunt ingenomen in het dagelijks be stuur van de provincie. Roose noemde dit „buitengewoon on begrijpelijk". „Als de heer Dek zozeer de C van het CDA wil beklemtonen, dan had hij hier een gouden kans gehad." Fel Het RPF/GPV-statenlid H. Vis ser viel tijdens de bijeenkomst in Zierikzee fel uit naar PvdA en D66. Volgens hem laden D. Bruinooge (PvdA) en A. Dijk- wel (D66) de schijn op zich uit sluitend op macht uit te zijn met hun wens naar een 'paars' college van gedeputeerde sta ten. Wanneer ze te weinig bur gemeestersposten toebedeeld krijgen trekken ze direct aan de bel, „maar we^ dan zo eer lijk en pas dat principe overal toe", aldus Visser. Volgens de RP.F/GPV dient, gs, eep afspie geling te zijn van ps, hetgeen betekent dat er ook minstens één lid uit de kleine rechtse partijen in vertegenwoordigd moet zijn. Voor tien leerlingen in totaal een extra budgèt van ongeveer duizend gulden. Op langere termijn zijn wel effecten te ver wachten wanneer al die AMV- leerlingen lessen gaan nemen om een instrument te leren bespelen." Dat laatste werd be nadrukt door SGP/RPF/GPV- commissielid P. van der Meide. De overige commissieleden wa ren echter van mening dat Brouwershaven niet als enige gemeente achter kan blijven. „Het is een goede zaak om ei- landelijk op één lijn te gaan zitten", aldus R. J. van der Wekken. Wel kwam men daar bij tot de conclusie dat in de meerjarenraming van de ge meente de kosten voor 20 30 lesuren meer moeten worden opgenomen. Verwachting t/m zaterdag 18 tebr, WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuidw. 6 Zonneschijn 10% Kans op neerslag 90% Min.temp. 7 graden Mid.temp. 11 graden Windkracht zuidw. 6 Zonneschijn 30% Kans op neerslag 50% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht west 6 ZON- EN MAANSTANDEN 15 febr. Zon op 07.56 onder 17.51 Maan op 18.19, onder 07.23 16 febr. Zon op 07.54, onder 17.53 Maan op 19.32, onder 07.48 Volle Maan: 15 febr. (13.16) HETWEEROVERZICHT DE BILT - Regen is wat we kunnen verwachten het komend etmaal. Vanavond en vannacht is het bewolkt en het regent van tijd tot tijd. De mini mumtemperatuur ligt rond de 7 gra den. Ook morgenochtend valt de re gen gestaag maar in de middag en avond zijn er ook wat droge perioden tussendoor. De bewolking over heerst en de zon komt misschien al leen in de middag even door. De mid- dagtemperatuur wordt ongeveer 10 graden. Daarbij waait de wind uit het zuidwesten en is krachtig, 6, aan de kust en op het IJsselmeer hard of stormachtig, 7 tot 8. Het regenweer hangt samen met een storing beho rend bij een lagedrukgebied ten zui den van IJsland. Het lagedrukgebied is de motor die soortgelijke regensto ringen de komende dagen over het westen van Europa transporteert. Dat resulteert in wisselvallig weer met soms veel regen en veel wind. Bij dit alles blijft de temperatuur erg mild en komt soms boven de 10 gra den. HELMOND - De 16-jarige Den nis van de Voort uit Helmond is maandagavond om het leven gekomen toen hij in een kraak- machine voor oud papier te recht kwam. Over de oorzaak van het ongeluk tast de politie nog in het duister. DEN HAAG - Het CDA wil nog deze week de besluitvorming over de Betuweroute in de Tweede Kamer aan de orde stellen. Volgens fractievoorzit ter Heerma wil het kabinet pas na de statenverkiezingen kno pen doorhakken. LAREN - Het Singermuseum in Laren heeft een particuliere schenking gekregen. De verza meling 6an het echtpaar Groe- neveld bestaat uit ruim 230 schilderijen, werken op papier en beeldhouwwerken vanaf 1880 tot heden. ZIERIKZEESCHEPS NIEUWSBODE Hl Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor JannewekkeR.11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 2000 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. 1 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, \roor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden, fnlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W. Wethouder sportzaken van de gemeente Zierikzee, L. J. van Gastel, reikte afgelopen zaterdag de traditionele zioemtrimvaantjes uit in het restaurant van sporthal Onderdak. Ruim twintig deelnemers hadden in 1994 iedere dag baantjes gezwommen in het zwem bad. T. Schouwenaar kwam tot honderd kilometer en M. van Mourik reikte tot 95 kilometer. De overige deelnemers behaalden af standen vanaf 25 tot en met 85 kilometer. De volgende deelnemers kregen een zwemtrimvaantje: T. Schouwenaar, 100 kilometer. M. van Mourik, 95. J. M. de Vos, 85. L. Streefkerk, 80. J. Sehoonen, 75. A. de Crom, 62. Mevrouw Muste. de dames Catshoek. Kramer, Van der Wekken, Van de Post, Hage, Kouwenberg en C. J. van Wel zwommen 50 kilometer. De dames Vrijland en Van der Have, 40. S. Felius, H. Martens. A. Legerstee en Sehoonen kwamen tot 25 kilometer. Van Gastel liet weten dat er in 1994 94.000 betalende bezoe kers in het zwembad zijn geweest Dat is 6000 minder dan in 1993, maar het zwembad was vijf weken gesloten wegens renovatie. (Foto: Joop van Houdt). In kader herindeling gemeenten BROUWERSHAVEN - Ook in de gemeente Brou wershaven worden de komende periode folders ver spreid waarmee kinderen worden geworven voor deelname aan de lessen algemene muzikale vorming (AMV) op de Zeeuwse Muziekschool In Zierikzee. MIDDELBURG - In het Schuttershoftheater en de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg worden van 16 tot en met 18 februari de Zeeuwse Filmdagen gehouden. Het gaat om een evenement waarbij de produkten te zien zijn van diverse Zeeuwse filmmakers. Volgens GPV/RPF: ZIERIKZEE - Volgens P. Roose, fractievoorzitter van RPF/GPV in provinciale staten van Zeeland, moet het ouderenbeleid een zwaarder accent krijgen in de provinciale politiek. Dat zei hij vrijdagavond tij dens een verkiezingsbijeenkomst in het multifuncti oneel centrum in Zierikzee. Vrijdag Zaterdag

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3