Zoekplaatje Veel bezwaren tegen toename kampeerplaatsen Zonnemaire Roep om beheersing van toerisme op hoorzitting Frontale aanrijding Cursus Gezond ouder worden Donker Ouwerkerk Extra inzet van politie Voorbehoud ten aanzien van Zeeland Noord levense Zakgeldactie brengt 510 gulden op VRIJDAG 10 FEBRUARI 1995 NR 25721 3 De bevolking van Zonnemaire en directe omgeving ivas donderdagavond in groten getale op de hoorzitting afgekomen over de herzie ning van het bë'stemmingplan Buitengebied. (Foto: Marijke Folkertsma). ZONNEMAIRE - Tijden^ een drukbezochte hoorzitting over de herziening van bestemmingsplan Buitenge bied Brouwershaven donderdagavond in het dorpshuis van Zonnemaire, verweet inwoner van het dorp, R. A. van der Erve de gemeente toerisme in het buitengebied te ontwikkelen in plaats van te beheersen: „Een volsterkt ongewenste en onlogische situatie. Terwijl er in de rest van Zeeland meer verblijfsmogelijkheden vrijkomen, worden er in de gemeente Brouwershaven meer mogelijkheden gecreëerd voor dag- en verblijfs- recreatie". Van der Erve hield zijn betoog tegen de plannen van de ge meente, volgens zijn zeggen mede namens 200 inwoners die het bezwaarschrift hebben on dertekend waarin wordt gepro testeerd tegen onderdelen van het herziene bestemmingsplan Buitengebied. Om te voorkomen dat in de pol ders intensieve veehouderijen kunnen worden gevestigd, met het oog op een ongewenste ''ro ze invasie' zo gezegd, eri om mee te werken aan het provin ciale beleid voor uitbreiding van het plattelandstoerisme, heeft de gemeente nieuwe re gels en voorschriften voor het buitengebied opgesteld. Tot 4 december kon hiertegen bezwaar worden ingediend. De hoorzitting was bedoeld om de- genene die bezwaar hadden aangetekend, de mogelijkheid te geven hun bezwaar toe te lichten. In het kader van de nota platte landstoerisme hebben inmid dels in elke geval twee bestaan de agrariërs een aanvraag voor een grote camping ingediend. De een wil een uitbreiding van 15 naar 155 plaatsen, de ander van 15 naar 50 plaatsen. „Indien de aanvragen op een juiste manier zijn geformu leerd en redelijkerwijs voldoen aan de geplande ontwikkeling van dat gebied, kan dit leiden tot volstrekt ontoelaatbare si tuaties", aldus Van der Erve. „Er zijn zelfs nog een aantal boeren die op dit moment geen camping of een hotelschuur hebben, maar dit graag.zouden willen, en in die richting al ver gevorderde plannen hebben." 'Kwalijke gevolgen' Van der Erve verweet de ge meente Brouwershaven nog meer uitbreiding van genoem de zaken voor te staan. „Dit heeft vele kwalijke gevolgen", meende de spreker. Hij doelde daarmee onder meer op een sterke toename van de ver keersdrukte op. de polderwe gen. Volgens voorzitter van de hoor- commissie, L. N. Labruyère was het protest tegen de ge vreesde grote uitbreiding van de verblijfsrecreatie tijdens de hoorzitting eigenlijk niet op z'n plaats, omdat het bestem mingsplan buitengebied juri disch gezien geen enkele moge lijkheid biedt voor meer dan 15 plaatsen. Wil er een reële mogelijkheid tot het verkrijgen van veel meer plaatsen komen, dan moet eerst het bestemmings plan worden gewijzigd. De aanvragen zijn volgens hem gestoeld op de nota platte landstoerisme die de gemeente zelf heeft opgesteld om een be leid te ontwikkelen voor het plattelandstoerisme, waarmee het bezwaarschrift juridisch niet ontvankelijk is. Signaal Al is dit het geval, Labruyère noemde het belangrijk dat in elk geval een duidelijk signaal vanuit de bevolking is geko men tegen uitbreiding van ver blijfsrecreatie. „Ook de raad heeft zich uitgesproken tegen uitbreiding hiervan", aldus La bruyère. Verder is de mogelijkheid voor toename van nevenactiviteiten die de herziening boeren in het gebied biedt, Van der Erve een doorn in het oog. „Het beoogde effect om via toename van ne venactiviteiten van de boeren te komen tot een rendabelere bedrijfsvoering, gaat volledig mank. Juist via deze plannen wordt ook de mogelijkheid ge boden tot een veel grootschali gere vorm van toerisme." Vol gens Van der Erve gaat het dan al lang niet meer om nevenacti viteiten. Hij constateerde dat de ge meente, zelfs in de huidige si tuatie niet in staat is de zaken in goede banen te leiden. „Ge brek aan duidelijke regelge ving en mankracht ligt hieraan ten grondslag", verweet hij. 'Beheersen' „Het beleid van de gemeente moet niet de visie hebben van ontwikkelen van het toerisme, maar op het beheersen daar van. De regelgeving moet zo zijn dat, wat we nu nog hebben aan natuur en rustige plekjes, we deze zorgvuldig moeten be waren. En daar waar nodig moeten beschermen voor toe risten", aldus Van der Erve. De herziening van het bestem mingsplan buitengebied komt op 13 maart aan de orde bij een vergadering van de commissie ruimtelijk beheer van Brou wershaven. ALMERE - De politie in Alme- re heeft een jeugdbende van vijftien jongeren aangehouden die verantwoordelijk wordt ge houden voor zeventig misdrij ven. De arrestanten hebben be kend. Ze variëren in leeftijd van 11 tot en met 18 jaar. LOSSER - Het plan voor een asielzoekerscentrum (AZC) in Overdinkel (gemeente Losser) is van de baan. Het Centrale Orgaan Opvang Asielzoekers (COA) heeft daartoe besloten na overleg met staatssecretaris Schmitz (Justitie). MAASTRICHT - Bij het Pro vinciaal Meldpunt Waterscha de Particulieren in Maastricht zijn tot nu toe 116 schadeformu lieren ingediend. Het totaalbe drag van de zelf opgegeven schades bedraagt nu 790.000 gulden. DEN HAAG - De Tweede Ka mer wil dat de overheid de. woonwagenbewoners voortva rend gaat helpen om aan -werk te komen. Ruim 90 procent van de op 8000 standplaatsen in het land bivakkerende groep heeft een bijstandsuitkering. ..Qua gebied niet moeilijk te raden, maar hoe heet het daar precies ."Deze opmerking van Joop van Houdt begeleidt het Zoek plaatje van deze week. Naar aanleiding van het Zoekplaatje van 3 februari kwamen 21 reacties binnen. Allemaal meldden ze het juiste antwoord. De foto met de twee vreemde slingers erin was een afbeelding van de scherpe bocht in de Schotiwse Dijk tussen Brouwershaven en Den Osse en de wat lager en parallel daaraan gelegen Heernisweg. ..Hier lopen 's zomers onze stierenmeldde een inzender uit Schuddebeurs. In een andere brief stond dat het Waterschap Schouwen-Duiveland onlangs twee borden op de Schouwse Dijk plaatste om weggebruikers te waarschuwen voor de gevaarlijke bocht. Uit de stapel inzendingen trok Joop van Houdt het briefje van J. C. van Oeveren. Krabbendijke 12. Brouwershaven. Naar dit adres wordt volgende week een cadeaubon ge stuurd. Lezers die denken te weten hoe de plaats heet waarvan Joop van Houdt bovenstaande foto maakte kunnen dat weer schrifte lijk melden aan de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Ze kunnen ook in de brievenbus aan het Janne- wekken 11 worden gegooid. De kaarten of enveloppen moeten voorzien zijn van het woord Zoekplaatje en uiterlijk woensdag 15 fe bruari bij de redactie binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Op de brug over de Grevelingensluis in Brui- nisse botsten woensdagavond twee auto's frontaal op elkaar. Er vielen geen gewonden. Een 31-jarige vrouw uit Brui- nisse reed in de richting van Oude-Tonge over de parallel weg van de N59. Op de weg versmalling van de Grevelin gensluis gaf zij geen voorrang aan een tegemoetkomende 24- jarige dorpsgenote. Een aanrij ding kon niet meer voorkomen worden. Beide auto's raakten aan de voorkant beschadigd. Er vielen geen gewonden. ZIERIKZEE - In het wijkge- bouw aan het Jannewekken in Zierikzee start woensdag 15 fe bruari de cursus Gezond ouder worden. De cursus is bestemd voor bewoners vanaf 55 jaar van Schouwen-Duiveland. In de cursus wordt besproken wat ouderen zelf kunnen doen om zo lang mogelijk gezond en fit te blijven. Er zijn zeven bij eenkomsten van ieder twee uur. Er komen onder meer on derwerpen aan de orde als: Ou der worden en leefstijl, sport en beweging en veiligheid in en om de woning. Tijdens de bij eenkomsten geeft een deskun dige informatie. Tevens bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen en het uitwisselen van gedachten. De organisatie van de cursus is in handen van Kruisvereniging Rondom de Oosterschelde en de GGD-Zeeland. Het is de tweede keer dat een dergelijke cursus wordt gehouden. Bij de Kruisvereniging is nadere in formatie te verkrijgen over de cursus. OUWERKERK - 'Een donker hol' was de conclusie van bur gemeester G. Hokken, toen hij 's avonds met zijn echtgenote een wandeling maakte over de Ring in Ouwerkerk. Omdat ook uit gesprekken met inwoners van het ringdorp bleek dat zij de straatverlich ting in hun kern onvoldoende vonden, vroeg de burgemeester advies aan de Delta Nutsbe drijven. Die kwam met het plan om in Ouwerkerk extra straatlantaarns aan te brengen via armaturen die aan de gevel van huizen aan de Ring zouden moeten worden bevestigd. Iets dat alleen mogelijk is met toe stemming van de eigenaren van die huizen. Donderdag avond legde Hokken het plan voor aan de adviescommissie bestuurszaken. Naar aanlei ding van hun vragen vertelde hij dat in de vorige zes gemeen ten waar hij burgemeester was nooit problemen waren met een dergelijke constructie. De commissie gaf een positief ad vies. Wanneer ook de inwoners van Ouwerkerk aan wiens ge vel een lantaarn zou moeten komen dat doen, wordt het plan voorgelegd aan de ge meenteraad, die er definitief over moet beslissen. AMSTERDAM (ANP) - De po litie van Amsterdam zet 400 man in voor de risicowedstrijd Ajax - Feyenoord, zondag avond in het Olympisch Sta dion. Volgens een woordvoerder gaat het om de mobiele eenheid, verkeersbegeleiders en andere ordediensten. De supporters die per combi-treinen naar de hoofdstad komen, krijgen be geleiding van de politie tijdens hun wandeling van station Zuid/WTC naar het Olympisch Stadion. Mits economisch onderzoek positief is' NIEUWERKERK - De Duivelandse adviescommis sie bestuurszaken verbond donderdagavond in het gemeentehuis in Nieuwerkerk een duidelijk 'mits' aan haar positief advies tenj aanzien van het voort bestaan van de Stichting Stimulering Werkgelegen heid Zeeland Noord. Duiveland, dat eind vorig jaar besloot af te zien van verdere financiële medewerking aan de stichting, wil daar alleen op te rugkomen wanneer een onder zoek naar de economische mo gelijkheden van Schouwen- Duiveland een positief resul taat oplevert. Gedeputeerde D. P. Bruinooge zegde zo'n onder zoek toe om de gemeenten Wes- terschouwen, Brouwershaven en Duiveland alsnog over te ha len Zeeland Noord te blijven steunen. „Wanneer de uitslag van dat rapport negatief zou zijn is het van de dwaze om door te gaan met Zeeland Noord", aldus commissievoorzitter burge meester G. Hokken. Hij vertel de dat dit tijdens overleg van de drie gemeenten en een ge sprek met Bruinooge ook dui delijk is gemaakt. De Duive landse commissie adviseerde om Zeeland Noord in principe tot 1 november 1995 financieel te steunen met een bijdrage van 1,93 per inwoner en in de begroting 1996 een bijdrage van 3,50 per inwoner op te nemen. Dit alles onder het voorbehoud van een positieve uitslag van het onderzoek naar de econo mische haalbaarheid. „Anders eindigt de bijdrage van Duive land aan Zeeland Noord in april van dit jaar." Advertentie Nieuwerkerk UNAsfraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee verkoop en reparatie Sl. Domusstraal 79 01114-1368 01119-1634 01110-13348 Verwachting t/m dinsdag 14 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 60% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht west 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuidwest 4 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 8 graden Windkracht zuid 5 ZON- EN MAANSTANDEN 11 febr. Zon op 08.03, onder 17.43 Maan op 13.54, onder 05.09 12 febr. Zon op 08.02, onder 17.45 Maan op 14.54, onder 05.50 13 febr. Zon op 08.00, onder 17.47 Maan op 15.59, onder 06.25 Volle Maan: 15 febr. (13.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanaf vandaag bepalen storingen voorlopig het weerbeeld. Bovendien wordt het opnieuw zacht. De komende nacht Joopt de temperatuur dan ook verder op tot ongeveer 5 graden. Het is bewolkt en af en toe regent het nog. Morgenoverdag is het op de meeste plaatsen droog maar het blijft be wolkt, afgezien van een enkele op klaring in de middag. De tempera tuur is dan inmiddels opgelopen tot een graad of 8. In de avond gaat het opnieuw regenen. De wind, die in de loop van de dag draait van zuid oost naar zuidwest, trekt in de avond aan tot vrij krachtig, 5 Beau fort, aan de kust en op het IJssel- meer tot krachtig of hard, 6 tot 7 Beaufort. De storing van vandaag luidt een periode in van opnieuw wisselvallig weer. Een zuidwestelij ke stroming voert steeds nieuwe storingen aan. Dat gaat gepaard met tamelijk veel bewolking. Tot en met het begin van de volgende week is de kans op regen groot en af en toe waait het flink. De overwe gend zuidwestelijke wind voert zachte lucht aan zodat de middag- temperatuur uitkomt op ongeveer 8 graden. ZIERIKZEE - De zakgeldactie van leerlingen van de Jan Wou ter van den Doelschool in Zie rikzee heeft 510 gulden opge bracht. Het is overgemaakt aan het Nationaal Rampen fonds en is bedoeld voor slachtoffers van de waters nood. Vorige week lanceerden Robert en Marieke de Looze op school het idee om hun mede-leerlin gen te vragen een deel van hun zakgeld ter beschikking te stel len voor de mensen in de over stroomde gebieden in Limburg en Gelderland. Maandag kregen de kinderen een brief mee naar huis waarin aan de ouders het doel van de actie werd uitgelegd. Afgelo pen week zijn de giften verza meld in een bus op de pro testants christelijke basis school. ZIERIKZEESCHE ES) nieuwsbodeIH Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V?% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3