Verdeeldheid over locatie nieuwe brandweerkazerne 'Dit is nu onze boom' o; UITGEREKEND BIJ JUMBO: Campagne op agenda PvdA Brouws college neutraal Wegwijzer patiënten en consumenten Alleen AB zonder reserves voor locatie Molenweg Duivelandse kinderen planten 74 bomen Werk centraal bij D66 lutnbo is beter dan u denkt. Berovingen 4 I DONDERDAG 9 FEBRUARI 1995 NR 25720 Verwachting t/m maandag 13 febr. enerzijds en Wiebrens en Van den Berge anderzijds. Aan die discussie droeg ook mevrouw Maaskant haar steentje bij. Totdat zij genoeg kreeg van het gemor en commentaar vanaf de - vooral door brandweerman nen - gevulde publieke tribune. Woedend beende zij weg om pas na afhandeling van het agendapunt haar plaats aan de vergadertafel weer in te ne men. Om welke bedragen het exact gaat wil men bij de gemeente Bruinisse niet kwijt. Wel wordt aangegeven wat het prijsverschil tussen de locatie Dorpsweg en de locatie Molen weg is. Als besloten wordt tot nieuwbouw van de brandweer kazerne aan de Molenweg in clusief herinrichting van het terrein rond de gemeentewerf houdt dat in dat men een ton meer kwijt is dan wanneer ge kozen wordt voor nieuwbouw aan de Dorpsweg. Laat m«n herinrichting van het terrein achterwege dan is nieuwbouw van de brandweerkazerne aan de Molenweg 90.000,- goedko per dan nieuwbouw aan de Dorpsweg. Tbt een eensluidend advies kwam de commissie niet. Gis teravond, woensdag, was de brandweerkazerne opnieuw onderwerp van gesprek tijdens de vergadering van de commis sie financiën. Commissielid A. Mol (SGP/ RPF/GPV) liet weten dat zijn fractie een keuze voor de loca tie Molenweg alleen overweegt mits er drastisch gesnoeid wordt in de kosten. Lijst Van de Velde-vertegenwoordiger J. Kempe sloot zich daarbij aan. Mol en Kempe zeiden een der gelijke uitgave - van een ton meer dan oorspronkelijk ge pland - in het licht van de nade rende gemeentelijke herinde ling op Schouwen-Duiveland onverantwoord te vinden. Zij gaven echter niet concreet aan hoeveel er bezuinigd zou moeten worden. Algemeen Belang-vertegenwoordiger H. J. van den Ouden sprak zich als enige uit voor de locatie Molen weg. Van de zijde van het CDA kwam geen standpuntbepa ling. N. P. de Danschutter voeg de zich pas later bij het gezel schap en toen was de discussie over de locatie voor de nieuwe brandweergarage al afgerond. katte vertelde dat de lindebo men en essen die werden ge plant tien jaar oud zijn. „Het duurt ongeveer dertig jaar eer ze volwassen zijn. Wanneer de omstandigheden goed zijn kun nen ze wel een paar honderd jaar oud worden en behoorlijk groot." Aan de wegkant van het hertenkamp werden alle linde bomen geplant en aan de ande re kant van de weg de essen. Directeur van de openbare ba sisschool in Sirjansland, G. Oele vertelde dat op zijn school voorafgaand aan de plantacti- viteiten speciaal aandacht werd besteed aan bomen. En dat was ook bij de andere Dui- velandse basisscholen het ge val. In de klas werd uitgelegd waarom aan de Laan der We reldveteranen in Ouwerkerk bomen moesten worden ge plant. ,,En het belang daar van". Oele sprak de hoop uit dat volgend jaar in Sirjansland zelf bomen kunnen worden ge plant. „Wanneer dat in het ei gen dorp gebeurt zijn de kinde ren er toch het meeste bij be trokken. Maar het is mooi dat ze weer een keer bomen kon den planten en op die manier betrokken worden bij het groen in de gemeente." ZIERIKZEE - Het verkiezings programma van de PvdA voor provinciale staten staat op de agenda van de vergadering op maandag 13 februari van de af deling Zierikzee van de PvdA. De vergadering wordt gehou den in het Multifunctioneel ge bouw aan de Huybertstaat in Zierikzee en begint om 20.00 uur. Op de agenda verder het Ver- keersstructuurplan voor Zie rikzee, het jaarverslag van het bestuur en een verslag van de samenwerking binnen de PvdA Schouwen-Duiveland. Ook is het de bedoeling om tij dens de vergadering afgevaar digden voor de Gewestelijke Vergadering aan te wijzen. Af tredend en herkiesbaar zijn Gerard Bosman en Jurjen de Jong. Op de agenda verder een bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar is Ineke Sturm. BROUWERSHAVEN - Hoewel b en w van Brouwershaven aanvankelijk via een concept brief aan de Rijksluchtvaart dienst lieten weten de realisa tie van een ULV-terrein bij Brouwershaven niet te zien zit ten, besloot het college dat standpunt nog even in de ijs kast te zetten en zich neutraal op te stellen. In een andere brief aan de Rijksluchtvaartdienst, die wel werd verstuurd, laten b en w weten nog geen definitief standpunt in te nemen ten aan zien van de realisatie van een terrein voor Ultra Lichte Vliegtuigen. Dit omdat men eerst nadere adviezen wil heb ben over het onderwerp. Op maandag 13 februari brengt de Brouwse adviescommissie algemene zaken en ruimtelijk beheer advies uit ten aanzien van het gemeentelijk stand punt over een ULV-terrein. Het ziet er naar uit dat het college van b en w zich hieraan zal con formeren. GOES - Het Patiënten/Consu menten Platform Zeeland heeft een nieuwe 'wegwijzer' uitgegeven. In deze brochure staan 62 adressen van patiën ten/consumentenorganisaties in Zeeland. Het gaat hierbij om categorale en algemene patiëntenvereni gingen, ouderverenigingen ver standelijk gehandicapten, ou derenbonden en organisaties op het gebied van de geestelij ke gezondheidszorg. Al deze organisaties hebben gemeen dat zij er zijn voor de patiënt en bestaan uit patiënten of fa milieleden van patiënten. Hoofddoelstellingen zijn het geven van voorlichting, het bie den van lotgenotencontact en belangenbehartiging. De brochure is aan te vragen bij het Patiënten/Consumen ten Platform Zeeland, telefoon 01100-49389. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -1 graad Middagtemp. 5 graden Windkracht zuid 3 Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 40% Min.temp. 2 graden Middagtemp. 7 graden Windkracht zuidw. 4 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 8 graden Windkracht zuidw. 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 febr. Zon op 08.05, onder 17.41 Maan op 13.01, onder 04.23 Volle Maan: 15 febr. (13.16) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vannacht koelt het tijdens opklaringen flink af. Op de meeste plaatsen vriest het ongeveer 3 gra den. In het noorden is eerst nog kans op een winterse bui. Ook mor gen overdag is dat het geval. In de rest van het land blijft het droog en schijnt de zon flink. De middagtem- peratuur komt uit op ongeveer 4 graden. Er is weinig wind. Een zwakke noordelijke stroming voert tot en met morgen vrij koude en hel dere lucht naar ons land. Bovendien hebben we te maken met een hoge- drukgebied dat de buienkans mor gen onderdrukt. Maar het hoge- drukgebied trekt in het weekeinde naar het oosten weg zodat Oceaan storingen geleidelijk weer vat op het weerbeeld krijgen. In de loop van het weekeinde wordt de kans op neerslag dan ook wat groter. De wind gaat naar het zuidwesten en dat houdt in dat de zachtere lucht opdringt naar het noorden. Vanaf zondag komt er 's nachts voorlopig geen vorst meer voor terwijl het 's middags ongeveer 7 graden wordt. Advertentie MELKAN MAGERE YOGHURT 95 dagvers, pak I liter VARKENSLAPJES 98 per kilo, van 13,90 voor REMIA FRITESSAUS 39 emmer a liter, van 3,39 voor SCHOUDERHAM 75 vets van het mes, per 00 grom von .79 voor 4 TISSUE TOILETPAPIER 49 24 rol, tweeloogsvon 8,95 voor FRISDRANK Summit, drink, sinas of cola, fles a 1,5 liter van l19 voor AMSTERDAM - Een 32-jarige man die de politie van Amster dam op dinsdagavond in de kraag pakte op verdenking van een overval, heeft mogelijk een reeks van achttien berovingen op zijn kerfstok. ZIERIKZEESCHEj NIEUWSBODE! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 51,00 Bij autom. afschr. 1 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 18250 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 177,2% B.T.W. De huidige garage aan de Molenstraat is te klein. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Lijst Van de Velde onthield zich van advies, het CDA kwam er niet uit en de SGP/RPF/GPV zag: wel wat in de locatie Molenweg: voor de nieuw te bouwen brandweerkazerne mits er flink op bezuinigd wordt. Tijdens een roe rige vergadering van de commissie openbare werken in Bruinisse sprak alleen de fractie Algemeen Belang zich zonder reserves uit voor nieuwbouw van de brandweergarage aan de Molenweg. Ook de commissie financiën bleek verdeeld over de kwestie. Al jarenlang staat een nieuwe brandweerkazerne hoog op het verlanglijstje van zowel de brandweer als het gemeentebe stuur. Het nieuwste plan be helst twee mogelijke locaties voor de nieuw te bouwen ka zerne: op het industrieterrein aan de Dorpsweg of op de loca tie aan de Molenweg waar nu ook al de gemeentewerf geves tigd is. Als het puur en alleen om de bouw van de brandweer garage zou gaan is de locatie Molenweg goedkoper, maar het college wil het terrein bij de gemeentewerf ook onder han den nemen en dat maakt de lo catie Molenweg weer duurder dan de locatie Dorpsweg. Summier Tijdens de vergadering van de commissie openbare werken was in feite het kostenplaaatje niet aan de orde, maar desal niettemin kwam het geld her haaldelijk ter sprake. C. van den Berge (Lijst Van de Velde) constateerde in zijn reactie op de plannen van het college dat er in zijn visie wel erg weinig informatie voorhanden is over de locatie Dorpsweg. „Terwijl voor de locatie Molenweg alles keurig uitgetekend is", aldus Van der Velde. Wethouder Jumelet legde uit dat aan de locatie Molenweg veel aandacht is besteed omdat het hier niet alleen de bouw van een brandweergarage be treft, maar ook een complete herinrichting, van het terrein om de gemeentewerf. Van den Berge bleef echter bij zijn standpunt dat hij te weinig in formatie had om beide locaties op verantwoorde wijze met el kaar te kunnen vergelijken. Van den Berge voelde zich, zo bleek uit zijn betoog in een be paalde richting gedwongen. CDA'er J. S. Wiebrens ging nog een stapje verder met de op merking dat er volgens hem achter de schermen veel 'ge rommeld' wordt. „We worden gewoon naar de locatie Molen weg toegedreven", aldus Wie brens. Commissievoorzitter wethouder W. W. Jumelet tikte Wiebrens op de vingers. „Ik vind het niet correct dat u de term 'gerommel' gebruikt. Het college is heel zorgvuldig met deze materie omgegaan", aldus Jumelet. Het commentaar van de SGP/RPF/GPV was vrij vaag. Commissielid M. P. Zeegers liet weten dat voor zijn fractie de locatie Molenweg alleen in beeld komt als er flink op het plan bezuinigd wordt. Op de vraag hoeveel er dan exact be zuinigd zou moeten worden bleef Zeegers het antwoord schuldig. Voor de fractie Alge meen Belang lag de kwestie heel simpel. „Wij hebben altijd al gepleit voor de Molenweg", aldus commissielid mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse. Verhitte gemoederen Zowel Van den Berge als Wie brens bleken niet overtuigd. Vervolgens ontspon zich een discussie tussen hoofd techni sche dienst P. van Beveren OUWERKERK - „Ik kom hier vaak, want mijn tante woont in Ouwerkerk. Voortaan ga ik altijd langs deze weg wanneer ik naar haar toe ga. Dan kan ik ziew of hij groeit en of er knopjes aan zijn takken komen. Dit is nu onze boom". De twaalfjarige Annebeth Timmerman uit Nieuwerkerk plantte dinsdagmiddag in Ouwerkerk niet alleen een boom, maar adopteerde die ook in gedachten. Samen met de andere leerlingen van de oudste groepen van de Duivelandse basisscholen werd zij door de gemeente betrokken bij het plan ten van 75 lindebomen en essen langs de Laan der Wereldveteranen in Ouwerkerk. Het betrof het gebied rondom het hertenkamp, waar vorig jaar noodgedwongen tientallen iepen moesten worden gerooid vanwege de iepziekte. In het kader van het gemeentelijke groenstructuurplan werden zij vervangen door meer duurza me boomsoorten; bomen die minder hard groeien en ouder worden. De leerlingen werden bij het planten betrokken om dat de gemeente Duiveland al enkele jaren niet kon deelne men aan de landelijke boom- plantdag die ieder voorjaar wordt gehouden. „Dat kwam omdat we de afge lopen jaren geen projecten had den waarbij we de kinderen bo men konden laten planten", al dus wethouder W. P. Stouten, die de kinderen voorafgaand aan de plantactiviteiten toesprak. Hij vertelde ook dat het Duivelandse gemeentebe stuur het tijdstip van de ge bruikelijke boomplantdag ei genlijk te laat vindt. „Wij plan ten liever in het najaar of vroeg in het voorjaar." Volgens de wethouder vond het Duive landse gemeentebestuur het bomenproject in Ouwerkerk zo belangrijk dat alle scholen er bij werden betrokken. „We hopen dat op deze manier prachtig groene bomen in de plaats komen van de zieke ie pen. Bomen, die het beeld van Ouwerkerk bepalen en het dorp sterk maken". Stouten riep de leerlingen op er op toe te zien dat geen vernielingen worden aangericht aan de nieu we bomen. „Zodat jullie je la ter bij het zien van deze bomen kunt herinneren dat jullie er aan hebben meegewerkt dat ze hier staan." Voorzien van laarzen en schop gingen de kinderen enthou siast aan de slag om de linde bomen en essen te verankeren in de plantgaten die medewer kers van de Buitendienst Ge meentewerken van tevoren al hadden gegraven. De twaalfja rige Koen de Jonge uit Nieu werkerk stampte daarbij de grond aan door ijverig rondom de boom te springen. „Dat hoort zo. Ik heb thuis ook wel eens een boom in de tuin ge-' plant". Toch bleek bomen plan ten niet de grootste hobby van de jeugdige scholier. „Ik vind het niet zo leuk. Maar wel leu ker dan in de klas te zitten." Een groepje meisjes bestaande uit Annebeth Timmerman, Leanne Dorst, Els Verwijs en Gerlinde van Klinken had wel veel plezier in het planten. „We zijn al eerder met school hier in Ouwerkerk geweest. Toen moesten we vuulte opruimen. Maar bomen planten is nog leu ker. Het is ook goed voor de na tuur. Wanneer er bomen zijn kunnen ook eekhoorntjes le ven. En voor mensen zijn bo men ook belangrijk omdat ze zuurstof maken." Behalve wet houder Stouten waren ook de Duivelandse wethouder C. W. Flikweert en gemeentesecreta ris F. C. Dieleman bij de plant activiteiten aanwezig. „Je moet zo'n plantgat aanvullen tot het een bultje wordt", aldus de gemeentesecretaris, die zelf zo verwoed met de kinderen meeplantte dat hij er zijn bril bij verloor. Lindebomen en essen Medewerker Buitendienst Ge meentewerken, H. J. Schiette- De leerlingen van de hoogste groep van de Duivelandse basisscholen plantten 75 bomen. (Foto: Joop van Houdt). Deze oonbiedingen zijn geldig l/m 1 1 februari 1995. Per aanbieding möx. 3 eenheden per klant Bel voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 06-0220161 ZIERIKZEE - De werkgelegen heid staat centraal tijdens de verkiezingsbijeenkomst van D66 in Mondragon in Zierik zee. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. G. Ybema, financieel specia list van de Tweede Kamerfrac tie van D66 geeft tijdens de bij eenkomst zijn visie op de werkgelegenheid in het alge meen en in Zeeland in het bij zonder. Statenfractie-voorzit ter R. Geluk geeft haar visie op de werkgelegenheid in recrea tie en toerisme, landbouw en visserij en in de dienstensector. Het verkiezingsprogramma van D66 is daarbij haar lei draad. Lijsttrekker A. Dijkwel geeft zijn visie op de Zeeuwse economie.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3