'Als we bestelbus hadden ging dierenambulance nu van start' Blauwe herstart Lichtboei in mfc 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE TROUWPLANNEN? Echtpaar Ummels zoekt vrijwilligers en financiële steun Vier auto's beschadigd bij aanrijding 3 KAZERNE 5 WATER 7 VOLLEYBAL 9 TENNIS Automobilist rijdt zestig kilometer te hard Aanrijding eist alleen blikschade Diefstal auto dé krant van schouwen -duiveland! '3 2 NIEUWSBODE DONDERDAG 9 FEBRUARI 1995 151e JAARGANG NR 25720 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 EEN GROTE KOLLEKTIE ORIGINELE TROUWKAARTEN VINDT U BIJ H drukkerij lakenman Jannewekken 11 4301 HH Zierikze ochtman bv Zierikzee Tel. 01110-16551 Carla en Eddy Ummels:Wanneer eenmaal bekend is dat er een dierenambulance is zijn veel mensen bereid even te telefoneren wan neer ze een aangereden dier of een zwerfdier zien." (Foto: Joop van Houdt). ELLEMEET -„Iedereen aan wie we het idee voorleggen is dol-enthousiast. We zitten alleen met een aantal praktische aspecten, dat geregeld moet worden. Daarvoor hebben we vrijwilligers nodig én financiële of materiële steun. Wanneer we bijvoorbeeld de beschikking zouden kunnen krijgen over bestelbusje, desnoods een tiendehandsje, wanneer de motor maar goed is, gingen we vandaag nog van start met de die renambulance." De 40-jarige Eddy Ummels en zijn 27-jarige vrouw Carla Ummels-van 't Pad uit Ellemeet zetten zich vol^nthousiasme in voor het realiseren van een dierenambulance die actief is op Schouwen-Dui- veland, Noord- en Zuid Beveland en Walcheren. Uit contacten die zij hadden met dierenartsen, dierenspeci aalzaken, het Dierenasiel Schouwen-Duiveland, gemeen ten en de regionale afdelingen van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren bleek dat ook deze instanties positief staan ten aanzien van het plan. „Iedereen is enthou siast, maar met name de die renwinkels willen eerst concre te resultaten zien voor ze defi nitief besluiten sponsorgeld of materiaal ter beschikking te stellen." Bij de Intergemeente lijke Sociale Dienst Schouwen- Duiveland diende Eddy Um mels, die momenteel werkloos is, een beleidsplan in. Op basis daarvan hoopt hij geld te krij gen om de dierenambulance op te zetten. „Maar het duurt nog twee maanden eer daarover duidelijkheid komt." Carla en Eddy Ummels kwamen bijna drie jaar geleden in Ellemeet wonen. In hun vorige woon plaats Utrecht was Eddy Um mels bijna vier jaar actief als vrijwilliger op de dierenambu lance. „Heel leuk en dankbaar werk, dat ik graag weer zou willen doen." Aanvankelijk waren ze wat verbaasd dat in hun nieuwe woonomgeving geen dierenambulance was. Then een van hun konijnen vanwege konijneziekte bij de dierenarts moest inslapen, ont stond het idee zelf een dieren ambulance op te richten. „Ter wijl de dierenarts vertelde dat ons konijn naar een destructie bedrijf in Son zou worden ver voerd keken we elkaar aan. Daarbij wisten we dat we alle bei hetzelfde idee hadden." Met een dierenambulance wil len Carla en Eddy Ummels op afroep bij particulieren zieke of gewonde huisdieren ophalen en naar een dierenarts vervoe ren. „Uit gesprekken met die renartsen bleek dat met name veel ouderen daarvoor een taxi nemen. Maar ook veel andere mensen komen op die manier naar de dierenarts. Dat lukt niet altijd omdat taxi's geen bloedende dieren meenemen. Een taxi-rit is ook duurder dan een rit met de dierenambulan ce." Een retourrit met de die renambulance gaat volgens het echtpaar Ummels 27,50 kos ten. „Voor ouderen brengen we 15,- in rekening." Via een overeenkomst die ze willen afsluiten met de regio nale gemeenten, willen Carla Na een pauze van enkele weken werd gisteren, woensdag, in het multifunctioneel centrum in Zierikzee weerde eerste Knutsel/ creamiddag gehouden van de Lichtboei. De Knutsel/creamiddagen worden gehouden in het blauwe lokaal van het mfc. A lie kinderen kunnen er tegen een onkostenvergoeding aan deelnemen. Naast het blauwe lokaal beschikt de Lichtboei over nog twee lokalen. In deze lokalen is het gehele interieur in de kleuren rood en g~oen. Voor deze kleurstelling is gekozen in verband met de herkenbaarheid voor de deelnemers aan de activiteiten. Het is vrijwel uitgesloten dat zij een verkeerd lokaal binnen gaan. De Lichtboei speelt echter op zeker: de deuren worden binnenkort voorzien van bordjes. Gisteren hadden twaalf kinderen de weg naar het nieuwe onderkomen weten te vinden. Iets minder dan gewoonlijk, maar dat kwam volgens vrijwilliger Ria Wesdorp, omdat de aankondigingen pas laat klaar waren. De pret was er in ieder geval niet minder om. Met speciale verf en kwast gingen de kinderen aan de slag. Naar hartelust konden ze een tegel beschilderen en deze van een lijstje voorzien. Dat hoefde overigens niet uitsluitend in het blauw. (Foto: Joop van Houdt). en Eddy Ummels met de die renambulance ook dode'dieren ophalen, die na een aanrijding op of langs de weg blijven lig gen. „Momenteel mogen kada vers van honden en katten nog naar de vuilnisstortplaats aan de Hoosjesweg worden ge bracht. Maar die gaat binnen kort dicht. Dan moeten die do de dieren verder worden afge voerd." Indien mogelijk wil het echtpaar daarbij dezelfde dienstverlening toepassen als in Utrecht. „Daar werden over leden dieren gedurende drie weken ingevroren, terwijl hun uiterlijke kenmerken werden doorgegeven aan de landelijke opsporingsdienst voor huisdie ren AMIVEDI. Op die manier hadden mensen, wiens kat of hond kwijt was, de mogelijk heid om na te gaan of hun dier was omgekomen bij een aanrij ding." Dierenartsen kunnen van de ambulance gebruik maken om dieren die in hun praktijk overlijden te laten vervoeren na^r het destructiebedrijf in het Brabantse Son. Particulie ren kunnen de dierenambulan ce oproepen om hun overleden huisdier naar het dierencrema torium in Heinkenszand te la ten vervoeren. Verder willen Carla en Eddy ook zwerfdieren die worden gesignaleerd opha len en naar het Dierenasiel Schouwen-Duiveland brengen. „Wanneer eenmaal bekend is dat in de regio een dierenam bulance is, zijn veel mensen be reid om even te telefoneren wanneer zij een zwerfdier zien." Die ervaring had Eddy Um mels in Utrecht, waar de die- renambulancevrijwilligers re gelmatig waarderende opmer kingen kregen. „Jochie, harte lijk bedankt hoor, zeiden ze dan en soms kreeg je een gul den in je hand gedrukt." Eddy Ummels heeft in die periode ervaren dat huisdieren voor veel mensen heel belangrijk zijn. „Vooral in de arbeiders wijken hebben mensen veel voor hun dieren over. Ze zijn erg dankbaar wanneer je be schikbaar bent voor hun die ren. Wanneer hun huisdier is gestorven nemen ze vaker de beslissing het te laten creme ren of begraven dan mensen uit de duurdere buurten." Carla en Eddy Ummels zijn vol verlangen om ook in hun nieu we woonomgeving aan de slag te gaan met de dierenambulan ce. „Ik kan niet stilzitten en ik houd van dieren", aldus Um mels, die tot voor kort werk zaam was bij een schoonmaak bedrijf, maar vanwege zijn leeftijd en opleiding moeilijk weer aan de slag komt. Het echtpaar hoopt daarom via me dewerking van bedrijven,en organisaties binnenkort van start te kunnen gaan met de dierenambulance. „We hebben ook vrijwilligers nodig. Men sen die een rijbewijs hebben en een diploma Dieren-EHBO of dat willen halen." NOORDGOUWE - Bij een aan rijding op de Kloosterweg in Noordgouwe raakten gisteren, woensdag, drie auto's totaal vernield. Een vierde auto liep slechts lichte schade op. Alle moesten worden weggesleept. Het ongeluk gebeurde om streeks 19.50 uur. Een 34-jarige man uit Kerkwerve reed van uit een uitrit de Kloosterweg op in de richting van Zonne- maire. Uit deze richting nader de een 34-jarige inwoner van deze plaats die de auto niet meer kon ontwijken. Tengevol ge van de botsing reed de man uit Zonnemaire tegen de voor hem rechts geparkeerde auto naast de rijbaan van een 59- jarige man uit Kerkwerve. De 34-jarige man uit Kerkwerve botste tegen de auto van een 59- jarige inwoner van Nieuwer- kerk. De auto van de Nieuwer- kerker liep lichte schade op. De andere drie auto's werden to taal vernield. Dieren beschermen is mensen beschaven. mr C. Bake Zonnige perioden HET WEER In het noorden eerst nog een win terse bui. Overdag perioden met zon en vrijwel overal droog. Mini mumtemperatuur omstreeks min 3, middagtemperatuur ongeveer plus 4 graden. Weinig wind, kracht 3 of minder. Commissie financiën Bruinisse verdeeld over locatie nieuwe brandweerkazerne. De kwaliteit van het Zeeuwse oppervlaktewater laat ti wensen over. Dames WEA/MEVO'80 winnen in sporthal Onderdak met 3-0 van Yum. Tennisvereniging Bru-Tén neemt officieel afscheid van voorzitter Aart de Looft. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Bij drie snel heidscontroles op Schouwen- Duiveland werden gisteren, woensdag, in totaal 99 overtre dingen geconstateerd. Een van de snelheidsduivels maakte het wel. erg bont. Op de Weg naar de Val reed hij 140 kilo meter per uur. Zestig kilome ter harder dan toegestaan is. Tussen 9.40 en 11.00 uur bvA de politie zich met radarappara- tuur opgesteld langs de Weg naar de Val. Van de 498 gere gistreerde voertuigen reden er 22 te hard. Later op de ochtend verplaatste de politie zich naar de Vroonweg in Renesse. Op de ze weg geldt een snelheidsli miet van 50 kilometer per uur. Van de 110 voertuigen die tus sen 11.40 en 12.45 uur passeer den, overschreden er vijftien deze maximum snelheid. Tussen 13.00 en 14.50 uur con troleerde de politie op de Se- rooskerkseweg in Serooskerke. Van de 646' passerende voertui gen overschreden er 62 de maximumsnelheid van 80 kilo meter per uur. De hoogst geme ten snelheid ter plekke be droeg 127 kilometer per uur. ZIERIKZEE - Twee auto's raakten gisteren, woensdag, beschadigd bij een aanrijding in het Jannewekken in Zierik zee. Er vielen geen gewonden. Een 65-jarige vrouw uit Noord- gouwe reed in het Jannewek ken richting de Grachtweg. Op het kruispunt met de Gasthuis boomgaard gaf zij geen voor rang aan de voor haar van rechts komende auto, bestuurd door een 22-jarige inwoner van Roosendaal. Bij de aanrijding die volgde raakten beide voer tuigen beschadigd. ZIERIKZEE - Van een 48- jarige inwoner van Zierikzee is in de nacht van woensdag op donderdag een personenauto gestolen in zijn woonplaats. De auto stond geparkeerd aan de Oude Haven. Het betreft een groene Mercedes 220. Het ken teken is HLrRJ-11. DEN HAAG - De academische ziekenhuizen in Groningen en Rotterdam zijn door minister Borst van volksgezondheid aangewezen als centra voor het uitvoeren van levertransplan taties. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 □jaarabonnement 192,50 Ojaarabonnementmetautom. afschr. 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironurnmer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee "-1 z i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1