TE K09P gemeente Z i rikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN TAXICENTRALE SCHOUWEN-DUIVELAND Tel. 01110-20002 24 uur bereikbaar +HAHSE HANSE+ Rolstoelvervoer Groepsvervoer Ziekenfondsvervoer Particulier ziekenvervoer Schipholvervoer Rouw- en trouwauto's Taxibus TAFELVOETBAL TOERNOOI REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! WesterschouLuen Besluiten CV3 Oil I 5-3424 M NVM Oil I 0-1 4275 NB* WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA li Ktyrculkcciilruiii NVoU-rscliuuwcii urnunlsn Datum: Aanvang: Inschrijvingen: Kosten: Inschrijven: ALLE LEEFTIJDEN ZONDAG 19 FEBRUARI 1995 14.00 uur Per team (2 personen) Voor 10 l'ebruari bij Lesly Wolters oi' Rinus Kooman (bedrijfsleider en sportleider) 5,00 per persoon vóór 13 februari tSHOF DOEN! 'V Woltciv/Moniquc van Burg VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 Commissies De commissie Financiën en Economische Zaken ver gadert donderdag 9 februari om 19.30 uur in dcraad- zaal van het stadhuis over de restauratie van twee 17e eeuwse geschilderde schotwerken, afkomstig uit het pand Melkmarkt 2. Hiervoor kan de gemeente subsi die krijgen. Tijdens de Nationale Boomfeestdag op 22 maart is Zierikzee aandachtsgemeente voor Zeeland. Het the ma van dit jaar is „Bomen door Europa". Om deze re denen worden de jumelageplaatsen St. Hilaire-du- Harcouët en Hatfield bij de boomfeestdag betrok ken. Voor de kinderen in de hoogste klas van de ba sisscholen wordt een middagprogramma in de Con certzaal georganiseerd. Financiële zaken die de gemeentelijke organisatie betreffen zijn een tetanus vaccinatie ter bescherming van ziekten door straat- en huisvuil voor leden van de vrijwillige brandweer, de presentiegelden van le den van het stembureau tijdens verkiezingen en de uitbesteding van notulering van raadsvergaderin gen. Op grond van de nieuwe Gemeentewet dient de veror dening met betrekking tot de organisatie van de fi nanciële administratie en het kasbeheer te worden aangepast. Op de agenda staan de vierde begrotingswijziging 1995 van de Gemeenschappelijke Gezondheidsdienst Zeeland en de rekening 1993 en begroting 1995 van de Beatrixschool. Overige agendapunten zijn de grondexploitatiebere kening voor Poortambacht 10, een bezwaarschrift te gen afwijzing van subsidie voor de derde ontspan ningsavond voor asielzoekers van de Roni in het voorjaar van 1994 en de vervuiling door de vele dui ven rondom het stadhuis. Iedere burger kan een commissievergadering bijwo nen. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen ter inzage in de leeskamer in het stad huis. U kunt de stukken tijdens kantooruren inzien na afspraak met de secretaris van deze commissie, de heer A. J. Geleijnse. Voor het bezoeken van de vergadering hoeft u zich niet van te voren aan te melden. Voorafgaand aan het behandelen van een agendapunt krijgt u de gelegen heid het woord te voeren. Daarna heeft u in twee ter mijnen de gelegenheid met de raadsleden mee te spreken. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de vergadering en de verslagen achteraf. Voor één raadscommissie kost dit 13,25 en voor alle raadscommissies 52,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u u abonneren bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 13151. De commissie van advies voor de bezwaar- en be roepschriften vergadert op maandag 13 februari om 19.30 uur en 20.30 uur in de raadzaal van het stadhuis. In deze vergadering behandelt de commissie een be zwaarschrift dat is ingekomen naar aanleiding van de weigering van een bouwvergunning voor de bouw van een tuinhuisje resp. een bezwaarschrift tegen een verkeersbesluit dat bepaalt dat de Scheepstimmer- dijk vanaf het Sas wordt gesloten voor vrachtwa gens. Iedere burger kan deze zitting bijwonen waarin de indiener van het bezwaarschrift alsmede het verwe rend bestuursorgaan en de eventueel betrokken ad viesorganen in de gelegenheid worden gesteld zich door de commissie te doen horen. De op het bezwaarschrift betrekking hebbende stuk ken liggen uitsluitend voor belanghebbenden tot en met bovengenoemde datum tijdens kantooruren ter inzage op de afdeling algemene zaken. Daarnaast liggen de op de vergadering betrekking hebbende stukken een half uur voorafgaand aan de hoorzitting ter inzage in de grote commissiekamer van het stadhuis. Verkiezingen Woensdag 8 maart a.s. worden verkiezingen gehou den van de leden van Provinciale Staten. Binnenkort krijgt u hiervoor een oproepkaart in de bus. Er zijn in Zierikzee zeven stemlokalen, namelijk het stadhuis, het verenigingsgebouw van de Chr. Ger. Kerk, het schoolgebouw „Binnen de Veste" en be jaardencentrum „De Wieken" in de binnenstad, het MFC in de wijk Malta en bejaardencentrum Borren- damme en de Jan Wouter van den Doelschool in de wijk Poortambacht. Met uitzondering van het laatste gebouw zijn deze lo kaliteiten goed toegankelijk voor kiezers met licha melijke gebreken. Wilt u in een ander stemlokaal stemmen dan op de oproepingskaart is aangegeven, dan kan dat. U kunt hiervoor vóór 22 februari een schriftelijk verzoek doen bij de burgemeester of u gaat vóór 3 maart met uw oproepingskaart naar bureau Burgerzaken. De oproepingskaart kan dan worden omgeruild voor een kiezerspas, waarmee u op elk willekeurig stembu reau in de provincie Zeeland uw stem kunt uitbren gen. Wanneer u op 8 maart niet kunt stemmen, omdat u bijvoorbeeld elders verblijft, dan kunt u bij vol macht stemmen. Ook in dit geval dient u hiervoor uiterlijk 22 februari een verzoek te doen of u geeft uw oproepkaart aan iemand die in hetzelfde stembu reau moet stemmen als waar u dat zou moeten doen. De gemachtigde moet uw stem dan tegelijk uitbren gen met zijn of haar eigen stem. Meer informatie over de verkiezingen kunt u krijgen bij Bureau Burgerzaken in het stadhuis, 's ochtends van 9.00 tot 12.00 uur. Watersnood Gelderland Vorige week dinsdag hebben vijf gemeenten van Schouwen-Duiveland, waaronder Zierikzee, de me dewerking van inwoners gevraagd voor opvang van mensen, materiaal en vee uit de door het water be dreigde gebieden in met name de provincie Gelder land. Deze oproep was slechts bestemd om uit voorzorg te inventariseren welke mogelijkheden voor particulie re opvang er op Schouwen-Duiveland waren. In Zie rikzee hebben 27 personen gereageerd. Wij danken hen hartelijk voor deze reactie. Uiteindelijk is het gelukkig niet nodig geweest van noodopvang-adressen gebruik te maken. Fonds van Kazernering Op donderdag 16 februari 1995 zal een vergadering worden gehouden van het Fonds van Kazernering in de kleine commissiekamer van het stadhuis te Zie rikzee; aanvang 16.00 uur. In deze vergadering zullen onder meer de navolgende punten aan de orde worden gesteld: a. vaststelling van de rekening over 1994 en van de balans per 31 december 1994; b. verkiezing van twee leden van de commissie van beheer. De heren J. W. Roskam en H. Uil zijn periodiek af tredend en herkiesbaar. De op deze vergadering betrekking hebbende stuk ken liggen ter inzage bij de afdeling voorlichting in het stadhuis. Geïnteresseerden worden uitgenodigd deze vergade ring bij te wonen. Toeristenbelasting' De gemeenteraad van Zierikzee heeft vorig jaar be sloten dat er vanaf 1 januari 1995 toeristenbelasting ingevoerd wordt. In de verordening is bepaald dat voor het houden van verblijf met overnachtingen binnen de gemeente in hotels, pensions, vakantie-onderkomens, mobiele kampeeronderkomens, niet-beroepsmatig verhuurde ruimten en op vaste standplaatsen, tegen betaling, in welke vorm dan ook, toeristenbelasting wordt gehe ven. Het tarief van de toeristenbelasting is 0,65 per overnachting per persoon. De gemeente heeft de ons bekende logiesverstrek- kers hierover eind vorig jaar geïnformeerd. Er is ge bruik gemaakt van onder andere adressen vermeld in de VVV-gidsen. Indien u geen bericht heeft gehad, doch wel af en toe of regelmatig tegen betaling logies verschaft aan gasten, dan verzoeken wij u dit te mel den bij de afdeling Financiën van de gemeente. Voor alle duidelijkheid, wanneer u familie, vrienden of kennissen op bezoek krijgt die een nachtje blijven slapen, of wanneer u uw woning gedurende bijvoor beeld twee weken met iemand anders ruilt, dan is geen toeristenbelasting verschuldigd. Sociaal Cultureel Noodfonds Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inkomen op minimum niveau of iets meer hebben en een zelf standige huishouding voeren kunnen in aanmerking komen voor een bijdrage uit het sociaal cultureel noodfonds. Deze regeling heeft de bedoeling inwoners met een krappe beurs financieel te ondersteunen voor uitga ven als: cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. Deze regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen in komsten en bedraagt maximaal 100,- per gezinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450,- uitgeeft aan bovenge noemde abonnementen, contributies e.d., ont vangt van de gemeente 75% van 450,- (maar max. 100,- p.p. per jaar) dus 300,- terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gave van ca. 600,- per jaar ontvangen samen 75% van 600,- (maar max. 4 x 100,-) is 400,- te rug. Bij een inkomen boven bijstandsniveau wordt een eigen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de In tergemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 te Zierikzee. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat zij op grond van artikel 8.1 respectieve lijk 8.4 Wet milieubeheer vergunning hebben ver leend aan: 1. de heer D. C. de Vries, voor het oprichten en in werking hebben van een kantoorgebouw, gedeel telijk ten behoeve van kopieer- en reprofacilitei ten en de toepassing van grafische technieken op het adres Jannewekken 2 te Zierikzee, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie A, nr. 3683; 2. de directie van B.V. Precisiewerk Zierikzee, voor het in werking hebben van een precisiegieterij op het adres Julianastraat 48 te Zierikzee, kada straal bekend gemeente Zierikzee, sectie F, nr. 1374. Wij hebben positief op de aanvraag beschikt, onder het stellen van voorschriften ter bescherming van het milieu. Het besluit en andere relevante stukken liggen van af heden tot het einde van de beroepstermijn ter in zage op werkdagen tijdens kantooruren op de ge meentesecretarie van Zierikzee, alsmede op het poli tiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur. Beroep tegen het door ons genomen besluit kan in de periode van 9 februari tot en met 23 maart 1995 schriftelijk in tweevoud worden ingesteld door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die (tijdig) bedenkingen hebben inge bracht naar aanleiding van het ontwerp-besluit; d. enige andere belanghebbende die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest be denkingen over het ontwerp-besluit in te bren gen; e. degenen die bedenkingen hebben over eventuele wijzigingen in de definitieve besluitvorming ten opzichte van het ontwerp-besluit. Het besluit wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij binnen deze termijn beroep is in gesteld en tevens op grond van artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek is gedaan tot het treffen van een voorlopige voorziening, het geen een schorsing van het besluit kan inhouden. Een eventueel beroepschrift moet worden gericht en gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Een verzoek tot het treffen van een voorlo pige voorziening moet worden gericht aan de voor zitter van deze afdeling. Nadere informatie over de beroepsprocedure en de daaraan verbonden kosten kunnen bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie Zierik zee verkregen worden. Bouwplannen A. Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet bouw serre aan de Regenboogstraat 6 door mevr. L. de Kok B. Verleende bouwvergunning bouw woning aan de Gruttostraat 6 door A. Die- peveen. Tégen de verleende bouwvergunning (onder B) kan een ieder op grond van de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij burgemeester en wethou ders. Tbgelijkertijd kan de president van de recht bank, Hofplein 8, 4331 CK Middelburg worden ver zocht een voorlopige voorziening te treffen. Genomen besluiten week 5 vergunning ten behoeve van het innemen van standplaats voor het graveren van kentekens. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Brouwershaven hebben: 1. een oprichtingsvergunning verleend aan de heer D. Dijst met betrekking tot de inrichting aan de Bogerdweg 20 te Dreischor ten behoeve van de opslag van goederen, stalling van een mobiele frituurwagen, caravans, boten en auto's, onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu; 2. ambtshalve ingetrokken de op 1 oktober 1991 aan aannemersbedrijf J. de Jonge verleende milieuvergunning met betrekking tot de in richting aan de Oprit 24a te Zonnemaire, ten behoeve van een timmerwerkplaats. Het be sluit tot intrekking is genomen nadat is geble ken dat de inrichting is verbouwd tot (recreatie-)woning. INZAGE De betreffende stukken liggen vanaf 9 februari 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brouwers haven, voor een ieder ter inzage op elke werkdag tijdens werkuren, alsmede 's avonds na telefoni sche afspraak (tel. 01119-1651), tot en met 22 maart 1995. VERGUNNING Ingevolge artikel 20.6 Wm staat tot en met 22 maart 1995 beroep tegen de onder 1. genoemde vergunning open bij de Afdeling bestuurs rechtspraak voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aan gebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergun ning. De vergunning wordt na afloop van de beroepster mijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en met toepassing van artikel 8:81 Awb junctor artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de ver gunning dan wel tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopi ge voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. AMBTSHALVE INTREKKING VERGUNNING Belanghebbende kunnen ingevolge artikel 20.13 Wet milieubeheer gemotiveerd schriftelijk beden kingen omtrent de ambtshalve intrekking van de vergunning genoemd onder 2. indienen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Brou wershaven (Postbus 28, 4318 ZG Brouwershaven), tot en met 22 maart 1995. Tegelijk met de schriftelijk ingediende bedenkin gen kan, met toepassing van artikel 8:81 Algeme ne wet bestuursrecht juncto artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening of schorsing van het besluit gericht worden aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage). Degene die schriftelijk bedenkingen heeft inge diend kan, nadat het college een antwoord op deze bedenkingen heeft bekendgemaakt, gedurende zes weken beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Namens het college van burgemeester en wethou ders van Brouwershaven, de directeur van de Centrale Dienst Gemeente werken. RECREATIEGEMEENTE INSPRAAKAVOND 21 FEBRUARI Herinrichting Dorpskern Renesse Teneinde inwoners en andere belangstellenden in de gelegenheid te stellen kennis te nemen van een concept-herinrichtingsplan voor de dorps kern van Renesse, alsmede om - in het kader van de inspraakprocedure - gelegenheid te bie den tot het uiten van wensen, suggesties of bezwaren ten aanzien van het plan, zal het gemeentebestuur genoemd plan in het openbaar presenteren op DINSDAGAVOND 21 FEBRUARI A.S. VANAF 19.30 UUR IN HET DORPSHUIS TE RENESSE Het concept-herinrichtingsplan ligt bovendien vanaf heden voor iedereen ter inzage in het gemeentehuis. PARKEERBELEIDSPLAN Informatie-avonden en inzage plannen Vanaf 12 februari a.s. ligt in het gemeentehuis te Burgh-Haamstede gedurende vier weken het gemeentelijk parkeerbeleidsplan ter inzage. In dit raamplan is het parkeerbeleid in het kader van het gemeentelijk mobiliteitsbeleid weergege ven en in concept uitgewerkt. Tot 13 maart aanstaande kan ieder zijn of haar zienswijzw ten aanzien van dit plan zowel schrif telijk als mondeling aan het gemeentebestuur kenbaar maken. Ten behoeve daarvan zal dit plan in het open baar worden gepresenteerd en toegelicht tijdens daarvoor georganiseerde informatie-avonden: BURGH-HAAMSTEDE IN HET DORPSHUIS OP 6 MAART RENESSE IN HET DORPSHUIS OP 7 MAART in beide gevallen vanaf 19.30 uur Indien daartoe aanleiding is zullen de ontvangen reacties en suggesties in de definitieve versie van het plan door de gemeenteraad worden opgenomen. Inspraakprocedures De vervolgens uit het parkeerbeleidsplan voort vloeiende deelplannen zullen telkens afzonderlijk worden onderworpen aan de wettelijke inspraak procedures. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - P. Öosse, bouw schuurtje en tuinhuis Dorps weg 27 te Serooskerke; - M. Ruijtenberg, bouw woning Korte Moer- mondsweg 21 te Renesse; - E. Bouwman, veranderen schuur Lindelaan 33 te Renesse; - W. Troost, uitbreiden woning Vlasakkers 9 te Burgh-Haamstede; - P. Viergever, uitbreiden kantoor-receptie Hoo- genboomlaan 11a te Renesse; MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VOOR ADVERTENTIE REKLAME. EEN GOEDE KEUS JE LEEST T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEMEENTE Molenstraat 65 (431 I EB) Telefoon 0III3-I25I postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 0III3-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 31 januari I995 o.m. de volgende besluiten genomen: bouwvergunning verleend voor bpuw: - garage/berging, Molenstraat 42 - opslagruimte, Nijverheidsweg 17 vergunningen verleend aan: - Vishandel de Waal - innemen van een stand plaats voor donderdag op parkeerplaats aan de Dreef - Werkgroep Christenen voor Israël - houden rommelmarkt en braderie op zaterdag 3 juni I995. 8 februari I995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Oosterenbanweg 1 Vrijstaande bungalow met garage, oprit en tuin op 620 m2 *4* erfpachtsgrond. Gelegen nabij sfrand op geringe afstand van de kern Renesse. Ook als rekreatiewoning te gebrui ken. Goed onderhouden. Indeling: entree, hal, gang, woonkamer, 2 slaapkamers, badkamer, open keuken, bijkeuken, garage. Verdieping: 3 slaapkamers, overloop. Algemeen: verwarming en warm watervoorziening d.m.v. combiketel, gedeeltelijk geïso leerd. Erfpachtcanon f 615.- per jaar, wordt om de 12 jaar herzien, voor het eerst op 01-01-1996. Erfpacht eindigt op 31-12-2044 Vraagprijsf 535.000,- k.k. Makelaardij O G en Assurantiën Haamstede A Ring 19. 4328 AE Burgh-Haamstede Zierikzee Haringvhctplein 8 4301 XG Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8