FIMKEE \>>r»Cs i 1 BERT BUIS Werken aan wonen naar wens (III) BAD GIRLS Informatiebijeenkomst voor en over CARA-patiënten WOENSDAG 8 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS Dirksland Maandag Vrijdag Oude-Tonge Maandag Vrijdag Middelharnis Maandag t/m zaterdag Zondag Ouddorp Dinsdag Donderdag Zaterdag 09.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur 13.00-16.00 uur 09.00-12.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-1850. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-86664. Ombudsteam, lijst Hoogzand; 01870-82917. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee, Kerkstraat 2. Toe gangstijden: di. t/m za. 14.00- 17.00 uur, wo. 10.00-12.00 uur. Buiten openingstijden op af spraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet - plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Iedere dinsdag Middelharnis Cursus 'gehoorzame huishond' van SHIM. Groepen voor pup- pie's, beginners en gevorder den. Lokatie: sportterrein van Hernesseroord, ingang In dustrieweg vanaf 19.00 uur. In lichtingen: 01871-1240 of 2553; 01870-87481. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop tredens. Verenigingsgebouw Oostdam. 19.00 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst Filatelistenvere niging Goeree-Overflakkee. Bovenzaal De Kok. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. ledere.eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27. Van 14.00-16.00 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere derde zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Woensdag 8 februari Zierikzee Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Bijeenkomst La leche League. Mastgatstraat 90. 20.00 uur. Bruinisse Vergadering commissie finan ciën in het gemeentehuis. 19.30 uur. Donderdag 9 februari Zierikzee Commissievergadering finan ciën en economische zaken. Stadhuis. 19.30 uur. Ellemeet Bijeenkomst afdeling Noord- welle en omstreken NBvP in het dorpshuis. 19.30 uur. Zonnemaire Hoorzitting aanpassing be stemmingsplan buitengebied. Dorpshuis. 19.30 uur. Nieuwer kerk Vergadering adviescommissie financiën. Gemeentehuis. 16.30 uur. Vergadering adviescommissie bezwaar- en beroepschriften. Gemeentehuis. 18.45 uur. Vergadering adviescommissie bestuurszaken. Gemeentehuis. 19.30 uur. Vrijdag 10 februari Zierikzee Algemene ledenvergadering van de Vereniging van Beroeps- aalvissers Zuid-West Neder land in café-restaurant Huis van Nassau. 10.30 uur. Spreekbeurt RPF/GPV- statenleden P. Roose en H. Vis ser. Multifunctioneel centrum. 20.15 uur. Nieuwerkerk Uitvoering muziekvereniging Oefening en Uitspanning i.s.m. Nu met Hope. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 11 februari Zierikzee Optreden formatie Tröckener Kecks. Supportact: Ross Carry. Brogum. Zaal open 21.30 uur. Aanvang 22.00 uur. Burgh-Haamstede Mister Tanga Show in jonge rencentrum Big S. 21.30 uur. Middensehouwen Overal in de gemeente Midden- schouwen oliebollenactie ten bate van slachtoffers waters noodramp. 09.00 uur. Brouwershaven Overal in de gemeente Brou wershaven oliebollenactie ten bate van slachtoffers waters noodramp. 09.00 uur. Zonnemaire Uitvoering Nut en Uitspan ning voor 60-plussers. Dorps huis. 13.30 uur. Dreischor Opening nieuw onderkomen peuterspeelzaal De Drie Schor ren met aansluitend open huis. Dorpshuis Mr. P. Moggestraat. Van 15.00 tot 17.00 uur. Zondag 12 februari Brouwershaven Optreden Storyville Jassband. Eetcafé 't Swarte Schaep. 15.00 Maandag 13 februari Brouwershaven Vergadering adviescommissie algemene zaken en ruimtelijk beheer. Stadhuis. 19.30 uur. Dinsdag 14 februari Kerkwerve Bejaardensoos. Spelmiddag. Dorpshuis 't Zuudènde. 14.00 Burgh-Haamstede Bijeenkomst NVvH. De Schut- se. 14.00 uur. Themamiddag PCOB, Wet Voorzieningen Gehandicapten. Zaal Gereformeerde kerk. 14.15 Woensdag 15 februari Zierikzee Bijeenkomst NBVP afdeling Schouwen in de foyer van res taurant Mondragon. 14.00 uur. Cursus Gezond ouder worden. Wijkgebouw Jannewekken. 14.15 uur. Nieuwerkerk Oefenavond EHBO met Lotus in Ons Dorpshuis. 20.00 uur. Oosterland Presentatie over geneesmidde len voor NBvP in dorpshuis De Oosterhof. 13.30 uur. Donderdag 16 februari Zierikzee Themamiddag ANBO afdeling Zierikzee. Paternoster. 14.00 uur. Vergadering Werkgroep Ont wikkelingssamenwerking. Stadhuis. 19.30 uur. Scharendijke Vergadering gemeenteraad Middensehouwen in het ge meentehuis. 19.30 uur. Brouwershaven Vergadering adviescommissie financiën. Stadhuis. 19.30 uur. Nieuwerkerk Jaarvergadering Oranjevereni ging Nieuwerkerk. Plataan- straat 42. 20.00 uur. Vrijdag 17 februari Kerkwerve Familie-avond CNV afdeling Schouwen-Duiveland. Dorps huis. 19.30 uur. Burgh-Haamstede Inschrijven Strao-feest. Hotel Bom. Vanaf 20.00 uur. Zonnemaire Uitvoering Nut en Uitspan ning. Dorpshuis. 19.00 uur. Bruinisse Jaaruitvoering toneelvereni ging De Komedianten. Vereni gingsgebouw. 20.00 uur. Zaterdag 18 februari Zierikzee Postzegelbeurs postzegelver eniging Schouwen-Duiveland in ^.clubgebouw Scouting aan Van Veenlaan. Van 10.00-17.00 uur. Renesse Straofeest. Manege Grol. 10.30 uur. Advertentie Striking Distance The Flintstones Four weddings and a funeral Serial mom My father the hero VANAF 14 FEB. TE HUUR Ml BAD WatMVfc mm GIRLS mm Vier meiden die het Wilde Westen danig op z'n kop zetten! Maak je klaar voor een geweldig Wild West avon tuur! Dit is het verhaal van vier geval len vrouwen, gebrandmerkt als uit schot, die samen moeten werken om het vege lijf te redden Achtervolgd door de Posse, opgejaagd door Pinkerton detectives en in de maling genomen door een bende despera do's, besluiten de vier niet langer te vluchten, maar te vechten! Lightning Jack Kane (Paul Hogan) wil graag geloven dat hij een levende legen de is^n wil maar niet onder ogen zien dat niemand hem kent. Ondanks zijn leeftijd is hij nog steeds de snelste scherpschutter van het "Wilde Westen" Maar helaas is hij de enige die dat weet. Lightning Jack vindt dat het tijd is een bende op te richten en wel met iemand die net zo ruig en gevaarlijk is als hijzelf. Hij benadert Ben Doyle en gaat samen met hem op pad Ben heelt echter een klein probleempje, hij kan nief praten en echt zuiver schieten is er ook niet bij De snelste schutter van helWilde Westen" en zijn stomme student ontdekken dat Amerika inderdaad het land van de on begrensde mogelijkheden is... totdat "de wet" hen op de hielen zit... Eddie Murphy bestrijdt de onderwereld in wonderwereld! Nog vóór uw viderecorder is warmge- draaid, regent het ontploffingen en zijn de spectaculaire acties niet meer te tellen. Ook worden in dit derde deel de lachspieren wederom geprikkeld. Dat gebeurt als Alex Foley (Eddie Murphy) in zijn thuisbasis Detroit besluit dat de laffe moord op één van zijn collega's gewroken dient te worden. De zoek tocht naar de moordenaar leidt via het verwende politiecorps van Beverly Hills naar een pretpark dat als dek mantel voor een criminele organisatie blijkt te fungeren. Ultra-moderne wa pens, adembenemend ontworpen pret park-attracties die door het gangster- geweld op hol slaan. Voegen we hier aan onweerstaanbare en komisch cre atieve Axel Foley toe, dan staat onte genzeglijk ook Beverly Hills Cop 3 ga rant voor een avondje puur amuse ment. Brielle Middelharnis Ouddorp Renesse Zierikzee Ruggeplein 22 Kerkepad 9 Hofdijkseweg 6 Lange Reke 2 Lange Nobelstraat 14 Tel. 01810 -14116 Tel. 01870 - 86030 Tel. 01878 - 3374 Tel. 01116 - 2124 Tel. 01110 -15369 MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - Het is een bekende leus: normen zijn de piketpaaltjes van het leven; ze in de grond slaan duurt maar even. Ouders willen dolgraag dat hun kind met een verstandelijke handi cap op een verantwoorde wijze kan wonen, waar identiteit en kwaliteit van de zorg de normaalste zaak van de wereld is. Dat als norm te stellen is zo gebeurd. Maar dan? Ouders die het niet bij woorden laten maar aan de slag gaan, slaan hun slag en zien hun kind wonen naar wens. Wonen is voor de meeste men sen de normaalste zaak van de wereld. Voor de meesten. Niet voor iedereen. Veel mensen met een verstandelijke handi cap staan jaren op de wacht lijst voor een woonvoorzie ning, omdat het aanbod nog steeds erg krap is. Anderen zouden graag anders willen wonen, bijvoorbeeld omdat de voorziening niet aansluit bij hun levensovertuiging. Maar krap maakt creatief en nood breekt wet. Daarvan zijn tal van voorbeelden te geven. In het vorige artikel werden er een aantal genoemd. Onlangs kwam de vereniging in contact met een gezinsver vangend tehuis (GVT) geatten deerd op een aantal plaatsen die nog moesten worden inge vuld. Het hoofd was met een plan bezig dat geschaard kan worden onder de noemer zorg- vernieuwende initiatieven. Hij had vierentwintig GVT-plaat- sen open. De bouw van een nieuw GVT kon door allerlei procedurele omstandigheden niet doorgaan. Zo ontstond er een nieuwe situatie. Het hoofd knoopte contacten aan met de woningbouwcorpo ratie Dat resulteerde onlangs in het ondertekenen van een huurovereenkomst van drie woningen. Twaalf mensen met een ver standelijke handicap kregen een woning, een eigen woning. De zorg werd geleverd vanuit het bestaande GVT. In een andere plaats huurt een instelling midden in de wijk zes seniorenwoningen. De be woners kwamen van een inter naat. Na een jaar kan de balans worden opgemaakt. De men sen hebben er hun eigen meu bilair. hun eigen spulletjes. Dat alles geheel naar eigen smaak. Het hc-eft hun eigenwaarde aanzienlijk vergroot. Maar nog opvallender was, dat ze veel meer zelf zijn gaan doen. Hun verantwoordelijkheid was zienderogen toegenomen. De verschillende woningen lie ten dus grote verschillen zien. Zoals iedere Nederlander mo gen ook deze bewoners zelf be palen hoe zij willen wonen. Nu leidt dat bij sommige ou ders tot kritische vragen. Deze mensen moeten juist wat het wonen betreft toch leiding krij gen en opent de vrijheid van keuze met wie zij willen wo nen, niet de mogelijkheid dat man en vrouw ongehuwd gaan samenwonen? Dat mogen we, zo reageren sommige ouders, niet toestaan. De argumenten zijn op zich juist. Maar in feite gaan zij niet in op de bedoeling van het toekennen van keuze vrijheid voor mensen met een verstandelijke handicap en hun ouders. Wéér we willen wonen, mogen we zelf weten. Wanneer mensen worden gedwongen om te ver huizen, ontstaat soms hevig verzet. Hóe we willen wonen is ook al naar eigen keus. Ver kiest men geen flat, dan kan men zich voor een woning laten inschrijven of een ander huis kopen. Een dergelijke keus vindt iedereen normaal. De in richting van de woning is hele maal een persoonlijke zaak. Stel dat u geen enkele inbreng heeft hoe u uw woning wilt in richten, maar dat uw (schoon)ouders dat voor u doen. De smaken die altijd ver schillen, zullen dan vrijwel ze ker leiden tot geschillen. Met wie we willen wonen, bepalen we gelukkig zelf. De keuzevrijheid geldt natuur lijk ook voor de ouders. Zij zijn de eerst aangewezen personen om hun kind met een verstan delijke handicap te helpen met het verantwoord kiezen. Op de ze taak mogen we de ouders aanspreken. Zo kunnen ouders identiteit belangrijk vinden. Het is vooral de identiteit die er bij de voorzieningen nogal eens bij inschiet. Vele oorzaken kunnen we hiervoor aanwij zen. Onder meer valt te denken aan de drang die velen ken merkt om de identiteit van voorzieningen algemeen te ma ken, met als argument dat ie dereen er een beroep op moet kunnen doen en niemand mag worden buitengesloten. Maar hoe algemener de identiteit, hoe minder mensen zich er in kunnen (blijven) herkennen. Dat verklaart ook vaak de vraag om een voorziening waarin men zich herkent, waar bijvoorbeeld het Woord van God centraal staat. De nieuwe visie op wonen en de vele zorgvernieuwende pro jecten op het gebied van wo nen, waarbij keuzevrijheid een centrale pijler is, moet onge twijfeld iedere ouder bijzonder aanspreken. Dit temeer, omdat juist van de provinciale over heid van Zuid-Holland gezegd kan worden, dat zij deze zorg vernieuwing krachtig steunt. Helpende Handen is er van overtuigd dat op Goeree-Over flakkee goede kansen liggen om zorg op maat daadwerke lijk van de grond te krijgen. Maar dat houdt in dat de ou ders zelf aan de slag moeten. Dat vergt inzet en een hele om slag in het denken; niet langer wachten tot je bericht krijgt dat er een plaats vrij is geko men zoals het er in de zorg ja renlang naar toe is gegaan, maar zelf werken aan een woonplaats. Het betreft om schakelen van wachten naai werken; werken aan wonen naar wens. De handschoen van keuzevrijheid wordt mensen toegeworpen. Het is aan de ou ders om die handschoen op te pakken. De combinatie van identiteit en kwaliteit moet ouders op de been brengen. De knelpunten kunnen de ouders in hun wer ken aan wonen naar wens wel ophouden maar niet tegenhou den. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het Lan delijk Bureau van de Vereni ging Helpende Handen, tele foon: 03480-20390 (vragen naar mevrouw J. van Rossum, maat schappelijk werker of de heer J. van Dijke, consulent). Ouders mogen de zorg voor hun kind of familielid met een verstandelijke handicap zelf invullen. Dat is nieuw. Mo menteel mogen ouders al blij zijn als er bijvoorbeeld een woonplaats voor hun kind vrijkomt. Iedereen is het erover eens dat alleen de zorg goed is, waarom mensen zelf hebben gevraagd. Dan komt er vanzelf ook vrije keuze en meer keuzemogelijkheden. De zorg veranderen, kan dan alleen wanneer de ouders zelf aangeven wat hun wensen zijn. Daarop wil de Vereniging Helpende Handen aansluiten. Zij wil op Goeree-Over flakkee en Schouwen-Duiveland bezien of ouders die in de refomatorische traditie staan overtuigende belangstelling hebben voor een woonvoorziening, waar kwaliteit en iden titeit het leven van alle dag kenmerken. Het doet er niet toe of iemand in een voorziening of thuis woont of op de wacht lijst staat. Iedereen kan zijn of haar wensen op dit gebied kenbaar maken. De Vereniging Helpende Handen wil de ouders daarbij helpen. De vereniging heeft de afgelopen ja ren regelmatig signalen opgevangen en vragen gekregen van ouders die een woonvoorziening voor hun kind met een verstandelijke handicap wensen, waar het Woord van God centraal staat. Het ligt dan voor de hand om de vragen van deze ouders serieus te nemen. Eveneens ligt het voor de hand om dan contact te zoeken met de woonvoorziening op Goeree-Overflakkee, die voortkomt uit de reformatorische kerken, te weten de Protestants-Christelijke Woonvoorzie ningen te Middelharnis. De Vereniging Helpende Handen behartigt de belangen van mensen met een handicap en hun ouders/verzorgers. Ook verleent zij hulp aan hen. Het adres is: Postbus 404, 3440 AK Woerden, telefoon 03480-20390. BREDA - Op zaterdag 11 februari vindt van 10.00 tot 17.00 uur in de Oranjezaal van het Turfschip in Bre da een informatiebijeenkomst plaats voor CARA- patiënten. De toegang is vrij en de lunch gratis. Het thema van de bijeenkomst staat in het teken van CARA-patiënten, gezondheidszorg en (on-)begrip. Wie de informatiedag wil hijwonen, wordt verzocht zich aan te melden bij mevrouw G. Andreas, tele foon 01640-34840, of mevrouw M. Luyks, telefoon 01641-85990. Veel CARA-patiënten ervaren ook in de gezondheidszorg zelf en bij bedrijfsgeneeskundige diensten onbegrip voor hun ziektebeeld. Jezelf handhaven als patiënt is dan ook een hele kunst, waarbij een scala van persoonlijke vaardigheden ver eist is. Deze themadag met in formatiemarkt zal velen een hart onder de riem steken en voor veel herkenning zorgen. CARA is de verzamelnaam voor astma, chronische bron chitis en longemfyseem. Het ziektebeeld is daardoor ook niet eenduidig. Bij elke patiënt uit de ziekte zich op een andere manier, bovendien heeft de ziekte vaak een grillig verloop. Dat maakt het leren omgaan met de ziekte lastig. Patiënten zien er vaak goed uit. Zij heb ben een gezonde gelaatskleur. Omstanders begrijpen daar door vaak niet hoe benauwend ademtekort kan zijn. Zij weten ook vaak niet dat de patiënt zelf allerlei maatregelen moet treffen om zich te kunnen handhaven. Patiënten hanteren zelf hun medicijnen, weten welke omstandigheden hen be nauwd maken. Dat leidt ook in de gezondheidszorg en bij be drijfsgeneeskundige diensten, GAK en GMD nog wel eens tot misverstanden en conflicten. Niet alle behandelaars en zorg verleners hebben begrip voor deze noodzakelijke zelfzorg. Er is moeite met het accepteren van de ervaringsdeskundig heid van de patiënt en in het ziekenhuis, bij opname, met het zelf beheren van de dage lijkse CAR A-medicijnen. De elfde februari wordt in het Turfschip met elkaar over deze problematiek nagedacht en van gedachten gewisseld. Als ervaringsdeskundigen komen er twee patiënten aan het woord, maar ook dragen hun steentje bij: professor dr. G. Menges (psycholoog), R. W. Griffioen, longarts/kinder arts, J. van den Berg, longarts, J. van Zijverden, orthopaeda- goog. Een groot deel van de middag wordt besteed aan een forumdiscussie, zodat ook de mensen in de zaal gelegenheid krijgen hun zegje te doen als zij dat willen. Het dagelijks leven van CARA- patiënten wordt gekenmerkt door onzeker makende facto ren. Zo zijn er patiënten die het benauwd krijgen van bepaalde voedingsstoffen of pollen, an deren worden erg benauwd door rook, bakluchtjes, par fums, mist en temperatuurs veranderingen. Dit soort din gen kom je elke dag wel tegen. Daarom brengt de ziekte voor alle CARA-patiënten op de meest onverwachte momenten ,,niet kunnen" met zich mee. Dit hindert het voortzetten van een normaal sociaal leven. Een ernstige chronisch broncbi- tispatiënt bijvoorbeeld kan niet meer naar concerten, thea ters, restaurants of gezellig een kroegje pikken, omdat hier al tijd wordt gerookt. Kinderen met astma hebben een ander dagritme dan hun klasgenoten; zij hebben het vaak 's nachts benauwd gehad en komen daardoor moe op school. Dit leidt nogal eens tot misverstanden met de meester of juf. Bij veel longemfyseem- patiënten zie je niet dat zij ziek zijn, zolang zij in rust in hun stoel zitten. De minste hoeveel heid inspanning leidt echter tot ademtekort en benauwd heid. De omgeving weet niet al tijd dat dit kenmerkend is voor emfyseempatiënten en rea geert dan ook niet altijd even vriendelijk. WEKELIJKS PROGRAMMA DA AR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 Mhz - ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Woensdag 8 februari (21.00-22.00 uur): Haagse Bluf met uit sluitend Haagse produkties. Donderdag 9 februari (21.00-22.00 uur): Aandacht voor Cul- turiek Goeree-Overflakkee. Zaterdag 11 februari (09.00-10.00 uur): In Flakkeecialitei- ten is vandaag te gast: Dhr. Grinwis, C-1000 ondernemer te Ouddorp en politicus binnen de gemeente Goedereede. (14.00-18.00 uur): Flakkee Sport Centraal is rechtstreeks bij de voetbalwedstrijden: Den Bommel-Goudswaardse Boys, Herkingen-Heinenoord, DES '67-DOS '32, Flakkee-Oude Maas en SNS-Heinenoord. Zondag 12 februari 10.00-12.00 uur): Vandaag een jubileum uitzending. Voor de vijftigste keer: het chaüffeursprogram- ma Zingende Wielen. Hierin o.a. een verslag van de zes kamp van de chauffeursvereniging, ,,hoe kan je zuinig rij den met een vrachtwagen"?, het vervolg van de serie ,,hoe haal ik mijn groot rijbewijs en chauffeursdiploma"? Voorts een prijsvraag met leuke prijzen en een terugblik met de chauffeursvereniging op de voorafgaande 49 uitzendingen van Zingende Wielen. (14.00-17.00 uur): De zondageditie van Flakkee Sport Cen traal is o.a. bij de voetbalwedstrijden: Dirksland-Flakkee en DBGC-Puttershoek. Maandag 13 februari 09.00-20.00 uur): In Politiek Kwartel een gesprek met wethouder Slootweg van Middelharnis. Gesproken .wordt over het volstorten van de stortplaats te Middelharnis en het invoeren van de hoge legeskosten op kapvergunningen in die gemeente.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11