Transport 125 meter hoge pyloon voor Erasmusbrug naar Rotterdam Elco Brinkman opent expositie Stichting Gehandicaptenbeleid woedend op de gemeente Goes Storyville Jassband in 't Swarte Schaep Dergelijke handelwijze verwerpelijk Foto-prijs Produkt van Vlissingse werf Politieke partijen komen luisteren naar ouderen 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GOES - „Verwerpelijk", zo noemt de Zeeuwse Stich ting voor Gehandicaptenbeleid het onlangs geno men besluit van de gemeente Goes om ten behoeve van de bouw van een kantoorpand geld uit het bud get waarover de gemeente beschikt in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten te gebruiken. Ook de Federatie van Ouderverenigingen zegt met verbijstering kennis te hebben genomen van het raadsbesluit. De Stichting Gehandicaptenbeleid heeft de kwestie aangekaart in een brief aan minis ter Melkert en staatssecretaris Terpstra. Met ingang van 1 april 1994 zijn de gemeentebesturen op basis van de Wet Voorzieningen Ge handicapten verantwoordelijk voor een belangrijk deel van de hulpmiddelenverstrekking voor mensen met een handicap. De invoering van de wet heeft veel veranderingen met zich meegebracht. Een ander feno meen dat wellicht minder be kend is, is de wijze waarop ge meenten de hen toebedeelde budgetten aanwenden. Verwerpelijk Als treffend voorbeeld van hoe het niet moet noemt de stich ting de gemeente Goes. ,,De raad van deze gemeente heeft onlangs besloten ten behoeve van de bouw van een kantoor pand voor verscheidene patiënten- en consumentenor ganisaties voor een gedeeltelij ke dekking overschotten uit het budget 1994 van de WVG aan te wenden", schrijft de stichting in haar brief aan mi nister en staatssecretaris. „Naar ons oordeel, alsook het oordeel van de werkgroepen gehandicaptenbeleid, komt de ze aanwending geenszins over een met de doelstelling van de WVG", aldus de stichting. Daar wordt aan toegevoegd dat de WVG ten principale is bedoeld voor het verstrekken van op het individu gerichte voorzie ningen voor mensen met een handicap. De stichting noemt de handelwijze van de gemeen te Goes verwerpelijk. Volgens de stichting onder schat de gemeente Goes de te verwachten ontwikkelingen op het gebied van de WVG-aanvra- gen ten zeerste. „De handelwij ze van de gemeente Goes vormt naar ons oordeel dan ook een treurige illustratie van een decentralisatie-wijze waarbij niet is gekozen voor het instru ment van een doel-uitkering. De Federatie van Oudervereni gingen heeft in een brief aan de gemeente Goes haar ongenoe gen over de gang van zaken kenbaar gemaakt. De federatie zegt met verbijstering kennis te hebben genomen van het be sluit van de gemeente Goes. „Wij distantiëren ons volledig van Uw besluit om de WVG- gelden aan te wenden ter ge deeltelijke dekking van de in vesteringskosten voor de nieu we huisvesting", aldus de brief van de federatie. ZIERIKZEE Gespreksgroep drugs Op dinsdag 7 februari houdt de Gespreksgroep Ouders van Druggebruikers (OVD) in Zie- rikzee een bijeenkomst. De bij eenkomst begint om 19.30 uur, vindt plaats aan het Haven park 24 en is bedoeld voor ou ders die willen praten over het druggebruik van hun kind. Opbrengst kerstcollecte De kerstcollecte van het Leger des Heils korps Zierikzee heeft dit jaar 6853,95 gulden opge bracht. Het geld is gebruikt om aan vele mensen een attentie te geven. Borstvoeding Woensdag 8 februari houdt La Leche League een moeder- groepbijeenkomst voor alle be langstellenden, maar in het bijzonder voor aanstaande en voedende moeders met even tueel hun baby. De avond wordt gehouden bij Lydia de Raad, Mastgatstraat 90 in Zie- rikzee en begint om 20.00 uur. Klaverjassen In eetcafé De Pionier aan de Visstraat in Zierikzee wordt zaterdag 25 februari een open klaverjastoernooi gehouden dat wordt gecombineerd met een verloting. Belangstellen den kunnen zich voor het eve nement inschrijven via 01110- 12113. SEROOSKERKE Zangdienst In de Nederlandse Hervormde kerk in Serooskerke wordt zondag 5 februari een zang- dienst gehouden waaraan het kinderkoor Hatikwa uit Kerk- werve meewerkt. Het koor wordt geleid door M. van Sluijs-Gerritsen. Het orgel wordt bespeeld door Annet van der Linde, terwijl Erica Berre- voets op dwarsfluit speelt. De dienst wordt geleid door ds G. Scherff uit Colijnsplaat. Aan vang 19.00 uur. BROUWERSHAVEN ZONNEMAIRE Nut en Uitspanning De harmonievereniging Nut en Uitspanning presenteert zowel op zaterdag 11 februari als vrij dag 17 februari haar jaarlijkse' muziekuitvoering in het dorps huis in Zonnemaire. Het evene ment op zaterdag is bedoeld voor de zestig-plussers uit Kerkwerve, Scharendijke en de vier kernen uit de gemeente Brouwershaven: Zonnemaire, Noordgouwe, Dreischor, Schuddebeurs en Brouwersha ven. Zij kunnen gratis terecht in het dorpshuis waar Nut en Uitspanning om 14.00 uur be gint te spelen. Vrijdag 17 fe bruari is de uitvoering voor al le belangstellenden en begint om 19.00 uur. Het 48 muzikan ten tellende orkest, dat wordt geleid door Gerrit Voogt, speelt onder meer Evolution, the Cavalier en the second waltz. Aansluitend presenteert de drumband onder leiding van Eric Gramberg een aantal werken waaronder Burlesco en Lipsticks. Na de pauze voeren de muzikanten de komische tweeakter Naast het paradijs op. De avond wordt besloten met een bal. DREISCHOR/ NOORDGOUWE Predikbeurten In de Kerkbode, het weekblad voor Hervormd Schouwen- Duiveland, is een foutje geslo pen in het overzicht van de kerkdiensten van zondag 5 fe bruari. De aanvangstijden van de diensten van streekgemeen- te De Gouwe in Dreischor en Noordgouwe zijn verwisseld. De correcte aanvangstijden zijn: Noordgouwe, 09.30 uur en Dreischor 11.00 uur. OOSTERLAND Oud papier Tbn behoeve van de zending van de Gereformeerde Ge meenten wordt zaterdag 4 fe bruari oud papier opgehaald. De route door het dorp begint om 8.30 uur. Inwoners wordt verzocht het papier gebundeld buiten te zetten. BRUINISSE Oud papier In Bruinisse wordt zaterdag 4 februari oud papier opgehaald. De papierophalers trekken vanaf 8.30 uur door de straten van het vissersdorp. Graag ge bundeld en tijdig gereed zet ten. Vrijdag 3 februari na 19.00 uur worden de Bruse onderne mers bezocht. MIDDELBURG NCVB-themamiddag In het teken van de Wereld vrouwenconferentie, die dit jaar in het Chinese Beijing wordt gehouden, houdt het Ge west Zeeland van de Neder landse Christen Vrouwenbond een open themamiddag op dinsdag 7 februari in de Open bare Bibliotheek aan de Kousteensedijk in Middelburg. Het onderwerp op deze middag is 'Vrouwen investeren in de toekomst'. De bijeenkomst be gint om 13.00 uur en eindigt rond 15.30 uur. AMSTERDAM (ANP) - Foto graaf Oscar van Alphen krijgt de Capi-Lux-Alblas Prijs 1995. Deze oeuvreprijs voor fotogra fie bestaat uit een bedrag van 10.000 gulden en een sculptuur. De prijs wordt op 23 maart in Amsterdam voor de vijftiende keer uitgereikt. Dat gebeurt in het Stedelijk Museum, waar ook een overzichtstentoonstel ling van Van Alphens werk wordt ingericht. De jury noemt Oscar van Alphen een geënga geerd fotograaf, zowel in maat schappelijke als in fotografi sche zin. Hij heeft als sociaal fotograaf verregaande experi menten met de vorm aange durfd. Oud papier In de kern Brouwershaven wordt zaterdag 4 februari oud papier opgehaald door leden van de ASV (algemene sport vereniging) Brouwershaven. Men begint rond te rijden om 09.00 uur. Inwoners van de stad dienen hun oud papier voor die tijd gebundeld aan de wegkant gereed te zetten. Kaartverkoop Midwinterfeest loopt slecht De kaartverkoop van het Mid winterfeest, dat zaterdag vanaf 19.00 uur wordt gehouden in het Tbnnenmagazijn loopt slecht. Zo slecht zelfs dat de or ganisatie vermoedt dat er spra ke is van een misverstand. Organisator F. van Aken: „Ik ben bang dat de mensen den ken dat ze zaterdag aan de zaal nog kaarten kunnen kopen. Dat is echter niet het geval. Kaarten zijn alleen te koop op de voorverkoopadressen waar onder Kleingeld Electronics in Zierikzee." Tot en met zaterdag 4 februari Burgh-Haamstede Aquarellen Adriaan van der Valk. Bewaer- schole. Van maandag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Van vrijdag 10 tot en met zaterdag 25 februari Nieuw-Haamstede Tbkeningen en aquarellen Traian Bradean. Galerie Geluk. Vrijdag 10 februari van 16.00 tot 18.00 uur. Op zaterdagen van 11.00 tot 16.00 uur. Tot 3 maart Burgh-Haamstede Foto-expositie Een jaartje zwerven door de natuur tussen Rijn en Schelde in de openbare bibliotheek. Tot en met 4 maart Burgh-Haamstede Expositie werk aquarelliste Coby Hensen in galerie 't Zuuddek, Zuidstraat 16. Tot en met 17 maart Zierikzee Schilderijen Jenny Verplanke. Corneliastich- ting. Dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur. Tot en met vrijdag 31 maart Zierikzee Acrylschilderijen Leo Reijnders. Galerie Ga lerij. Van maandag tot en met vrijdag tijdens schooluren en na afspraak via 01112-2017. Het stalen V-vormige gevaarte op transport. (Foto: Joop van Houdt). VLISSINGEN (ANP) - De Erasmusbrug die de Maasoevers in Rotterdam ter hoogte van de Coolsingel met elkaar moet gaan verbinden, kan naar verwachting volgend jaar zomer in gebruik worden genomen. Het is de bedoeling dat dan ook de aan- en afrijroutes aan weerszijden van de éénpyloonstuibrug klaar zijn. Woensdagmiddag is het meest markante deel van de brug, de 125 meter hoge geknikte pyloon, vanaf de werf van Heerema Havenbedrijf in Vlissingen op een ponton gebracht. De pyloon, de pijler waaraan de tuibrug komt te hangen, wordt samen met het brugdek vanaf 15 februari vervoerd naar het Calandkanaal. Medio maart wordt de pyloon - 1800 ton zwaar - daar opgetild, over eind gekanteld en gemonteerd op het brugdek. Daar komt één van de zwaarste kraanschepen ter wereld aan te pas. Deze constructie, 139 meter hoog en 5000 ton zwaar, vaart daarna op een ponton naar de bouwlocatie. Grootint Dor drecht monteert dan de reste rende 22 brugdelen ter plaatse. De stalen delen worden met tuikabels opgehangen aan de pyloon. Begin 1996 kan de over kant bereikt zijn. De brug krijgt een lengte van 800 meter en een breedte van 60 meter. Het brugdek is verdeeld over vier rijstroken voor het auto verkeer, twee rijbanen voor tram en bus. Na de openstel ling voor het verkeer zullen da gelijks circa 26.000 voertuigen gebruik maken van de acht honderd meter lange brug tus sen het stadscentrum van Rot terdam en het woon- en zaken centrum op de Kop van Zuid. De brug, die door de geknikte pyloon al de bijnaam de Zwaan verwierf, wordt gebouwd in opdracht van Gemeentewerken Rotterdam. De Bouwcombina tie Erasmusbrug voert het werk uit. De totale projectkosten bedra gen 365 miljoen gulden. De brug moet de Coolsingel met de Kop van Zuid en het Feye- noordstadion gaan verbinden Woensdag in Zeeuwse Bibliotheek ZIERIKZEE/MIDDELBURG - Bijna alle politieke partijen die meedoen aan de statenverkiezingen ko men op woensdag 8 februari luisteren naar wat de ouderen op hun hart hebben. Op uitnodiging van de gezamenlijke ouderenbonden in de regio, de ANBO, KBO, NPB en PCOB, samenwerkend in het -politiek neutrale- POSO, zenden de politieke partijen afge vaardigden naar de Zeeuwse Bibliotheek in Middel burg. Onder leiding van Jaap van Wezel kunnen 55-plussers de statenleden aan de tand voelen over het ouderenbeleid. Hoe denkt de provinciale overheid straks om te gaan met de finan ciële voorzieningen? Vallen juist de ouderen niet uit de boot door de steeds hoger wor dende gemeentelijke belastin gen? Huisvesting, gezondheid en vereenzaming Wat gaat de provincie straks doen aan de huisvesting voor ouderen? Hoe denkt men de ge zondheid van de oudere mede burger op peil te houden en wat te doen aan hun mobili teit? En hoe zit het met vereen zaming in het kader van de nieuwe vervoersregelingen? Hoe denkt men de vele vrijwil ligers te ondersteunen die zich inzetten voor de maaltijd verstrekking? En waarom worden ouderen gediscrimineerd in het open baar vervoer door de invoering van de dure Interliner en het gebrek aan zitplaatsen in het reguliere busvervoer? Politiek forum Het is slechts een klein stukje van de lange waslijst waarover strijdbare ouderen hun politie ke vertegenwoordigers aan de tand gaan voelen. En een dis cussie opzetten. Om hun stem te laten horen en te zorgen dat straks provinciale staten weten waarop oudere inwoners hen af zullen rekenen als ze hun stem hebben uitgebracht. De bijeenkomst in Middelburg begint om 13.30 uur. In Galerie Geluk in Nieuw-Haamstede NIEUW-HAAMSTEDE - Het CDA Tweede Kamerlid Elco Brinkman komt op vrijdag 10 februari naar Nieuw-Haamstede. De bekende politicus opent daar in Galerie Geluk een tentoonstelling van tekeningen en schilderijen van de Roemeense kunstenaar Trai an Bradean. De 67-jarige kunstenaar was tot zijn pensionering werk zaam als leraar op de afdeling grafische kunsten van de Kunstacademie Nicolae Grigo- rescu in Boekarest. Hij illus treerde meer dan tweehonderd boeken. Het werk van de kun stenaar werd in tientallen lan den over de hele wereld geëx poseerd. Hij ontving talrijke prijzen waaronder de eerste prijs van de Raad van Cultuur (in 1979 en 1981) en de schil- dersprijs van de Roemeense Academie Ion Grigorescu. Tij dens de opening van de ten toonstelling in Nieuw-Haam stede wordt een inleidend woord over de kunstenaar ge sproken door de ambassadeur van Roemenië, Martin Buhoa- ra. De tentoonstelling is op 10 februari voor iedere belang stellende te bezichtigen van 16.00 tot 18.00 uur. Daarna kan men tot en met 25 februari in Galerie Geluk terecht op zater dag van 11.00 tot 16.00 uur en na telefonische afspraak. Zondag 12 februari BROUWERSHAVEN - De Arnhemse Storyville Jassband trad op voor vele jazzclubs en -festivals in Nederland, Duitsland, België, Engeland, Frankrijk en Zwitserland. Op zondag 12 februari treedt de band op in eetcafé 't Swarte Schaep in Brouwersha ven. Enthousiasme, muzikaliteit en vakmanschap zijn d'è kenmer ken van het succes van de Sto ryville. De band heeft een ka rakteristieke, eigen speelop- vatting, die duidelijk geba seerd is op New Orleans Revi val Jazz en de Britse Trad Jazz (met bekende vertegenwoordi gers als Chris Barber en Mr. Acker Bilk). Het repertoire be weegt zich tussen de muzikale spanningsvelden van New Or leans jazz, Dixieland en Swing. De harmonieuze arran gementen zijn veelal van klari nettist Wim de Jong. Veel num mers worden gezongen, onder andere door leider/cornettist Ruud Nieuwenhuyzen. De ver richtingen van de band liggen vast op vier LP's, vier MC's en vier CD's. Nog twee middagen Het jazzoptreden in 't Swarte Schaep begint om 15.00 uur en de toegang is vrij. Er liggen nog twee jazzmiddagen in het verschiet. Op 12 maart komt klarinettist Tom Bade's Second Line New Orleans Jazzband en op zondag 9 april de City Friends Swing Band. Ruud Nieuwenhuyzen (cernet/leider), Peter van Ravenhorst (trombone). Wim de Jong (klarinet), Jan Eikelenstam (banjo). Hein van Rooijen (bas) en Barend v. d. Schilden (drums) vormen samen The Storyville Jassband.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6