Zoekplaat je I Twee jaar cel en uitzetting ambt geëist tegen deurwaarder Rijrichting op de Scheepstimmerdijk Aanpassing van de Winkelsluitingswet Uitbreiding van gastouderbureau iQvansa Maandag geen sirenes 140 uur dienstverlening geëist in ontvoeringszaak Minder steun beleid werkgroep VRIJDAG 3 FEBRUARI 1995 NR 25717 MIDDELBURG - Twee jaar gevangenisstraf en uit zetting uit zijn ambt voor vijf jaar eiste officier van justitie mr. J. Groen gisteren in Middelburg tegen een 44-jarige gerechtsdeurwaarder uit Zierikzee. Groen achtte bewezen dat de man tussen juni 1987 en april 1994 geld heeft verduisterd, dat hij uit hoofde van zijn functie onder zich had en dat de Zierikzeeë- naar dossiers heeft weggemaakt, die volgens het Deurwaardersreglement minstens tien jaar bewaard moeten worden. Volgens de raadsman van de ver dachte had het allemaal te maken met de persoon lijk misère waarin zijn cliënt verkeerde. De verdach te zelf was niet aanwezig op de zitting. Bijna een jaar geleden werden bij de deurwaarder de boeken in beslag genomen. De zaak kwam aan het rollen toen een zaakwaarnemer tijdens de af wezigheid van de verdachte on regelmatigheden in de boek houding aantrof. Volgens de of ficier van justitie bleek na on derzoek van een deel van de boekhouding dat er 50.00 gul den verduisterd was door mid del van het boeken van correc tierekeningen. Volgens mr. Groen is het vermoeden ge rechtvaardigd dat er meer geld weg is. Mr. Groen achtte ook bewezen dat de gerechtsdeurwaarder stukken heeft weggemaakt die als bewijs hadden kunnen die nen. Bij de huiszoeking waren alle dossiers meegenomen. Tij dens het onderzoek kwam aan het licht dat er dossiers ontbra ken. De verdachte kon tijdens zijn verhoor niet aangeven waar deze stukken zich bevon den. Het Deurwaardersregle ment schrijft voor dat deze stukken na afdoening en archi vering minstens tien jaar be waard blijven. Misbruik Volgens Groen heeft de ver dachte op ernstige wijze mis bruik gemaakt van zijn gezag als gerechtsdeurwaarder. Zo zou hij tegen cliënten gezegd hebben dat er bij schuldenaars geen geld te halen zou zijn in verband met een faillissement, terwijl hier geen sprake van was. Bovendien heeft de deur- waardér in minstens één geval een rekening twee keer laten betalen. „Wanneer een deur waarder aan de deur komt ge loven de mensen hem", aldus Groen. Hij kenschetste de ten laste ge legde feiten als „zeer ernstig". Tëmeer daar deze volgens hem gepleegd zijn door een iemand in het ambt van gerechtsdeur waarder. Het wetboek van strafrecht stelt in zulke geval len zwaardere maximum straf fen mogelijk. Groen vond een zware straf op zijn plaats en eiste twee jaar gevangenisstraf en het uit het recht ontzetten van het ambt van de verdachte voor vijf jaar. Volgens de raadsman van de deurwaarder, mr. B. van Leeu wen, is er geen sprake van ver duistering. Volgens hem zijn bepaalde posten tijdelijk „ge parkeerd". Dit is gebeurd tij dens de omschakeling naar een nieuw automatiserings systeem in 1993. Volgens Van Leeuwen zijn toen bij het in voeren van de administratie, de oude dossiers die niet afge wikkeld of afgerekend waren, geboekt als correctie afreke ningen. Volgens Van Leeuwen was het de bedoeling van zijn cliënt deze in een later stadium te betalen. Achterstand Door problemen in de persoon lijke sfeer kampte de deur- Het pand van de nieuwe deurwaarder in Zierikzee aan de Lange Nobelstraat. (Foto: Marijke Folkertsma). waarder op kantoor met een steeds grote wordende achter stand. Ook zelf verklaarde hij dat de organisatie te wensen over liet. Zijn waarnemer sprak van een chaos. Gezien deze achtergrond twijfelde de raadsman eraan of er wel vol doende bewijs was voor ver duistering. En mocht dit naar het oordeel van de rechtbank zo zijn dan had zijn cliënt deze niet gepleegd in de hoedanig heid van deurwaarder. De ver wijten lagen volgens hem dan meer in de richting van de in cassopraktijk van zijn cliënt. Dat hij dossiers weggemaakt zou hebben kon de verdachte zich niet voorstellen, volgens Van Leeuwen. Wel kwam het .voor dat er stukken kwijt wa ren. „Maar deze kwamen altijd weer boven water", aldus de raadsman. Dat er stukken ont braken weet hij aan het chaoti sche verloop van de huiszoe king. „Dan kan er wel eens iets tussen de wal en het schip gera ken." Al met al bleven er vol gens Van Leeuwen nog te veel vragen over. Hij eiste dan ook vrijspraak. Uitspraak 16 februari. ZIERIKZEE - Tijdens de openbare vergadering- van de Zierikzeese adviescommissie openbare werken en milieu, maandag 6 februari in het stadhuis, wordt alsnog advies uitgebracht over de wenselijkheid van een onderzoek naar het omdraaien van de rijrichting op de Scheepstimmerdijk in Zierikzee. Het punt is toegevoegd aan de agenda. SGP/RPF-raadslid W. F. Sprengelmeijer dreigde tij dens de vorige raadsvergade ring de bevoegdheid van het college van b en w tot het ne men van verkeersbesluiten in te trekken omdat het college niet veel bleek te voelen voor een onderzoek naar het om draaien van de rijrichting. Sprengelmeijer trok zijn drei gement in toen wethouder De Rijke bereid bleek het onder zoek alsnog op de agenda van de adviescommissie te plaat sen. Een ander toegevoegd agendapunt is het voorstel een haalbaarheidsstudie te laten verrichten ten aanzien van de vroegere Prinses Juliana- school aan het Jannewekken. De gemeente wil het gebouw aankopen van de rijksoverheid wanneer de aankoopkosten plus verbouwingskosten ren dabel zijn in vergelijking met nieuwbouw. De verbouwing is nodig omdat het schoolgebouw moet worden aangepast voor gebruik door drie verschillen de instanties: de VSO-afdeling van de Beatrixschool, het vol wassenenonderwijs en de peu terspeelzaal Harlekijn. De vergadering waarin dit al les aan de orde komt begint om 19.30 uur en kan door iedere be langstellende worden bijge woond. ,,Een bochtig geheel, een moeilijk zoekplaatjewas de mening van fotograaf Joop van Houdt over bovenstaande foto. die wel iets weg heeft van een abstract schilderij. Het zoekplaatje van vrijdag 27 januari bleek gemakkelijkzoals een aantal inzenders zelfs ex pliciet aangaf op hun kaart of brief. In totaal kwamen bijna dertig inzendingen binnen, allemaal met de juiste oplossing. Joop van Houdt fotografeerde een lokatie aan de rand van Zierikzee bij het Kaaskenswater. Op de foto zijn de wegen Nassaulaan en Louise de Colignylaan te zien en een stukje van de Schouwse DijkEen inzender meldde zelfs dat het pad op de dijk tijdens de laatste avond van de jaarlijkse Avondvierdaagse wordt gebruikt om van Schuddebeurs naar Zierikzee te lopen. Uit de stapel goede inzendingen trok Joop van Houdt die van J. B. van de Vreugde. Mr. P. Moggestraat 23, 4315 AB Dreischor. Naar dit adres wordt volgende week een cadeaubon gestuurd. Mensen die weten op welke lokatie Joop van Houdt bovenstaand zoekplaatje maakte kunnen dat weer schriftelijk melden aan de redactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus 14300 AA Zierikzee. de inzendingen moeten uiterlijk woensdag 8 februari bij de redactie binnen zijn en op de brief of kaart het woord zoekplaatje melden. (Foto: Joop van Houdt). MIDDELBURG - Tegen een 26-jarige man uit Ble- rick eiste officier van justitie mr. H. Mos gisteren in Middelburg een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden met een proeftijd van twee jaar en 140 uur dienstverlening. De man wordt ervan ver dacht op 26 oktober van het vorig jaar een 18-jarige vrouw te hebben ontvoerd vanuit een woning in Zie rikzee. De zaak tegen een mede-verdachte, de vader van de vrouw en schoonvader van de verdachte, werd aangehouden. De vrouw was in het voorjaar van 1994 van huis weggelopen in verband met de in haar ogen te strenge opvoeding van haar vader. Op de dag van de ont voering verbleef zij samen met haar vriend in een woning van een kennis aan de Haringvliet- straat in Zierikzee. Uit de ver klaringen van de verdachte bleek dat de vader van de vrouw verteld had dat zijn dochter tegen haar wil werd vastgehouden. Met behulp van twee minderjarige zonen werd besloten de vrouw te 'bevrij den'. In de ogen van haar vader was het een schande voor de fa milie dat ze met een Nederlan der omging. Nadat de vrouw uit het huis in Zierikzee was weggevoerd, werd zij overgebracht naar het huis van de verdachte in Ble- rick. Volgens de man om bij te komen. Pas toen alles achter de rug was, kwam hij er naar ei gen zeggen achter dat de vrouw niet tegen haar wil werd vast gehouden door haar vriend. Tfen overstaan van de rechter verklaarde hij gisteren spijt te hebben van zijn daad. De officier van justitie achtte zowel de ontvoering als de huisvredebreuk bewezen. Hij wees daarbij uitdrukkelijk op de rol die de vader van de vrouw gespeeld had. Hij had zijn cliënt min of meer in de tang aangezien deze met een andere dochter wilde trouwen. Mede gezien het feit dat de ver dachte sinds kort een vaste baan heeft, liet Mos het bij een werkstraf van 140 uur en een voorwaardelijke gevangenis straf van zes maanden met en proeftijd van twee jaar. Volgens de raadsman van de verdachte, mr. J. A. M. Diet- vorst, kon men zijn cliënt slechts huisvredebreuk aanre kenen. En dan nog in het licht van het feit dat hij escalatie heeft weten te voorkomen. Nadat zij toegang hadden ver kregen in de woning door het ingooien van een ruit stuurde hij zijn schoonvader direct naar boven, zodat deze niet kon zien dat zijn dochter in de woonkamer in bed lag met haar vriend. Hij pleitte voor een voorwaardelijke straf. Uitspraak 16 februari. In gemeente Duiveland NIEUWERKERK - De verordening Winkelsluitings wet is een van de onderwerpen die aan de orde ko men tijdens de openbare vergadering van de ge meentelijke adviescommissie bestuurszaken, die donderdag 9 februari wordt gehouden in het ge meentehuis in Nieuwerkerk. Via de nieuwe Winkelsluitings wet wordt het mogelijk het aantal zon- en feestdagen waar op winkels in de gemeente Dui veland open mogen zijn uit te breiden. De meeste Duiveland- se raadsleden lieten al eerder weten dat zij niets voelen voor een uitbreiding van drie naar vijf zon- of feestdagen per jaar. Die drie extra openingsdagen die tot nu toe gebruikelijk zijn gelden alleen voor de winkels met een toeristisch assorti ment. De Kamer van Koophan del adviseert de Duivelandse raadsleden echter om de drie extra openingsdagen aan alle winkels toe te staan. Daarover beraadt de commissie zich en brengt advies uit. Op de agen da staat verder ^en aantal bouwaanvragen en grondver- kopen die betrekking hebben op activiteiten van particulie ren, deelname van Duiveland aan de Stichting Zeeland Noord en het rooien van wilgen bij het gymnastieklokaal in Nieuwerkerk. De vergadering begint om 19.30 uur. Vooraf gaand is een openbare vergade ring van de Duivelandse ad viescommissie bezwaar- en be roepschriften waarbij de stich ting Peuterspeelzaal 't Kraai ennest haar bezwaren toelicht op de subsidie die de gemeente heeft vastgesteld voor 1995. De ze vergadering begint om 18.45 uur. Ook buitenschoolse opvang ZIERIKZEE - Het Gastouderbureau van de Stich ting Kinderopvang Schouwen-Duiveland heeft sinds 1 februari een extra medewerker. Men kan nu hij het bureau ook terecht voor buitenschoolse opvang voor kinderen van vier tot en met twaalf jaar. Het gastouderbureau van de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland regelt opvang van kinderen vanaf zes weken tot en met twaalf jaar bij gastouders thuis. Het bu reau werkt voor ouders die een baan hebben of studeren. Zij worden omschreven als vraag- ouders. Mensen die bij het bu reau hebben gemeld dat ze graag kinderen opvangen wor den gastouders genoemd. Het bureau bemiddelt tussen die twee groepen. De duur van de opvang kan variëren van vijf uur per week tot een volledige werkweek. Ook voor buitenschoolse op vang kan men terecht bij het Gastouderbureau. In Zierikzee kan vervoer van school naar het gastoudergezin worden ge regeld. Sinds 1 februari wordt het Gastouderbureau gerund door twee bemiddelingsmede werksters Carolien Huurling en Anneke Madna. Het bureau is elke werkdag van 8.30 tot 10.30 uur bereikbaar voor aan melding of informatie. Tele foonnummer 01110-16729. ZIERIKZEE - Maandag 6 fe bruari blijft het beproeven van de sirenes in Nederland ach terwege. Dat gebeurt op verzoek van de minister van binnenlandse za ken. In een faxbericht aan de commandanten van de regiona le brandweer en aan de Com missarissen van de Koningin in het hele land schrijft de minis ter dat het hem beter lijkt de maandelijkse controle van de sirenes in februari over te slaan. De reden daarvoor is de water overlast in een groot deel van het land en de daarmee ge paard gaande gevolgen. Advertentie Nieuwerkerk UNAstraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 01114-1368 01119-1634 technisch installatieburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Verwachting t/m dinsdag 7 febr. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuidwest 3 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. 3 graden Mid.temp. 7 graden Windkracht zuidwest 4 Dinsdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 50% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht west 5 ZON- EN MAANSTANDEN 4 febr. Zon op 08.16, onder 17.30 Maan op 09.44, onder 23.23 5 febr. Zon op 08.14, onder 17.32 Maan op 10.07, onder 6 febr. Zon op 08.12, onder 17.34 Maan op 10.33, onder 00.29 Eerste Kwartier: 7 febr. (13.55) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weekeinde start met regen. Vanavond en vannacht re gent het af en toe, vooral in het mid den en zuiden van Nederland. In de loop van morgenochtend wordt het op steeds meer plaatsen droog. Of de zon doorbreekt is nog onduide lijk; misschien dat ze in de noordelij ke helft van het land nu en dan schijnt. Het wordt morgenmiddag ongeveer 8 graden. De wind waait uit het zuidwesten en is boven land matig, kracht 4, en aan de kust soms vrij krachtig, 5 Beaufort. Zon dag zwakt de wjnd iets af. Een ho- gedrukgebied, waarvan het zwaar tepunt 's middags boven West-Frankrijk ligt, krijgt iets meer greep op ons weer. De kans op re gen is dan ook vrij klein. Verder blijft de bewolking overheersen en wordt het ongeveer 7 graden. Waarschijn lijk verliest het hogedrukgebied van af maandag zijn invloed op ons weer. De regenkansen nemen dan ook weer geleidelijk toe. ZIERIKZEE - De Werkgroep Ontwikkelingssamenwerking Zierikzee krijgt minder be leidsmatige ondersteuning van de Nederlandse Ontwik- kelings Organisatie. De redenen waarom die onder steuning wordt terug gedraaid worden toegelicht door SNV- medewerker B. Posthumus. Dat gebeurt tijdens een open bare vergadering van de werk groep op donderdag 16 februari in het stadhuis in Zierikze^. Op de agenda voor de vergadering staat ook de nieuwe folder waarin de werkgroep haar doelstellingen uiteen zet en in formatie geeft over de contac ten die men onderhoudt met het Derde Wereldland Maore. Verder buigt men zich over een werkplan en begroting van de Werkgroep Thnzania Tilburg dat wellicht als voorbeeld kan worden gebruikt. De vergade ring begint om 19.30 uur en kan door iedere belangstellende worden bijgewoond. ZIERIKZEESCHE BH NIEUWSBODElü Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nou weiand Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51.00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192.50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot -11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontraktfarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3