Martin van der Weele is ontsnapt aan een verlamming tot zijn nek PROGRAMMA Veel winstpunten dressuurproeven bij ruitervereniging Renesse manege Grol All-Ready wint ook in Souburg van Atlas Motorcrosser uit Brouwershaven zet zijn motor te koop na fataal ongeluk Joyce Meerdink scoort hoog met pony Enjoy VRIJDAG 27 JANUARI 1995 NR 25713 9 Martin van der Weele mag alleen zijn voeten en armen bewegen. Hij moet zes weken plat liggen om de gebroken vierde borstwervel te laten genezen. (Foto: Marijke Folkertsma). GOES - Martin van der Weele (25) kan zich zeven dagen na het ongeluk nog precies herinneren wat er gebeur de. Muisstil en met alleen bewegingen met zijn voeten en handen in het ziekenhuisbed kamer M 10 in Goes legt hij uit wat er fout ging. Zuster Wilma en Iris verlaten de kamer nadat ze juist de ongelukkige motor crosser wat hadden gewassen. De lach op zijn gezicht verraadt het geluk bij een ongeluk. Hij realiseert zich dat hij door zijn eigen tegenwoordigheid van geest na het ongeluk niet verlamd is geraakt tot zijn nek. Korfballers klimmen uit het dal SOUBURG - De hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready heeft haar tweede wedstrijd binnen veer tien dagen tegen Atlas uit Ritthem gewonnen. Twee weken geleden zegevierde de Zierikzeese ploeg in sporthal Onderdak met 16-13. Nu werd gestreden in de sporthal van Oost-Souburg en gewonnen met 9-14. De crosser uit Brouwershaven kwam vorige week vrijdag avond tijdens het Indoor Mo torcrossspektakel in de Zee landhallen in Goes ten val waar hij zijn vierde borstwer vel brak op twee plaatsen. Ook kneusde hij wat ribben. ,,Het was de derde serie die avond", vertelt Martin van der Weele terwijl hij voorzichtig de ogen draaide. Af blijven ,,Ik startte als nummer twee, maar werd voorbij gereden door Joris van Strien uit Dirksland. Bij de dubbel- schanssprongen verloor ik steeds terrein. Ik probeerde twee schansen ineens te sprin- In totaal kwamen* 25 combina ties uit de strijd met één of twee winstpunten. Irene van de Schaaf werd een duidelijke winnares in deze B6-klasse met het ex-manegepaard Zephyr. Met deze mooie proef verdien de zij 133 punten. De tweede prijs ging naar Thmara Roos met Arco, zij kreeg 130 punten van jurylid Bal. Derde in deze onderlinge klasse werd Dier- dre Borsje met Happy met 128 punten. In de klasse B6 voor pony's was het Joyce Meerdink met Enjoy die de concurrentie voor bleef en de hoogste dag- score reed. In de eerste proef verdiende zij voor een hele goe de proef 134 punten en in de tweede B6 proef kreeg Meer dink van jurylid De Feijter uit Zaamslag 126 punten. Llowe- lijn de Jonge kwam nog wel met de jonge manegepony Han nes in de buurt en scoorde 125 punten en werd daarmee twee de. Nieuwe combinatie Tn de klasse B6 voor paarden kwamen er wat nieuwe combi naties aan de start die wel een heel goed debuut maakten. Zo was het in de eerste B6 proef Petra van de Hoek met haar paard Dolly die tot het respec tabele puntenaantal van 130 kwam en tweede werd met 127 punten Francis van Mer met haar merrie Brenda. gen, maar met de voorwiel kwam ik niet over die tweede schans. Ik voelde dat het mis ging en viel voorover van de motor (Suzuki 125cc). Je weet dat die motor altijd achter op komt, maar hij viel boven-op mijn nek. Ik voelde meteen pij nen naar mijn oren trekken en onmiddellijk dacht ik dat mijn nek gebroken was. Er kwamen mensen öp mij af. Ik riep met een dat ze van mij af moesten blijven. Ik voelde nog wel mijn benen. Leo Ovaa uit Oost- Souburg, waarbij ik mijn mo tor had gekocht, stond bij mij. Ik lag op mijn buik. Het duur de lang voordat de ambulance kwam. Ik hoorde dat ze geen contact konden krijgen. Nu was elke minuut een eeuwig- De ponycombiantie in de klas se L7 konden de jury niet im poneren. Hieke van de Graaf reed met haar pony Resy toch wel een nette proef, maar bleef steken op 118 punten méar ver diende wel de eerste prijs, tweede in de klasse werd Fran cis Kloet met de pony Beauty zij kwam tot 117 punten. In de klasse L7 voor paarden werd het best gepresteerd. Alle combinaties, reden een winst punt. Met 126 punten won An neke Baart met haar paard Aros. In deze rubriek werden Amber Muelhaus en Derwi^h tweede. Zij kwamen tot 125 punten, derde werd Annemarie de Vrieze met Bonnot met 124 punten. Rachel van de Nieu- wenhuize won met Sun Shine de klasse Lil pony's, zij kwam als enigste tot 120 punten. Van Oosten Bij de Lil paarden was er maar één combinatie die met een winstpunt naar huis ging. Lies- beth van Oosten met de nog jonge Voac's Jesper kreeg voor haar proef 123 punten. In de beide M-proeven kwam er niemand tot een winstpunt. Sabine Swartele van Reigers hof bleef met haar paard Echo, concurrente Marije Driessen voor en verdiende de eerste plaats met 118 punten, Marije kwam met Gregor niet verder dan 113 punten. heid", vertelt Van der Weele rustig. Intussen ging de wedstrijd ge woon door en zelfs in de bocht waar Martin van der Weele met ■zijn-buik over een heuveltje lag passeerden de coureurs elkaar. Intussen was zijn broer Peter bij Martin gekomen en knipte zijn kleren kapot om de adem haling te verbeteren. ,,Ik had veel moeite om adem te halen. Ook zat de helm nog op mijn hoofd. Maar mijn hoofd mocht niet bewegen want ik dacht dat mijn nek gebroken was. Voor de ademhaling moest toch mijn helm af. Samen met Peter heb ben we beetje voor beetje de helm van mijn hoofd gescho ven. Ik riep wel steeds dat nie mand aan mij mocht zitten. Ik B6 HC: 1. Irene v. d. Schaaf, Zephyr 133 pnt.; 2. Thmara Roos, Arco 130; 3. Dierdre Borsje, Happy 128; 4. Eline Keyzer, Bonny 124; 5. Anne Roos, Bonny 123; waarschuwde ze dat ik anders verlamd zou raken. Toen de ambulance er was hebben ze wat zand weggeschopt en met een tweedelige brancard, die vanonder dicht kan klappen, hebben ze mij opgeraapt en naar het ziekenhuis gebracht. Crisis Na foto's en de scanner werd het duidelijk wat er gebroken was. Je moet het zien als een ring die op twee plaatsen is ge broken. De zenuwen en spieren lopen daar nu los langs heen. Ik zag het de eerste dagen even niet zitten. Ik ben nu over de crisis heen. Ik realiseer me dat ik positief moet denken. Het is de rest van je leven. De dokter B6 pony's: 1. Joyce Meerdink, Enjoy 134 pnt.; 2. Llowelijn de Jonge, Hannes 117. 2e proef: 1. Joyce Meerdink 126; 2. Llowe lijn de Jonge 125. B6 paarden: 1. Petra v. d. Hoek, Dolly 130; 2. Francis v. Mer, Brenda 127; 3. Jolanda Meer man, Napoleonienne 126. 2e proef: 1. Francis v. Mer 132; 2. Petra v. d. Hoek 130; 3. Jolanda Meerman 128; 4. Leotine Schou ten, JJ Rapsodie 121. L7 pony's: 1. Hieke v. d. Graaf 118; 2. Francis Kloet 117. F. van Empel) zegt dat ik hon derd procent kan genezen. Ik moet alleen zes weken plat lig gen. Het geluk was dat ik niet buiten bewustzijn ben geraakt. Hierdoor kon ik ze waarschu wen om van mij af te blijven." Martin van der Weele, die nog bij zijn ouders in Brouwersha ven woont, weet dat hij alleen volledig kan herstellen als hij echt plat op zijn rug blijft lig gen. Het enige wat hij mag be wegen zijn z'n benen en armen. Ook moet hij ieder uur adem halingsoefeningen doen. De zusters wassen hem voorzich tig en zijn plas loopt in een plastic opvang zak naast het bed. Na zeven dagen is er nog geen ontlasting geweest en de voe ding heeft hij voorlopig via een infuus gekregen. ,,Kijk, ik drink nu uit een bekertje met een tuit. Ik mag vandaag ook voor het eerst wat gaan eten. Ze hebben voor mij ook een prismabril. Kan ik liggend toch wat lezen. Vandaag gaan ze mij met klisma inspuiten zo dat de ontlasting los komt. Ik krijg nu ook valium en medi cijnen die op drugs lijken. Ik heb een paar nachten niet geslapen. Dat is niet goed want dan slaap je overdag. Dan duurt de tijd helemaal ontzet tend lang." Ontsnapt Martin van der Weele houdt van sport. De televisie boven zijn bed tonen beelden van het tennistoernooi Australian Open. ,,Ik houd ontzettend veel van sport. Natuurlijk het meeste van motorcrossen. Maar ik zet nu de motor defini tief aan de kant. Hij is te koop. Ik heb er ontzettend veel ple zier mee beleefd. Hoorde bij de top van Zeeland. In 1991 brak ik mijn been in Axel. Nu heb ik mijn rugwervel gebroken. Je leert van die risico's. Na twaalf jaar rijden neem ik afscheid van die sport. Nu ga ik nog vijf weken aftellen. Ik heb er nog steeds moed in. Ik realiseer mij goed dat ik net. ontsnapt ben aan een verlamming tot mijn nek." Martin van der Weele wil geen kritiek leveren aan de organi satoren van Indoor Motorcross Zeeland. Toch zet hij vraagte kens bij de dertien coureurs die vorig weekend in het zieken huis terecht kwamen. ,,Ik denk dat het parcours te snel was. Met meer snelheid loop je ook meer risico's. De baan was moeilijker, maar wel sneller. Ook was het vreemd dat tij dens mijn val de wedstrijd ge woon doorging. Velen hebben daar achteraf veel commentaar op gehad." L7 paarden: Anneke Baart 126; Amber Muelhaus 125; Annema rie de Vrieze 124; Petra Bode 122; Miranda Dickhof 121; Lies- beth v. Oosten 121. Lil pony's: 1. Rachel v. d. Nieu- wenhuizen 120; 2. Bedette v. d. Zande 115. Lil paarden: Liesbeth v. Oos ten 123; Christa Henstra 116. M18 paarden: Sabine Swartele 118; Marije Driessen 113. M22 paarden: Marjolein de Bruin 112. Z23: Inge v. d. Berg 172; Mariet Broos 165. Z29: .Jos v. Aardenne 194; An drea Pronk 178. Winnaars Nieuwjaarstrofee's: Irene v. d. Schaaf; Joyce Mer- dink; Francis v. Mer; Rachel v. d. Nieuwenhuize; Anneke Baart; Liesbeth v. Oosten; Ma rije Driessen; Marjolein de Bruin; Inge v. d. Berg; Jos v. Aardenne. All-Ready en Atlas zitten beide met respectievelijk vier en drie wedstrijdpunten onder in het klassement van de promotie poule. Om de komende weken wat meer lucht te krijgen, mocht All-Ready dus niet ver liezen om degradatie te voor komen. Na een gelijkopgaande eerste helft, die op 5-5 werd afgeslo ten, nam All-Ready in de twee de helft het initiatief en toonde aan meer in huis te hebben dan Atlas. Vervanger All-Ready startte deze wed strijd met Jeroen Lodewijk op de plaats van de geschorste Ar jan Hage. Nadat Atlas de score geopend had na tien minuten, moest All-Ready constant in de achtervolging. Na elk doelpunt van Atlas kon All-Ready echter wel scoren, zodat het verschil nooit groter werd dan één doel punt. In de eerste helft toonde de Zierikzeese ploeg weinig va riatie, te weinig snelheid in de acties en te statig verdedigen. Nadat Jan Quist in de rust daarop gewezen had, werden in de tweede helft wel de mouwen, opgestroopt. Er stond plotse ling een herboren ploeg in het veld, welke bereid was voor el ke bal te knokken. Dit leidde Atletiek Zaterdag 28 januari wordt in de bossen en duinen tussen Domburg en Oostkapelle de jaarlijkse Westhoveloop gehou den. Deelnemers kunnen kie zen tussen de afstanden 3, 9 en 15 kilometer. De start van de prestatieloop is om 14.00 uur. Biljarten Biljartbond district Schouwen- Duiveland houdt in samenwer king met biljartvereniging 't Klusje op 27, 28 en 29 januari de finale 4e klas bandstoten. De wedstrijden vinden plaats in café De Gouden Leeuw in Melissant. Deelnemers: C. Dor reman (Renesse), J. Kouijzer (Old Dutch), C. Vermeulen (Old Dutch), J. Osse (Bommenede), P. van de Berge (Old Dutch), E. Fluijt (DOS) en A. Tiggelman (De Poedel). Dammen Het achttal van damvereniging Zierikzee speelt vrijdag 27 ja nuari een competitiewedstrijd in de de hoofdklase Zeeland te gen Tholen 2. De wedstrijd be gint om 20.00 uur in het UVV- gebouw aan het Kerkhof NZ in Zierikzee. Gymnastiek Zaterdag 28 januari worden in sporthal De Kruitmolen in Middelburg de Zeeuwse kam pioenschappen turnen voor da mes en heren in de A-, B- en C- lijn gehouden. De Zeeuwse ti telstrijd wordt georganiseerd door de Regio Zeeland in sa menwerking met gymnastiek vereniging MTV'69 uit Middel burg. Aanvang 9.00 uur. Prijs uitreiking om 16.00 uur. Deel nemers van Delta Sport uit Zierikzee: Linda de Boer, Kirsten de Vrieze, Carola Gies- kes, Denise Scheffer, Léonie Heeres. Handbal Het eerste herenteam van handbalvereniging ZHV/Delta Sport speelt zopdag 29 januari een competitiewedstrijd in de 2e divisie tegen DWS in Schie dam. Aanvang 13.50 uur. Pro gramma zaterdag 28 januari: 12.00 uur JAA UVG - Delta Sport in Schiedam. 12.00 uur JAB Oliveo - Delta Sport in Pijnacker. Zondag 29 januari: 13.50 uur heren DWS - Delta Sport in Schiedam. 14.15 uur heren 2 ETC - Delta Sport in Rotterdam. tot vele mooie acties, die met doelpunten bekroond werden. Vooral de combinaties tussen Patrick en Jeroen Lodewijk waren oogstrelend en daarbij werden ze ook prima gesteund door de dames Esther Snoek en Mirjam van Tiggelhoven. In het andere vak speelde Wim in 't Veld een trefzekere tweede helft. Met drie doelpunten in een half uur had hij een be langrijk aandeel in de uitein delijke 9-14 overwinning. Tevreden Trainer Jan Quist was bijzon der tevreden over de tweede helft van zijn ploeg. ,,Als we zo de hele competitie hadden ge speeld, hadden we in de top meegedraaid. We kunnen dan haast van iedereen winnen", aldus Jan Quist. Promotieklasse Seolto-Stormvogels 9 - 23 BKC-Zaamslag 10 - 12 Atlas-All-Ready 9 - 14 Stormvogels 7-14 Blauw Wit 7 - 8 Zaamslag 7 - 8 BKC 7 - 8 All-Ready 8-6 Atlas 7 - 3 Seolto 7 - 3 Klaverjassen In de Zierikzeese klaverjas- competitie worden vrijdag 27 januari twee wedstrijden ge speeld. PZEM - Werkplaats in kantine Deltan aan het Groe- neweegje in Zierikzee. Delta Sport-Verkaart in kantine sportpark Bannink in Zierik zee. Aanvang beide wedstrij den om 20.00 uur. Korfbal De hoofdmacht van korfbal vereniging All-Ready speelt zaterdag 28 januari een compe titiewedstrijd in de promotie klasse tegen Zaamslag in Ibr- neuzen. Aanvang 16.50 uur. Programma: 13.50 uur Volhar ding 2 - All-Ready 2 in Kruinin- gen. 10.35 uur Volharding B - All-Ready B in Kruiningen. Paardesport Landelijke Rijvereniging en Ponyclub Westelijk Schouwen houdt zaterdag 28 januari in manege Hofstede Grol in Re- nesse indoor-dressuurwedstrij- den. Er wordt gestart in B- paarden en pony's, Ll-pony's, Ll-paarden, L2-paarden en po ny's. Ml- en M2-paarden en po ny's. Zl- en Z2-paarden. Aan vang 9.00 uur tot 18.30 uur. Volleybal Het herenteam van volleybal vereniging WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 28 januari te gen Thrtwijk uit Schijndel. Het betreft een competitiewed strijd in de landelijke derde di visie. De wedstrijd begint om 16.00 uur in sporthal Onder dak. Het herenteam van volley balvereniging Kwiek speelt za terdag 28 januari een uitwed strijd tegen Yum. Aanvang 16.00 uur. Het damesteam Kwiek speelt dan ook een uit wedstrijd tegen MVC. Aanvang 15.15 uur. Het damesteam van volleybalvereniging WEA/ME- VO'80 speelt vrijdag 27 januari een thuiswedstrijd in sporthal Onderdak tegen Fikso/Lek- kerkerk 3. Aanvang 21.15 uur. Zwemmen Zaterdag 28 en zondag 29 ja nuari worden in het zwembad De Honte in Tbrneuzen de Zeeuwse Winter Kampioen schappen gehouden. Zaterdag morgen wordt om 9.30 uur het startsein gegeven voor het eer ste van de eerste 28 onderdelen. Zondagmiddag wordt om 13.45 uur begonnen met een serie van de overige 28 zwemonder- delen. Llowellijn de Jonge van ruitervereniging Renesse behaalde met Hannes 125 punten in de drescuur- proef. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - Ruitervereniging Renesse heeft met succes haar traditionele Nieuwjaarstrofee gereden in manege Grol in Renesse. Ruim tachtig combinaties kwamen in verschillende klassen aan de start voor hun dressuurproef. De drie juryleden, de heer Bal, Boomaars en De Feijter, konden veel winstpunten uitde len. Opmerkelijke prestaties werden er geleverd door Irene van de Schaaf en Joyce Meerdink. Zij behaalden respectievelijk 133 en 134 punten voor hun proef. ZIERIKZEE - Het herenteam van volleybalvereni ging WEA/MEVO'80 speelt zaterdag 28 januari in sporthal Onderdak tegen Tartwijk uit Schijndel. Af gelopen week toonde de ploeg van trainer Ton Baas tegen Brevok 2 uit Breda in goede vorm te verkeren. De toeschouwers mogen zaterdag zeker weer reke nen op hoogstaand volleybal.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9