Verkoop woningen maakt de tongen los in raad Bruinisse 704 (rif Zoekplaat je t mk Horeca niet betrokken bij onderzoek Veerhoek Voorstel na veel discussie aangehouden Expositie in ziekenhuis 52 ploegstoffen H I lievanse Natte-voetendiscussie in Bru: 'Wij hebben alles wat we konden doen gedaan' 'Wetenschappers past het niet naam te misbruiken voor acties' Gezamenlijke uitvoering Nieuwerkerk 4 VRIJDAG 27 JANUARI 1995 NR 25713 3 Alleen leden beroep en bezwaar BURGH-HAAMSTEDE - Horeca Nederland, afde ling Schouwen-Duiveland is niet vertegenwoordigd in de commissie die gaat onderzoeken of wethouder C. W. Veerhoek zich schuldig heeft gemaakt aan laakbaar handelen. BRUINISSE - „Dit voorstel is in strijd met een eerder genomen raadsbesluit. We moeten eerst een nieuw raadsbesluit nemen en wij kunnen hier dan ook niet mee akkoord gaan". Dat was het commentaar van de fractie Lijst van de Velde binnen de gemeenteraad van Bruinisse over het voorstel van het college om een woning aan de Prinses Wilhelminalaan te verkopen aan de dochter van de bewoner, tiet voorstel maakte gisteravond, donderdag, tijdens de gemeenteraadsvergadering de tongen los binnen de Bruse raad. Burgemeester A. Vogelaar: „Voor zuiverheid discussie raadsvoorstel aanhouden." In augustus 1990 werden de voorwaarden waaronder de woningen aan de Bruse straat verkocht zouden kunnen wor den vastgesteld door de raad. De potentiële koper moest in woner van Bruinisse zijn, ou der dan 55 jaar en de woning ook na aankoop zelf bewonen. De huidige huurders van de woningen zouden het eerst in aanmerking komen voor even tuele aankoop van het huis. Bij de bewoners bleek echter niet zoveel animo te bestaan voor het kopen van de huurwoning. Aanpassing Alleen de bewoners van Prin ses Wilhelminalaan 21, de fa milie Van der Blom, toonden interesse. Met dien verstande dat niet zijzelf maar hun doch ter het huis wilde kopen. En die woont niet in Bruinisse, maar in Wageningen, is jonger Onlangs was er weer sprake van wateroverlast in Bruinisse. De schuiven van de Storm vloedkering gaan naar bene den als een hoogwaterstand van meer dan drie meter boven NAP wordt verwacht en dat was niet het geval. Desalniette min stond het water in Bruinis se op de kade. Tijdens de ge- dan 55 jaar en komt er niet zelf wonen. Kortom: aan geen enke-/ le verkoopvoorwaarde wordt voldaan. Niettemin ziet het col lege er wel brood in om de wo ning aan de vrouw te verko pen. Wel wordt daarbij de uit drukkelijke voorwaarde ge steld dat de huidige huurders zolang ze dat willen en/of kun nen in het huis moeten kunnen blijven wonen. Eerder was het voorstel van het college ook al onderwerp van gesprek tijdens een vergade ring van de commissies open bare werken en financiën. De toen gevoerde discussie werd gisteravond tijdens de gemeen teraadsvergadering nog eens dunnetjes overgedaan. Lijst van der Velde-woordvoerder C. van den Berge stelde in een eer ste reactie op het college voorstel vast dat dat voorstel indruist tegen een eerder geno men raadsbesluit en dat men derhalve eerst een nieuw raadsbesluit over die voor waarden dient te nemen alvo rens tot verkoop wordt overge gaan. „Dat raadsbesluit ligt er en dat is nog steeds van kracht", aldus Van den Berge. CDA-gemeenteraadslid J. S. Wiebrens sloot zich daarbij aan. Wethouder W. W. Jumelet (Algemeen Belang) reageerde op de kritiek met de opmer king dat het college vindt dat het niet nodig is een nieuw raadsbesluit te nemen. Hij stelde dat er geen sprake is van ongelijke behandeling. ,,De an dere bewoners hebben nu ook de mogelijkheid gekregen om het huis door derden te laten kopen. Wiebrens en Van den Berge bleken echter niet over tuigd door de woorden van de wethouder. AB-raadslid mevrouw M. C. Maaskant-Okkerse constateer- meenteraadsvergadering bracht AB-woordvoerster me vrouw M. C. Maaskant-Okker se de kwestie nog eens onder de aandacht van het college. Alles gedaan Burgemeester A. Vogelaar van de daarop dat in feite niemand tegen de verkoop op zich is, maar dat het meer gaat om de manier waarop. CDA-vertegen- woordiger N. P. de Danschutter voegde daar aan toe dat voor komen moet worden dat er zich ongewenste ontwikkelingen voordoen en bijvoorbeeld een kwaadwillende koper de hui dige huurders er tegen de wil van de gemeente uitzet. De Danschutter deed de suggestie om wat dat betreft heel duide lijke bepalingen op te nemen in het koopcontract. Wethou der Jumelet nam die suggestie meteen over. Zuiverheid Van den Berge en Wiebrens wa ren echter door deze toezegging van de wethouder nog niet over de streep en de discussie dreig de wat oeverloos te worden. Raadsvoorzitter burgemeester A. Vogelaar greep daarop in Lijst van de Velde-woordvoer- der C. van den Berge: Eerder raadsbesluit ligt er." Bruinisse zei de verontrusting van mevrouw Maaskant - en met haar veel andere Brue- naars - over de wateroverlast te delen. „Maar wij hebben als gemeentebestuur alles gedaan wat we konden doen. En het is een besluit van de minister ge weest om het sluitpeil van de Stormvloedkering vast te stel len op drie meter boven NAP", aldus de burgemeester. Niettemin had hij, zo vertelde hij, over de recente waterover last een gesprek gehad met de hoogste baas van Rijkswater door het voorstel aan te houden tot een volgende vergadering. „We moeten voorkomen dat er in deze discussie onzuiverheid gaat ontstaan", aldus Vogelaar. De raad kon zich in de door de burgemeester aangedragen oplossing vinden. Geen problemen had de ge meenteraad met het voorstel van het college om bijna 15.000,- uit te trekken voor re novatie en vernieuwing van ij zerwerk en uurwerk in de to ren van de Nederlandse Her vormde kerk. De totale kosten van het groot onderhoud zijn 23.000,-, maar voor de onder houdskosten voor de toren geldt een verdeelsleutel: de kerkelijke gemeente dient 40 procent voor haar rekening te nemen en de gemeente 60 pro cent. Wethouder Jumelet rea geerde op vragen van AB- raadslid mevrouw Maaskant met de opmerking dat het schilderwerk pas over twee jaar dient te gébeuren. Wel weer discussie ontstond over het voorstel van het colle ge om het mevrouw K. van Kempen-van der Have moge lijk te maken om in de huidige garage aan de Molenstraat een parfumeriewinkeltje te begin nen. CDA-woordvoerder J. S. Wiebrens merkt op dat een en ander niet overeenkomt met het dorpsplan waarin onder meer staat dat het wenselijk is dat de winkels in een bepaald gebied - waar de Molenstraat net buiten valt - geconcen treerd worden. Lijst van de Velde-woordvoerder C. van den Berge sloot zich daarbij aan. Beide raadsfracties lieten we ten geacht te worden te hebben tegen gestemd. De overige raadsfracties konden zich wel vinden in het voorstel van het college. staat in Zeeland, hoofdinge nieur-directeur Saijs. „Hij heeft me verzekerd dat Rijks waterstaat zorgvuldig heeft ge handeld en precies de voorge schreven procedure heeft ge volgd", aldus Vogelaar. Schade Hij voegde daar aan toe dat Rijkswaterstaat de buitendijk se bedrijven schadevergoeding heeft uitbetaald voor schade die men eventueel door water overlast lijdt. „Beide partijen opteren voor een commissie bestaande uit een drietal leden van de huidi ge commissie beroep en be zwaarschriften," legt burge meester H. Tees uit. Horeca Nederland en Tees overlegden gisteren, donder dag, over de samenstelling van de onderzoekscommissie. Vol gens C. Simmers, secretaris van Horeca Schouwen-Duive land is in goed overleg besloten dat zijn organisatie zich niet laat vertegenwoordigen. „Er is nu gekozen voor drie leden, on afhankelijk van de gemeente. Laat die drie het maar uitzoe ken." Welke van de zeven personen van de commissie beroep en be zwaarschriften zitting nemen in de onderzoekscommissie, was vanochtend, vrijdag, nog De aanvaarding van het be heersplan voor de schelpdier visserij in de kustwateren en daarop gebaseerde plannen hebben volgens Langstraat aangetoond dat de visserijsec tor bereid is om zorgvuldig om te gaan met de natuur. „Wij ver trouwen erop dat ook in het ko mende jaar mede op basis van overleg met de natuurbescher mingsorganisaties dit beleid - gericht op evenwicht tussen visserij en natuur - kan worden voortgezet en indien nodig aan gepast", aldus Langstraat. Hij vindt dat die discussie plaats moeten vinden op basis van zakelijke en wetenschap pelijk onderbouwde argumen ten. En dat geldt dan in de vi sie van Langstraat niet alleen voor de visserij, maar ook voor de natuurbeschermers. Voor wat betreft het opstellen van een beheersplan voor de IJssel- meervisserij komt de sector volgens Langstraaat op koers. De stuurgroep, zo vertelde Langstraat, hoopt op korte ter- GOES - In het Oosterschelde- ziekenhuis in Goes is van 31 ja nuari tot en met 13 februari de fototentoonstelling 'Zorg in Nederland' te zien. Harrie Timmermans en Roel Visser fotografeerden diverse aspec ten van de sector zorg en wel zijn in,Nederland. Eerder, in de periode van mei tot en met september, waren de foto's te zien in het Rijksmu seum in Amsterdam. De ten toonstelling is wegens de grote belangstelling nu op tournee door Nederland om zoveel mo gelijk belangstellenden te kun nen bereiken. 'Zorg in Nederland' is het re sultaat van de 19e documentai re foto-opdracht van het Rijksmuseum. De tentoonstel ling kwam tot stand in nauwe samenwerking met het Pen sioenfonds PGGM dat in 1994 25 jaar de pensioenregeling voor de zorgsector verzorgde. De inmiddels veelbesproken tentoonstelling laat de relatie tussen twee bevolkingsgroepen zien: zij die zorg, steun en hulp nodig hebben en zij die deze zorg geven. Beide groepen ko men aan bod, hoewel de na druk ligt op de zorgverleners. Dit betekent dat ook de techno logische kant van de zorgverle ning in de tentoonstelling aan dacht krijgt. Beide fotografen hebben erva ring en affiniteit met het the ma en zijn beiden zeer goed in gevoerd in de gecompliceerde wereld van de zorgsector in Ne derland. niet duidelijk. Vast staat al leen dat de Amsterdamse kan tonrechter mr. Hogenraad er deel van uitmaakt. De commissie moet uitzoeken of wethouder C. W. Veerhoek zich schuldig heeft gemaakt aan laakbaar handelen door het gebruik maken van voor kennis. Uitbreiding Zoals bekend wil de wethouder twee horecazaken beginnen in Renesse. Uitbreiding van de horeca is jarenlang onmogelijk geweest. Het nieuwe Ruimte lijk Economisch Ontwikke lingsplan biedt echter beperk te uitbreidingsmogelijkheden voor de 'zachte' horeca. mijn tot een afronding van haar activiteiten te komen. Het uitblijven van maatrege len gericht op beheersing van de aalscholverstand rondom het IJsselmeer is in de visie van Langstraat onbevredigend. „In Duitsland is inmiddels al wel een start gemaakt met het in toom houden van deze stand. Ik wil hierbij nogmaals de ver wachting uitspreken dat het voeren van een goed visserij- kundig beheer op het IJssel meer slechts draagvlak zal hebben wanneer aan de ge rechtvaardigde klachten van de IJsselmeervissers over deze vogels gehoor wordt gegeven. Verheugd toonde Langstraat zich over het groeiende ver trouwen in het visserijcen trum. Per 1 januari 1994 is het Verbond van de Nederlandse Visdetailhandel toegetreden tot het Visserijcentrum. Zij be schouwden dat eerste jaar als een proefjaar. „Een proef die inmiddels met succes is afge rond.", aldus Langstraat. Advertentie verschillende gordijnstoffen vindt u in de kollektie bij Advertentie RONDREIS AMERIKA! Onze mensen zijn er geweest en weten alles! reisburo fifós van V oever en DAM 3. ZIERIKZEE.OI 110-15036 ..Een heel gemakkelijke", luidt de toelichting van Joop van Houdt bij bovenstaande foto. Blijkbaar was het Zoekplaatje van vori ge week ook niet zo moeilijk, want in totaal kwamen ruim dertig inzendingen binnen. Het overgrote deel daarvan bevatte de juiste oplossing. Op het Zoekplaatje was het verlengde, niet bestrate gedeelte te zien van de Bloteweg. Een polderweg die tussen de Vissers- weg bij Ouwerkerk en de Middenweg bij Nieuwerkerk ligt. Een aantal inzenders beschreef het gebied uitvoerig, en sommige mensen stuurden zelfs een zelfgetekend of een uitgeknipt stuk plattegrond van het gebied mee of tekenden de namen van de wegen in op het Zoekplaatje. Uit de stapel goede inzendingen trok Joop van Houdt de kaart van H. Hanswijk, Hoefijzer 6, 4326 AG Noordwelle. Aan hem of haar wordt volgende week een cadeaubon toegestuurd. Mensen die daar ook kans op willen maken kunnen per kaart of brief melden welk gebied op bovenstaande foto is afgebeeld en hoe de weg heet die daar loopt. Opsturen naar redactie Zierikzee- sche Nieuwsbode. Postbus 1. 4300 AA Zierikzee of in de brievenbus aan het Jannewekken 11 deponeren. Op de inzending het woord Zoekplaatje zetten en de inzendingen moeten uiterlijk woensdag 1 februari op de redactie binnen zijn. (Foto: Joop van Houdt). Advertentie Nieuwerkerk 01114-1368 UN Astraal 10 Brouwershaven 01119-1634 Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 BRUINISSE - Elke keer als de Bruse loswal onder water komt te staan laait in Bruinisse de discussie over het sluitpeil van de Stormvloedkering weer op. Zo ook gisteravond tijdens de vergadering van de ge meenteraad van Bruinisse. Drs. D. J. Langstraat in jaarrede: ZIERIKZEE - Als het aan drs. D. J. Langstraat van het Produktschap vis ligt komt er een erecode voor wetenschapsbeoefenaars. Langstraat pleitte in zijn onlangs uitgesproken jaarrede voor introductie van een dergelijke erecode. Volgens Langstraat komt het nu voor dat wetenschappers hun wetenschappelijke naam gebruiken om door hen beoogde natuurbe schermingsacties te onderstrepen. Hij noemde dat 'niet gepast' Verwachting t/m dinsdag 31 jan. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 90% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 9 graden Windkracht zuidwest 6 Maandag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 4 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht noordw. 6 Dinsdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 40% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 6 graden Windkracht zuidwest 6 EN MAANSTANDEN Zon op 06.27, onder 17.17 Maan op 06.05, onder 14.50 Zon op 08.25, onder 17.19 Maan op 06.53, onder 16.02 Zon op 08.24, onder 17.21 Maan op 07.33, onder 17.19 Nieuwe Maan: 30 jan. (23.49) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Vanavond regent tiet in vrijwel het hele land. De regen hoort bij een frontale storing die over ons land trekt. Morgenmiddag zijn de fronten voorbij. Het wordt dan tijde lijk droog en het klaart flink op. Kor te tijd later beginnen er echter buien het land binnen te stromen. De tem peratuur ligt morgenmiddag rond 8 graden. Zaterdag waait er een zuid tot zuidwestenwind die vrij krachtig is, windkracht 5. Langs de kust staat een harde tot stormachtige wind, windkracht 7 tot 8. Zondag gaat de bewolking weer overheersen. Het gaat opnieuw flink regenen. Ook waait er een stevige westenwind. Maandag valt er vooral in de och tend nog regen, maar daarna tekent zich een kleine weersverbetering af. Er ontwikkelt zich een hogedrukge- bied boven Frankrijk. Het hoog zorgt voor rustig en droog weer. Hoelang het hogedrukgebied ons weer blijft bepalen is nog niet duide lijk. ROERMOND - Autoriteiten in de verschillende crisiscentra in het Maasdal zijn bang dat ze de komende dagen forse hinder zullen ondervinden van hpog- watertoeristen. NIEUWERKERK - Muziekver eniging Oefening en Uitspan ning houdt vrijdag 10 februari in Ons Dorpshuis in Nieuwer kerk een uitvoering in samen werking met muziekvereni ging Nu met Hope uit Bruinis se. Op het programma prijken nummers als Dancing in the sun van T. Kenny en Friends for life van D. Strafford; be kend van onder meer de Olym pische Spelen in Barcelona. Na het optreden van de mu ziekverenigingen volgt de uit voering van het blijspel De fa milie Bale en zwendel voor be ginners. Een stuk in drie be drijven van Peter Leenders. Tot slot van de avond is er gelegen heid tot dansen. ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE ESI Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementên Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48.50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakftarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17%% B.T.W. ZON- 28 jan. 29 jan. 30 jan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3