Pieter de Munnik: 'Ik heb alleen maar positieve ervaring opgedaan' Bedrijfsleven redt voor drie jaar de wielerronde van Midden-Zeeland DFS in oef gelijk tegen Ramses Bek tweede stek RBC-trainer Rocco Leeser: 'Zeer intelligente speler met winnaarsmentaliteit Kriel geeft Nie- gedi trai Louwerse: 'Je moet een beetje gek zijn om dit te doen' Voetbal afgelast Badmintontea kampioen twee VRIJDAG 27 JANUARI 1995 NR 25713 Recht op zijn stoel en met een eigenwijze blik in zijn ogen vertelt Pieter de Munnik over zijn ervaringen bij RBC. (Foto: Marijke Fol- kertsma). BURGH-HAAMSTEDE - ,,Ik leer nogal wat", komt het spontaan uit de mond van Pieter de Munnik. Vijf tien lentes oud, 1,52 meter lang en veertig kilo zwaar. Zijn analyse-rapport van RBC-trainer Rocco Leeser liegt er niet om. Pieter is technisch gezien een zeer goede voetballer die erg wendbaar is. Pieter heeft dit seizoen een stormachtige ontwikkeling meegemaakt. Het springerige en drukke in zijn spel is gedeeltelijk verdwenen", volgens het rapport van RBC. ,,Ik heb het enorm goed naar mijn zin", aldus de B-junior uit Burgh-Haamstede. Maandag, woensdag en vrijdag stapt hij samen met Jaco van der Schee uit Zierikzee in de RBC talenten-taxi. Chauffeur Eddie Kiesenberg rijdt om 17.15 uur weg uit Zierikzee. Via Willemstad, Fijnaart, Stand- daarbuiten en Oud-Gastel arri veert de talenten-taxi, volgela den met ambitieuze voetbal lers, om 18.30 uur bij het RBC- stadion De Luiten. Vanaf 19.00 uur start de training en Pieter de Munnik voegt zich maandag en woensdag bij de A-junioren en vrijdag traint hij bij zijn ploeggenoten (B-junioren). Schaduwspits Zaterdag speelt hij met de B- junioren in de tweede klas lan- delijkê competitie. Tegenstan ders als Wilhelmina, JVC, Spij- kenisse, SW, NAC, Dor- drecht'90, FC Den Bosch, Mar griet, Excelsior, TOP Oss en Sparta. Momenteel staat de ploeg van Pieter de Munnik derde achter Spijkenisse en Excelsior. Een harde competi tie, want net voor de win terstop waren er van de vijf tien spelers twaalf gebles seerd. „Nee, ik ben nog niet ge blesseerd geweest. O ja, ik krijg voldoende schoppen. Ik heb het enorm naar mijn zin bij RBC. Ik speel nu achter de spitsen. We spelen het 4-3-3 sy steem. Als we meer aanvallen dan schuift de vierde man van achteren naar voren. Ik heb tot nu toe alleen maar positieve ervaring opgedaan. Het enige minpunt is dat wij als team nooit op het hoofdveld van RBC mogen spelen. Nota bene het B2-team wel. Ik heb ook geen heimwee meer naar voetbalvereniging Zierikzee. Daar stond ik altijd rechtsbui ten. Bij RBC ben ik gestart als linksbuiten. Toen verhuisde ik naar rechtsback en ik heb ook nog even rechtshalf gespeeld. Op êen gegeven moment moest ik ineens achter de spitsen gaan spelen. Dat was een suc ces." Pieter de Munnik scoorde in dertien duels negen keer. De 2e jaars B-junior traint dus al twee keer mee bij de A-junio ren. „Ik word alvast doorge schoven." Mentaliteit Voor Pieter de Munnik staat het al vast. Ook na dit seizoen wil hij bij RBC aan de slag. Als hij dit jaar zijn LTS-studie af sluit wil hij naar de MTS. Waarschijnlijk zal dat Middel burg worden. Hij wil immers richting bouwkunde. Boven dien rijdt er vanuit Middel burg ook een RBC-talentem taxi. „School en RBC is goed te combineren. Ik heb niks te kla gen. De studiebegeleiders van RBC hebben al een aantal keer mijn cijfers opgevraagd. Echt, ik heb het vanaf het begin al naar mijn zin. De meeste vrien den van mij zitten dan ook in Roosendaal." Pieter de Munnik herinnert zich nog de zes maanden dat hij bij Feyenoord mocht trainen. „Ze hebben nooit meer iets van zich laten horen. De mentali teit in Rotterdam is toch an ders. Ook NAC heeft mij wei eens gebeld. Alleen hadden wij de indruk dat het daar niet zo goed is geregeld als bij RBC." Dat Feyenoord en RBC een sa menwerkingsverband hebben is De Munnik ook al opgeval len. „Van Feyenoord hadden ze gezegd dat ze mij in de gaten moeten houden." Recht op zijn stoel en met een eigenwijze blik in zijn ogen in de ouderlijke woning aan de Julianastraat in Burgh-Haam stede lijkt De Munnik zeker van zijn zaak. „Het systeem dat wij spelen is gekoppeld aan het systeem dat het eerste seniorenteam van RBC speelt. Puur positiespel. We trainen veel op conditie, behendigheid, traptechniek en aanvallen via de flanken. De eerste maanden heb ik ontzettend veel geleerd. Nu gaat mijn ontwikkeling wat langzamer, maar dat komt wel weer. Bij de A-junioren train ik bij Peter Pijpers en bij de B-junioren krijg ik training van Rocco Leeser. Beide trai ners zijn hard. Toch heb ik het idee dat de B-junioren harder worden aangepakt dan de A-ju nioren. Vooral Rocco Leeser eist discipline. Nee, hij moet niet merken dat je rookt of drinkt. Dan lig je er gelijk uit." Inzicht De analyse over Pieter de Mun nik in het rapport van Rocco Leeser liegt er niet om. Bij bal bezit: op snelheid opzoeken van de tegenstander. Techniek, inzicht en ziet vrijstaande man. Zeer balvaardig, kapt en draait heel kort en een goede lichaamsbeweging. Komt uit de dekking en heeft een goede traptechniek. Bij balverlies: houdt tegenstander goed voor zich en laat tegenstander niet draaien. Gebruikt goed de tac kle en gaat niet snel liggen. Springt ondanks lengte goed mee en gebruikt goed zijn li chaam. Motivatie: luistert goed en is leergierig. Zeer in telligente speler en heeft start snelheid. Bezit winnaarsmen taliteit. Rocco Leeser laat ook kritische geluiden horen: voetbalt bij balbezit te diep als scha duwspits. Centrumspits moet bal kunnen terugkaatsen op schaduwspits. Zijn coaching aan medespelers is matig en wil soms te veel werk verzet ten. Is dus moe voordat de actie wordt ingezet. Is ook niet mee dogenloos genoeg in duels. Pieter de Munnik glimlacht bij deze geluiden. „Het B- juniorenteam is een gezellig team. RBC heeft voorlopig de beloftes aan het begin van het seizoen waar gemaakt. Ik heb kleding gehad en de trainingen zijn perfect verzorgd. Alleen op zaterdag moet mijn moeder rijden om in Roosendaal te ko men. Maar ik wil graag voet ballen bij RBC." ZIERIKZEE - In augus tus 1994 gingen zeven spelers van Schouwen- Duiveland naar RBC: Niels Lodewijk, Erwin Nelissen, Jaco van der Schee, Pieter de Munnik en de D-junioren Ronald Zwager, Corné Schilpe- roort en Machiel Tame- rus. De sportredactie van de Zierikzeesche Nieuwsbode maakte een vijfluik van deze voet ballers. Na het verhaal van Niels Lodewijk, Er- win Nelissen .en Ja co van der Schee nu het re laas van Pieter de Mun nik. MELBOUF blessure aa ron Kricks nales van tegen And] ven. Hij stond t de derde s sets. De Ameril eerder Jac kelde, voo; debacle, boven het court va stroomde water via nep. In e de" baan MIDDEL en in trainersc sus Train Coach III didaten Maar li ten uit lijk Her Koeijer, KNVB ploma vangst n De gesl Blijleve. Braam T. Corn van G Hak (O Hart (Bergen wenhuy Thhitu west (Zi den (B~ lems (I selink( nands se (Oos sen (Tl (Dombi (Zierik; Jacoba Oost- (Oost-r (Oost- (Koud (Arne hoeve Docen leidin Sluis, Corst- Cursu denbe: GOES - De wielerliefhebbers kunnen op zaterdag 27 mei met een gerust hart langs het parcours op Schouwen-Duiveland gaan staan. De 36e Ronde van Midden-Zeeland gaat definitief door. Tevens beloofde Piet Louwerse, voorzitter van de organiserende Stichting Internationale Ronde Van Midden-Zeeland, om voor aansprekende namen te zorgen. „Er is nu voldoende geld beschikbaar om kwaliteit aan de start te krijgen. Altijd hebben sterke renners de Ronde van Midden-Zeeland gewonnen. Ik verzeker je dat er 120 renners aan de start ko men", aldus Louwerse tijdens een persconferentie in de trouwzaal van het Stadscafé in Goes. In december kwam Louwerse met een noodkreet naar buiten dat de Ronde van Midden- Zeeland in 1995 niet door kon gaan. De hoofdsponsor, Bison lijmen, trok zich plotseling te rug en er ontstond een finan gat van 50.000 gulden. „We moesten een bittere pil slikken omdat er binnen één maand een financieel gat ge dicht moest worden. Door pu bliciteit in een krant kreeg ik spontane reacties uit het be drijfsleven. Ik had zelf de koers al afgeschreven. Maar in een vrij korte tijd hebben we met de nieuwe hoofdsponsor CZ groep (zorgverzekering) en de co-sponsors supermarkt keten GolffGarage Van Strien en Den Exter Metaal goede za ken kunnen doen", aldus Lou werse. Toevallig De voorzitter noemde de 50.000 gulden een mooi geschenk. „Ik kwam er vandaag toevallig achter dat ik precies twintig jaar voorzitter ben. Het is mis- Piet Louwerse (rechts) had heel wat te vieren tijdens de persconferentieHij was twintig jaar voor zitter, vandaag (vrijdag 27 januari) wordt hij 58 jaar en de Ronde van Midden-Zeeland gaat defini tief op zaterdag 27 mei door. Links van Louwerse zit Chris Jebbink van de CZ groep die drie jaar hoofdsponsor zal zijn. (Foto: Marijke Folkertsma). schien niet interessant voor jullie, maar ik vind het wel toe vallig", liet Louwerse weten met aan zijn zijde de directeur Jebbing van clp CZ groep en di recteur Kopen van Cok-Mid- land groothandel. Jebbing: „Binnenkort zal de fusie met ZHV zijn afgerond. Door deze fusie ontstaat een krachtig lan delijk werkende zorgverzeke raar met ongeveer 1.800.000 verzekerden, 1300 perso neelsleden en een omzet van 1,5 miljard. Door die fusie willen we meer naamsbekendheid. Zo'n topevenement in Zeeland leent daar zich voor", aldus Jebbing die drie jaar in zee gaat met de Ronde van Midden-Zeeland. De heer Kopen, die met Golff supermarkten al een amateur- topploeg sponsort, wil ook met de fusie van zijn winkelketen via de Ronde van Midden- Zeeland naamsbekendheid krijgen. De champagne vloeide rijkelijk in de trouwzaal van Goes. Piet Louwerse had plot seling drie hoogtepunten te vieren. De Ronde van Midden- Zeeland is nu drie jaar lang verzekerd van een profronde. Hij was precies twintig jaar voorzitter en bovendien viert hij op vrijdag 27 januari zijn 58e verjaardag. Toch zal in 1995 een verande ring in de Ronde van Midden- Zeeland optreden. Gezien de ontwikkeling in de wielerwe- reld mogen er in 1996 geen aparte wedstrijden voor ama teurs en profs worden verre den. Gezien de Ronde van Midden-Zeeland een klassieker van 3e categorie is, is deze wed strijd in 1996 automatisch een wedstrijd in open categorie, waar naast profs ook top-ama- teursploegen en nationale se lecties aan mee mogen doen. „Wij hebben een verzoek inge diend bij de KNWU om voor 1995 al dispensatie te krijgen. Dat betekent dat we alleen met profs en drie amaleurtopploe- gen starten. Dus de amateur ronde vervalt. We hopen dat het. slechts een hamerstuk zal zijn. We hebben begrepen dat elders in het land ook zulke open wedstrijden plaats vin den." Geheimzinnig Piet Louwerse blijft geheim zinnig doen over het totale bud get dat de Ronde van Midden- Zeeland tot zijn beschikking heeft. „Ik vind dat niet belang rijk om dat in de publiciteit te brengen. We hebben in het ver leden wel eens met drie ton ge werkt. Ik kan nu absoluut niet zeggen hoeveel geld er mee ge moeid is. Hoe meer geld we hebben, hoe meer kwaliteit we kunnen krijgen. Wel wil ik dat er nu 120 renners aan de start komen. De 98 renners van vorig jaar waren net de minimum grens." Piet Louwerse is al verzekerd van de TVM-ploeg met Maar ten den Bakker. Twee van de drie amateurtopploegen zijn ook al bekend. „Natuurlijk no digen wij de Zeeuwse Erotica- ploeg uit. En de ploeg van Golff-supermarktketen zal van de partij zijn. We moeten reke ning houden met het feit dat de Ronde van Italië en Olympia Ronde in die zelfde tijd bezig zijn." Louwerse had afgelopen maanden er aan gedacht om zijn voorzitterschap af te bou wen. „Je moet een beetje gek zijn om dit te doen. Ik had mij erbij neergelegd dat de Ronde niet door zou gaan. Je wordt dan weer gebeld door bedrij ven. Dan merk je toch dat het leeft. In ieder geval ligt het nu aan de sponsors dat ik nog voorzitter ben." MIDDELBURG - Competitie- leider Wim Broekhoven heeft het complete zaterdagvoetbal- programma in Zuid 1 afgelast. Dat betekent dat in heel Zee land niet wordt gevoetbald. Ook het programma voor zon dag staat op de tocht. Daar wordt vrijdagavond een beslis sing over genomen. Volgens Broekhoven zijn de velden zo slecht dat zelfs een droge dag met veel wind niet voldoende zal zijn om te kunnen voetbal len. ACHTHUIZEN - In een oefenv lichte voetbalterrein in Achthu' 4 gelijkspel behaald tegen Fios ser KNVB. DFS moest een 3-0 ken. Trainer Peter Aertssen was met twee vijf A-junioren afgereisd naar Eerdi Achthuizen. Zeven vaste ba- DFS. sisspelers moest hij om allerlei het p redenen missen. In de eerste 2). Ir helft zag het er naar uit dat cha~ DFS van het veld gespeeld zou ker worden. Binnen 17 minuten Meij stond het 3-0 voor Fios. voo het In de vijfde minuut van de nog WASSENAAR - De 18-jarige Zierikzee is tijdens de Duind op een tweede plaats geëindi De VWO-scholier, lid van Spor- Do ting Walcheren, wist de zware va~ concurrentie in de laatste ron- Dui de achter zich te laten. Vorige der week was Jeroen van Dijke nog Un voor hem tijdens de Sprint- jun cross in Breda. Nu bleef de at- AV leet uit Roosendaal vijf secon- ker den achter de Zierikzeeënaar. Jer 21. Alleen Gert-Jan Liefers moest 21. Bekkenk voor zich dulden. Ca' ZIERIKZEE - Het tweede te~ niging Zierikzee is in sporth' geworden van de tweede kla.' Door een knappe 7-1 overwin- Zi ning op Pluumpje mogen Jo- landa van Groningen, Mark de Boer, William van der Maas en R Carola van der Have op zater- A dag 4 februari in Goes de kruis finales spelen tegen de kam pioenen van de andere afdelin- Z gen. Uitslagen Zicrikzecse teams:

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 11