Nieuw eetcafé 't Galjoen aan Engelse Kade Zierikzee Holty Mode is tijdelijk 'ingepakt' vanwege creëren nieuwe winkelpui èjchumm Huwelijk tijdens bruidsmodeshow Wervingscampagne voor Kunstbende Korte cursussen muziekschool Informatie slechtziende mensen Open dag RSG op 1 februari Wintertocht Massee verhuist MEVO-pupillen in het nieuw Op 2, 3 en 4 maart openingsreceptie Dansavond alleenstaanden Bezoek D66 In hotel De Zeeuwse Stromen WOENSDAG 25 JANUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Alle bekende merken demonstratie gereed! Thema is vrijheid ZIERIKZEE - De wervingscampagne van de Kunst bende in Zeeland is weer van start gegaan. Kunst bende Zeeland probeert Zeeuwse jongeren aan te moedigen mee te doen aan de Kunstbende; een lan delijke wedstrijd waarbij jongeren tussen de veer tien en achttien jaar hun eigen invulling geven aan het begrip Kunst. Het thema van dit jaar is vrij heid. De jongeren mogen hun visie op dit begrip op vrijwel alle mogelijke manieren uiten. De Kunstbende kent zeven dis ciplines: Ontwerpen, Thai, Theater, Muziek, Dans, Foto grafie en Alles Mag. Iedereen tussen veertien en achttien jaar kan zich tot 6 april in schrijven. Inschrijfformulie ren zijn verkrijgbaar bij scho len en bibliotheken. Op 6 mei vindt de voorronde voor Zeeland plaats in de Stadsschouwburg in Middel burg. De deelnemers worden door een deskundige jury be oordeeld, waarbij originaliteit en enthousiasme minstens zó belangrijk zijn als spektakel en professionaliteit. De win naars van de voorronde rnogen de Zeeuwse trots op 24 juni in Utrecht verdedigen tijdens de landelijke finale, waar Zeeland vorig jaar twee eerste en één tweede prijs behaalde. Algemene muzikale vorming volwassenen ZIERIKZEE - In de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat in Zierikzee wordt bij voldoende belang stelling een cursus algemene muzikale vorming voor volwassenen gehouden. Het gaat om twaalf lessen van vijf kwartier waarin volwasse nen een aantal grondbeginse len van de muziek leren, waar onder het notenschrift. Wan neer zich genoeg mensen aan melden gaat de cursus in fe bruari van start. De lessen worden gehouden op donder dagmorgen. In andere Zeeuwse vestigingen van de Zeeuwse Muziekschool worden bij vol doende belangstelling korte cursussen elektrische gitaar (Goes), orgelrepertoire (Mid delburg) en muziek in de Twin tigste Eeuw gehouden. Voor nadere informatie en aanmel ding kan men telefonisch con tact opnemen via 01110-12169. ZIERIKZEE - De organisatie Visio start op vrijdag 27 janua ri in Zierikzee een posteractie om mensen te wijzen op haar dependance aan de Lijnbaan 34 in Goes. Bij deze dependance kunnen slechtziende en blinde mensen terecht voor voorlichting, ad vies, onderzoek en revalidatie. Ook gezonde mensen, met vra gen die betrekking hebben op slechtzienden en blinden, kun nen bij Visio terecht. De depen dance in Goes is voor heel Zee land. Ze wordt gefinancierd door de Algemene Wet Bijzon dere Ziektekosten (AWBZ). Daarom zijn aan de diensten van Visio geen kosten verbon den. De dependance is op dins dagmorgen geopend van 09.00 tot 12.00 uur en de andere och tenden voor mensen die een af spraak hebben gemaakt. ZIERIKZEE - De Open middag voor leerlingen van groep acht van de basisscholen en hun ou ders of verzorgers op de Regio nale Scholengemeenschap Pro fessor Zeeman in Zierikzee wordt gehouden op woensdag 1 februari. In de Nieuwsbode Extra van 18 januari werd per abuis ver meld dat de open middag op 15 februari zou zijn. Dat is echter de datum dat belangstellenden terecht kunnen-op de Scholen gemeenschap Schouwen-Dui- veland waar voorbereidend be roepsonderwijs wordt gegeven. De open middag op de RSG is van 14.00 tot 16.30 uur. In die tijd wordt informatie gegeven over de vakken, kunnen be langstellenden deelnemen aan lessen en wordt een rondlei ding door de school gehouden. bleek echter wat veel van het goede om gelijk ook de voorge vel van de winkel te laten ver vangen. Een klus die volgens Mieke Holty wel nodig moest worden uitgevoerd. ,,De voorpui is in middels zestien jaar oud en duidelijk gedateerd." In over leg met een architect werd een nieuwe voorgevel ontworpen die aan alle eisen van de mo derne tijd voldoet. ,,Er komt onder meer wat meer hoogte in." Bij het ontwerp werd te vens uitgegaan van de monu mentengevel van de Young Shop die zich aan de linkerzij de van de modezaak bevindt. ,,We hebben de horizontale lij nen van die gevel doorgetrok ken over de hele lengte van de winkelpui." Op die manier wordt de voor zijde van beide panden, waarin de modezaak is gevestigd, een eenheid. De totale etalage ruimte blijft hetzelfde, maar Holty Mode krijgt via de nieu we winkelpui een heel nieuw uiterlijk. Dat was voor Mieke Holty aanleiding om ook het logo en de naam van de winkel van een nieuwe outfit te voor zien. Hoe dat precies wordt wil ze nog even geheim houden tot de verbouwing gereed is. .Ui teraard komt de naam Holty er in voor." Die naam is al 78 jaar een be grip op Schouwen-Duiveland én daarbuiten. Ongeveer der tig procent van onze klanten komt uit gebieden buiten Schouwen-Duiveland, vooral uit het gebied onder Rotter dam. Veel mensen daar blijken het leuk te vinden om een dag je Zierikzee te doen en daarbij onze zaak te bezoeken." Holty Mode omvat 300 vierkante me ter winkelruimte. Daar wordt een zeer brede collectie da mesmode aangeboden. Zowel zeer jonge als wat oudere vrou wen blijken er vaak kleding te vinden die hen aanspreekt. Schouwen-Duiveland is een te klein gebied om je als mode zaak maar op één doelgroep te richten." Vanaf 1 maart komt haar broer Herman Holty in de zaak als directie-assistent. ,,Hij zal vooral achter de schermen ac tief zijn met de administratie en het personeelsbeleid." Mie ke Holty krijgt daardoor de ge legenheid om zich, nog meer dan tot nu toe het geval was, persoonlijk bezig te houden met de mensen die het mode huis binnen lopen. ,,Dat con tact vind ik heel belangrijk. Het geeft mij de mogelijkheid te zien hoe mensen reageren op de collectie en zo goed moge lijk aan te voelen wat voor kle ding ze leuk vinden." Daar kan de eigenaresse van de modezaak weer op inspelen via haar inkoopbeleid en haar acti viteiten voor een inkooporga nisatie. De aard van de collec tie blijft ook na de verbouwing hetzelfde als de afgelopen ja ren. Tijdens de verbouwing wordt veel kleding van de na jaarscollectie tegen hoge kor tingen verkocht. Maar er han gen ook al kledingstukken die in het nieuwe voorjaarsmode beeld passen. Wanneer alles volgens plan verloopt is de verbouwing van de voorgevel van het modehuis half februari gereed. Op don derdag 2, vrijdag 3 en zaterdag 4 maart wordt dat gevierd met een openingsreceptie', open da gen waarbij iedere belangstel lende kennis kan nemen van de- nieuwe outfit én van de nieuwe collectie. Die collectie wordt op donderdag 9 maart in de win kel gepresenteerd via een door lopende show door manne quins die wordt begeleid door live pianomuziek. KWADENDAMME/HEIN- KENSZAND - Op initiatief van de Zeeuwse Wandelsport bond wordt zaterdag 28 janua ri een wintertocht gehouden in Kwadendamme en zaterdag 18 februari in Heinkenszand. Het gaat om wandeltochten waarbij de deelnemers kunnen kiezen tussen de afstanden vijf, tien of vijftien kilometer. De start is tussen 11.00 en 13.00 uur. In Kwadenaamme is het beginpunt van de tocht bij ca fé/restaurant 's Lands Welva ren, terwijl men in Heinkens zand kan vertrekken vanaf ca fé/restaurant de Blauwe Rei ger. Voor nadere informatie over het evenement kan men te lefonisch contact opnemen via 01100-32005. GOES - Het bedrijf voor sani tair en keukens Massee BV verhuist naar een nieuw be drijfspand aan de Nansenbaan op het Goese industrieterrein Poel 2. Op woensdag 25 januari slaat Christopher Plieger de eerste paal voor het nieuwe be drijfspand dat daar wordt ge bouwd. Naar verwachting vindt de verhuizing plaats in de zomer van 1995. Het assorti ment van het bedrijf omvat on der meer sanitair, accessoires en tegels voor de badkamer, kranen, badkamermeubelen en keukens. De E- en de F-pupillen van de Zierikzeese zaterdagvoet balver eniging MEVO werden door hun nieuwe sponsor Sleepdienst Bouwman uit Zierikzee in het nieuw gestoken. De voetballertjes hebben nu een wit/oranje voetbalout-fit, terwijl de trainers door Bouwman werden voorzien van nieuwe trainingspakken. Op de foto zijn de F-pupillen te zien in hun nieuwe kleding. Achter hen staan de vier gebroeders Bouwman (vlnr) en de trainer van het F-elftal. (Foto: Leen Koper). Achter de houten omheining waarachter de gevel van Holty Mode schuil gaat wordt hard gewerkt. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - „Het is een allemaal een beetje stoffig, maar wel heel gezellig. Doordat een deel van de win kel is afgeschermd ontstaat een heel knusse sfeer. Mensen die binnenlopen reageren heel belangstellend. Ze vragen wat de verbouwing inhoudt en wanneer het gereed is." Op De Dam in Zierikzee wordt hard ge werkt. De gevel van Holty Mode gaat momenteel schuil achter een houten omheining, van waaruit regelma tig boor- en timmergeluiden opklinken. De details van de verbouwing die daar plaatsvindt wil eigenaresse Mieke Holty nog geheim houden als verrassing voor de klanten. Maar wel wil ze kwijt dat het gaat om het aanbrengen van een heel nieuwe winkelpui. Vijf jaar geleden toen Mieke haar tante, kreeg het hele inte- Wanneer ik dan toch in het die- te nemen, dan maar gelijk Holty de damesmodezaak rieur van Holty Mode een gron- pe spring, door de verantwoor- goed. Dan moet alles maar een overnam van haar ouders en dige opknapbeurt. „Ik dacht: delijkheid voor de zaak op me opknapbeurt krijgen." Het leuk vindt al deze evenemen ten te organiseren. De nieuwe horeca-onderne- mers willen graag samen wer ken met de andere restaurants en cafés in Zierikzee. „Het mooiste zou zijn wanneer het publiek overal komt", aldus Wim Schot. Deze circulatiege dachte krijgt onder meer gestalte door diverse' strooifol- ders en posters, die in veel Zierkzeese horecagelegenhe den verkrijgbaar zijn. Eten Verder is het mogelijk om in 't Galjoen goed te eten. Men kan er terecht voor gewone kleine hapjes, terwijl er ook een uit gebreide kaart is, met onder meer een aantal visgerechten. Iedere dag kan voor een klein bedrag tussen 17.30 en 19.00 met de 'gewone pot' meegege ten worden. Een ideale moge lijkheid voor vrijgezellen of mensen die geen zin hebben om te koken, 't Galjoen is van dinsdag tot en met donderdag geopend van 11.00 tot 02.00 uur en in de weekeinden van 10.00 tot 03.30 uur. GOES - Op initiatief van de Vriendenkring Kapasi wordt in Goes een dans- en ontmoe tingsavond gehouden voor al leenstaanden vanaf 25 jaar. Het evenement is op zaterdag 28 januari in wijkgebouw de Spinne in Goes-Noord en be gint om 21.30 uur. Kapasi is een organisatie die evenementen voor alleenstaanden organi seert. ZIERIKZEE - Het campagne programma van D66 voor de Provinciale Statenverkiezin gen van 8 maart, voorziet ook in een campagne-avond in Zie rikzee. Op het D66-programma staan tien verkiezingsbijeenkom sten. Op 14 februari komt het campagneteam naar Zierikzee, Het onderwerp van die avond is economie, waarbij G. Ybema als spreker aantreedt. De bij eenkomst vindt plaats in res taurant Mondragon. Advertentie -j Middclhamis Schoenmaken; sinds 1917 Westdijk 29 Advertentie Gezond bruinen; veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend ZIERIKZEE - Met de opening van eetcafé 't Galjoen aan de Engelse Kade heeft Zierikzee een nieuwe uit gaansgelegenheid. Wim Schot en zijn vrouw Liesbeth slaagden er in het voormalige (vis)restaurant 't Schot se Wapen om te toveren in een eetcafé, dat veel weg heeft van de oude Engelse en Ierse pubs. Ook wat betreft de exploitatie van het eetcafé hebben Wim en Liesbeth opmerkelijke plannen. De naam Schot is in de regio niet onbekend. Ongeveer vijf tien jaar geleden begon deze fa milie onder meer een palingro kerij. Wim Schot groeide op in de visserij. Nadat hij een aan tal jaren werkzaam was als Noordzeevisser, ontstond onge veer drie jaar geleden het plan om het visrestaurant aan de Engelse Kade over te nemen van zijn moeder. Vorig jaar werd die beslissing definitief genomen. De nieuwe naam van het eethuis 't Galjoen verraadt nog steeds de binding met het water en de zee. Wim en Liesbeth Schot waren al meteen van plan om het be staande visrestaurant om te vormen tot een eetcafé, dat het hele jaar door geopend zou zijn. Het eetcafé moet volgens Schot 'een gezellige toko wor den waar men lekker kan eten en op het gemakje wat kan drinken'. Met de nieuwe voor ziening wil het echtpaar Schot ook een gat vullen in de be staande horecavoorzieningen in Zierikzee. „Hoewel in Zie rikzee vrij veel is te doen, wil len wij met ons eetcafé mikken op een zo breed mogelijk pu bliek. Het is daarbij belang rijk dat mensen die het café binnen komen zich er thuis voelen." aldus Wim Schot. Verbouwing Tijdens een ruim anderhalve maand durende verbouwings operatie werd onder meer de totale lambrizering van de ho recagelegenheid vervangen, een nieuwe vloer gelegd en een nieuwe bar geplaatst. Dit om de gewenste sfeer in het eethuis te bereiken. De muren werden opnieuw gestuct, waaraan ook kunstenares Joke Blom een be langrijke bijdrage leverde. „Ook andere vrienden en ken nissen kwamen spontaan hel pen". Door gebruik te maken van diepe wijnrode kleuren en grappig stucwerk hebben Wim en Liesbeth Schot bewust ge probeerd de zaak het uiterlijk te geven van een Engelse of Ier se pub. Om de zaak gezellig te maken organiseerden zij een Bourgon disch eet- en drinkfestijn ter wijl ze deze winter een Kel tisch feest houden waarbij een speenvarken in Asterix en Obelixstijl genuttigd kan wor den. Op 10 februari is een Bel gisch bierfeest gepland, waar bij een keur van Belgische biersoorten verkrijgbaar is. Verder in het de bedoeling om op 26 februari een Portugese middag te houden. De jamses sie die afgelopen zondag in 't Galjoen werd gehouden bleek een schot in de roos, zodat naar verwachting in het horecabe drijf regelmatig live muziek te horen zal zijn. „Iedere zater dagavond houden we een hap py hour, terwijl bandjes die hier willen spelen welkom zijn", aldus Wim Schot, die het Afgelopen zondag werd in het nieuwe eetcafé^'t Galjoen een jamsessie gehouden. (Foto: Marijke Folkertsma). RENESSE - „Ik voel me nog niet echt getrouwd. Dat komt omdat mijn vriendin niet haar echte trouwjurk aan had en de familie was er niet bij. Bovendien heb ik haar vader nog niet eens om haar hand gevraagd en dat hoort toch zo? Maar het was een leuke oefening." Op die manier reageerde de 26- jarige Arjan Suijkerbuijk op het 'nephuwelijk' dat in ho tel/restaurant De Zeeuwse Stromen werd voltrokken tus sen hem en zijn 19-jarige vrien din Esther Timmerman. Het evenement vond plaats tijdens een bruidsmodeshow waaraan het bruidshuis Fiësta uit Mid delburg en een aantal bedrij ven van Schouwen-Duiveland meewerkten. Het evenement werd voor de tweede keer gehouden in de Zeeuwse Stromen. Het werd bezocht door ongeveer 140 be langstellenden. Suijkerbuijk, die in het hotel/restaurant werkt als chef-kok kwam naar de bruidsmodehow omdat hij wist dat zijn vriendin daar ook zou zijn. „Met Kerstmis vroe gen vrienden aan haar of zij ook naar de bruidsmodeshow ging en toen zei ik uit een gein- de chef-kok regelden dat Es ther Timmerman in bruidsjurk tussen de mannequins liep en de chef-kok in trouwpak op het toneel zat met een eigenge maakte bruidstaart, zonder dat ze dit van elkaar wisten. „Ze vond het heel raar dat ik daar zat omdat ze wist dat ik niet hoefde te werken. Maar ze was heel verrast toen ik haar ter plekke ten huwelijk vroeg." Het toekomstige echtpaar werd vervolgens ter plekke 'in de echt verbonden' door een ambtenaar van de burgerlijke stand van de gemeente Zierik zee. „Zij was daar omdat in de bruidsmodeshow ook een voor beeld van een huwelijksvol trekking was gepland. Maar wij hadden geen idee dat wij daarbij de hoofdrolspelers zou den zijn." Arjan Suijkerbuijk en Esther Timmerman gaan waarschijnlijk in oktober van dit jaar 'echt' trouwen. tje: „Ja, ik ook en dan gaan we Een uitspraak die een eigen le- trouwen." ven ging leiden. Collega's van „Wat is daarop uw antwoord?" Arjan Suijkerbuijk en Esther Timmerman werden volkomen onverwachts in de echt verbon den. (Foto: Joop van Houdt). i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3