Speelboom modelbouw Speelboom gemeente Z i rikzee GEMEENTE BROUWERSHAVEN GROEN ELEKTR0NICS Tvy Reinigingsdienst Schouwen-Duiveland heeft gewijzigde openingstijden ongewijzigde openingstijden Westerscfiouioen Bouwbedrijf van der Schelde Voor al uw reparaties van: RADIO T.V. VIDEO WIJZIGING DESTRUCTIEWET Commissievergaderingen Bouwaanvragen Besluiten Wet milieubeheer WATERSCHAP SCHOUWEN- DUIVELAND WOENSDAG 25 JANUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Raadsvergadering De gemeenteraad van Zierikzee vergadert maandag 30 januari om 19.30 uur in de raadzaal van het stad huis. Aan het begin van deze vergadering wordt de heer P. A. M. Wezenberg geïnstalleerd als raadslid voor de PvdA. Hij is hiermee de opvolger van mevrouw E. M. Kneepkens-Schraven. In het kader van de actualisering van het bestem mingsplan .Buitengebied" heeft het stedebouwkun dig adviesbureau een deelnotitie opgesteld voor de verschillende kernrandzones van Zierikzee. waaron der het gebied Eerste Weegje. Voor dit gebied stelt het college voor een nieuw voorbereidingsbesluit te ne men. De meerderheid van het college wil dit gebied een open structuur geven: een minderheid kiest voor een bedrijfsmatige camping-bestemming. Burgemeester en wethouders steunen in principe de realisatie van een Recreatief Milieu Centrum in Re- nesse en willen aan de Balie een openbaar toilet rea- liseren. Om de verkeersveiligheid bij de Miereweg te verbeteren wil het college een verkeersdrempel in de Grevelingenstraat aanleggen. De gemeenteraad neemt besluiten over vele noodza kelijke uitgaven, zoals de vervanging van de riole ring in de Manhuisstraat, het vernieuwen van de drij vende steiger in de jachthaven, het aanbrengen van verlichting in het pad achter de Hoofdpoortstraat en rond het Brogum-gebouw, het donateurschap van het Steunfonds voor de Zeeuwse Musea, voor een aanvul lend bodemonderzoek in „Poortambacht 10", voor aanschaf van een materiaalcontainer en een bumper lier voor de brandweer, juridische adviezen en het vervangen van de dek vloer in kinderdagverblijf „de Petteflet". Op de agenda staan subsidieverzoeken voor het orga niseren van een Nationale Straatspeeldag op 17 mei, voor het instellen van sociaal medische teams op scholen voor het voortgezet onderwijs en voor het ex ploiteren van Poppentheater Alteklein. Overige agendapunten zijn onder andere een te reali seren kunstopdracht, het informatie- en automatise ringsplan en een wijkgerichte aanpak sociale ver nieuwing. Iedere burger kan een raadsvergadering bijwonen. De agenda en de bijbehorende voorstellen liggen tij dens kantooruren (9.00-17.00 uur) ter inzage bij Bu reau Voorlichting. Na de opening van de vergadering kunt u het woord voeren over de meeste op de agenda vermelde punten (met uitzondering van zaken om trent personen en de rondvraag). U kunt zich abonneren op alle raadsstukken. Dit be treft de raadsagenda, de voorstellen van het college van burgemeester en wethouders aan de gemeente raad en het verslag van de vorige vergadering. De raadsstukken worden ruim één week voor de vegade- ring toegestuurd. Een jaarabonnement op de raadsstukken kost 41,80. heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich opgeven bij de afdeling Interne Zaken in het stadhuis, tel. 01110-13151. Commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften De commissie van advies voor de bezwaar- en beroep schriften vergadert woensdag 1 februari in de raad zaal over twee bezwaarschriften. Om 19.30 uur behandelt deze commissie het bezwaar schrift van de heer J. J. Klochum, ingediend tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot het instellen van een parkeerverbod aan beide zijden van de Hem, Om 20.30 uur behandelt de commissie het bezwaar schrift van de heer J. C. Schipper en mevrouw M. T. F. de Vries, ingediend tegen het besluit van burge meester en wethouders tot weigeren van een bouw vergunning. Iedere burger kan deze zitting bijwonen waarin de indiener van het bezwaarschrift alsmede het verwe rend bestuursorgaan en de eventueel betrokken ad viesorganen in de gelegenheid worden gesteld zich door de commissie te doen horen. De op het bezwaarschrift betrekking hebbende stuk ken liggen uitsluitend voor belanghebbenden tot en met bovengenoemde datum tijdens kantooruren ter inzage op de afdeling algemene zaken. Daarnaast lig gen de op de vergadering betrekking hebbende stuk ken een half uur voorafgaand aan de hoorzitting ter inzage in de trouwzaal van het stadhuis. Voor nadere informatie kan men zich wenden tot de secretaris van de commissie van advies voor de bezwaar- en beroepschriften, de heer P. J. Verkaart. Militaire dienst Via de media hebt u wellicht vernomen dat de op komstplicht voor dienstplichtigen met ingang van 1 januari 1997 wordt afgeschaft. Vanaf die datum be staat de krijgsmacht alleen uit beroepsmilitairen. In de overgangsperiode neemt het aantal dienstplich tigen dat nog moet opkomen in militaire dienst gelei delijk af. Bovendien worden in deze periode zo veel mogelijk jongeren opgeroepen de kenbaar hebben gemaakt dat zij nog graag in dienst willen. Dit sluit echter niet uit dat er toch nog jongeren tegen hun zin hun dienstplicht moeten vervullen. De opkomstplicht blijft nog tot 1 januari 1997 van kracht. Daarom krijgen alle Nederlandse jongens, die dit jaar 17 jaar worden gewoon nog een bewijs van inschrijving voor de dienstplicht. Het Ministerie van Defensie stuurt aan iedereen die ingeschreven staat voor de dienstplicht een voorlichtingsbrochure met daarbij een keuzeformulier. Wanneer men gehandicapt is wordt men zondermeer vrijgesteld voor de militaire dienst. Indien dit het ge val is vragen wij de ouders/verzorgers contact op te nemen met Bureau Burgerzaken in het stadhuis, zo dat er geen verdere correspondentie door het ministe rie wordt gestuurd. Collectes De komende weken worden er in Zierikzee twee col lectes gehouden. Volgende week, tussen 30 januari en 4 februari, col lecteert de Zonnebloem afdeling Zierikzee en in de periode van 20 februari tot en met 4 maart zamelt het Leger des Heils geld in. De Stichting Pandilla Ontwikkelingshulp heeft ver gunning tot het inzamelen van kleding in het eerste kwartaal van dit jaar. Bouwplannen Aangevraagde bouwvergunning (art. 41 Woningwet) bouw landbouwwerktuigenloods aan het Groene- weegje 12 door L. Legemaate. Genomen besluiten week 3 Vergunningen aan diverse ideële instellingen voor het houden van een collecte volgens het door het Centraal Bureau Fondsenwerving opgesteld col lecteplan; Vergunningen aan een viertal ideële instellingen voor het houden van een kledinginzameling in een kwartaal van 1995; Monumentenwet De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer P. C. Meerdink, Melkmarkt 13, Zierik zee, een aanvraag om vergunning ingevolge artikel 11, lid 2, sub a van de Monumentenwet is ingediend ten behoeve van het verbouwen van een cafetaria/eet café, plaatselijk bekend Melkmarkt 13. Genoemde aanvraag met bijbehorende bescheiden ligt met ingang van 26 januari a.s. gedurende twee weken voor ieder ter gemeentesecretarie, afdeling al gemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage, gedu rende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn zienswijze tegen het verlenen van een vergun ning op grond van artikel 11 van de Monumentenwet aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk ken baar maken. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE St. Domusstraat 58 - Zierikzee voor de periode 31 januari t/m 11 februari: dagelijks geopend van 10.00-16.00 uur maandag 30 januari en maandag 6 en 13 februari GESLOTEN Appelmarkt 4 - Zierikzee dagelijks van 09.00-17.30 uur tot uw dienst ('s maandags geopend) VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIETARIEVEN 0III0-I655I Stichting LEZEN. Keizersgracht 391 1016 EJ Amsterdam RËCREATIEGEMEENTE COMMISSIE FINANCIEN EXTRA AGENDAPUNT Op de agenda van hedenavond, 25 januari, 19.30 uur zal het onderwerp Recreatief Milieu centrum worden toegevoegd. ART. 18 A W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend: dat burgemeester en wethouders van deze ge meente voornemens zijn om met toepassing van: A. artikel 18a van ,de Wet op de Ruimtelijke Or dening (vrijstelling geldend bestemmings plan) vergunning te verlenen aan: 1. dhr. E. Bernard voor het uitbreiden van een woning op het perceel sectie C nr. 1517, To- renweg 45 te Burgh-Haamstede; B. artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning/artikel 50, lid 5 van de Woningwet (vrij stelling geldend bestemmingsplan en voor uitlopend op het nieuwe bestemmingsplan) vergunning/vrijstelling te verlenen aan: 2. de fa. Verton voor het uitbreiden van een winkel op het perceel sectie C nr. 1836, Kerk straat 1 te Burgh-Haamstede; 3. dhr. W. J. Geleijnse voor het bouwen van een garage/berging op het perceel sectie O nr. 763, Noordstraat 12 te Burgh-Haamstede; 4. de gemeente Westerschouwen voor het bou wen van 9 woningen op het perceel sectie E nr. 1344 ged., Irenestraat te Burgh-Haam stede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 26 januari 1995 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling RORM ter inza ge. Gedurende deze termijn kan een ieder schrif telijk bedenkingen indienen bij genoemd college van burgemeester en wethouders, tegen hun vermeld voornemen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Westerschou wen, maken gelet op artikel 8.41 van de Wet mi lieubeheer bekend dat zij de volgende meldin gen ingevolge de Wet milieubeheer hebben ont vangen van: S. Santos da Silva-Brand, Westenschouwen- seweg 14 te Burgh-Haamstede voor het in werking hebben van een horecabedrijf; Maatschap Huttinga-Steur, Zuidwellewekken 6 te Noordwelle voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf; J. M. de Vries, Lagezoom 3 te Burgh- Haamstede voor het in werking hebben van een akkerbouwbedrijf; De bovenstaande meldingen liggen van 26 ja nuari 1995 gedurende vier weken van 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Milieu. BOUWAANVRAGEN. (artikel 41 van de Woningwet) - P. Tuinman, bouw tuinhuisje 's Gravenmeet 27 te Burgh; - Camping Julianahoeve, bouw toiletgebouw Hoogenboomlaan 42 te Renesse; - M. Jonker, plaatsen raam Zeeanemoonweg 8 te Renesse; - T. Jonker, veranderen woning in winkel Lan ge Reke 4 te Renesse; - E. Bernard, uitbreiden woning Torrenweg 45 te Burgh-Haamstede; - H. Dikmans, uitbreiden koffieshop Westen- schouwenseweg 22 te Burgh-Haamstede; BEKENDMAKING WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Brouwershaven; 1. zijn voornemens een oprichtingsvergunning te verlenen voor het oprichten en in werking heb ben van een bestaande schapestal en opslag voor landbouwprodukten aan de Stapelsweg 1 te Zonnemaire, ten name van mevrouw M. W. Verseput-Stevense, Zuidweg 1 te Zonnemaire; 2. zijn voornemens een nieuwe, de gehele inrich ting omvattende, veranderingsvergunning te verlenen ten behoeve van een bestaande pluim veehouderij aan de Beldert 2 te Dreischor, ten name van Pluimveebedrijf De Boed Dreischor B.V., Kromme Weegje 6 te Nieuwe Tonge; 3. hebben een oprichtings vergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een hondenkennel aan het Spui wekken 11 te Brouwershaven, ten name van de heer C. Schot, Zandkreekstraat 27 te Zierikzee. Deze vergunning wordt niet van kracht voor dat er een bouwvergunning ingevolge de Wo ningwet is verleend; 4. hebben een oprichtings vergunning verleend voor het oprichten en in werking hebben van een windmolenpark (bestaande uit vier wind turbines) aan de Noorddijk te Dreischor; 5. hebben een nieuwe, de gehele inrichting om vattende, veranderingsvergunning verleend ten behoeve van een duikcentrum aan de Ring 22 te Dreischor, ten name van de heer F. J. Kok. De vergunningen zullen worden verleend, c.q. zijn verleend onder het stellen van voorwaarden ter bescherming van het milieu. INZAGE De betreffende stukken liggen vanaf 31 januari 1995 ter gemeentesecretarie, Markt 2 te Brouwers haven, voor een ieder ter inzage op elke werkdag van 09.00 tot 12.00 uur alsmede op maandagavond van 19.00 tot 20.30 uur en tijdens andere uren na telefonische afspraak (tel. 01119-1651). ONTWERP-VERGUNNINGEN De stukken met betrekking tot de ontwerp-ver- gunningen genoemd onder 1. en 2. liggen tot en met 27 februari 1995 als aangegeven ter inzage. Gemotiveerde bedenkingen tegen het ontwerp van de vergunning kunnen tot en met 27 februari 1995 schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders worden ingediend. Degene die schriftelijk bedenkingen indient, kan verzoeken zijn of haar persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Het verzoek dient tegelijkertijd met de schriftelijke bedenkingen te worden ge richt aan burgemeester en wethouders van Brou wershaven. Indien daarom wordt verzocht, kan tot en met 27 februari 1995 over het ontwerp van de vergunning van gedachten worden gewisseld tussen het be voegd gezag, de aanvrager en overige aanwezigen. VERGUNNINGEN De vergunningen genoemd onder 3., 4. en 5. liggen voor een ieder ter inzage tot en met 14 maart 1995. Ingevolge artikel 20.6 Wm staat tot en met 13 maart 1995 beroep open bij de Afdeling bestuurs rechtspraak voor: degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergunning; de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over de ontwerp-vergunning; degenen die bedenkingen hebben tegen wijzi gingen die bij het verlenen van de vergunning ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aan gebracht; belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-vergun ning. De vergunningen worden na afloop van de be roepstermijn van kracht, met uitzondering van de onder 3. genoemde vergunning die van kracht wordt na het verlenen van een bouwvergunning ingevolge de Woningwet. Indien vóór 15 maart 1995 beroep is ingesteld en met toepassing van ar tikel 8:81 Awb junctor artikel 36 Wet op de Raad van State een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de vergunning dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening wordt het van kracht wor den van de vergunning uitgesteld tot het moment waarop op dat verzoek is beslist. Het beroepschrift dient te worden gezonden aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State en het verzoek om schorsing of een voorlopi ge voorziening aan de Voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Namens het college van burgemeester en wethou- ders van Brouwershaven, de directeur van de Centrale Dienst Gemeente werken. NIEUWBOUW ONDERHOUD RENOVATIE KOZIJNEN RAMEN DEUREN TRAPPEN J. J. VAN DER SCHELDE PUTMEETWEG 1 - 4322 BT SCHARENDIJKE - TEL. 01117-2184 FAX 01117-1722 SNEL, VAKKUNDIG, VOORDELIG 3 mnd. garantie op reparatie eventueel vrijblijvend prijsopgaaf vooraf. UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 Ring 10, 4321 AJ Kerkwerve Telefoon 01110-16651 - Fax 01110-12911 Op 1 december 1994 is de gewijzigde Destructiewet in werking getre den. Overeenkomstig de gewijzigde wef. dienen kadavers, slacht- en visaf- valien rechtstreeks aangemeld en afgevoerd te worden naar een destructorbedrijf (CEBESON te Son tel. 04998-64590). Naar aanleiding van deze wetswijziging bestaat er geen verplichting meer om een centraal depot in stand te houden en zal het destructie- gebouw per 1 februari 1995 a.s. gesloten zijn voor het afgeven van destructiemateriaal. Alleen voor honden en katten blijft er voorlopig een mogelijkheid deze af te geven bij de stortplaats te Serooskerke op werkdagen tussen 8.00 en 12.00 uur. De directeur GEMEENTE s^, Molenstraac 65 (4311 EB) Telefoon 0III3-I25I postadres: postbus 50 (43 10 AB) Fax 01 113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Openbare Werken tijdstip: dinsdag 31 januari I995, 19.30 uur plaats: raadzaal gemeentehuis agenda: o.a. - Meerjarenprogramma stads- en dorps vernieuwing - VOGM-bijdrage 1995-1997. Financiën tijdstip; woensdag I februari 1995, 19.30 uur plaats: raadzaal gemeentehuis agenda: o.a. - Wijziging tarieven markt- en standplaatsgelden - Meerjarenprogramma stads- en dorps vernieuwing - Raambesluit Waarborgfonds sociale woning bouw - Krediet i.v.m. uitkomsten werkplaatsonderzoek Gemeentewerken. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - L.T.C. De Bru-Tèn - plaatsen hekwerk. Vang I - A.W. Verkamman - bouw garage/bergplaats, Dorpsweg 25 - W.J. Blokland - bouw loods, Nijverheidsweg - W. de Laat - bouw dakkapel, De Tong 152 - J. van der Werf - bouw garage/bergplaats, Stenenpad 5. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 17 januari 1995 o.m. de volgende besluiten genomen: bouwvergunning verleend aan: - J. van Popering - verbouw woning, Deestraat 12 - Stichting vakantiewoning Gehandicapten - bouw tuinhuisje, Hoogerwerfsweg De Elf Boompjes 86 - Jeugdsociëteit De Pul - bouw discotheek, Stenenpad I, onder verlening van vrijstelling van artikel 218 Bouwbesluit. vergunning verleend aan: - Rabobank Oost-Duiveland -'houden woon beurs op 24 en 25 maart 1995 in de sporthal. Beschikking Burgemeester en wethouders hebben een vergun ning (onder voorwaarde ingevolge de Wet milieu beheer) verleend aan: - Jeugdsociëteit De Pul, Stenenpad I - voor een discotheek. Met ingang van 26 januari 1995 liggen de beschikkin gen met alle relevante stukken ter gemeentesecre tarie voor eenieder gedurende zes weken ter in zage. Op verzoek kunnen de stukken buiten kan tooruren worden ingezien. Op verzoek wordt een mondelinge toelichting gegeven op de stukken. Te gen dit besluit kan beroep worden ingesteld. Het beroepschrift dient te worden.gericht aan de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te Den Haag. 25 januari 1995, Burgemeester en wethouders van Bruinisse De dijkgraaf van het waterschap Sbhouwen- Duiveland maakt bekend dat op woensdag 1 februari 1995 om 9.00 uur een openbare algemene vergadering zal worden ge houden in 's Landskamer, Havenpark 40 te Zie rikzee. De agenda is als volgt: 1. Opening. 2. Bepaling van de volgorde van stemmen. 3. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de algemene vergadering van 14 december 1994. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. - informatie uit het dagelijks bestuur - fusie - overige informatie - personeel 6. Voorstel inzake het ontwerp-reglement water schap Zeeuwse Eilanden i.o. 7. Voorstel inzake verkoop van een perceeltje grond en vestiging zakelijke rechten perceel Havenpark 40. 8. Rondvraag. 9. Sluiting. De dijkgraaf, mevr. A. P. DE HAAN COMPUTERS. ELEKTRONICA VASTE PRIJS EN 6 MAANDEN GARANTIE SCHEEPSTIMMERDIJK29 4301 LR ZIERIKZEE Tel. 01110-15301 Fax. 01110-17509

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 18