Zierikzee krijgt Koewacht in een waterballet na rust op de knieën WIK geeft Kruiningen vrij baan Peter Poortvliet nieuwe trainer WIK DFS 2 verrassend in de kwartfinale beker Brouwershaven buigt voor reserve-elftal my yxirwtm- Henk de Bruine geeft scheidsrechter klap Gat met concurrent Luctor'SS wordt steeds groter in vierde klasse KNVB Badminton Kees Joosse: We hebben gewoon op werklust verloren, I v(jsnOfKH ZIEHIKZEESCHE NIEUWSBODE Duiveland - ZSC gestaakt OOSTERLAND - De wedstrijd Duiveland 3 te gen ZSC 2 in de zaterdag afdeling derde klas C is in de 44e minuut met een 5-0 stand gestaakt. Duiveland-speler Henk de Bruine gaf scheids rechter Hennie van Rooten uit Brouwershaven een klap op de zijkant van het gezicht. Scheidsrechter Henk van Rooten uit Brouwershaven floot in de 44e minuut voor een forse overtreding op de aanvoerder van ZSC. ,,Ik wilde de speler van Duive land een gele kaart gegeven. Hij snauwde mij toe als ik dat zou doen ik een klap op mijn bek zou krijgen. Ik zei dat ik zulk commentaar niet acceptabel vindt. Hij dreigde toen al naar mij en ik heb afstand genomen. Toen heb ik hem de rode kaart gegeven. Op dat mo ment kreeg ik een klap op mijn linkeroor", aldus Van Rooten. Rapport Henk van Rooten geeft te kennen dat hij nog steeds pijn heeft van de forse klap die Henk de Bruine hem gaf. „Ik moet zeggen dat de spelers van ZSC en de bege leider van Duiveland mij daarna correct hebben be schermd. Ook het bestuur van Duiveland heeft mij goed opgevangen. Het is on begrijpelijk dat zo'n speler door het lint gaat. Ik had slechts vier of vijf keer moeten fluiten voor overtre dingen en buitenspelsitua ties." Van Rooten heeft rap port opgemaakt over het in cident. Hij zelf staat voor aanstaande zaterdag op om Duiveland 2 te gaan fluiten. Natuurlijk ga ik naar Dui veland om te fluiten. Door dat incident blijf ik gewoon fluiten. Ze moeten die spe ler van het veld verbannen en niet ik." Hennie van Rooten heeft het excuus van Henk de Bruine niet aanvaard. „Ik wilde die speler niet meer zien. Ik had op dat moment geen behoefte aan een dis cussie." Duiveland-be- stuurslid Piet Bal vond het erg wat er gebeurd was. „We hebben de speler voorlopig geschorst. Hij heeft er wel spijt van." Henk de. Bruine kan zeker een schorsing van dertig maanden verwach ten. Onlangs deed de tucht - commissie van de KNVB een uitspraak in een soort gelijk geval. Donderdag laatste gesprek SINT ANNALAND - De 30-jarige Peter Poortvliet wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen de trainer van WIK. De inwoner van Sint Annaland volgt dan de huidige trainer Kees Joosse op. Poortvliet is momenteel trai ner van de B-junioren van DOSKO in Bergen op Zoom. Hij is daar aan zijn vierde sei zoen bezig. De junioren van DOSKO spelen in de landelij ke divisie en staan momenteel in de middenmoot. „Ik had mij aangemeld bij de vacature bank van de VVQN. Inmiddels heb ik een goed gesprek gehad met het bestuur van WIK. We moeten alleen donderdag avond nog een aantal plooien glad strijken. WIK gaf te kennen een jonge trainer te zoeken. Ik ken de ploeg van WIK niet, maar ik zal mij de komende maanden verdiepen hoe het daar reilt en zeilt. Ik heb voor WIK gekozen omdat het mij een uitdaging lijkt", vertelt Poortvliet die op de vliegbasis Woensdrecht werkt. Peter Poortvliet is momenteel bezig aan zijn cursus oefen- meester 2. In het verleden heeft hij bij WHS gevoetbald. Na Theo Moerland is hij nu de tweede trainer uit Sint Anna land die op Schouwen-Duive- land een voetbalploeg gaat trainen. Vier doelpunten Leen Rademaker WISSENKERKE - In een beladen wedstrijd is het het tweede team van voetbalvereniging DFS gelukt om via een 1-4 overwinning in de kwartfinale van de beker te komen. De ploeg van Nico Kind moest wel twee rode kaarten incasseren. De eerste helft werd nog met 0- 0 afgesloten bij Wissenkerke. In de 30e minuut werd er wel gescoord, maar de scheidsrech ter keurde het doelpunt af we gens buitenspel. In de 10e mi nuut van de tweede helft had Leen Rademaker het voor het intikken na een voorzet van Wim Bogert. Bogert kon na vijf minuten het veld verlaten met een rode kaart. Een klein opstootje tussen hem en zijn te genstander leverde de veldver- wij dering voor beide spelers op. Met tien tegen tien scoorde Leen Rademaker in de 65e mi nuut de 2-0 na een verkeerde te rugspeelbal. Wissenkerke kwam even terug in de wedstrijd (1-2), maar ging daarna één op één spelen. In de 75e minuut en 85e minuut scoorde Leen Rademaker de 1-3 en 1-4. ^ntussen was DFS 2 met negen man binnen de lijnen komen te staan nadat Eddie Dijkman wegens natrappen uit het veld was gestuurd. 'Ik heb na afloop niks gezegd'' KAMPERLAND - Brouwershaven-trainer Leen van der Velde was niet te spreken over de 2-1 nederlaag bij Bevelanders 2 in Kamperland. „Je kan coachen wat je wilt, maar het helpt niets." Voor Brouwershaven is door slecht voetbal ineens een einde gekomen aan het bekeravon- tuur. „Ik heb na afloop niks ge zegd. Je maakt van tevoren af spraken en die komen ze niet na. Het resultaat is dat je in de volgende bekerronde zelf naar een tegenstander op zoek moet om tegen te oefenen. Vinden we die niet, dan zal het op die dag hard trainen worden", al dus Van der Velde. Na twintig minuten spelen mocht keeper John van Mourik voor het eerst de bal uit het net rapen. „Bevelanders hebben twee van die uitgekookte spit sen die de hele verdediging be zig hielden." In de 30e minuut viel het tweede doelpunt (2-0). Pas in de 4e minuut van de tweede helft was het Remy Lie- vense die voor 2-1 zorgde. „Dat doelpunt was aardig, maar op zo'n manier kan je toch nooit winnen. Onbegrijpelijk. De vonken sprongen er niet van af." sing weer terug het veld in sprong, nog het dichtst bij een treffer. WIK leed zodoende een over de hele wedstrijd gezien verdien de nederlaag. WIK-trainer Kees Joosse was absoluut niet in zijn sas en gaf zijn spelers een aantal flinke verwijten. „We hebben gewoon op werk lust verloren. Ik mis een stukje bezieling. Als je zo speelt zal je nooit meer winnen. Kruinin- gen was gewoon feller", aldus de Middelburgse trainer. Op de opmerking dat de slag op het middenveld verloren werd rea geerde hij resoluut. „Maar op een gegeven moment ging het overal fout. Dat begint al voor af en op de trainingsavonden deze week. Kijk maar eens hoe die tweede goal erin gaat. Bela chelijk. En als je dan bijvoor beeld ziet hoe de corners met deze wind genomen worden. Da's gewoon stom", besloot de scheidende trainer. WIK-Kruiningen 0-2 (0-1). 42. Bert Cok 0-1. 47. Erik-Jan Kort (e.d.) 0-2. Gele kaarten voor Hans Hage en Arthur van Noorden van Kruiningen we gens commentaar op de lei ding. Gele kaart voor Mare Berrevoets (WIK) wegens vast houden Tbnnie Sinke. Scheids rechter: A. Sardjoe uit Vlissin- gen. Tbeschouwers: 110. ZIERIKZEE - Het eerste team van badmintonclub Zierikzee heeft met 6-2 verloren van Ma rathon 2. Het tweede Zierikzeese team blijft aan de leiding in de 2e klasse D na de 0-8 overwinning op Netwerk 2. Marathon 3 - Zierikzee 1 6-2; Netwerk 2 - Zierikzee 2 0-8; Zie rikzee 3 - DOK 1 6-2; Zierikzee 4 - Den Ossaert 2 4-4; Astroïden 5 - Zierikzee 4 4-4; Astroïden 12 - Zierikzee 5 5-3; Zierikzee 6 - Stenge 4 3-5; Den Ossaert 4 - Zierikzee 7 5-3; Zierikzee 8 - Si- nar 2 7-1; Sjuttel 3 - Zierikzee 9 8-0. uit. Het schot van de vrijgela ten Jacky Lambert verdween voorlangs de goal van Wim La- feber. Na rust trachtte Zierikzee de tegenstander snel op achter stand te zetten. Dat had ook ge moeten toen in de eerste mi nuut Jarno Vermeulen kort voor keeper Eric Raes reageer de op een gelost schot van Ray mond Massop. Vermeulen schoot de beste kans voor Zie rikzee aan diggelen. Daarna werd het een kat en muis spel letje. Eenrichtingsverkeer rich ting Koewacht-goal. Met spet ters van Raymond Massop en een goede kans voor Jan-Leen Boot was Zierikzee dicht in de buurt van een treffer. De voortschrijdende tijd leek de belangrijkste tegenstander te worden. Plus het feit dat één counter van Koewacht fataal kon zijn. Ruim twintig minu ten voor tijd viel dan toch de lang verwachte goal. Een pri ma pass van Raymond Massop werd door Frans Kommer rich ting de inkomende Jan-Leen Boot gekopt. Boot, die eerder een aantal kansen verloren zag gaan, schoof beheerst binnen. Pas na de tegengoal wilde Koe wacht uit de schulp komen. Het was Zierikzee dat een com pliment verdiende. Daar waar de ploeg anders na een voor sprong wel eens terugvalt werd er nu door de spelers keihard geknokt voor het behouden van de minieme marge. Het kostte de ploeg twee gele kaar ten, maar het lukte. Toen kort voor tijd Mark Evertse inviel voor de tegen vallende Serge Berrevoets kwam er nog wat leven in de brouwerij. Evertses eerste ac tie leverde een strafschop op. Een minuut voor tijd bepaalde Marco van Oeveren door de elf meter trap de eindstand op 2-0. „We hebben bijna de hele twee de helft gedomineerd. Achterin hebben we weinig weggegeven. Of die schoten lastig waren? Ach, ze waren niet hard. We hebben er in ieder geval voor geknokt" reageerde keeper Wim Lafeber na afloop. Voor de terreinknecht van Zie rikzee restte een bijna on bespeelbaar geworden veld waarop, zoals spits Jan-Leen Boot het omschreef, absoluut geen hogeschool voetbal meer mogelijk meer is. Werk aan de winkel dus voor 'Tinus'. Zierikzee - Koewacht 2-0 (0-0). 71. Jan-Leen Boot 1-0. 89. Mar co van Oeveren 2-0. Gele kaar ten voor Barry Hage en Ray mond Massop van Zierikzee. Scheidsrechter: F. Nuyten uit Klundert. Toeschouwers: 110. Jan-Leen Boot schoof beheerst de openingstreffer in het doel. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - De terreinknecht van sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee is.een niet te benijden persoon. Twee keer drie kwartier ploeterden zich zondagmiddag 22 spelers plus een scheidsrechter over het steeds slechter wordende voetbalveld. Op eigen terrein wist Zierikzee, na een erg moeizame eerste helft, in het tweede bedrijf afstand te nemen van de tegenstander. Door de 2-0 overwinning op het Zeeuws-Vlaamse Koe wacht werd Zierikzee, mede doordat alle andere gespeelde wedstrijden in een puntendeling eindigden, de grote winnaar van de competitieronde. Na veertien wedstrijden heeft Zierikzee inmiddels een voor sprong van vier punten op Luc- tor'88. Walcheren en Axel za gen hun onderlinge strijd afge last en staan beide met een wedstrijd minder gespeeld op vijf punten afstand van Zierik zee. De situatie wordt voor de ploeg van Jan Meulmeester dus steeds rooskleuriger. Ongelukkig Rooskleurig was de eerste" helft van de wedstrijd niet te noemen. Te langzaam ging de bal bij Zierikzee rond en te weinig kwam er iets goeds voort uit de ruimte die vooral aan de rechterkant lag. Met na me Sjaak van der Weele schoof vaak in, maar was af en toe on gelukkig in de voortzetting. En als de bal aankwam was er geen aansluiting of ontbrak het aan een juiste afronding. Positief was de terugkeer van voorstopper Michel Winkels te noemen. Na een langdurige blessure speelde Winkels een solide partij. „Het was eigen lijk niet de bedoeling dat ik al zou spelen. Maar Marco Saman was geblesseerd en Peter van de Linde was niet helemaal fit. Dus werd het aan mij ge vraagd. Nee, ik heb geen last meer van de blessure. Het was zwaar en conditioneel kwam ik nog wat te kort. Het belang rijkste is dat ik niet meer angstig ben", vertelde de lange speler. Winkels hield het bijna vijf kwartier vol voordat hij werd vervangen door Peter van de Linde. Tegenstander Koewacht bood in de eerste helft aardig partij. Via Jacky Lambert en Patrick Boone werd Zierikzee-keeper Lafeber tot twee keer toe op de proef gesteld. Beide keren red de de doelman met de voet. Daarvoor had Zierikzee de sco re al kunnen en moeten ope nen. Jan-Leen Boot zag al na negen minuten een kopbal op de bovenkant van de lat belan den. Naarmate de rust dichterbij kwam kreeg Zierikzee via Jan- Leen Boot, Frans Kommer en aanvoerder Marco van Oeveren nog een aantal kansjes. Vijf minuten voor de rust deelde Koewacht nog een speldeprik nig tegenover stellen. Veel strijd en weinig goed voetbal kenmerkten verder de eerste helft die in 0-0 leek te eindigen. Leek, want uit de elfde corner van Kruiningen kwam de ploeg van speler/trainer Adriaan van Nieuwenhuijze op voorsprong. Uit de trap van Robin Arens kon Bert Cok veel te gemakkelijk geheel vrij de bal achter Krijn Hendrikse koppen (0-1). Na rust was de strijd snel be slist. Al in de tweede minuut juichten de bezoekers. Het was Arthur van Noorden die aan de basis lag van de 0-2. Uit zijn poging, na goed wegdraaien, verdween de bal via de onge lukkig spelende Erik-Jan Kort in het doel. Slippertje Irritatie daarna bij WIK speler Leon Hendrikse. In een duel met Ivan Boeije vergrepen bei de spelers zich aan elkaar. Zo wel Boeije als Hendrikse mochten van geluk spreken dat zij, onder de ogen van scheids rechter Sardjoe, er zonder gele of rode kaart van afkwamen. De man in het zwart floot over het algemeen kort en niet ver keerd. Dit was absoluut een slippertje van zijn kant. Nadat WIK dus eigenlijk in vijf minuten tijd twee goals te gen had gekregen probeerde de ploeg met wat goede wil toch wat te forceren. Het zat de ploeg ook niet mee ook. Joost Rotte moest na ruim een kwar tier het veld verlaten. „Ik ben met de warming-up door mijn enkel gegaan. Dan houdt het op hè", verklaarde Rotte de wissel. Via Leon Hendrikse, Theo Wit tenberg, Erik-Jan Kort en Ed win Ganzeman kreeg de thuis ploeg kansen op meer. Krui ningen was via een schot van Edwin Arens, dat via de krui- KERKWERVE - WIK zonder Elmar Ver hage en Eric van de Sande is een elftal zonder al te veel creatieve ingevingen. Het gemis van bovengenoemden, plus het feit dat de spelers die wel speelden dat over het algemeen niet met een honderd procent inzet deden, verklaart vrij eenvoudig de nederlaag die WIK op eigen ter rein leed. Het bezoekende Kruiningen revancheerde zich met de 0-2 overwinning tevens voor de eerder dit seizoen geleden thuisnederlaag tegen de ploeg uit Kerkwerve. WIK's meest opvallendste spe lers waren Edwin Ganzeman en Theo Wittenberg. Ganze man speelde verdedigend sterk, trad goed handelend op en poogde opbouwend zijn steentje bij te dragen. Een an der lichtpuntjei was aanvaller Wittenberg. Echter, hij stond te vaak alleen en moest te lang wachten op aansluiting van achteruit. „We hebben de slag op het middenveld verloren. Anders schuiven Eric en Elmar nog wel eens goed in. Maar het zit ook niet mee hoor", aldus de speler die twee keer drie kwartier zwoegde. De wind speelde een grote rol op sportpark de Vospit. Recht over de lengte van het veld be zorgde het WIK zeker de eerste helft de nodige problemen. On rust in de WIK-defensie en een veldoverwicht van Kruiningen waren het resultaat. Via scho ten van Arthur van Noorden, Robin Arens en Gert-Jan Poley stelde Kruiningen keeper Krijn Hendrikse op de proef. Hendrikse hield via goed in grijpen zijn ploeg overeind., WIK kon aanvallend daar wei- De actie van een Kruiningen-speler spreekt boekdelen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8