Peter van Vossen: 'Ik denk dat het publiek zich herkent in mijn manier van spelen' Motorspektakel met internationale top in de Zeelandhallen in Goes De Vries is nog steeds ongeslagen s Jubileuminterland veertig jaar betaald voetbal Nederland tegen Frankrijk Adspiranten oppermachtig Erik van der Wekken, Martin en Peter van der Weele starten DONDERDAG 19 JANUARI 1995 NR 25708 9 Peter van Vossen zorgde in de laatste 25 minuten voor meer dreiging in de voorhoede. (Foto: Joop van houdt). (Doof Kees Verkerke) UTRECHT - Peter van Vossen bleef in zijn 17e interland zonder doelpunten tijdens de vriendschappelijke wedstrijd in Utrecht tegen Frankrijk: 0-1. Van Vossen kreeg ook slechts 26 minuten de kans om zijn kunsten te vertonen. Nadat Pierre van Hooijdonk vijf minuten eerder in het veld gekomen was voor de tegenvallen de nieuweling Michael Mols, had het publiek al massaal om de 26-jarige Zierikzeeënaar geroepen. Bonds coach Guus Hiddink gaf gehoor aan het publiek en nadat Van Vossen de wissel met Marc Overmars had ge maakt op de rechtervleugel kwam er ook meer dreiging in de voorhoede. Wim Jonk kreeg in de tweede helft de aanvoerdersband van de grieperige Danny Blind. (Foto: Joop van Houdt). ,,Ik heb geen rotgevoel na deze nederlaag. Ik kreeg in de rust al te horen van Hiddink dat ik na Van Hooijdonk mocht inval len voor Overmars. Ik denk ook niet dat we slecht gespeeld hebben tegen Frankrijk. Het is moeilijk tegën zó'ri plöëg met veel verdedigers achter de bal", aldus Van Vossen in de ca tacomben van stadion Galgen waard. Hard werken Waarom roept nu het publiek alleen maar om Van Vossen? „Ja, natuurlijk hoor ik dat ook. Ik heb in het verleden veel krediet opgebouwd bij het pu bliek. Ik denk dat zij zich ver gelijken met mij. Hard werken voor prestaties. Ik denk dat het ook in mijn manier van spelen ligt", geeft de nuchtere Zeeuw antwoord op de vraag. Peter van Vossen bracht in de laatste 25 minuten in ieder geval wat chaos in de verdediging van Frankrijk. Was zelfs dicht bij een doelpunt, maar Van Hooij donk liep in de weg. „Natuur lijk wil ik graag scoren. We hebben ook een paar kansjes gehad. Numan, Helder en Van Hooijdonk waren er dicht bij", aldus Van Vossen die regelma tig stuivertje wisselde'van de rechter- naar de linkervleugel. Oranje zonder vedette(n) is een Nederlands elftal zonder resul taten. Die stelling werd eens te meer onderstreept in Utrecht. De nederlaag zou wel eens de inleiding kunnen zijn van een mindere periode van de natio nale trots. Net als zijn voorganger debu teerde Guus Hiddink als bondscoach met een nederlaag. Dick Advocaat verloor zijn eer ste interland met 2-3 van Italië, eveneens in een vriendschap pelijke wedstrijd. Hiddink werd er woensdagavond van doordrongen voor een lange, moeizame weg naar de eind ronde van het EK 1996 in Enge land te staan. Mogelijk kan Dennis Bergkamp uitkomst brengen als hij is hersteld van een blessure en weer lekker in zijn vel zit. Anders is een gesprekje in Genua met Ruud Gullit wellicht aan te raden. Hiddink beschikte woensdag tegen de Franse ploeg over een stel jonge, talentrijke, goedwil lende spelers die echter geen van allen van het gewenste „wereldniveau" zijn. Zij vero verden in de Galgenwaard een veldoverwicht, wisten echter niets te maken van het handje vol kleine kansen. De nieuwbakken bondscoach gaf dat onmiddellijk aan in zijn eerste commentaar. „Op het hoogste internationale ni veau moet ook uit kleine kan sen rendement komen." Oranje verknoeide al die moeizaam verkregen mogelijkheden. Nu man trapte recht, voor doel, on besuisd over. Seedorf schoot van afstand te hoog. Debutant Mols tikte in de handen van doelman Lama. Dat gebeurde allemaal in de eerste helft, vóórdat Frankrijk voor de eer ste keer voor De Goey opdook: Dat was in de 43e minuut met een schot van Karembeu. Pal voor rust werd het 0-1. Loko rondde een lange crosspass van Pedros af met een volley. De Fransen Frankrijk, langzaam bezig aan een renaissance, had zijn doel treffende counter, zonder dat schitteringen van Papin en/of Cantona noodzakelijk waren. Hiddink: „We kunnen wel voortdurend een lofzang op on ze competitie afsteken maar in ternationaal gelden andere Er komen 178 coureurs aan de start verdeeld over de verschil lende klassen. „We hebben hon derd inschrijvingen afgewezen. Die 178 met een startbewijs is nog te veel. We willen toch een strak wedstrijdschema aan houden", aldus wedstrijdleider Triou. In de Zeelandhallén zijn de tribunes blijven staan van het hippisch evenement Indoor Zeeland. De grote hoeveelhe den zand zijn bij elkaar ge schraapt en daarmee de was borden, springschansen en scherpe bochten gemaakt. Ook zijn de tribunes uitgebreid en gaat het parcours door twee hallen zodat het publiek een waar spektakel verwacht dat vrijdagavond met de klasse 80cc, 125cc en de regio super klasse begint. Op zaterdag starten de #80cc, 125cc, 250cc en de eerste'wed strijd voor de Eurocup Indoor 125cc. Dit is een primeur voor Goes. Deze wedstrijd moet het hoogtepunt vormen van het tweedaagse motorcrossspekta kel met als toppers Marco Stallman (was derde op de EK), Marcel van Drunen (5e op de EK) en Edwin Evers (be hoort tot de top tien van de we reld). Uit België komen Fred dy Verherstraeten, AI win van Asten en Oscar Vromans. Uit Duitsland komen Michael Daz en Frans-Teitz Jansen. Deze wedstrijd is de eerste in een reeks van drie. Later volgen nog de wedstrijden in Schijn- dcl cn Maastricht. Vrijdagavond komen ook Erik van der Wekken en Peter van der Wcele in de 250cc klasse aan de start. Erik van der Wek ken uit Zierikzee: „Ik heb afge wetten. De Fransen waren een tikje sneller, fysiek ook iets sterker, ómdat ze gewend zijn elke week strijd te leveren. De ze wedstrijd was een wijze les voor ons allemaal." De bondcoach had in één helft al geleerd dat een opstelling in 3-4-3 tegen een lepe counter- ploeg gevaarlijk was. De tref fer van Loko was een regel recht gevolg van de ondertal- situatie achterin. Na rust, on danks de achterstand, liet hij Oranje met vier verdedigers spelen door Blind te wisselen voor Reiziger en Jonk libero te maken. Winter, hangende spits, liep toen ook niet meer verlo ren rond. Door zeven wissels (vier van Nederland) was de tweede helft rommeliger en ook one venwichtiger. Kansen bleven dun gezaaid, De Goey werd meer op de proef gesteld dan Lama. Van Vossen deed de wed strijd in de slotfase opleven. Hij stichtte wat chaos. Van Hooijdonk wist niet te profite ren van een plotselinge kans. Hij schoot wel 20 meter over het doel. Matig De Belgische scheidsrechter Michel Piraux, die overigens een matige wedstrijd floot, liet pas drie minuten na de officië le speeltijd het eindsignaal klinken. Peter van Vossen ruil de zijn oranje shirt met Tbrino- speler Jocelyn Angioma en bij het binnen lopen van de cata comben gaf hij de Belgische grensrechter Luc Mattys, nog bekende van zijn Anderlecht tijd, een stevige hand. „Ik heb nog steeds contact met Jan Boskamp (trainer van Ander lecht) en John Bosman", vertel de hij tegen een journalist van een Belgische krant. Was je verrast dat Hiddink ook jou in de selectie koos? „Het vertrouwen dat ik van Advocaat had heb ik nu ook van Hiddink gekregen." Denk je dat je nu weer een vaste keu ze wordt? „Daar wil ik geen uitspraak over doen. Je hoopt altijd wel dat je erbij bent, maar laat ik deze vraag in het midden houden." Blind De grieperige Danny Blind, die wegens een virusinfectie de laatste twee weken vijf kilo af viel, was slecht te spreken over het doelpunt van Loko in de blessuretijd van de eerste helft. „Met 45 minuten op de klok mag er nooit meer een doelpunt vallen", oordeelde de aanvoerder, die zijn band en zijn positie na de rust afstond aan Jonk. „Het gaat mij er niet om of er in die situatie per soonlijke fouten zijn gemaakt. De ruststand had gewoon 0-0 lopen seizoen weinig gereden. Ik heb nogal getobt met een rugblessure. Ik ben pas vorige week een keer op de Maasvlak te gaan rijden. Het is steeds slecht weer en dat nodigt niet uit tot extra inspanning. Ik rijd zowel vrijdag als zaterdag mee met mijn 250cc Kawasaki. Zaterdagmiddag zijn er series en ik heb begrepen dat de eer ste vier in iedere serie zich plaatsen voor de finale zater dagavond. Ik denk dat de fina le haalbaar moet zijn." Peter van der Weele ziet het motorcrossspektakel meer als een Olympische gedachte. „Voor mij is het meedoen meer belangrijk dan het winnen. Ik heb weinig tijd om te trainen en wedstrijden te rijden. Maar omdat ik het zo leuk vind wil ik in de Zeelandhallen starten. Ik ga er niet vanuit dat ik mij zaterdagavond plaats voor de finale in de 250cc klasse", aldus Van der Weele uit Brouwersha ven. In de 250cc klasse komen de toppers uit België aan de start met Erik Schelfhout, Ser ge Degezelle en Jurgen Paepe. Voor Nederland komt Stefan Schrik als grootste concurrent voor de Zeeuwen Erik Polder man en Erik van der Wekken uit. Peters broer Martin van der Weele start zowel vrijdag als "zaterdag in de 125cc klasse. Van der Weele die wel regelmatig wedstrijden rijdt hoopt op een finaleplaats in de Zeelandhal len. In de 125cc komen de be kende Belg Steve Ramon en de Nederlander Berry Visser aan de start. Programma Indoor Motorcross Goes: Vrijdag 20 januari; aan vang 19.30 uur klasse 80cc, 12 5cc en regio superklasse 250cc. Zaterdag 21 januari: aan vang 13.00 uur klasse 80cc, 125cc, 250cc en Eurocup 125cc internationaal indoor. 21.30 uur finale 125cc. 21.40 uur fina le 250cc. 21.50 uur halve finale Eurocup 125cc. 22.00 uur finale Eurocup 125cc. moeten zijn. Klaar. De neder laag is niettemin vrij logisch. We hebben veel te weinig kan sen afgedwongen." Jonk erkende dat hij vooral in de eerste helft veel balverlies had veroorzaakt. „Maar dat was ook de verdienste van die Fransen", mompelde de Volen- dammer in Milanese dienst. „Ze lieten me rustig de bal aan nemen en gingen daarna fel ja gen. Dat deden ze heel slim. Ik werd er een paar keer lelijk door verrast." In de B-poule heeft het volley balteam Lemsom een sterke start gemaakt. Tegen De Kroon werd met 3-0 gewonnen en Lemsom is nu ook nog steeds ongeslagen. In de C-poule is De Putters nog ongeslagen na twee wedstrijden. Zij wonnen in het laatste duel met 3-0 van Bouwman. Hieronder de uitslagen: vrijdag 13 januari: Boekhan del De Vries - WOZ 1 3-0; Taxi Lemsom - HCR de Kroon/Wis- ka 3-0; Verboom/Cluzona D - Brinkman/Kwiek Dl 3-0; Pav. de Zandsnor - Strayer Noord- welle 1-2; Zeelandia 2 - Geen- se/Kwiek 2-1; Schouten LMB - PTT 2 3-0; De Putters D - VC Zonnemaire 0-3; WEA/MEVO' 80 D - JMC/Kwiek D2 2-1; IBD - ZWN 2-1; Zeelandia 1 - De Stulp 2-1; Brouw D - Dries He renmode/WIK D2 2-0; Ver- boom/Cluzona - Café de Vlin der 2-1; De Putters - Bouwman Watersport 3-0; PTT 1 - ING Bank Zierikzee 1-2; Fennet/Re- nesse - 't Cafeetje/Renesse 3-0; Zeelandia 3 - WOZ 2 2-1. Programma vrijdag 20 januari 19.00 uur: Schouten LMB - WEA/MEVO'80 5; WEA/ME- VO'80 4 - Bouwman Water sport; 't Cafeetje/Renesse - WEA/MEVO'80 meisjes B; Bouwman Sleepdienst - zee landia 2; 19.50 uur: Pav. de Schorpioen - PTT 1; Nobel- poort Peugeot - Brouw; Mos- selh. K. Schot/WIK Dl - Brink man/Kwiek Dl; Verboom/Clu- zona - HCR de Kroon/Wiska; 20.45 uur: IBD Geen- se/Kwiek; WOZ 2 - Mol/ Schuddebeurs; De Putters D - JMC/Kwiek D2; 21.40 uur: Zee landia 1 - Sporthuis Zzee/PJZ; Pigalle/Renesse - Atlas/Kor- stanje; Verboom/Cluzona D- Dries Herenmode/WIK D2. Poule A Boekhandel de Vries 2 6 ING Bank Zierikzee 1 2 Zeelandia 1 12 De Stulp 1 1 PTT 1 1 1 Pav. de Schorpioen 0 0 WOZ 1 1 0 Sporthuis Zzee/PJZ 1 0 Poule B Taxi Lemsom 2 6 Café de Vlinder 2 3 Verboom/Cluzona 1 2 Brouw 1 1 Pigallc/Renesse 0 0 Nobelpoort Peugeot 0 0 HCR de Kroon/Wiska 1 0 Atlas/Korstanje 1 0 Nederland - Frankrijk 0-1 (0-1). 45. Loko 0-1. Scheidsrechter: Piraux (Bel). Toeschouwers: 10.000. Nederland: De Goey; Valckx, Blind (46. Reiziger) en Frank de Boer; Seedorf, Jonk, Winter en Numan (77. Davids); Overmars (64. Van Vossen), Mols (57. Van Hooijdonk) en Helder. Frankrijk: Lama; Ka- i rembeu (88. Thuram), Desailly, Blanc en De Meco; Ferri, Pe dros, Cantona en Le Guen (62. Angioma); Loko en Papin (68. Ouedec). Poule C De Putters 2 6 Bouwman Sleepdienst 1 2 Zeelandia 2 12 IBD 1 2 WEA/MEVO'80 4 1 1 Geense/Kwiek 1 1 ZWN 2 1 Bouwman Watersport 1 0 Poule D Schouten LMB 2 5 Zeelandia 3 2 4 PTT 2 2 2 Mol Schuddebeurs 1 1 ABN Amro '1 1 WEA/MEVO'80 5 1 1 WOZ 2 1 1 Poule DA-1 Verboom/Cluzona D 2 6 Strayer Noordwelle 2 5 Brouw D 2 5 Pav. de Zandsnor 2 2 Brinkman/Kwiek Dl 10 Mosselh. K. Schot/WIK D 1 0 Dries Herenmode/WIK D 2 0 Poule DA-2 Fennet/Renesse 2 6 WEA/MEVO'80 D 2 5 VC Zonnemaire 2 5 JMC/Kwiek D2 2 2 't Cafeetje/Renesse 1 0 WEA/MEVO'80 meisjes B 1 0 De Putters D 2 0 ZIERIKZEE - De adspiranten van handbalvereniging ZHV/ Delta Sport speelden een extra wedstrijd tegen Indus uit Ro zenburg. Deze werd met 29-7 gewonnen. De jongens adspiranten A zijn dit seizoen begonnen met twee keer in de week trainen en dat gaat nu zijn vruchten afwer pen. De spelers zijn completer geworden, zowel in de aanval, als in de verdediging. Het verloop van de wedstrijd tegen Indus was niet erg aan trekkelijk, hoewel er volop doelpunten gemaakt werden. De Delta Sporters kwamen ge makkelijk door de zwakke ver dediging van Indus, terwijl In- dus nauwelijks aan scoren toe kwam. Doelpunten: Guido de Graaf (11), Marinjo de Looze (6), Len- nert de Graaf (4), Gideon Berg mans (4), Bob van Lint (2), Re- my Berrevoets (1) en Jacco v. d. zande (1). GOES - Op vrijdag 20 en zaterdag 21 januari wordt in de Zeelandhallen in Goes voor de derde keer de Indoor Motorcross Goes verreden. Ondanks het korte be staan heeft het spektakel een internationale allure gekregen. Momenteel stro men nog steeds de inschrijvingen binnen, maar de organisatoren van Stichting Motorsport Zeeland hebben een stop ingelast. Drie coureurs van Schouwen- Duiveland zijn wel zeker van een startbewijs. Erik van der Wekken (Zierikzee) en Martin en Peter van der Weele uit Brouwershaven. Er wordt weer volop spektakel verwacht op vrijdag 20 en zaterdag 21 januari in de Zeelandhallen in Goes. (Foto: Marijke Folkertsma). A Recreatievolleybalcompetitie ZIERIKZEE - Het volleybalteam van De Vries heeft ook haar tweede wedstrijd, sinds de poulesplitsing, gewonnen. WOZ werd met 3-0 gemakkelijk aan de kant gezet. De overige twee partijen in de A-poule moesten de teams met elkaar de punten delen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 9