Cees van Dijk beleeft met Flakkee heel wat in de afdeling Rotterdam Pompebleden wint Zeelandiatoernooi zaterdag- en zondagvoetbal Louise Vleugel met districtsteam naar vijfde plaats NK Grootse presentatie aangepast sporten Paul de Graaf wint Back-Hands toernooi Een-jarige contractverlenging voor ex-Bruse Boys trainer bij Flakkee Becker PROGRAMMA 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ■•*- te Cees van Dijk staat met Flakkee momenteel derde met twee punten achterstand op de koploper. (Foto: Joop van Houdt). SIRJANSLAND - Aan het einde van het vorig seizoen verruilde Cees van Dijk uit Sirjansland zaterdagder deklasser Bruse Boys voor Flakkee. Na Renesse, Brouwershaven, Dreischor en vijf Bruse jaren heeft hij het nu bij de zondagafdeling van de ploeg uit Middelharnis goed naar zijn zin. Zo goed zelfs dat op de onlangs gehouden nieuwjaarsreceptie van de vereniging bekend gemaakt is dat zijn aanblijven met minimaal een jaar verlengd is. Cees van Dijk en Flakkee hebben in elkaar dus twee goede partners gevonden. Flakkee komt uit in de zon dagshoofdklasse van de afde ling Rotterdam. Een afdeling die tussen de KNVB en de eer ste klas afdeling in zit. „Op het moment staan we derde met twee punten achterstand. Aan het eind promoveren er twee ploegen direct en de derde speelt met de nummer drie uit de andere hoofdklas voor één promotieplaats", vertelt Cees van Dijk. Flakkee bestaat uit een zaterdagvereniging met vijf elftallen en een zondag voetbalvereniging waarvoor vier seniorenelftallen uitko men. Daarnaast is er de atletie- kafdeling. Een vereniging dus met een flink aantal leden. Vinkentouw Achter Belvedere uit Rotter dam en SVS uit Capelle aan den IJssel zit de ploeg uit Mid delharnis dus op het vinken touw. Een positie waarmee Van Dijk tevreden is? „Het doel van de vereniging is om niet verder te degraderen. Om de neerwaartse spiraal te stop^ pen. Ze hebben mij de vrije hand gegeven. Kijk maar hoe je het doet is er gezegd. Dus ik denk dat ik het met deze plaats niet slecht doe". Evenals bij Bruse Boys geeft de trainer uit Sirjansland de jeugd een kans. Vier oudere spelers verdwenen van het to neel om plaats te maken voor eerstejaars senioren. De ge middelde leeftijd van Van Dijks elftal is dan ook 21,8 jaar. „Vanaf het begin dat ik hier kwam had ik een goed ge voel. De manier hoe ze over voetballen denken bevalt me. Alles is hier tot in de perfectie geregeld. Een prima accommo datie, een eigen krachthonk, tribune, drie velden waarvan één met verlichting. Af en toe zeg ik wel eens tegen ze van jul lie zijn te veel verwend". De overstap van het Zeeuwse naar het voetbal in de afdeling Rotterdam is Cees van Dijk niet tegengevallen. „Qua ni veau schat ik de bovenste ploe gen van de klasse waarin wij uitkomen in als een goede KNVB 4e-klasser. Wij zouden met dit elftal gemakkelijk KNVB kunnen spelen. En dan hou ik in het midden of het de derde of vierde klasse zou zijn. Maar dan moeten we wat constanter gaan spelen en moe ten de jeugdige trekjes er af". Bij zijn overgang viel Van Dijk, in het bezit van het trai nersdiploma Trainer/Coach II, een aantal dingen op. „Ze waren op de training niet echt gewend om hard aange pakt te worden. In het begin werden de bosjes erg druk be zocht. In Bru noemden we dat het tempo van In 't Opper. Hier heb ik het over het tempo van Hernesseroord. Je kan Flak kee niet vergelijken met Bruse Boys. Ik schat Bruse Boys kwa litatief hoger in, maar hier is de sfeer om de vereniging heen positiever. Buiten het voetbal len om wordt er ook alles aan gedaan om de sociale contacten te verbeteren. Soms is het wel eens te gezellig. Als ze verlie zen lopen ze soms nog in polo naise". Wat mentaliteit betreft is er een groot verschil tussen het Zeeuwse voetbal en dat op Goeree-Overflakkee. „De men taliteit nijgt meer naar de Rot terdamse kant. Ze zijn hier sneller op de teentjes getrapt. Ook in het veld. Gelukkig valt het bij ons nog wel mee. Weinig gele kaarten en nog geen rode. Er is hier minder vechtlust. De Zeeuwen stropen de mouwen op en gaan er voor. Hier wordt er nog eens over nagedacht. Maar ja, het ligt op ae kaart ook tussen Schouwen en Rot terdam in". Vanuit het verle den is er tussen Schouwse en Goereese ploegen een soort angst om tegen elkaar te voet ballen. „Maar dat leeft op Schouwen meer dan hier", ont zenuwt Van Dijk als geboren Rotterdammer die stelling. „Je maakt hier van alles mee. Onze eerste wedstrijd tegen Swift Boys. Komen we aan, zit daar bij de ingang een meneer met een wit T-shirt met daarop een grote koffievlek. Ome Jan. Worden de wedstrijdformulie ren ingevuld. Door Ome Jan. Vlagger: Ome Jan. Wordt tien minuten voor rust de vlag over gegeven. Ome Jan moet thee gaan zetten. Na afloop gaat hij soep verkopen. En wat denk je, blijkt Ome Jan ook nog voor zitter te zijn. Het is niet te gelo ven wat je in Rotterdam alle maal meemaakt. Wat dat be treft is het in Zeeland allemaal perfect geregeld", kijkt Van Dijk nog eenmaal terug. Mist Cees van Dijk het Zeeuw se voetbal en alles daar om heen. „Missen wil ik niet zeg gen. Het is heel anders. De on derlinge strijd tussen de Zeeuwse dorpen is heel apart. Dat heb ik nu niet meer. Nu voetbal je ergens in Rotterdam op een veld waar soms wel vijf verenigingen op voetballen. Je maakt ook wat mee hoor. Het niveau van de scheidsrechters is vaak bedroevend. Ik heb dan ook nog nooit zoveel geouwe hoerd op een scheids als dit sei zoen. Ik ben ook al twee keer weggestuurd. Sommigen heb ben gewoon angst voor bepaal de ploegen en fluiten dan maar partijdig. Er gebeuren ook re gelmatig' incidenten. Daar hoor of lees je bijna niks van. De Rotterdamse bond is blij dat die gasten voetballen". Cees van Dijk geniet bij Flak kee en heeft geen spijt van de ingeslagen weg. „Het is een he le ervaring", besluit hij. MELBOURNE (ANP) - Boris Becker heeft laten weten zijn programma voor de komende weken te hebben aangepast. Het toernooi van Rotterdam past niet langer in zijn schema. Becker, in de Maasstad als eer ste geplaatst, heeft gekozen voor de toernooien van Mar seille, Milaan en Stuttgart. ZIERIKZEE - In sporthal Onderdak was er veel vol- leybalplezier tijdens het jaarlijks toernooi van vol leybalvereniging- Zeelandia. Tien teams, die alle maal een fantasienaam droegen, waren van 10.00 uur tot 17.00 uur in de weer. De volleyballers, werkzaam bij Zeelandia, maakten er een se rieuze strijd van. Daarom wa ren er 's morgens al gelijk ver rassingen te noteren. Het vol leybalteam dat zich Pompeble den noemde werd uiteindelijk de grote winnaar. Ereschavot Bij de prijsuitreiking kreeg dus Pompebleden de grote bo kaal. Maro 1 werd tweede en Fonteinemix mocht óp het der de treetje gaan staan van het ereschavot. De volledige uitslag is: 1. Pom pebleden. 2. Maro 1. 3. Fontei nemix. 4. Qualityteam. 5. Af ter Eight. 6. Dreamteam. 7. Promotors. 8. Knudde. 9. Vuur vreters. 10. Maro 2. Pompebleden (op de voor grond) wint het jaarlijkse Zee landia volleybaltoernooi. (Fo to: Joop van Houdt). Zaterdagamateurs Smerdiek-GPC WIK-Kruiningen KNVB District Zuid I 3c klasse A Bruse Boys-Kapcllc Bevclanders-AZVV Middelburg-Arnemuidcn Rillandia-WHS Oostkapeile- Colijnspl. Boys Thoiense Boys-Yersekc 4e klasse A K rabbcndi j ke-SSV *65 SKNWK-Terneuzcnsc Boys NOAD'67-Dauwendaelc Zaamslag-Kogclvangers Zondagamatcurs RCS 2-Luctor'88 2 Patrijzen 2-Stccn 2 Steenbergen 2-Tfcrncuzcn 2 Hontcnissc 2-Hoofdplaat 2 Sluiskil 2-Zicrikzec 2 KNVB District Zuid I 4e klasse II Zicrik zee-Koewacht Hoofdplaat-Zeeland Sport Zcelandia-Philippine Luctor'88-Sluiskil Axel-Walcheren Stccn-Vogciwaardc Reserve 3c klasse A Alliance 2-VC Vlissingcn 2 Afdeling Zeeland zaterdagcompetitie 2c klas A Cadzand-ZSC 2e klas C WIK 2-Kruiningcn 2 Colijnspl. Boys 2- Wcmcldingc 2 Brouwershaven 2- Hcinkcnszand 2 MEVO 2- 's-H. Arcndskcrkc 3 3c klas B VCK 3-Zcelandia 3c klas C SKNWK 3-Wolf.dijk 2 SKNWK 2-Kloctingc 5 Duivcland 3-ZSC 2 Bevelanders 3-Robur 2 4c klas A Bevelanders 5- Brouwcrshavcn 3 SKNWK 4 MEVO 3 Krabbcndijkc 4-Kloctingc 6 Afdeling Zeeland zondagcompetitic Reserve le klas Lcwcd. Boys 2- Aardcnburg 2 2e klas C Domburg 2- Zccland Sport 3 Vlissingcn 3-Gocs 3 Middelburg 3-Walcheren 3 Zicrik zee 4-Zcclandia 2 3c klas A Ouwcrkcrk 2-ljJCtor'88 5 Luctor'88 3- Kwadcndammc 2 Volharding 2-Dreischor 4e klas A Lcwcd. Boys 4- Ouwcrkcrk 3 Robur 3-Rcncssc 4 Corlgcnc 2-Volharding 3 Stadspoldcrs-Slicdrccht WIK-Woudrichcm Bekercompetitie Da mescom pet il ie 2c klas B inlcrr. DVO'32-Papcndrccht Rijkoord 2-Scrooskcrkc Hock-Spui Zaterdagbeker Bevelanders 2- Brouwcrshavcn Hocdekcnskcrkc-Duivcland Waarde-MEVO Wissen kcrkc-DFS 2 SPS-Bruse Boys 3 DFS-GPC 2 Zondagbeker Robur-Zicrikzcc 3 Rcncssc-Ouwcrkcrk WYCHEN - Het meisjes B districtsteam van Rotter dam/Dordrecht en Grevelingen, met speelster Loui se Vleugel uit Bruinisse, is tijdens de Nederlandse jeugdkampioenschappen in Wychen op een vijfde plaats geëindigd. Met twee keer een gelijkspel en één keer verlies in de poule speelden ze tijdens de finale wedstrijd om de vijfde en zesde plaats tegen Noord-Holland gelijk. Door een beter setge middelde werden ze uiteinde lijk vijfde van de acht dis- trictsploegen uit Nederland. Afwezig: In het districtsteam va!n Rot terdam en omgeving ontbrak Rebecca Kadijk. Zij was met de nationale selectie naar Tsje chië. Hierdoor was het team verzwakt. Louise Vleugel uit Bruinisse, lid van volleybal vereniging Kwiek, werd niet alleen aanvoerster door de af wezigheid van Rebecca Kadijk, maar werd ook op de buiten plaats gezet waar normaal Ka dijk speelt. Trainer/coach Joris van Wijngaarden zag al snel dat het team daardoor niet liep en zette Vleugel terug op de libero-plaats. Die positiewisse lingen brachten uiteraard on rust in het team. De eerste wedstrijd tegen Noord-Holland midden werd 1- 1 gelijk gespeeld. De eerste set werd met 15-12 verloren en de tweede set werd met 10-15 ge wonnen. Ook de tweede wed strijd tegen Veluwe eindigde in 1-1. De eerste set eindigde in verlies met 15-5 en de tweede set werd gewonnen met 9-15. In de derde poule-wedstrijd ver loor men met 0-2 van Friesland (6-15 en 5-15). Friesland werd poulewinnaar in groep B en Twente won in groep A. Beide groepwinnaars verloren de kruisfinales. Oost- Gelderland won met 2-1 van Friesland en Veluwe won met. 1-2 van Twente. Veluwe werd uiteindelijk Nederlands kam pioen door de finale met 1-2 te winnen van Oost-Gelderland. Het districtsteam Rotterdam speelde om de vijfde en zesde plaats dus 1-1 tegen Noord- Holland met de setstanden 9-15 en 15-5. Het programma in de Thielhal in Wychen, waar de B- meisjes en de C-meisjes om de landstitel streden liep enorm uit. Eindstand meisjes B: 1. Velu we. 2. Oost-Gelderland. 3. Twente. 4. Friesland. 5. Dis trict Rotterdam/Dordrecht/ Grevelingen. 6. Noord-Hol land. 7. Noord-Holland mid den. 8. Zuid-Holland. GOES - Op zaterdagmiddag 28 januari wordt in het Sportpunt Zeeland te Goes een presentatie aange past sporten in Zeeland georganiseerd door het NEBAS-district (Nederlandse Bond Aangepast Sporten) en de Zeeuwse Sportraad. Voor mensen met een handicap of aandoening, die interesse hebben in sport, is het een mo gelijkheid om eens kennis te maken met en te zien wat aan gepast sporten allemaal in houdt. Sport is mogelijk op elk denk baar niveau! Het sporten staat centraal en aanpassingen zijn ondergeschikt, maar soms hard nodig. Meestal zijn dit kleine veranderingen aan spel regels of aanpassingen aan ma terialen. Uiteraard kan men naast een NEBAS-vereniging ook lid worden van allerlei sportver enigingen. Bij de Zeeuwse Sportraad zijn verenigingen bekend, die daarvoor open staan. Het programma begint om 16.00 uur met een presentatie op grootbeeld van een gloed nieuwe videofilm over aange past sporten in Zeeland. Daar na, zal drs. W. T. van Gelder, Commissaris der Koningin, kort het woord voeren. Dan be ginnen gelijk de sportde- monstraties. Hiertoe zullen en kele genodigden op ludieke, sportieve wijze het startsein geven. De demonstratiesporten zijn goalbal (speciaal voor vi sueel gehandicapten), jeu de boules, hockey, omnibal, tafel tennis, rolstoelbasketbal, handboogschieten en badmin ton. De demonstraties worden verzorgd door ale Zeeuwse NEBAS-verenigingen. Ieder een, die belangstelling heeft, kan komen kijken! RUCPHEN - Tijdens het traditionele Back-Hands toernooi te Rucphen is Paul de Graaf eerste gewor den in het enkelspel bij de C-licenties. Hij werd sa men met dubbelpartner Dave Cloots tweede in de B/C klasse. In sporthal De Vijfsprong te Rucphen begon de 20-jarige tafeltennisser met het spelen van de Heren SI, een samengevoegde klasse van B- en C- licenties. De eerste wedstrijd was tegen Verschuren (Thnaka) waarvan De Graaf nog nooit had verlo ren, toch zou dat dan nu gebeu ren. De Graaf verloor met' 2 games (17-21 en 16-21). De twee de partij ging tegen Wouts (TCS) een stugge maar zeker goede verdediger. De Graaf speelde voor alles wat hij waard was, maar moest op het nippertje het onderspit delven (19-21, 21-18 en 19-21). In zijn eigen klasse (C-licentie) kwam De Graaf René Lauw- rijssen (Backhands) tegen, een speler die altijd dwars kan zit ten vanwege het spelen met materiaal. Lauwrijssen: „Als ik van De Graaf win, is mijn dag goed", zet natuurlijk wel aan tot offensief spel. De le ga me was duidelijk voor De Graaf 21-17, de 2e game sloot hij winnend af in 27-25. In dezelfde poule speelde De Graaf ook tegen Johan 't Hoofd (SAR) die hij eenvoudig aan de kant zou zetten: 21-14 en 21-16. Zo kwam De Graaf in de halve finale opnieuw Verschuren te gen. le game voor Paul de Graaf in 21-17, 2e game voor Verschuren: 14-21, in de derde game speelde De Graaf een pri ma game waarin hij Verschu ren géén kans gaf op de over winning: 21-16. In de finale trof De Graaf Mer- tens (Backhands) aan. een te genstander waarvan hij een voudig kan winnen, dat heb je soms met een tegenstander. Een prettig gevoel voor De Graaf om zo een finale in te gaan. Het werd een simpele partij die door de jeugdige se nior werd gewonnen (21-15 ep 21-14). In het dubbel speelde De Graaf met Dave Cloots in de B/C klasse. Als eerste partij een dubbel tegen onder andere Francois van Gils (Belcrum) die vorig jaar nog Brabants kampioen werd. Het zou géén problemen geven, aanvallend met keihard topspinspel werd er met 21-11 en 21-13 gewonnen. Uiteindelijk kwamen ze in de halve finale Mertens/Lauw- rijssen tegen, wat? in de eerste game zeker géén problemen gaf: 21-12. De tegenstanders gingen met hun materiaal tot het uiterste om het spel te on derbreken, waar een snelle speler als Cloots dan ontzet tend tegen op ziet. Maar door de aandacht niet te laten ver slappen bleven ze geconcen treerd bezig tot het einde om daar dan eindelijk de zege te grijpen (23-21). Zo stond De Graaf voor de tweede keer in een finale die dag. Opnieuw twee stugge ver dedigers, waarvan één de al eerder genoemde Wouts (TCS) een speler die vorig seizoen nog le Divisie speelde. De tweede, een goede bekende van De Graaf, omdat hij er in de competitie ook al tegen speel de, maar hem ooit ook eens als dubbelpartner had. Paul de Graaf en Dave Cloots gingen eervol ten onder: 18-21 en 17-21.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 8