Schade van staking in streekvervoer valt mee 1 Bedrijven voor miljoenen opgelicht met termijnhandel UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 9 ZIERIKZEESCHE I NIEUWSBODE M dé krant van schouwen - duiveland! m HET WEER reisburo van oeveren Passagiers voorbereiddeel chauffeurs aan het werk 3 KAMERVRAGEN J 4 DISCRIMINATIE 0 9 MOTORSPEKTAKEL busbedrijf van oeveren Zierikzeese advocaat brengt zwendel aan het licht Dodelijk ongeval Oosterland Diefstal hekwerken Hardrijders Margriet jarig Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement, JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. a 48,50 jaarabonnement A 192,50 jaarabonnementmetautom.afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12,4300VB Zierikzee Veel bewolking en perioden met regen. In de middag ook enkele opklaringen. Minimumtemp. ±6 graden. Middagtemp. ±8 graden. Zuidenwind, aan de kust krachtig 6, in de ochtend draaiend naar zuidwest kracht 5, aan de kust 7. m DONDERDAG 19 JANUARI 1995 151e JAARGANG NR 25708 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Dam 3, Zierikzee, telefoon 01110-15036/12319 cedeerd in een soortgelijke zaak. Hij diende toen een klacht in bij de voorzitter van het Ibezicht op het Effectenver keer. Hierop volgde de op dracht aan het bedrijf te stop pen met de „agressieve manier van zaken doen". De Zierikzeese advocaat ven- moedt dat het Amsterdamse bedrijf hierna is opgesplitst in kleinere bedrijfjes die net over de grens in Duitsland werden gevestigd. Volgens hem staat er centraal een kantoor met zo'n vijftig medewerkers die met de Gouden Gids in de hand bedrij ven telefonisch benaderen. Binnengekomen bedragen worden doorgesluisd naar de firma's in Duitsland, met uit eenlopende namen als Cogeni- us en Rental Brokerage Group. Huiszoekingen Op last van het Openbaar Mi nisterie in Utrecht verrichtte het Bureau Financiële Onder steuning van de politie in sa menwerking met de Economi sche Controle Dienst 10 januari huiszoekingen op negen plaat sen in Nederland. Hierbij wer den vier miljoen gulden en auto's in beslag genomen. Vol gens Nijland gaat het in deze gevallen om de woonadressen van de 'termijnhandelaren'. Nijland spant een procedure aan op het onwettige feit dat de ontvangen gelden nooit op de termijnmarkt zijn ingezet. Hij wil via de rechter het geld voor de benadeelde bedrijven terug vorderen. Vier jaar geldon luk te hem dit in de zaak tegen Kesperry. „Omdat justitie zich er nu over heeft gebogen en het geld in beslag heeft genomen, is dat nu zinvol. Het geld is on schuldig betaald en dat wil ik loskrijgen." Als de deugd slaapt, droomt de misdaad. Victor Hugo CDA-Kamerlid H. Eversdijk stelt kamervragen over fi nanciële strop herindeling. Tentoonstelling in Zierikzee leert kinderen achtergron den van discriminatie. 6 ULV Rijksluchtvaartdienst traineert komst van ULV- vliegveld in Brouwershaven. De internationale top is aanwezig bij een motorspekta kel in de Goese Zeelandhallen. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Industrieweg 10, Zierikzee, telefoon 01110-12319/14348 Ons senioren-busprogramma 1995 is uit!!!! Gun uzelf een vakantie met een 'Van Oeveren' Touringcar. Uw vakantie is het waard!!!! hielden het voor gezien, en stapten weer uit om terug naar huis te gaan. Volgens Bouma zet de ZWN als reizigers urenlang ergens drei gen te stranden, taxi's in. „Het deel van de chauffeurs dat van daag wel rijdt, doet dit volgens hun rooster. Ze rijden geen ex tra routes. De verkeersleiding - van de ZWN draait ook volgens het normale schema. Om kwart voor vijf vanmorgen is begonnen met de gebruikelijke ploeg mensen. Bouma betreurt de staking en noemt het 'jammer' dat de FNV gisteren niet akkoord is gegaan met het aanbod van het Verenigd Streekvervoer Neder- land.(VSN) „Het conflict wordt nu over de hoofden van onze klanten uitgevochten", meent hij. Reacties De stakende chauffeurs die zich vanaf vanmorgen vroeg in de ZWN-stalling in Burgh- Haamstede verzamelden, zeg gen dat ze de afgelopen week over het algemeen positieve reacties hebben gehad van de reizigers, wat betreft de moge lijke staking. „Ze zeiden meestal 'we hebben er begrip voor, als we maar van tevoren ingelicht worden", aldus één van de chauffeurs. Over het feit dsrtrde CNV-ers' niet mee doen en gewoon uitrij den zeggen de chauffeurs, dit een onverstandige zet, 'moedig maar stom', te Vinden, omdat het verwarring onder de reizigers schept. Naar wat de stakers zo in de afgelopen da gen ter ore is gekomen, hebben de meeste mensen voor van daag en mogelijk ook voor morgen, vrijdag, eigen vervoer geregeld. Afspraken Conrector M. Roks van de Re gionale Scholengemeenschap Professor Zeeman in Zierikzee meldt dat 's ochtends zo'n 20 leerlingen niet zijn verschenen vanwege de staking, voorna melijk uit Westerschouwen en vervolg pagina 2 ZIERIKZEE - Van een weiland in Zierikzee zijn gisteren, woensdag, vier gegalvaniseer de weidehekken gestolen. De gedupeerde, een 58-jarige man uit Zierikzee, deed woens dag aangifte bij de politie. De weidehekken stonden langs zijn weiland aan de Gouwe- veerseweg. De schade bedraagt ongeveer 820 gulden. ZIERIKZEE - Bedrijven en scholen op Sehouwen-Duiveland hebben betrekkelijk weinig last van de staking bij het streekvervoer vandaag. Aangezien de staking vorige week al in de lucht hing, reisde menigeen op eigen gelegenheid naar werk of school. Aan de staking doen voornamelijk buschauffeurs mee die lid zijn van de FNV. Leden van de CNV en de chauffeurs van Van Oeveren togen gewoon aan het werk. Dat leidde tot een onoverzichtelijke en verwarrende situatie voor reizigers die toch voor de bus kozen. Volgens A. H. Bouma, regio- directeur van het streekver voer Zuid West Nederland, reed van de regio Zeeland ruim de helft van de 150 chauffeurs die vandaag dienst hadden. Daardoor reden er - zo zei hij - gemiddeld toch nog zo'n 60 bus sen rond op de verschillende routes, waaronder de Interli- ner naar Rotterdam, lijn 133 vanuit Haamstede naar Rotter dam en lijn 134 die vanuit Haamstede via onder meer Brouwershaven naar Zierikzee rijdt en vervolgens verder gaat als lijn 10 naar Goes. Voorzitter van de sector streek vervoer bij de FNV, Chris Olle- bek is echter een andere me ning toegedaan over .het aantal bussen dat vandaag in de ZWN- regio rondrijdt. Hij hield het vanmorgen op een aantal van 35, waarbij hij de regio Rijn mond ook meerekende. Voor het publiek was en van ochtend geen peil op te trek ken. Door de gaten in de dienstregeling was biet duide lijk of ze nu wel of niet op tijd op hun bestemming konden ko men en belangrijker nog, of ze ook weer terug konden. Riet Deurloo, lokettiste/recep- tioniste bij het ZWN-kantoor in Zierikzee, kreeg in de vroege ochtend aan de lopende band telefoontjes van reizigers uit de hele regio Zeeland over hoe de situatie er voor stond. „Ik zeg tegen de mensen 'Blijf maar lekker thuis, want ik kan niet zeggen hoe en wat'. Er rijdt op verschillende lijnen wel een bus, maar een aansluitgarantie kan ik niet geven en ik kan niet beloven dat de mensen later ook weer terug kunnen." Op het busstation in Zierikzee verschenen vanmorgen met enige regelmaat toch potentië le reizigers. Sommigen stapten op de bus, ook na de medede ling van de chauffeur dat het weieens moeilijk kan worden om terug te komen. Anderen OOSTERLAND - De 56-jarige P. A. van Mourik uit Zierikzee is gisteren dodelijk veronge lukt op de Rijksweg N59 in Oosterland. Bij het oversteken van de rijksweg werd hij aan gereden door een auto. Hij overleed ter plaatse aan zijn verwondingen. Het slachtoffer was kranten aan het bezorgen. Hij stak lo pend de weg over van de noor delijke naar de zuidelijk paral lelweg. Hierbij werd hij aange reden door een auto, bestuurd door een 27-jarige man uit de gemeente Duiveland. Deze kon volgens de politie de man niet meer ontwijken. Hij stak vol gens de politie onverwachts over tussen een uit de richting van Bruinisse komende rij auto's. ZIERIKZEE - Bij een snel heidscontrole op de Weg naar de Val zijn gisteren veertig overtreders gekiekt. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 119 kilometer per uur. De politie had zich tussen 17.10 en 18.30 uur langs de Weg naar de Val opgesteld. In totaal pas seerden 550 voertuigen de ra- darapparatuur. Hiervan reden er veertig harder dan de toe gestane maximum snelheid van tachtig kilometer per uur. In de ZWNstalling in Burgh-Haamstede verzamelden zich vanmorgen vroeg, donderdag, de stakend(H2choüwen-Duivelan'dse bus chauffeurs. (Foto: Joop van Houdt). De zaak kwam een half jaar ge leden aan het rollen toen een bedrijfje op Sehouwen-Duive land het bedrog bij Nijland aankaartte. Sindsdien heeft de Zierikzeese advocaat zestien soortgelijke gevallen ter be handeling gekregen. De bedrij ven waren telefonisch bena derd met het voorstel hun spaargeld te verdubbelen op de termijnmarkt. Enige tijd later kregen zij bericht dat het geld 'helaas' was verloren. Het geld kon echter worden terugge wonnen door nog een keer in te zetten. Ook de tweede keer ging het geld verloren. Nadat Nijland benaderd was door het Schouwse bedrijfje heeft hij zich tot de voorzitter van de stichting Toezicht Effec tenverkeer gewend met de vraag of er meer gedupeerde bedrijven waren. Nijland kwam via de stichting in con tact met nog zestien andere be drijven en particulieren. Deze bevinden zich door heel het land. Volgens Nijland bestaat er, behalve dat het met name gaat om éénmans-bedrijven of gepensioneerden, geen enkel verband tussen de benadeel den. Grote bedrijven zitten er niet bij. „Die benader je niet op deze manier", aldus de ad vocaat. Nijland verwijst naar de Am sterdamse onderneming Kes perry. Tbgen dit bedrijf heeft hij enige jaren geleden gepro- H. K. H. Prinses Margriet viert vandaag, donderdag, haar verjaardag. De prinses wordt 52 jaar. ZIERIKZEE - Minstens zeventien bedrijven zijn de afgelopen tijd voor in totaal vijf miljoen gulden opgelicht door een firma die aanbood namens de slachtof fers te speculeren op de termijnmarkt, maar dit echter niet deed. De Zierikzeese advocaat mr. G. Nijland, die de zaak aan het licht bracht, denkt dat slechts het topje van de ijsberg in deze zaak boven water is gekomen. Er zijn twee Zeeuwse bedrijven bij de oplichting betrokken. Eén daarvan is afkomstig van Sehouwen- Duiveland. Advocaat mr. G. Nijland: ..Het geld is onschuldig betaald en dat wil ik loskrijgen". (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1