COMMENTHRR Leden ZOC moeten zich houden aan gedragsregels van bestuur j£ t Abstracte kunst in gangen van Verpleeghuis Corneliastichting streeknieuws I P I Tweedaagse staking streekvervoer ZWN Schijn Ook vice-voorzitter en secretaris treden af Uitvoering Witte van Haemstede Dansavond Nehalennia Project voor veehouders DINSDAG 17 JANUARI 1995 NR 25707 Door het aftreden van de bestuursleden Van Wijk (derde van links), Romijn (tweede rechtsen Meijerink niet aanwezig) krijgt het bestuur van de ZOC vanaf 21 maart een geheel andere samenstelling. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Het bestuur van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) heeft gedragsregels opgesteld waaraan de leden zich moeten houden. Met de gedragsregels wil het bestuur in de toekomst problemen, zo als die zich recentelijk hebben voorgedaan, voorkomen. De leden van de ZOC gingen gisteren, maandag, tijdens een extra ledenvergadering unaniem akkoord met de opgestelde regels. Tijdens deze vergadering maakten vice-voorzitter E. Romijn en secretaris M. Meijerink hun aftreden bekend. Voorzitter Th. van Wijk had dit al eerder gedaan. ZIERIKZEE Afscheid Formeel staat wethouder C. W. Veèrhoek van de gemeente We ster schouw en in zijn recht als hij gebruik wil maken van de mogelijkheden die het Ruimtelijk Economisch Ont wikkelingsplan (REO) biedt. Op de plek waar hij dat wil, is de uitbreiding van horeca toe gestaan. Elke andere onderne mer had die kans eveneens aan kunnen grijpen en kan dat nog. De vraag is alleen of het REO voldoende bekend was bij die ondernemers en of Veer- hoek de aangewezen persoon is om daar als eerste gebruik van te maken. De felheid van protesten uit de hoek van de horeca doet ver moeden dat het Beiers eethuis en de Ierse pub van Veerhoek slechts aanleiding zijn om eens flink de gal te spuwen. Kenne lijk is er bij de horeca van Wes- terschouwen sprake van veel oud zeer. Vooropgesteld dat de onder zoekscommissie haar werk goed doet, mag deze door het college van burgemeester en wethouders aangedragen oplossing best moedig ge noemd worden. Want mocht de commissie tot een negatief oordeel komen, dan betekent dat vrijwel zeker het einde van Veerhoeks politieke car rière. Een loopbaan in de hore ca zag Veerhoek, zoals bekend mag worden verondersteld, al eerder stranden. Kort nadat Veerhoek zijn om geving wereldkundig maakte van de terugkeer naar zijn ou de stiel, maakte de VVD be kend dat hij op de negende - en waarschijnlijk verkiesbare plaats - staat op de lijst voor de verkiezingen van provincia le staten. Burgemeester en wethouders van We ster schouw en hadden gisteren de kans om, te begin nen in de gemeenteraad, alle schijn van laakbaar handelen van tafel te vegen. Dat deden ze niet. In plaats daarvan krijgt Veerhoek een onderzoek aan zijn broek. De kans is groot dat hij dat zonder kleerscheuren over leeft. De gemeenteraad zal dan niet aarzelen haar vertrouwen in Veerhoek uit te spreken. Of dat voor de staten ook geldt, moet nog blijken. A. vd N. BURGH-HAAMSTEDE - De Koninklijke Muziekvereni ging Witte van Haemstede houdt vrijdag 27 januari vanaf 20.00 uur haar jaarlijkse uit voering in dorpshuis de Schut- se in Haamstede. Tijdeps de uitvoering zijn de slagwerkgroep en fanfare van de Witte van Haemstede zowel afzonderlijk als gezamenlijk te horen. Voor de pauze verzorgt ook het Ensemble Paul van Belzen een optreden. Zoals bekend heeft de nieuwe winkelsluitingsverordening van Zierikzee voor de nodige commotie gezorgd binnen de ZOC-gelederen. Volgens deze verordening mogen winkeliers hun winkel op zondag open stellen in de maanden april tot oktober. De leden van de ZOC gingen hiermee akkoord tij dens een algemene ledenverga dering. Een aantal van hen be gon echter een handtekenin genactie tegen de openstelling op zondag. Bovendien ontving het bestuur een grievende brief van een van de leden, waarin deze stelde dat bestuursleden uit eigen belang het besluit er doorheen hadden gedrukt. De gedragscode, die is opge steld door vice-voorzitter Ro mijn, verbiedt de leden van de ZOC onder meer om in geval van fricties acties te onderne men zonder een van de be stuursleden daarvan in kennis te stellen. Bovendien zijn ze verplicht om op de vergaderin- DEN HAAG - Zeven jongens tussen de 17 en 20 jaar hebben in het Haagse stadsdeel Loos duinen minstens 45 kinderen beroofd. Ze intimideerden hun slachtoffertjes met woorden en soms met een mes. gen vertegenwoordigd te zijn. Wanneer iemand onverhoopt echt niet aanwezig kan zijn, moet hij zich afmelden bij het bestuur. De gedragscode is tevens een oproep om niet-leden van de ZOC te bewegen lid te worden. Romijn betreur^ het, dat een aantal ondernemers geen lid van de ZOC (wil) zijn. Volgens hem is het onvoorstelbaar, dat ondernemers wel profiteren van de activiteiten, doch geen financiële bijdrage aan de ZOC geven. Een andere frustratie betreft het feit dat er leden zijn die een onjuiste categorie opge ven. Op deze wijze proberen zij hun contributiebij drage te mi nimaliseren. Binnenkort wor den de leden gevraagd op nieuw opgaven te doen van hun categorie. Het bestuur gaat er van uit dat dat een reële opga ven zal zijn. Slechts één punt uit de ge dragscode was reden voor eni ge discussie. Dit betrof het bin- HELMOND - De tot voor kort aan het Helmondse Elkerliek Ziekenhuis verbonden gynae coloog dr. R. Barentsen, heeft zich opnieuw gewend tot het Scheidsgerecht voor het Neder landse Ziekenhuiswezen. kunsten in Brugge in de disci plines tekenen, schilderen en keramiek. Sinds een aantal ja- i fis V dend zijn van de belangrijke besluiten die in de ledenverga deringen worden genomen. „Achterafacties van leden zul len dan niet meer worden geto lereerd", aldus de gedragscode. Volgens de heer A. H. Deurloo (HEMA) moet een ondernemer altijd de vrije hand hebben om besluiten van de ZOC niet na te volgen. „Die vrijheid is mis schien ten nadele van de een heid, maar je bent voor je eigen bedrijf bezig." Voorzitter Th. van Wijk gaf Deurloo hierin gelijk. Volgens hem is deze regel ingegeven om acties achter de rug van het be stuur om, nadat er een besluit is gevallen, te voorkomen. Hij kan zich indenken dat sommi ge ondernemers een beslissing naast zich neerleggen. „Dat is hun goed recht", aldus Van Wijk. Voor Van Wijk, was de wijze van handelen van enkele leden, na de goedkeuring van de win- SCHIPHOL (ANP) - Schiphol investeert dit jaar miljoenen in een pasjessysteem om reizigers uit de zeven landen die het ak koord van Schengen onderte kenden te kunnen scheiden van die uit andere landen. ren ontpopt zij zich tot een suc cesvol kunstenaar die veel waardering oogst voor haar werk. Onlangs besteedde de Nederlandse televisie nog aan dacht aan haar werk. Diverse prijzen en eervolle vermeldin gen vielen haar ten deel waar van recentelijk de Grote Prijs met gouden medaille op het festival International des Arts in Moeskroen. Contrast Behalve in galeries en culture le centra exposeert Verplanke in zorginstellingen. Vorig jaar was een selectie van haar werk te zien in het streekziekenhuis De Honte in Tbrneuzen. Nu dus in het Zierikzees verpleeghuis, waar vijftien van haar abstrac te schilderijen hangen. Deze kenmerken zich door een op vallend helder kleurgebruik, waarbij het contrast een voor name rol speelt. Het poëtische zit hem niet al leen in de schilderijen zelf, maar ook in de titels ervan. Ti tels als 'Soms dwalen hart en gedachten af en 'Vreugde werd uit leed geboren' maken het werk van Verplanke overigens niet toegankelijker voor de toe schouwer. Het kleurgebruik en de grillige vormen maken ech ter dat de schilderijen de aan dacht van hem blijft trekken. De expositie is dagelijks ge opend van 10.00 tot 20.00 uur. kelsluitingsverordening, aan leiding zijn functie neer te leg gen. Hij blijft voorzitter tot en met de volgende ledenvergade ring van 21 maart. Op deze dag leggen ook secretaris Meije rink en vice-voorzitter Romijn hun bestuursfunctie definitief neer. Hun aftreden heeft slecht? zijdelings met de com motie binnen de ZOC te ma ken. Volgens Romijn zijn het met name privó-redenen die hen tot dit besluit hebben ge noopt. „Het speelt al langer. Meijerink had problemen in verband met een verhuizing. Haar taken werden gedeelte lijk over genomen door de voorzitter. En ook ik had meer taken dan vooraf afgesproken was. We functioneerden niet echt goed nieer en dan moet je je consequenties nemen. Ik moet op het eigen honk zijn en al mijn energie daarin steken." Het bestuurslid D. de Vries is 21 maart aftredend en herkies baar. Er kwamen gisteren vijftig FNV-leden van Schouwen-Dui- veland en Goeree-Overflakkee af op de actievergadering. Zij stemden eensgezind voor een tweedaagse staking. Wanneer er na twee dagen nog geen ak koord bereikt is, worden verde re acties niet uitgesloten door de bonden. De leden komen in dit geval vrijdag weer bij el kaar om zich te beraden over nadere stappen. Wanneer werkgever en werknemers eer der tot elkaar komen, gaan de chauffeurs gewoon weer aan het werk. Teleurgesteld De ZWN-groep is teleurgesteld over het feit dat zij met een dreigende staking worden ge confronteerd. „We hopen als nog op initiatieven van beide partijen. Als ZWN hebben we daar geen invloed op. De on derhandelingen worden cen traal gevoerd door de moeder maatschappij." Gisteren liet regio-directeur H. H. Bouma weten vraagtekens te zetten bij het actiemiddel staking. Vol gens hem gaat dat over de hoofden van de klanten heen. De moedermaatschappij, de VSN Groep, was ook gisteren niet bereid tegemoet te komen aan de eisen van de vervoers- bonden CNV en FNV. Deze be staan uit een prijscompensatie van 2,25 procent, het toeken nen van vier atv-dagen en het handhaven van de vut-leeftijd op zestig jaar. Bovendien moe ten de voorstellen op het ge bied van flexibele werktijden Tijdens de onlangs in Zierikzee gehouden nieuwjaarsreceptie van de Stichting Kinderopvang Schouwen-Duiveland werd af scheid genomen van stichtings voorzitter mevrouw C. Can- krien. Sedert de oprichting van de stichting in 1988 was zij bij de activiteiten betrokken. Me de onder haar verantwoorde lijkheid zijn zware besluiten genomen. Onder het voorzit terschap van mevrouw Can- krien werden de activiteiten van de stichting uitgebreid met het Gastouderbureau, de bui tenschoolse opvang en de va- kantieopvang. Tevens werd na een gedegen onderzoek naar de behoefte gestart met gastou derprojecten op Schouwen- Duiveland. Namens het be stuur, de ouders en het perso neel overhandigde directeur de heer R. Lutz haar als blijk van waardering en erkentelijkheid een passend cadeau. Open Doors Een medewerker van de stich ting Open Doors spreekt woensdag 18 januari over de si tuatie van de christenen in de moslimwereld. Tijdens de avond in het gebouw aan de Meelstraat 1 te Zierikzee, wordt het diaklankbeeld 'In de schaduw van de moskee' ver toond. Het klankbeeld schetst de situatie waaronder de kerk in de moslimwereld leeft. De spreker van die avond is jaren lang betrokken geweest bij de geheime bijbel-transporten naar Oost-Europa en de Sovjet- Unie. De interkerkelijke stich ting Open Doors werkt sinds 1955 voor christenen die ver volgd worden om hun geloof. De avond begint om 20.00 uur. Postzegelbeurs Zaterdag 18 februari houdt postzegelvereniging, Schou wen-Duiveland een postzegel- beurs. Deze wordt gehouden in het clubgebouw van de Scou ting aan de Van Veenlaan in Zierikzee en is toegankelijk van 10.00-17.00 uur. Tijdens de. postzegelbeurs zijn uiteraard een aantal handelaren present, maar is er ook een mini-ten toonstelling en een dubbeltjes- hoek. BROUWERSHAVEN Jaarvergadering De afdeling Brouwershaven van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen houdt woensdag 18 januari in het Tbn- nenmagazijn in Brouwersha ven de jaarvergadering. De aanvang is om 20.00 uur. worden losgelaten. De VSN Groep wil bezuinigen om de concurrentie met andere aan bieders op de vervoersmarkt aan te kunnen gaan. De VSN heeft tot donderdagmorgen 3.00 uur de tijd tegemoet te ko men aan de eisen. Op dat tijd stip verstrijkt het ultimatum van de bonden. Het busbedrijf OAD in Holten wil woensdagochtend met een kort geding voorkomen dat zijn streekbuschauffeurs don derdag staken. Het bedrijf ver zorgt het streekvervoer in een beperkt deel van Overijssel. Daarvoor heeft de onderne ming circa honderd werkne mers in dienst. Zij dreigen ook het werk neer te leggen. Het Overijsselse bedrijf is niet aan gesloten bij de VSN Groep. BRUINISSE - Ter gelegenheid van het nieuwe jaar houdt Volksdansgroep Nehalennia vrijdag 27 januari een bal in het dorpshuis Bruinisse. De aanvang is 20.00 uur. Het repertoire tijdens het nieuwjaarsbal bestaat uit in ternationale dans en muziek. Aan de dansavond wordt mede werking verleend door Cosni- nix. De volksdansgroep is dit jaar uitgeweken naar het Bru- se dorpshuis, omdat de zaal in gebouw de Driehoek in Zierik zee vorig jaar te klein bleek. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 5 graden Windkracht zuidw. 4 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. 2 graden Mid.temp, 6 graden Windkracht zuid 6 Zaterdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 0 graden Mid.temp. 6 graden Windkracht zuid 6 ZON- EN MAANSTANDEN 18 jan. Zon op 08.39 onder 17.00 Maan op 19.23, onder 08.54 19 jan. Zon op 08.38, onder 17.02 Maan op 20.34, onder 09.20 Laatste Kwartier: 24 jan. (05.59) HETWEEROVERZICHT DE BILT - De accenten in het Neder landse weer liggen voorlopig op be wolking en regen. Deze weersele- menten bepalen vannacht en morgenochtend het weerbeeld. Wat verder opvalt is de zuidelijke wind; boven land bereikt hij windkracht 4 tot 5, langs de kust en rond het I Jssel- meer kracht 7, misschien hier en daar ook 8. Door de combinatie van wind en bewolking is het vannacht niet koud; de minimumtemperatuur ligt rond het niveau van 4 graden. Morgenmiddag krijgt het weer van het westen uit een iets vriendelijker karakter. Hier en daar komt nog wat ruimte voor de zon en de wind, die naar het zuidwesten draait, zwakt af. Het wordt morgenmiddag ongeveer 7 graden. De kleine weersverbete- ring, die zich morgen in de loop van de dag aftekent, krijgt donderdag waarschijnlijk meer vorm. Een nieuw gebied met bewolking en regen is echter alweer onderweg naar Neder land en arriveert vrijdag. Na een don derdag met geregeld zon en vrij rustig weer volgt dan ook een be wolkte, regenachtige en winderige vrijdag. MIDDELBURG - Dinsdag 24 januari ondertekent hoofdin genieur-directeur ir T. G. van der Meer van directie Milieu en Waterstaat, in Middelburg de overeenkomsten tussen de deelnemers van het project Geïntegreerde melkveehoude rij in Zeeland en de provincie. In het. kader van het uitvoe ringsprogramma milieube- schermingsgebieden 1995, zijn er in Zeeland twee studiegroe pen Geïntegreerde melkvee houderij opgericht. In de eerste plaats is dit project bedoeld om melkveehouders bewust te maken van de effecten van hun bedrijfsvoering op het milieu. Verder wordt geprobeerd om op basis van verkregen kennis en inzicht te komen tot een ech te vermindering van de milieu belasting door het nemen van maatregelen op bedrijfsni veau. ZIERIKZEESCH E fUJi NIEUWSBODE»» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochfman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V*% B.T.W. ZIERIKZEE - In de lange gang van Verpleeghuis de Corneliastichting aan de Emil Sandströmweg in Zierikzee is tot en met 17 maart een expositie te zien van de kunstenaar Jenny Verplanke. De uit IJzendijke afkomstige en in Brugge woonachtige Verplanke omschrijft haar werk als 'Een poëtische benadering van het abstracte'. Jenny Verplanke was aanvan- beeldend kunstenaar ontdekte kelijk in de verpleging werk- volgde ze studies aan de Stede- zaam. Nadat zij haar talent als lijke academie voor schone Jenny Verplanke was gisteren zelf aanwezig bij de inrichting van de expositie. (Foto: Marijke Fol kertsma). ZIERIKZEE - De Schouwse en Flakkeese leden van de Vervoersbond FNV hebben maandagavond op een actievergadering in Nieuwe-Tonge unaniem gestemd voor een tweedaagse staking op donderdag en vrij dag. Net als hun collega's elders in Zeeland, willen zij met hun actie hun CAO-eisen kracht bij zetten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3