Stakingen bij openbaar vervoer dreigen op Schouwen-Duiveland 'Het moet gewoon groeien, we blijven stug volhouden' 0 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND sfc) ZHV/Delta Sport wint te simpel van Hellas ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijven proberen problemen door praten op te lossen Dansclub organiseert wederom stijldansavonden dé krant van schouwen - duiveland! fflRIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 16 JANUARI 1995 151e JAARGANG NR 25706 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 AUTO ELEKTRA I IIERIKZEE B.V. i.o. Revisie startmotoren en dynamo's Verkoop startmotoren en dynamo's Testen startmotoren en dynamo's Inbouw alarmsystemen VISSERSDIJK 40A - TEL. 01110-13977 - B.G.G. 17040 H. H. Bouma, regiodirecteur Zeeland van de ZWN-groep: Staking gaat over de hoofden van de klant heen". (Archieffoto). ZIERIKZEE - Ook op Schouwen-Duiveland dreigen stakingen bij het openbaar vervoer. ,,We hebben nog tot donderdag de tijd en ik hoop dat de problemen voor die tijd opgelost zijn", aldus H. H Bouma, regiodirec teur Zeeland van de ZWN-groep. Hij vindt dat de verschillende partijen tot het laatste moment om de onder handelingstafel moeten blijven zitten om te voorkomen dat het geschil tussen werkgevers en werknemers uitmondt in het platleggen van het openbaar vervoer. Bouma zet ook zo zijn vraagte kens bij het actiemiddel sta king. ,,Öp die manier gaat het toch over de hoofden van de klanten heen", aldus Bouma. Volgens de directeur wordt wellicht vanavond, maandag, meer duidelijkheid verkregen. ,,Ik kan nu nog niet zeggen of er hier donderdag bussen rij den of niet", aldus Bouma. Als het tot een staking komt over weegt Bouma om werkwilligen in te zetten om de klant toch - eén wellicht beperkte dienstregeling te kunnen bie den. ,,Maar het zal natuurlijk niet zo zijn dat als er 99 bussen in de stalling staan wij met één bus gaan rijden". Aan de wilde acties vorige week werd op Schouwen-Duiveland niet mee gedaan. De chauffeur van lijn 33 naar Oude-Tonge toonde zich van ochtend op het Station Zierik- zee niet erg actiebereid. „Voor mij hoeft het allemaal niet. Ik denk dat ze wel weer gaan pra ten. Zijn collega die met een af geladen bus staat te wachten op vertrek denkt er anders over. „Acties? Ik denk dat daar niet aan te ontkomen is. Maar op de vergadering van van avond komt er meer duide lijk." Nico van Leeuwen reist elke ochtend vanuit Oosterland naar zijn werk in Zierikzee. „Hoe dat donderdag moet? Tja, dat zal ik eens aan mijn baas vragen, die betaalt tenslotte mijn jaarkaart. Misschien met de taxi of zo?". Taxi-ondernemers, zo leert een telefoontje, wachten af of een mogelijke staking hen extra klanten oplevert en treffen vooralsnog geen extra maatre gelen. Een lijndienstverbin- ding mogen ze - als ze dat al zouden willen - niet aanbieden. „Misschien dat wat meer men sen gebruik zullen maken van de tele-taxi, maar is er nu nog moeilijk iets van te zeggen", al dus K. Lemsom van Ihxi Lem- som. De belangenvereniging van rei zigers, Rover heeft zondag de partijen die betrokken zijn bij het cao-conflict in het streek vervoer, opgeroepen de onder handelingen te hervatten. Mochten ze er zelf niet uitko men, dan moet de hulp van een onpartijdige derde worden in geroepen, aldus de organisatie in een brief aan de onderhan delingspartijen. Rover maakt zich ongerust over de staking die de vervoersbonden voor donderdag hebben aangekon digd. De belangenvereniging wijst erop dat ruim 1,2 miljoen reizi gers de dupe zullen worden van zo'n staking. Een groot deel van die reizigers is afhankelijk van de bus. Bovendien vreest de reizigersorganisatie dat op langere termijn de staking de betrouwbaarheid en de goede naam van het streekvervoer aantast, aldus P. Wiertz, vice- voorzitter van Rover. Mocht de staking toch doorgaan, dan overweegt de organisatie naar de rechter te stappen, zeker als de werkonderbreking langer dan een dag gaat duren. Zaterdag was de FNV heel stel lig: Er is vanaf donderdag in het hele land geen streekver voer, tenzij de werkgevers als nog bereid zijn tegemoet te ko men aan de looneisen van de vakbonden. Indien het tot ac ties komt, is direct sprake van een staking voor onbepaalde tijd. De FNV-bond besloot om pas vanaf donderdag de bussen niet meer te laten rijden om de passagiers zoveel mogelijk de kans te geven zich op dit onge rief voor te bereiden. De kaderleden wilden eigen lijk al direct vanaf maandag in staking gaan. De bondsbe- stuurders drongen er echter op aan de gebruikers van de streekbussen niet al op zo'n vroeg moment met acties te confronteren. De vergadering ging daarmee uiteindelijk ak koord. De Vervoersbond FNV heeft tevens een ultimatum doen uitgaan naar de werkge vers in de VSN Groep, met daarin hun eisen. Die betreffen een prijscompensatie van 2,25 procent, het toekennen van 4 atv-dagen en het handhaven van de vut,-leeftijd op 60 jaar. De bond eist bovendien dat het technisch personeel niet wordt overgeheveld van de cao- streekvervoer naar een goed kopere cao. Het overleg over een nieuwe cao voor de 14.000 personeelsleden in het streek vervoer mislukte in de nacht van vrijdag op zaterdag. De werkgeversdelegatie van de VSN Groep en de vakbonden gingen na tien uur onderhan delen uiteen zonder dat er een akkoord was bereikt. Het over leg liep uiteindelijk vast op de loonsverhoging. Voor de Vervoersbond FNV was het verder onverteerbaar dat de werkgevers vast hielden aan een aantal voorstellen om de werktijden te flexibiliseren. Dat betekent voor de buschauf feurs onder meer veel meer ge broken diensten, waarbij zij 's ochtends moeten werken en na een aantal uren vrij te zijn ge weest aan het eind van de mid dag opnieuw moeten opkomen. Ook was er tussen de onder handelende partijen verschil van mening over het aantal atv-dagen. RENESSE - Hoewel het volgens beheerder van het dorpshuis in Renesse, Erik-Jan Vos, vorig jaar kantje boord was wat het aantal bezoekers aan de dansavonden betreft, heeft de Dansclub Renesse voor dit jaar toch weer een reeks stijldansavonden georganiseerd. Zaterdagavond vond de eerste plaats, waarbij tot ge noegen van de organisatoren een redelijk aantal dansliefhebbers in het dorpshuis acte de presence gaf. ,,De zaal was leuk bezet", aldus mede-organisatrice Nel Hanse. Volgens de organisatoren van de reeks stijldansavonden in Renesse, leent het dorpshuis zich uitste kend voor dergelijke avonden omdat de dansvloer een afmeting heeft die je bijna nergens anders tegen komt. (Foto: Joop van Houdt). „Zoiets moet groeien, we blij ven dan ook stug volhouden. Alleen als het bezoekersaantal erg daalt, dan houden we er mee op. En dat zou jammer zijn, want we krijgen toch veel leuke reacties vanuit het dorp", zegt Vos, die er aan toevoegt dat hij het wel vreemd vindt dat er betrekkelijk weinig mensen uit Rennesse op de avonden verschijnen. Ook deze zaterdagavond wordt de zaal volgens hem voor het grootste deel bezet door dan sers die uit andere plaatsen dan Renesse komen, waaron der weer een fors aantal van buiten het eiland. Niet dat Vos daar iets op tegen heeft, maar hij zou het toch leuk vinden als ook Renessenaren hun gezicht wat vaker laten zien. Op de dansavond is iedereen welkom. Jong of oud, goed of mindergoed danser, het maakt niet. „Het gaat om de gezellig heid en niet om wie er het beste kan dansen", meent Vos. Vorig jaar verliepen de avonden met wisselend succes. Vos:„De ene keer hadden we dertig mensen in huis, de andere keer zeven tig. Als we zo rond de vijfen dertig bezoekers per keer zit ten, dan is dat al genoeg om de zaalhuur te betalen en omdat we dat aantal elke keer wel haalden, hebben we besloten om het nog een jaar te probe ren." In vroeger jaren was een gezellige dansavond voor jong en oud een normale zaak. In bijna elk dorp vond met enige regelmaat wel zo'n feestelijke gelegenheid plaats. Tegenwoordig zijn dergelijke avondjes vertier eerder uitzon dering dan regel. Wie zonder verdere verplichtingen gewoon een avondje wil stijldansen moet zijn heil buiten Schou wen-Duiveland zoeken. En daarom juist besloot de Dansc lub Renesse vorig jaar tot het organiseren van een reeks stijl dansavonden. Initiafnemers waren Peter van der Aart en Adrie en Nel Hanse. Gezelligheid Het echtpaar Hanse houdt zich sinds een jaar of tien intensief bezig met stijldansen, maar be nadrukt dat het in Renesse toch vooral om de gezelligheid gaat. „Wij vormen met enkele andere paren een privéclubje, waarmee we elke week met veel plezier onze hobby dansen uitoefenen. Verleden jaar speelde daarbij de gedachte om de zaal hier ook beschikbaar te stellen aan iedereen die de danssport in welke categorie dan ook wil beoefenen, omdat er buiten de dansscholen om, in deze omgeving weinig moge lijkheden zijn om te trainen en te dansen. Deze avonden zijn trouwens niet bedoeld om wel ke dansschool dan ook in de vervolg pagina 2 Macht bestaat niet in hard of dikwijls te slaan, doch raak. Balzac Bewolkt HET WEER Vannacht toenemende bewolking. Minimumtemp. 3 graden. Overdag vrij veeI bewolking en vooral later kans op regen. Middagtemp. ±6 graden. Wind zuidelijk matig, kracht 4, aan de kust nu en dan krachtig, 6, vannacht nog hard, 7. 3 MAJORETTEN Veel belangstelling voor nieuw majorettenpeloton in Bruinisse. AFSCHEID Vrijdag werd na bijna 32 jaar trouwe dienst afscheid genomen van brandweerman M. van der Schee. 7 DELTA CROSS Miquel van Tongeren kan de Zeeuwse crosstitel nau welijks meer ontgaan. 8 VOETBAL Scheidsrechter drukt stempel op derby tussen MEVO en DFS. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - De ruim honderdvijftig toeschouwers in sporthal Onderdak, zondagmiddag, applaudis seerden regelmatig voor de mooie doelpunten die de hoofdmacht van handbalvereniging ZHV/Delta Sport maakte. Ook was er applaus voor de keepers Piet Bos en Paul Mulder na hun aardige reddingen. Met de 24-16 overwinning op Hellas 2 blijft de Zie- rikzeese plo^g- in de race voor de kampioenstitel. zijn niveau. Trainer Ton Baas kondigt na de 3-2 nederlaag een verandering in het speel systeem aan. „Er moet wat ge beuren. Daarom ga ik er deze week al mee beginnen." De Delta Cross bracht 375 deelne mers op de been. Atletiekver eniging Delta Sport moest 22 verschillende categorieën af werken. Het lange programma zorgde er voor dat de hoofdact, de heren over 10.000 meter, in een sfeerloze wedstrijd werd afgewerkt. Miquel van Tonge ren heeft met de overwinning in de 23e Delta Cross zijn Zeeuwse kampioenstitel alvast voor het grijpen. Afgelopen zaterdag en zondag is ook weer de voetbalcompeti tie gestart. MEVO won met 4-1 van DFS en Brouwershaven won met 5-0 van Nieuwland. Duiveland won met 2-0 van Nieuwdorp. Renesse speelde 0- 0 tegen Graauw en Dreischor speelde 2-2 gelijk. Ouwerkerk won met 7-1 van Robur 2 en Zonnemaire won met 0-2 van Renesse 2. Sport op pagina 7, 8 en 9. Aanvoerder Francois Verrijzer uit Goes verwoordde het goed. „Het niveau in deze 2e divisie is bedroevend. Ik word er niet warm of koud van. Delta Sport had allang halverwege deze competitie met een aantal pun ten los moeten staan van de concurrenten. Dat dit nog niet zo is, bewijst dat de eenheid binnen de ploeg nog niet opti maal is. Ik merk wel' dat het steeds beter gaat." Frank Verborgh had zondag middag twaalf spelers tot zijn beschikking terwijl de tegen stander Hellas 2 heel Den Haag, heeft moeten afbellen om precies zes spelers en een keeper bij elkaar te krijgen. Den Haag ooit een hand- balstad bij uitstek met Hermes en Hellas, lijkt te stikken in een spelerstekort. Delta Sport maakte niet optimaal gebruik van de misère bij Hellas. Het publiek in sporthal Onderdak had minstens een monsterscore moéten zien. Het herenvolleybalteam WEA/ MEVO'80 speelde in Schiedam tegen Rijnmond 4 ver onder Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement a 51,00 kwartaalabonnementmetautom.afschr. af 48.50 □jaarabonnement a 192,50 jaarabonnement met autom.afschr. 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: y. Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. m Antwoordnummer 12,4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1