'Toekomst vrijwillige brandweer ziet er weer een stuk beter uit' Horeca-ondernemer Vroon vindt dat wethouder Veerhoek moet aftreden Westerschouwen ziet af van aankoop grond Zierikzee moet bijna 40.000 gulden betalen Voorkomen verstrengeling gemeentelijke en persoonlijke belangen Moord Dode vrouw Gladheid Brandweercommandant J. M. van Langeraad: Buitenkansje Grote order Maaskant MAANDAG 9 JANUARI 1995 NR 25702 3 RENESSE - „Nu wethouder Veerhoek duidelijk heeft gemaakt waar hij staat is het mijns inziens onvermij delijk dat hij elke mogelijke verdenking van misbruik van zijn positie als wethouder uitsluit. Dat kan maar op één manier: onverwijld aftreden." Dat schrijft horeca-ondernemer Jan Vroon uit Renesse in een brief aan de Westerschouwse gemeenteraadsleden. Vroon protesteert met zijn brief tegen het plan om de horecabe drijven in Westerschouwen opnieuw in te delen, in sommige gevallen te legaliseren en ruimte te scheppen voor nieuwe initiatieven. Het gaat om de uitwerking van het Ruimtelijk Economisch Ontwikkelingsplan (REO). Vroon is van mening dat de nieuwe regelgeving niet duidelijk en duurzaam is en dat de concurrentie voor bestaande restaurants er onaanvaardbaar door wordt vergroot. De restaurant-eigenaar heeft zich bijzonder gestoord aan de plannen van de Westerschouw se wethouder ir C. W. Veerhoek om in het kader van de nieuwe regelgeving een Engelse pub en een Beiers restaurant te begin nen. ,,Na jaren van starre af wijzingen voor elk nieuw horeca-initiatief door het ge meentebestuur, gooit Veerhoek persoonlijk het roer om en springt als eerste aan boord". Het feit dat de wethouder in een krante-interview laat we ten dat er geen sprake is van belangenverstrengeling, voor kennis of machtsmisbruik in terpreteert Vroon met het spreekwoord ,,Wie zich veront schuldigt, beschuldigt zich." De horeca-ondernemer stelt dat Veerhoek, voor zijn actieve politieke periode, als wethou der verantwoordelijk was voor ruim een kwart van alle nieu we horeca-vestigingen langs de Hogezoom en de Reke in Re- nesse gedurende eind jaren Wethouder ir C. W. Veerhoek: ,,Ik verantwoord me alleen te genover de gemeenteraad". zestig/begin jaren zeventig. „Ook een aantal inmiddels ver guisde bedrijven als disco's en snackbars dragen in meer of mindere mate zijn stempel. Hij was in die fase de koning van de horeca-ontwikkeling in Re- nesse. Al ging het hier en daar wat wonderlijk. Gemeentelij ke beperkende maatregelen le ken op hem geen vat te heb ben." Volgens Vroon kenmerkte het latere wethouderschap van Veerhoek zich door een hard nekkig strijden tegen al datge ne dat hij in de jaren daarvoor zelf met zoveel verve deed. Nooit eerder was de gemeente zo rigide ten opzichte van on dernemers en was zij zo vast houdend in de bestrijding van nieuwe horeca-initiatieven als toen Veerhoek verantwoorde lijk was. Zijn optreden als wet houder werd, na zijn horeca- verleden, denk ik geaccepteerd op grond van het 'voordeel van de twijfel'." Die twijfel is volgens Vroon met de huidige horecaplannen van Veerhoek ondubbelzinnig weggenomen. „Konden en wil den wij al die tijd nog geloven dat een mens van overtuiging kan veranderen, nu is zonne klaar gebleken dat deze per soon zijn streken niet heeft ver loren." Vroon trekt uit dit alles de con clusie dat de wethouder moet aftreden „nu duidelijk is waar hij staat." Hij zegt in zijn brief ervan overtuigd te zijn dat ook de Westerschouwse raadsleden tot deze conclusie zullen ko men. „Dan is Veerhoek vrij om zijn aanvragen voor nieuwe horeca-ondernemingen in te dienen en te verdedigen. Dan wordt het een gevecht met open vizier en gelijke strijdmidde len." Wethouder Veerhoek vertelde in een reactie niet te willen rea geren op de brief van Vroon. „Ik verantwoord mij ten aan zien van de gemeenteraad, niet tegenover de heer Vroon." HAARLEM - Een vrouw heeft maandagmorgen vroeg haar 28-jarige dochter uit Haarlem dood aangetroffen. De Haar lemse is vermoedelijk ver moord. DEN HAAG - Op Noord Suma tra is donderdag de 29-jarige Nederlander Mario Melgert dood gevonden in zijn hotelka mer. Dit heeft het ministerie van buitenlandse zaken beves tigd. De man zou zijn overle den aan een overdosis alcohol en drugs. KERKRADE - Een 32-jarige in woonster van Kerkrade is zon dagmiddag dood aangetroffen in de Prinses Margrietstraat in haar woonplaats. De politie sluit een misdrijf niet uit. DEN HAAG - Door gladheid op de weg raakten dit weekeinde, voornamelijk op zondag, bij 115 aanrijdingen vijftien men sen lichtgewond. SCHARENDIJKE - Vrijwillige brandweerlieden kunnen volgens J. M. van Langeraad, commandant van de vrijwillige brandweer Middenschouwen de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. „De vrees dat we on dergesneeuwd zullen worden door de regionale brandweer is verleden tijd", aldus Van Langeraad. Tijdens een feestelijke bijeenkomst in De Putmeet in Scharendijke werden drie brandweervrijwilligers gehuldigd vanwege hun 20- dan wel 30-jarig jubileum en kregen zes collega-brandweervrijwilligers diploma's en certi ficaten uitgereikt. Vorig jaar was Van Langeraad in zijn 'nieuwjaarsspeech' een stuk somberder. Toen speelden de plannen voor herstructure ring van de vrijwillige brand weer en Van Langeraad - en met hem vele andere vrijwilli ge brandweercommandanten - zag daar absoluut niets in. Nu is er een projectgroep in het le ven geroepen die de kwaliteit van de brandweerkorpsen on der de loep moet nemen en zo nodig moet proberen te verbe teren. „Het is al heel wat afge zwakt", constateerde Van Lan geraad tevreden. Geen paniek Burgemeester W. den Boer van Middenschouwen schaarde zich in zijn toespraak tot de brandweervrijwilligers achter de woorden van Van Lange raad. Hij koppelde er wel met een de opmerking aan vast dat er nog heel wat werk verzet moet worden. „Het duurt nog wel even eer er van echte ver nieuwing sprake is", aldus Den Boer. Hij vroeg in zijn toe spraak aandacht voor asbest en de verhalen die daarover de ronde doen. „Ik weet dat vezels of stof van bepaalde soorten as best gevaarlijk zijn, maar ik geloof niet dat stukken of scherven van datzelfde asbest gevaarlijk zijn". Volgens Den Boer wordt veel te veel paniek gezaaid omtrent asbest. „Ik zet zo mijn vraagte kens bij de bewering dat bij brand schadelijke stoffen vrij komen door asbest", aldus de Middenschouwse burgemees ter. „We moeten geen paniek zaaien, maar vooral praktisch te werk gaan", aldus Den Boer. Met zevenmijlslaarzen stapte Den Boer vervolgens door het brandweeijaar 1994 om vervol gens uit te komen bij de drie jubilarissen: C. P. Hart (30 jaar brandweervrijwilliger), M. Be- zuijen (20 jaar brandweervrij williger) en J. Stouten (20 jaar brandweervrijwilliger). Den Boer omschreef het drietal als 'drie actieve korpsleden'. „De gemeente is hen veel dank verschuldigd voor het feit dat al die jaren beschikbaar waren voor de vrijwillige brand weer", aldus Den Boer. Hij voegde daar aan toe dat die in zet voor de brandweer soms weieens ten koste ging van an dere belangrijke zaken. „Brandweermannen zijn vaak weg en altijd moet dan het ei gen gezin of het eigen bedrijf ervoor wijken", aldus Den Boer. Hij richtte een speciaal dankwoord tot het thuisfront: „Omdat we hun mannen onze mannen mochten noemen". De drie jubilarissen kregen uit handen van de burgemeester de bij hun jubileum behorende onderscheiding. Vervolgens reikte de burgemeester ook de bij de verschillende opleidin gen behorende rijkscertifica ten uit. A. P. J. Hage behaalde het diploma brandwacht eerste klasse en de modules pompen algemeen, hulpverlening alge meen en hulpverlener. Hetzelf de geldt voor J. M. van der Vel de en W. C. van Kampen. De laatste is lid van twee korp sen: het korps Middenschou wen en de bedrijfsbrandweer van Koninklijke Zeelandia H. J. Doeleman BV in Zierikzee. C. J. Coomans haalde het di ploma brandwacht, het diplo ma brandwacht eerste klasse en de modules pompen alge meen, hulpverlening alge meen, hulpverlener en per soonlijke bescherming. J. W. van den Hoek haalde het diploma hoofdbrandwacht en de modules bevelvoerder hulp verlening, organisatie en lei ding geven en represssie. B. C. Plaisier deed hetzelfde, maar slaagde ook voor de modules materieel en organisatie en In dustriële brandbestrijding met als inzet gaspakken. Van Lan geraad sprak tot slot nog kort de jubilarissen toe. „Op zich is het geen prestatie om lang bij de brandweer te zitten. Je oe fent immers je hobby uit", al dus de brandweercomman dant. Hij voegde daar wel met een aan toe dat in die hobby soms veel tijd gaat zitten. „We hebben altijd op jullie kunnen bouwen", aldus Van Lange raad. Burgemeester W. den Boer spreekt de drie jubilarissen toe. (Foto: Marijke Folkertsma). Prijs niet acceptabel BURGH-HAAMSTEDE - Mits de raad met het colle gevoorstel akkoord gaat ziet de gemeente Wester schouwen af van aankoop van een perceel grond dat nu in eigendom is van Staatsbosbeheer (SBB). Het college vindt dat SBB te veel vraagt. De kwestie komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergade ring van maandag 16 januari. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Vorig jaar oktober besloot de gemeenteraad van Wester schouwen tot aankoop van een perceel grond van Staatsbosbe heer. „Naderhand vond ons col lege het voor één perceel - on derdeel uitmakend van de Ka rolingische Burght - te betalen bedrag van zeven gulden per vierkante meter te hoog. Mede gezien de agrarische bestem ming van de grond. Taxatie Staatsbosbeheer is vervolgens verzocht om dit perceel op nieuw te laten taxeren. De uit komst van die taxatie bracht echter, geen verandering in de situatie. Staatsbosbeheer bleef vasthouden aan de vraagprijs. „Omdat dit voor ons college niet acceptabel is zijn wij voor nemens van aankoop af te zien", aldus het college. Een en ander is besproken in de com missie financiën van de ge meente en die heeft zich achter de visie van het college ge schaard. Aan de raad wordt ge vraagd het besluit te bekrach tigen. Verder komt tijdens de ge meenteraadsvergadering aan de orde de budgetsubsidie voor de muziekverenigingen Witte van Haemstede uit Haamstede en Luctor et Emergo uit Renes se. In oktober 1993 besloot de gemeenteraad de jaarlijkse subsidie per vereniging vast te stellen op maximaal 16.000,-. Beide muziekverenigingen dienden tegen dit besluit een bezwaarschrift in. De bezwa ren werden ongegrond ver klaard, maar een en ander was voor wethouder G. J. W. van der Salm wel aanleiding om nog eens om tafel te gaan zitten met de muziekverenigingen. Uitkomst van dat gesprek is geweest dat Witte van Haem stede nu 15.000,- per jaar krijgt aan subsidie terwijl Luc tor et Emergo op 17.500,- kan rekenen. Voor beide verenigin gen geldt dat de aftrek bijdra ge leerlingen muziekschool af geschaft wordt en dat er jaar lijks een inflatiecorrectie wordt toegepast op het subsi diebedrag. ZIERIKZEE - De gemeente Zierikzee moet bijna 40.000 gulden betalen aan het werkvoorzieningschap Binnenhof uit Middelharnis. De verplichting vloeit voort uit het feit dat de gemeente Zierikzee zich in dertijd (mede) garant heeft gesteld voor de exploita tie van het schap, dat sinds drie jaar met grote finan ciële verliezen kampt. rekening gehouden. De open bare vergadering wordt gehou den in de raadzaal van het stadhuis en kan door iedere be langstellende worden bijge woond. Het publiek heeft het recht om voorafgaand aan elk agendapunt in te spreken en mag ook tijdens de discussie het woord voeren. De vergade ring begint om 19.30 uur. Evenals De Zuidhoek in Zie rikzee voorziet het werkvoor zieningsschap Binnenhof in be taalde banen voor mensen die vanwege een lichamelijke of verstandelijke handicap op de reguliere arbeidsmarkt niet aan de slag kunnen. Door ex terne omstandigheden én door het beleid van directie en be stuur van het Binnenhof kampt het werkvoorziening schap sinds 1992 met negatieve exploitatiesaldo In 1992 had men een tekort van ruim 3,6 miljoen en in 1993 bijna 4 mil joen. Daarom viel bij de ge meente Zierikzee een declara tie in de brievenbus. Het Bin nenhof vraagt op basis van het verlies in 1992 een bijdrage van bijna 18.500 gulden, terwijl men om het gat van 1993 te kunnen dichten ruim 20.300 gulden claimt. Op donderdag 12 januari ver gadert de Zierikzeese advies commissie financiën over dit onderwerp. Op de agenda staat ook de uitgave van 68.600 gul den die nodig is om het boven dek van de drijvende steiger in het Zierikzeese Havenkanaal te vervangen. Dat is nodig om dat het bovendek rot is. Verder brengt de commissie advies uit over het al dan niet afsluiten van een onderhoudscontract voor het kunstgrashockeyveld. Met deze post van ruim 4.500 gulden is in de begroting geen Advertentie fRONDREIS •AMERIKA.' Onze mensen zijn er geweest en weten alles! felste»® SS05 wam *50/ ©eveiren DAM 3. ZIERIKZEE. 01110-15036 Advertentie a&P «tart de week mft PRLIS-PRIMEUR^ A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen. Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag. Ze heten Prijs-Primeurs en volgens ons moet u er snel Dij zijn. A&P Services B V tel 02154-83333 Aanbiedingen geldig van ma 9 jan. t/m wo 11 jan 1995 ELKE DAG GOED NIEUWS WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 90% Min.temp. 2 graden Mid.temp. 4 graden Windkracht noordw. 6 Donderdag Zonneschijn 20 Kans op neerslag 60% Min.temp. 1 graad Mid.temp. 4 graden Windkracht noordw. 5 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 30% Min.temp. -1 graad Mid.temp. 4 graden Windkracht zuidwest 4 ZON- EN MAANSTANDEN 10 jan, Zon op 08.45, onder 16.48 Maan op 12.30, onder 02.45 Volle Maan: 16 jan. (21.27) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer heeft een onstui mig karakter. Vanavond en van nacht staat er aan de kust mogelijk een noordwesterstorm. Het regent eerst nog, maar in de loop van de nacht wordt het droog. Het droge weer duurt niet lang want in de loop van de dag ontstaan buien die mo gelijk een winters karakter hebben. Dus naast regen kan er wat hagel of natte sneeuw in de buien voorko men. Tussen de buien door zien we de zon soms even. De middagtem- peratuur ligt rond de 6 graden. Er staat een stevige noordwestenwind die in de loop van de dag wat af neemt naar matig, kracht 4, aan de kust en op het IJsselmeer tot krach tig, 6. Het onrustige weer hangt sa men met een lagedrukgebied dat bij het zuiden van Zweden ligt. Daar omheen wordt onstabiele lucht naar onze omgeving gevoerd. De aan voer van deze lucht houdt ook de komende dagen aan. Dat betekent dat het onbestendige en buiige weer met tamelijk veel wind voorlo pig bij ons blijft. Pas tegen het weekeinde wordt het rustiger en droger. UTRECHT (ANP) - De ijzel biedt de Nederlandse Spoor wegen een buitenkansje om nieuw publiek voor zich te winnen. Volgens een woord voerder was er zondagmorgen een grotere belangstelling voor vervoer per trein dan anders. BRUINISSE - De directie van Maaskant Shipyards met vesti gingen in Bruinisse en Stellen dam heeft een nieuwbouwop- dracht in de wacht gesleept voor de bouw van een boeien- legger. De opdrachtswaarde bedraagt bijna elf miljoen gulden. Op drachtgever is het Wasserstras- sen-Maschinenamt in het Duit se Rendsburg. De toekomstige thuishaven wordt Tbnning. De afmetingen van de onder toe zicht van de Germanischer Lloyd gebouwde boeienlegger zijn: lengte 43 meter, breedte 9.00 meter en een holte van 3,60 meter. De oplevering staat ge pland voor eind april 1996. ZIERIKZEESCHEGM NIEUWSBODE Kal Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtmari bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn m inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bi; de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3