Julianastraat in Scharendijke wordt na reconstructie woonerf Ajuinen en Look in Brogum 1 UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND Judy Arbouw naar top Intermediaire ZIERIKZEESCHE! NIEUWSBODE 31ts~ ï-L(5 ./WyoDEtÖ^^ autowasserette IMISSAN AUTOBEDRIJF VAN DUKE Investering van ruim twee ton Te snel Auto tegen lantaarnpaal 3 O 5 6 8 dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE MAANDAG 9 JANUARI 1995 151e JAARGANG NR 25702 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Vol automatische Keuze uit 3 programma's Geopend van maandag t/m vrijdag van 8.00-18.00 uur, vrijdag tot 21.30 uur, zaterdags van 9.00-17.00 uur. U bent van harte welkom I.Ml-W.'l Nieuwerkerk, 01114-1364, Kerkring 37 De Julianastraat in Scharendijke krijgt na de reconstructie een heel ander aanzien. (Foto: Marijke Folkertsma). SCHARENDIJKE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Middenschou- wen ligt wordt de Julianastraat in Scharendijke omgetoverd in een woonerf en wordt de Ingridstraat gere construeerd. Alles bij elkaar vergt dat een investering van ruim twee ton. De kwestie komt aan de orde tij dens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 19 januari. De vergadering wordt gehouden in het ge meentehuis in Scharendijke en begint om 19.30 uur. De Julianastraat in Scharen dijke voldoet volgens het colle ge van b en w van Midden- schouwen niet meer aan de ver keerstechnische eisen van deze tijd. ,,De verkeersveiligheid voor alle weggebruikers is niet optimaal", aldus het college. De straat is nu ingericht voor tweerichtingsverkeer en heeft twee rijbanen met een weg- breedte van respectievelijk 4,50 meter en 1,80 meter. Tus sen de twee rijbanen bevindt zich gras en een kleine par- keerstrook. Om de straat verkeersveiliger te maken - mede gezien de na bijheid van de school - is een herinrichtingsplan gemaakt. Daarbij staat de veiligheid van de voetgangers voorop. Het is de bedoeling dat de Juliana straat een woonerf wordt en dat er snelheidsverlagende voorzieningen worden getrof fen. In het plan is verder opge nomen de aanleg van een aan tal parkeerplaatsen, groen en het creëren van speelgelegen- heden voor kinderen. Naast die herinrichting van de Julianastraat wordt tegelijker tijd een deel van de In gridstraat - vanaf de Juliana straat tot aan de Elkerzeese- weg - heringericht. Op het pro gramma staat naast herbestra ting ook verbetering van de openbare verlichting en uit breiding van de groenvoorzie ningen. De herinrichting van de Julianastraat kost 145.000,- Voor het herbestra- ten en verder opknappen van de Ingridstraat dient 56.000,- op tafel gelegd te worden. Verder komt tijdens de raads vergadering aan de orde het voorstel van het college om 11.573,75 uit te trekken voor aansluiting van bungalowpark Zeeland Village op de riole ring. In eerste instantie ging men er van uit dat de aanslui ting zou plaatsvinden op de ri- oolput in de Kreeklaan, maar dat blijkt om technische rede nen niet haalbaar. Daarom stelt het college voor twee nieuwe rioolputten te slaan en Zeeland Village daarop aan te sluiten. Tijdens de vergadering in sep tember vorig jaar stemde de gemeenteraad in met het colle gevoorstel om 50.000,- uit te trekken voor herstel van het riool Kreeklaan/Jachtlaan. De reparatie is inmiddels uitge voerd, maar tevens wat duur der uitgevallen. Alles bij el kaar is een bedrag van 62.500,- nodig. Het college stelt de raad voor dat geld be schikbaar te stellen. Parkeren Als het aan het college ligt krijgt L. A. Hendrikse uit Kerkwerve toestemming om achter zijn transportbedrijf aan de Zandweg een parkeer terrein aan te leggen. De aan leg is eigenlijk in strijd met het voor dat gebied geldende be stemmingsplan, maar in de vi sie van het college zijn er geen planologische bezwaren tegen het plan. „Het terrein kan wor den ingeplant zodat er geen landschappelijke belangen worden geschaad. Bovendien is het bedrijf nabij de kern Kerk werve gelegen, in een gebied dat geen bijzondere natuurwe tenschappelijke of landschap pelijke kenmerken heeft. Van schade aan het buitengebied is derhalve geen sprake", aldus het college. Recreatief Milieu Centrum Tijdens de vergadering wordt aan de gemeenteraad een prin cipe-uitspraak gevraagd over de plannen tot realisering van een Recreatief Milieu Centrum in De Dreef in Renesse. Het col lege staat er positief tegenover. „Naar onze mening is een der gelijk centrum in die vorm een attractie van betekenis waar zowel de toeristen als de inwo ners van onze gemeente veel plezier aan kunnen beleven", aldus het college. Voorgesteld wordt om in principe ja te zeg gen tegen het RMC. Dat houdt in dat men zich ook in beginsel uitspreekt voor het verstrek ken van een financiële bijdra ge. Hoe hoog die bijdrage dan zou moeten zijn is op dit mo ment nog niet bekend. Twee behaagzieke druiloren met geldingsdrang, zo omschrijven Ajuinen en Look zichzelf. Zaterdag was het cibaretduo te gast in muziek- en theaterpodium Brogum in Zierikzee en hun optreden trok aardig wat belangstelling. In hun programma draaide het om sex, spiritualiteit en liefde. Ajuinen en Look deden mee aan het Groninger Cabaretfestival en het Amsterdams Kleinkunst festi- val. Op beide festivals won het duo de jury- en publieksprijs. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE/SEROOSKER- KE - Tijdens snelheidscontro les op de Weg naar de Val bij Zierikzee en de Serooskerkse- weg bij Serooskerke werden 693 voertuigen gecontroleerd. Negentig automobilisten ble ken de maximumsnelheid aan hun laars te lappen. De hoogst gemeten snelheid op de Seroos- kerkseweg was 132 kilometer per uur waar 80 kilometer per uur is toegestaan. Op de Weg naar De Val werd 110 kilometer per uur geregistreerd als hoog ste snelheid. SEROOSKERKE - Een 27- jarige man uit Renesse werd zaterdag met een hoofdwond en kneuzingen naar het zieken huis in Zierikzee vervoerd. Hij belandde tegen een lantaarn paal bij een uitwijkmanoeu vre op de kruising van de Se- rooskerkseweg met de De- lingsdijk. De Renessenaar reed over de Serooskerkseweg richting Haamstede. Hij kon niet op tijd remmen voor het rode ver keerslicht en meerderde vaart. Hij schrok vervolgens van de auto van een 23-jarige vrouw uit Noordgouwe. Deze kwam uit de tegenovergestelde rich ting en wilde linksaf slaan de Delingsdijk op. Bij de uitwijk manoeuvre reed de man uit Re nesse met zijn auto tegen een lantaarnpaal aan de rechter kant van de weg. Hij werd met een hoofdwond en kneuzingen per ambulance naar het zieken huis in Zierikzee vervoerd. Na behandeling kon hij weer huis waarts keren. De auto moest worden weggesleept. Ook de lantaarnpaal liep schade op. Het gevaar komt sneller als het geminacht wordt. Publilius Syrus Winterse buien HET WEER Vannacht enige tijd west tot noord westerstorm. Winterse buien afge wisseld door enkele opklaringen. Minimumtemp. ±4, middagtemp. ongeveer 6 graden. In de loop van de dag wind afnemend tot matig, 4, langs de kust tot krachtig, 6. BRANDWEER De toekomst van de vrijwillige brandweer ziet er weer wat rooskleuriger uit. BEURS De belahgstelllng voor de twaalfde modelspoorruif- beurs viel wat tegen. DEMONTAGE Deltan en De Zuidhoek starten op korte termijn met Demontage Werkplaats. KORFBAL All-Ready werkt aan zelfvertrouwen met verdienstelij ke zege op Atlas. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's ZIERIKZEE - Judy Arbouw (30) had meer verdiend tijdens de dressuur Intermediaire in de Zeelandhal len in Goes. Haar 11-jarige ruin Winters Attraktiv, die minstens een half miljoen gulden waard is, bleef negen minuten lang keurig in de pas. Het ene kleine foutje van de amazone uit Dreischor kostte minstens één procent aftrek. „De nieuwe proef zat nog niet goed in mijn hoofd Sinds 1 ja nuari is er vóór de Intermediai re een zwaardere proef vastge steld. Ik moet eerlijk bekennen dat ik twee dagen voor deze wedstrijd de proef onder ogen heb gezien", was het excuus van Judy Arbouw. De combi natie nam halverwege de dres suur de verkeerde draai waar door van de proef werd afgewe ken. Arbouw wist echter snel te herstellen, maar de punten aftrek was reeds genoteerd. Winters Attraktiv is een zeer bijzonder paard. Anderhalf jaar geleden kocht Aad de Win ter het paard in Duitsland. Ju dy Arbouw besteedt dagelijks vele uren aan de bruine ruin in en bij de schitterende accom modatie van Aad de Winter on der de rook van Dreischor. On langs kwalificeerde de combi natie zich voor de Nederlandse kampioenschappen eind april bij Indoor Brabant. Aad de Winter had even de be doeling om te vertrekken naar Limburg. Judy wilde graag op Schouwen-Duiveland blijven waardoor De Winter het be drijf in Limburg nu verpacht. Inmiddels is hij ,bezig om in Dreischor een dierenkliniek le starten. „Je kan in Zeeland nergens terecht om paarden te keuren. Je moet altijd naar Brabant of Zuid-Holland rei zen", aldus de sympathieke Aad de Winter. Korfbaltrainer Jan Quist uit Yerseke gaat eind deze week met het bestuur van All-Ready praten of er nog een vruchtbare bodem is om zijn contract te verlengen. Afgelopen zater dagmiddag won zijn ploeg de tweede wedstrijd in de promo tieklasse. Atlas werd in sport-, hal Onderdak in Zierikzee met 16-13 verslagen. Met vier pun ten uit zeven duels heeft All- Ready de laatste plaats verla ten. De handbalformatie ZHV/Del- ta Sport speelde in Rotterdam tegen Atomium 23-23 gelijk. „Ik mag niet klagen. We heb ben 57 minuten tegen een ach terstand aangekeken", liet de Belgische trainer Frank Ver- borgh weten. Sport op pagina 8 Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement èf 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. 48,50 □jaarabonnement a 192,50 jaarbonnement met autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode.'plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: —y Zend 8e bon in open envelop zonder postzegel naar q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. rr> Antwoordnummer 12.4300 VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1