Hagesteijn ervaart de fijne bij Lnctor'88 als een geschenk Kees sfeer Marian Jumelet zet een goede prestatie neer met Albert H in de dressuurproef Israel verliest Olympisch elftal Trainer uit Zierikzee verlengt contract met een jaar bij vierdeklasser Hippisch evenement in Zeelandhallen komt op gang DONDERDAG 5 JANUARI 1995 NR 25700 7 Kees Hagesteijn: ,,De spelers van Luctor'88 zeggen dat ze na de winterstop beter gaan spelen." (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - In november stonden ze al op de stoep bij Kees Hagesteijn (33). Het bestuur van voetbalver eniging Luctor'88 uit Heinkenszand wilde het contract verlengen. De trainer uit Zierikzee vond dat wel erg snel en vroeg even bedenktijd. Hij was daar slechts vier maanden actief met de selectie die uitkomt in de zondag vierde klasse KNVB. Luctor'88 en Hagesteijn draaien mee aan de top van het klassement. Boven dien kan het seizoen al niet meer kapot met een periodetitel op zak. Hagesteijn heeft niet lang nagedacht en gaf Danny de Jong (technische zaken) het sein dat hij ook bereid was om in het tweede seizoen bij Luc tor'88 werkzaam te willen zijn. Hiddink heeft nieuwe plannen AMSTERDAM (ANP) - Rinus Israel dreigt zijn baan als trainer van het olympisch voetbalelftal te verlie zen. Bondscoach Guus Hiddink heeft aangekondigd dat hij een nieuwe trainer wil aanstellen voor dit elftal en het UEFA-jeugdteam. Hiddink wil dat Is rael hem gaat assisteren bij het A-elftal. Na drie jaar het eerste elftal van Zierikzee te hebben ge traind stapte Kees Hagesteijn in een nieuw avontuur. Luc tor'88, dat zich na een ruzie met de ooit gefuseerde vereni ging Heinkenszand, in vijf jaar De ideale omstandigheden in de twee grote hallen geven het paard/pony en ruiter/amazone alle kans om een winstpunt in de wacht te slepen. De organi satie heeft alles in de gelegen heid gesteld om het presteren optimaal te maken. Maar dat geldt ook voor de toeschou wers. In de hoofdring heeft men vanaf de tribune een goed overzicht. Dat is minder dan op de overige ringen in de tweede hal. Bovendien is het in het strodorp gezellig vertoeven en met een kinderspeelparadijs worden de paardeliefhebbers op hun wenken bediend. tijd opwerkte van de tweede klas afdeling naar de derde klasse KNVB. Voetbalde twee jaar in die klasse. Na twee jaar degradatievoetbal in de vierde klasse onder leiding van Jack Schipper, is het Hagesteijn ge- Bovendien werd er door vele combinaties een goed resultaat neergezet. Joyce Meerdink van ruitervereniging Renesse be haalde een vierde plaats met 122 punten. Haar pony Enjoy M zorgde dus voor een winstpunt in de klasse B. Leonard den Boer deed het met Cindy niet veel minder. Den Boer, lid van De Schouwse Ruiters, kreeg van jurylid G. Boone 120 pun ten en dat was op de valreep een winstpunt en een zevende plaats in klasse B 3e groep. Bij de pony's klasse LI in de le groep was jurylid Henneman zeer royaal met het punten ge lukt om met Luctor'88 een peri odetitel te pakken. Opkomst ,,Ik ben erin gestapt, maar ven. Van de twintig combina ties behaalden negen combina ties één of meer winstpunten. Miranda Broeren van Oranje- ruiters kreeg zelfs 133 punten. Hieke van der Graaf (Renesse) met Resy werd zevende en 120 punten. Haar clubgenoot Tho mas Hart reed met Darwin H een matige proef die beloond werd met slechts 116 punten. Ruitervereniging Renesse is goed vertegenwoordigd op de 16e Indoor Zeeland. Francis Kloet zette een aardig resultaat neer in de klasse L. De amazone van ruitervereni ging Renesse kwam met Beau wist niks van die vereniging. Het zit daar pérfect in elkaar. Het loopt op rolletjes én ik trof een hechte groep aan. Een goed beleid waarbij ik mij thuis .voel. De sfeer is daar perfect, iedereen heeft aHes voor el- ty K tot een score van 125 pun ten. In dezelfde groep bleef haar clubgenoot Natasja Sme ding met Darrif steken op 107 punten. Kim Heijboer van De Schouwse Ruiters noteerde met Maja in de klasse L2 een winstpunt met een score van 121 punten. Dat leverde haar een zesde plaats op. In de 2e proef zette ze in klasse L2 en beter resultaat neer met Maja. Daar werd ze knap tweede met 125 punten. In de zwaardere klasse M bij de pony's viel Jo- landa Bevelander (Westelijk Schouwen) met Sheila wat te gen. In de le groep werd ze laatste nadat jurylid Van der Bijl-Wattel haar 110 punten toe kende. Bebette van de Zande (De Schouwse Ruiters) maakte te veel fouten met haar pony Gondi. Dat leverde slechts 110 punten op. Marian Jumelet uit Bruinisse, lid van de Sasruiters, zorgde voor een opmerkelijke presta tie in de Zeelandhallen. Met, Albert H behaalde ze een derde plaats in de dressuurproef klasse L2. Met 127 punten be haalde ze een winstpunt. „Al- bert H heb ik nu drie maanden. Het paard is nu zes jaar oud. Ik startte vandaag voor de eerste keer in de klasse L2. Het viel niet tegen. Ho'èwel het paard erg kijkerig is kwam ik in de proef Ll-licht maar tot 116 pun ten", aldus Marian Jumelet (25). De amazone was twee jaar geleden noodgedwongen lid ge worden van de Sasruiters op Goeree-Overflakkee nadat de Bruse ruitervereniging ter zie le was gegaan. Programma Vrijdag 6 januari: Nationale dressuur ZZ Licht/ZZ zwaar; Internationale dressuur Prix St. George Grand Prix; Finale springen paarden B-L en Po ny's M-Z: (respectievelijk: ru briek, klasse, proefnummer, ring, tijd, combinaties): 34, ZZ, licht, 3. H, 09.00, 20; 34a, ZZ, licht, 4, BI, 09.30. 15; 35, ZZ, zwaar, 7, H, 11.30, 20; 35a, ZZ, zwaar, 6, BI, 12.00, 15; 36, Grand Prix, H, 13.30, 15; 37, Prix St. George, H, 15.15, 30; 38, Finale paarden V, verkort klassiek, H, 20.00, 25; 39, Fina le pony's M cat. D/E, verkort kaar over. De trainingsop komst is goed. Er wordt weinig afgebeld. Zestien man op de woensdag- en vrijdagavond training is geen uitzondering. Dat is geen verdienste van mij. Het was er gewoon", vertelt Hagesteijn. Verrast Kees Hagesteijn heeft zich ver baasd over de geweldige sfeer die daar hangt. Twee weken ge leden werd hij tijdens de trai ningsavond volledig verrast. Zijn vrouw Ali had het sein ge kregen om Kees die dag eten voor te schotelen dat hij niet lust. Na de training werd hij in de kantine van Luctor'88 door een kok ontvangen. Samen moest hij met de trainer van het tweede elftal aan een tafel midden in de kantine gaan zit ten. Een echt kerstdinerkregen zij terwijl de spelers op af stand toe mochten kijken. Zo was er ook weer feest toen Hoofdplaat onlangs tegen Luc tor'88 moest spelen. „Vorig sei zoen hebben Luctor'88 en Hoofdplaat zich in één van de laatste wedstrijden vrij ge speeld van degradatie. In de kantine werd het toen feest waardoor de spelers van Hoofdplaat gewoon in de kan tine zijn blijven slapen. Tij dens de laatste wedstrijd tegen Hoofdplaat hadden de suppor ters in de kantine bordjes met logies en ontbijt opgehangen. Het werd vanzelfsprekend weer feest", vertelt Hagesteijn terwijl zijn zoon Tim de aan dacht vroeg. En wie herinnert niet de dag dat Luctor'88 de pe riodetitel behaalde toen Zie rikzee er net naast pakte. Al toeterend verlieten de trouwe Luctor'88-supporters het sport park Den Hogen Blok om in Heinkenszand tot de late uur tjes feest te vieren. Niet per se ,,Ik heb daar wel de discipline moeten aantrekken. Ze feesten graag. Ik heb er ook meer voet- klassiek, H, 21.15; 40, Finale pony's Z/ZZ cat. D/E, verkort klassiek, H; 41, Finale paarden L, verkort klassiek, H, 22.00, 25. Zaterdag 7 januari: Finale dressuur M1/M2/Z1/Z2; Inter nationale dressuur; Intermedi air 1 en Grand Prix Spe- cial/Kür Gr.Prix: (respectieve lijk: rubriek, klasse, proef nummer, ring, tijd, combina ties): 42, Finale dressuur klas se Ml, 15, H, 12.00-12.30, 4; 43, Finale dressuur klasse M2, 19, H, 12.30-13.00, 4; 44, Intermedi air I, H, 13.00-17.00, 30; 45, Grand Prix Special (onder voorbehoud), H, 17.00-18.00, 6; 46, Finale dressuur klasse Zl, 24, H, 18.00-18.30, 4; 47, Ope ning H, 19.30, m.m.v. muziek korps Jonge Kracht; Prijsuit reiking Intermediair I en Grand Prix Special; 48, Finale dressuur klasse Z2, H, 20.00,4; Prijsuitreiking finalerubrie ken, H, 20.30; 49, Kür op mu ziek Grand Prix, H, 20.45, 6;50, Pas de deux Zeeuwse en West brabantse combinaties afge wisseld met showrubrieken; 51, Sluiting, 23.30. Uitslagen Dinsdag 3 januari. Dressuur pony's klasse B 2e proef: 1. Ilo- na Riemens, Mr. Donald 125 pnt.; 2. Debbie Janse, Jerom, De Paardebloem 124 pnt.; 3. Deborah Benschop, Fury, 124 pnt.; 4. Joyce Meerdink, Enjoy M, Renesse, 122 pnt. Klasse B 3e groep, 2e proef: 1. Patricia Pronk, Chro, Country Rider 134 pnt.; 2. Thmara Moe- rer, Magic Silver, Markiezaat 127 pnt.; 3. Gert-Jan Salm, Cin dy, Zuid-Beveland 124 pnt.; 7. Leonard den Boer, Cindy, Schouwse Ruiters 120 pnt. Klasse B le groep 2e proef: 1. Anne Moerland, Inetan, Zuid- Beveland 129 pnt.; 2. Joanneke Wisse, Oprah, Gouwe Reijers 121 pnt.; 2. Merijn Thije, Fia Metta, Gouwe Reijers 121 pnt. Pony's klasse LI le groep: 1. Miranda Broeren, Honepon, Oranjeruiters 133 pnt.; 2. Marei van Dijk, Rikkie, Weelruiters 124 pnt.; 3. Wendy Raats, Sil vester, Oranjeruiters 123 pnt.; 7. Hieke van der Graaf, Resy, RV Renesse 120 pnt. Groep 2: 4. Thomas Hart, Darwin H, RV Renesse 116 pnt. Het is voor de oud-Feyenoorder nog onduidelijk hoe Hiddink de taken wil invullen. „De plannen liggen er en ik moet nu afwachten wat er precies gaat gebeuren. Een dezer da gen verwacht ik dat er defini tieve afspraken zullen worden gemaakt. Het maakt mij niets uit of ik het Olympisch elftal onder mijn hoede heb of dat ik bal ingebracht. Beter van ach teruit opbouwen en het aanspe len van de spits. Ik heb ge merkt dat het vertrouwen tus sen mij en de spelers groot is. In het begin had niemand ver wacht dat wij in de kop van de vierde klasse zo'n grote rol zou den spelen. Echt, we hebben geen kampioensploeg. Ik denk dat het verschil met Zierikzee is dat wij niet per se hoeven. Dat geeft minder druk bij de spelers. Verliezen is niet leuk, maar we hebben er geen slape loze nachten van. We blijven el kaar recht in de ogen kijken. Toen we die periodetitel won nen was dat een echte prijs voor ons. In het begin van het seizoen hadden we als doel ge steld geen degradatievoetbal te spelen." Luctor'88 heeft inderdaad voor een verrassend resultaat ge zorgd. Hagesteijn kijkt tijdens de winterstop nog even snel te rug. „We hadden geen fantasti sche voorbereiding. Dan win nen we de eerste wedstrijd te gen Zeeland Sport met een mazzelgoal. Toen verloren we van Philippine, maar daarna kwam er een serie van vijf ge wonnen wedstrijden. Je speelt om te winnen en met open voetbal zijn we tot nu toe ver gekomen. Eerst vond ik het vervelend dat we met Zierikzee in dezelfde klasse uitkwamen. Achteraf is het nu een leuke competitie waar in principe Pony's klasse LI le groep: 1. Marloes van Turnhout, Hart- wig, Se-ros 133pnt.; 2. Chantal van Tilburg, Guanita, Wouw Vooruit 130 pnt.; 3. Ingrid Franse, Gideon Throwald, Hoekse Ruitertjes 125 pnt.; 4. Francis Kloet, Beauty K, RV Renesse 125 pnt.; 17. Natasja Smeding, Darrif, RV Renesse 107 pnt. Pony's klasse L2 le groep: 1. Jantine Houtepen, Ashley, Keytenburg 130 pnt.; 2. Miran da Key, Rayms Shenandoah, Vrey's Seden, Country Rider 125 pnt.; 3. Petra Minderhoud, Omar ShariffVroonruiters 125 pnt.; 6. Kim Heijboer, Maja, Schouwse Ruiters 121 pnt. Klasse Ml le proef: 1. Rachel de Wolff, Diamond, Paarde bloem 127 pnt.; 2. Annechien Schonis, Flash, Se-ros 123 pnt.; 3. Kim de Bruijn, Tamara, Strieneruitertjes 119 pnt.; 8. Jolanda Bevelander, Sheila, Westelijk Schouwen 110 pnt. Pony's klasse L2 2e groep: 1. Angelique Sinke, Neegon, Paardebloem 128 pnt.; 2. Kim Hejboer, Maja, Schouwse Rui ters 125 pnt.; 2. Maaike Bierste kers, Arnilja, Hoekse Ruitert jes 125 pnt.; 19. Debette van de Zande, Gondi, Schouwse Rui ters 110 pnt. Pony's klasse Zl le groep: 1. Sandy van Eekeren, CC Roger, Oranjeruiters M 198 pnt.; 2. Jenneke Overduin, El-Shamal, Markiezaat 188 pnt.; 3. Sander Baron, Elegance, Plantagerui tertjes 181 pnt. Pony's klasse ZII le proef: 1. Marjolein Burgers, Barisan, Keytenburg 202 pnt.; 2. Jantine Lazeroms, Markies, St. Isido- rus 196 pnt.; 2. Jacqueline Wal raven, Edelweis, Oranjezon 196 pnt. Pony's klasse Z2 2e proef: 1. Sandy van Eekeren, CC Roger, Oranjeruiters M 209 pnt.; 2. Ka- thalijne Koops, Eva, Se-ros 201 pnt.; 3. Linda Glerum, Kantjes Sonja, Keytenburg 201 pnt. Pony's Klasse MII 2e groep: 1. Angela Rockx, Jazar, Oranje ruiters M 123 pnt.; 2. Patricia Beek, Arabelle, Johan Willem Friso 123 pnt.; 3. Rachel de Wolff, Diamond, Paardebloem 122 pnt. Uitslagen IVoensdag 4 januari: Paarden klasse B le groep: 1. Patricia van Pul, Joury, Prins Auvergne 133 pnt.; 2. Marcella de Kam, Inmar, Oranjezon 131 pnt.; 3. Marriette Aarts, Hengata, DWS 128 pnt. Paarden klasse B 2e groep: 1. Thnja Kommers, Isaura K, Prins Karei 128 pnt.; 2. Anita Vos, Haravita, Scheldestad 125 pnt.; 3. Suzy de Pagter, Judith, Scheldestad 124 pnt. als assistent van Hiddink ga functioneren. Het werk blijft op zich hetzelf de. Ik kan wel begrijpen dat hij het prettig vindt de gehele voorbereiding een assistent naast zich te hebben. Nu sloot ik mij pas op de dag van de wedstrijd bij het Nederlands elftal aan." nog zes ploegen kans maken op promotie." Hagesteijn dwaalt tijdens het gesprek weer even af naar zijn oude club waar hij zestien jaar bij betrokken was. „Inmiddels kom ik ook weer bij Zierikzee. Mijn zoon Jos voetbalt bij de F- pupillen en ik verleen daarom wat hand- en spandiensten. Ik ben vorig seizoen goed weg ge gaan bij Zierikzee. Eén ding vond ik jammer: ik heb nog geen hand gehad van de zitten de bestuursleden. Van de spe lers kreeg ik een horloge als af scheidscadeau. Misschien krijgt Zierikzee met Meul- meester nu een extra zetje. Ik was daar uitgekeken. Ik had sommige spelers zien opgroei en. Ik was aan iets nieuws toe", aldus Hagesteijn die tot 2e klasse KNVB mag trainen. Ibch heeft Hagesteijn bij Luc tor'88 ook wat zorgelijke din gen geconstateerd. „Er zijn geen A/B-junioren. Dat is een kwalijke zaak voor een vereni ging. Ook heb ik geen tweede keeper. Ik moet terugvallen op een keeper van in de veertig jaar. Ik weet dat je een elftal moet verjongen. Je kan niet al tijd bouwen op dertigers. Dat probleem heeft Zierikzee ook. Daar lopen te veel dertigers in. Als zij willen promoveren naar de derde klasse, dan krijgen ze problemen. Ik denk dat dat ook voor Luctor'88 geldt." Paarden klasse B 3e groep: 1. Mariska Weug, Rinus, Vlaan- dertseruiters 132 pnt.; 3. Marjo lein Beemster, Szandor 130 pnt.; 3. Diny Krijger, Ideaal, Oranjezon 129 pnt. Paarden klasse B 4e groep: 1. Dicky Wieringa, Jade 127 pnt.; 2. Marcella de Kam, Inmar, Oranjezon 126 pnt.; 3. Suzanne Bruggeman, Daringboy F, Prins Auvergne 123 pnt.; 4. Liesbeth de Jonge, Isha, Sas ruiters 115 pnt.; 5. Astrid Kok, Gratia, Sasruiters 112 pnt. Paarden klasse B 5e groep: 1. Patricia van Pul, Joury, Prins Auvergne 127 pnt.; 2. Anita Vos, Haravita, Scheldestad 126 pnt.; 2. Yvette Bogaert, Hand some, Strieneruiters 126 pnt.; 9. Liesbeth de Jonge, Isha, Sas ruiters 120 pnt. Paarden klasse B 6e groep: 1. Mariëlle Hoefsmit, Jazz H, Reigershof 132 pnt.; 2. Janine Boudens, Ceasar, Weelruiters 128 pnt.; 3. Carolien Peeters, July, Paardenvriend 127 pnt.; 19. Saskia van Baarle, Dageni- te, RV Renesse 106 pnt. Paarden klasse LI le groep: 1. Patricia van Pul, Ibadab, Prins Auvergne 134 pnt.; 2. Willem Jan Piggen, Idelly's Jewel P, Heerjansruiters 132 pnt.; 3. Sandra Zoutewelle, Fleur O, Prins Auvergne 131 pnt.; 9. Ma rian Jumelet, Albert H, Sasrui ters 116 pnt.; 14. Christine Flik- weert, Wilco, Schouwse Rui ters 111 pnt. Paarden klasse LI 2e groep: 1. Esther Landa, Galatessa, Plan- tageruiters 131 pnt.; 2. Judith Janssen, Hallowa, Ons Genoe gen 129 pnt.; 3. Wendy Soffers, Floyd, St. Elooy 126 pnt. Paarden klasse LI 3e groep: 1. Marjolein van Huik, Icarus, Pr. Maurits 125 pnt.; 2. Saskia IJs- seldijk, Ilien, Dionysius 124 pnt.; 3. Eppo Roovers, Jappe- loupe, Paardebloem 124 pnt.; 8. Esther Bogerman, Bastion van Oosthinder, Sasruiters 121 pnt.; 20. Amber Muelhaus, Der wisj, RV Renesse 106 pnt. Paarden klasse L2 le groep: 1. Jan Meesters, Happyboy, Country Rider 125 pnt.; 2. Rien Jakobsen, Unique, Oranjezon 124 pnt.; 3. Willem Jan Piggen, A L'Espoir P, Heerjansruiters 123 pnt. Paarden klasse L2 2e groep: 1. Patricia van Pul, Ibadan, Prins Auvergne 131 pnt.; 2. Pricilla Wesel, Double You Hidalga, St. Elooy 129 pnt.; 3. Wim Oonis, Hesitation. Op de Berg 128 pnt.; 13. Linda Kok, Gratia, Sasruiters 116 pnt. Paarden klasse Lil 3e groep: 1. Sandra Denisse, Fernando, Prins Auvergne 131 pnt.; 2. Kit ty van Gestel, Gijs, DWS 128 pnt.; 3. Marian Jumelet, Albert H, Sasruiters 127 pnt.; 15. Eline Struijk, Innocent, Schouwse Ruiters 111 pnt. Marian Jumelet kwam met het zes jaar oude paard Albert H tot 127 punten in de klasse L2. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Een aantal combinaties van Sehouwen-Duiveland zijn in de eerste dres- suurproeven in de Zeelandhallen in Goes goed van start gegaan. Het 16e Indoor Zeeland is afgelopen dagen goed op gang gekomen. Het publiek heeft het hip pisch evenement nog niet goed kunnen vinden. In de avonduren is er meer be langstelling dan overdag. Maar gezien het programma de komende dagen zal daar zeker verandering in komen. Vrijdag 6 januari komen er al krakers aan de start. Van Schouwen-Duivelandse zijde komen dan Liesbeth van Oosten uit Zie rikzee en Judith Arbouw uit Dreischor in actie tijdens de dresuurproef in Prix St. George.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 7