COMflENTflflR Drijvende steiger jachthaven Zierikzee in slechte staat Echtpaar Oosse-Boot viert het zeventigjarig huwelijk UITGEREKEND BIJ JUMBO: D66 vergadert in Zierikzee Afscheid brandweerman Van der Schee Expositie in 't Zuuddek Expositie in Vierschaar Vernieuwing noodzakelijk lumbo is beter dan u denkt. Golfbaan Ontmoeting in het Haamstede van de twintiger jaren DONDERDAG 5 JANUARI 1995 NR 25700 3 Verwachting t/m maandag 9 jan. ZIERIKZEESCHEfêfjj NIEUWSBODEÏÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal 1 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2o/0 BTW. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -4 graden Middagtemp. 2 graden Windkracht variabel 2 Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. -1 graad Middagtemp. 5 graden Windkracht zuidw. 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 3 graden Middagtemp. 5 graden Windkracht noordw. 5 ZON- EN MAANSTANDEN 6 jan. Zon op 08.47, onder 16.42 Maan op 10.55, onder 23.26 Eerste Kwartier: 8 jan. (16.47) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Na een nog vrij zonnige dag is het vanavond en vannacht bewolkt. Bovendien valt er wat sneeuw, het eerst in het westen van het land. De minimumtemperatuur loopt uiteen van -8 graden plaatse lijk in het oosten tot -1 in het westen van het land. Er waait een zuidelijke wind die vrij krachtig is, 5 Beaufort, aan de kust en op het IJsselmeer krachtig of hard, 6 tot 7 Beaufort. De bewolking en sneeuw horen bij een frontale storing die morgen in de loop van de dag onze omgeving passeert. Na de passage neemt de wind af en draait in het westen van het land naar noordwest. Daar komt de temperatuur dan ook net iets bo ven 0 graden uit; elders blijft het de hele dag vriezen. In het weekeinde komt er geleidelijk een westelijke stroming op gang. De temperatuur stijgt daardoor en komt vooral over dag boven het vriespunt uit. Na het weekeinde neemt de kans op win terse buien flink toe. ROTTERDAM (ANP) - Een ont voerd meisje uit Rotterdam is dankzij een toevallige ontmoe ting in de Turkse stad Istanbul terug bij haar moeder. De 4- jarige Jennifer Cirpici werd op 14 september door haar Turkse vader na een bezoekje niet te ruggebracht naar zijn ex- vrouw. ZIERIKZEE - Donderdag 12 ja nuari houdt D66 haar algeme ne regiovergadering. De verga dering wordt gehouden in ho tel-restaurant Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee. De vergadering begint om 20.00 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer de verkiezing van het regio-bestuur. Voorzit ter Leon Phernambucq is aftre dend en herkiesbaar. Ook se cretaris politiek John West dorp is aftredend en herkies baar. Voor de functie van regio hoofdbestuurslid hebben zich kandidaat gesteld Mira Sollie uit Vlissingen en Frank Eilan der uit Goes. Beide kandidaten zullen zich tijdens de vergade ring presenteren. Het echtpaar Oosse-Boot is sinds afgelopen juli woonachtig in verzorgingscentrum Duinoord in Burgh-Haamstede. (Foto: Joop van Houdt). DEN HAAG (ANP) - Kinderop vang wordt met terugwerken de kracht tot 1 januari 1995 vrijgesteld van btw, ook als het opvangcentrum of de particu liere opvangkracht een winstoogmerk heeft. ZIERIKZEE - M. van der Schee heeft per 1 januari zijn werk zaamheden voor de vrijwillige brandweer van Zierikzee beëindigd. Van der Schee is bijna 32 jaar brandweerman geweest en was vanaf 1 juli 1985 ondercom mandant. Het gemeentebe stuur van Zierikzee biedt Van der Schee een afscheidsrecep tie aan. Deze wordt vrijdag 13 januari gehouden in de Vier schaar van het Zierikzeese stadhuis en begint om 15.30 uur. BURGH-HAAMSTEDE - Tot 21 januari is in galerie 't Zuud dek in Burgh-Haamstede werk te zien van Adrie van Riessen. De galerie is gevestigd aan de Zuidstraat in Burgh-Haamste de. Adrie van Riessen verhuisde zestien jaar geleden vanuit Bloemendaal naar Haamstede. Pas vijf jaar geleden begon zij met aquarelleren en wel bij het Leger des Heils onder leiding van docente Anneke Leijdek ker. In die vijf jaar is de aqua relkunst haar zo eigen gewor den dat nu een tentoonstelling van haar werken te zien is in de galerie in Burgh-Haamstede. Van Riessen schildert het liefst naar de natuur waarin vooral het stilleven in de vorm van boeketten haar voorkeur ge niet. Kleur speelt in haar werk een belangrijke rol. De kleuren groen en blauw past zij vooral toe in stillevens van fruit. ZIERIKZEE - Van woensdag 18 tot en met dinsdag 31 januari is in de Vierschaar van het Zie rikzeese stadhuis de tentoon stelling Ik zie, ik zie wat jij niet ziet te zien. Deze educatieve tentoonstel ling gaat over vooroordelen, discriminatie en de zondebok. De expositie is vooral bedoeld voor kinderen van 10 tot 13 jaar en heeft de vorm van een edu catief spelencircuit. Kinderen kunnen al spelend zelf ant woorden bedenken, meningen geven en oplossingen zoeken in actuele vragen op vredesge- bied. Met behulp van een pas poort worden opdrachten uit gevoerd. Gaandeweg ontdekken de kin deren dat de meest wezenlijke overeenkomst tussen mensen betrekking heeft op het feit dat ze allemaal vërschillend zijn. Ook beleven zij dat wat waar lijkt niet altijd waar is, wat het verschil is tussen een feit en een mening, hoe vooroordelen in elkaar zitten en hoe deze kunnen leiden tot discrimina tie. De expositie wordt dinsdag 17 januari om 17.00 uur ge opend en is-toegankelijk op maandag tot en met vrijdag van 09.00-17.00 uur. Advertentie STABILAC HALFVOLLE MELK 69 flokon liter, von ,09 voor BOEKOS ROOKWORST 69 per sluk o 350 grom, von 2,89 voor FANTA SINAS /X OQ regular of light, A 70 fles 1,5 liter, van 1,99 voor DIXAN KIPPEBOUTEN "1 98 kilo, van 6,90 voor CALVÉ PINDAKAAS "1 49 pot a 350 grom, van 2,49 voor Deze aanbiedingen zijn geldig t/m 7 januari 1995 Bef voor de dichtstbijzijnde Jumbo gratis onze klantenservice: 060220 ló 1 De pijn is geleden. Met een re solute weigering om grond be schikbaar te stellen, heeft de Stichting Moermond vrijwel zeker de nekslag gegeven aan de plannen om rond kasteel Moermond in Renesse een twee miljoen kostende golf baan aan te leggen. De ge meente Westerschouwen en de Stichting Renesse waren be reid ieder voor 100.000 gulden te participeren in dit project. Nu is golf een mooie sport. Bij uitstek passend bij een van de meest vergrijsde gemeenten van Nederland. De sport komt tegemoet aan de wensen van dat deel van de bevolking dat enigszins bemiddeld en enigs zins op leeftijd is. Bovendien misstaat een golfbaan aller minst in een toeristische kust plaats en kan het toeristisch produkt Renesse best een kwa litatieve opsteker gebruiken. Toch kan men zich afvragen of het wel verstandig is van de gemeente om deel te nemen aan een dergelijk project. Indien het tot aanleg was ge komen, dan zou het zeer twij felachtig zijn geweest of de ge meente het door haar bijge paste geld nog terug had ge kregen. Schouwen-Duiveland telt tenslotte niet meer dan 30.000 inwoners en heeft voor golfliefhebbers al de Grevelin- genhout. De moeizame wijze waarop Stichting Golf Schou wen-Duiveland de eerste 220 leden heeft verworven, deed voor wat betreft een toekom stige ledenaanwas het ergste vermoeden. Maar zelfs indien Golf Moer mond goede perspectieven had; dan nog werpt de vraag zich op of participatie wel tot de taak van een gemeente be hoort. Al te vaak is in den lan de gebleken dat daar waar een gemeente in dergelijke projec ten participeert, de zaken fa liekant mislopen. Zwembaden en sporthallen zijn daar voor beelden van. De Stichting Moermond heeft bijtijds een eind gemaakt aan wat waarschijnlijk een lange lijdensweg was geworden. A. v. d. N. De eerste 78 meter van de steiger wordt - als de raad daarmee instemt - volledig vernieuwd. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Een deel van de drijvende steiger in de jachthaven van Zierikzee is aan vervanging toe. Dat blijkt uit de stukken voor de vergadering van de commissie openbare werken en milieu van de gemeente Zierikzee op maandag 9 januari. De vergadering wordt gehouden in de raadzaal van het Zierikzeese stad huis en begint om 19.00 uur. Het bovendek van de steiger in het havenkanaal van Zierikzee, aansluitend op de ponton aan 't Luitje, verkeert volgens het college in een dermate slechte staat van onderhoud dat ver nieuwing noodzakelijk is. Het was aanvankelijk de bedoeling om het bovendek in eigen be heer te vernieuwen waarbij ge bruik zou worden gemaakt van de bestaande drijvers. Alles bij elkaar gaat het om slecht stei- gerdek over een lengte van 160 meter. Tijdens de voorbereidingen bleek echter dat het bedrijf dat ook de steiger voor de uitbrei ding in de Nieuwe Haven heeft geleverd een volgens het colle ge zeer gunstig aanbod kan doen voor de levering van een steiger met een lengte van 78 meter. De steiger in kwestie is vier weken lang gebruikt tij dens een show in Engeland. ,,De ervaringen met dit type steiger zijn uitstekend", aldus het college. Zodoende stelt het college de raad voor om niet over te gaan tot vernieuwing van alleen het steigerdek, maar tot algehele vernieuwing van. de eerste 78 meter steiger. Het college vraagt het advies van de com missie. Verder komt tijdens de commissievergadering aan de BURGH-HAAMSTEDE - Begin jaren twintig ontmoetten ze elkaar voor het eerst op een boerderij in Haam stede. En een tijdje later stonden ze opnieuw tegenover elkaar op een feestje van de Schouwen-Duivelandse zang- en muziekverenigingen in Zonnemaire. Een bruiloft bleef niet lang uit. Op 7 januari 1925 trouwden meneer A. J. Oosse en mevrouw N. Oosse-Boot. Nu bijna zeventig jaar later, staan ze aan de vooravond van het vieren van hun platina bruiloft. „Vroeger waren er niet zoveel gelegenheden waar je elkaar als jonge mensen kon ontmoe ten. Tegenwoordig komen jon geren overal", vertelt meneer Oosse. De tweede ontmoeting op een eilandelijke zang- en muziekverenigingendag in Zonnemaire luidde destijds het begin in van hun verke ringstij d. „We zijn toen gewoon aan elkaar blijven hangen. En nu doen we er nog eens zeven tig jaar bij", zegt Oosse gek scherend. De geliefden zochten elkaar per fiets op. Hij wooncle toen in Serooskerke en zij in Westen- schouwen. Pladtsen waar ze ie der ook waren geboren en geto gen. Na hun huwelijk verhuis de mevrouw naar de ouderlijke boerderij van meneer Oosse die in de Schelphoek bij Se rooskerke stond. Tot aan de Watersnoodramp woonden ze daar. Tijdens de ramp verdween de hofstede en alle andere wonin gen en boerderijen van de Schelphoek in de golven en er is op die plaats ook nooit meer herbouwd. Na kortstondig in enkele andere plaatsen te heb ben gewoond, liet het echtpaar Oosse-Boot na de ramp een huis bouwen in Serooskerke. Meneer Oosse werd daarmee vanaf die tijd 'boer in ruste'. Het echtpaar woonde tot juli van het afgelopen jaar in Se rooskerke. Tegenwoordig woont het echt paar in verzorgingshuis Duin oord in Haamstede. Meneer Oosse is inmiddels 93 jaar en mevrouw 92 jaar oud. Zaterdag 7 januari wordt het platina hu welijk met een bijeenkomst van neven en nichten en verde re familie, luister bijgezet. orde het voorstel van het colle ge tot vernieuwing en aanpas sing van de riolering in de Manhuisstraat. Uit onderzoek is gebleken dat de riolering aan de Manhuis straat hoognodig aan vervan ging toe is. Reliningstechnie- ken kunnen volgens het college in dit geval vanwege de ligging van het riool niet toegepast worden. „Dat houdt in dat de bestaande leiding vervangen moet worden door een nieuwe betonnen leiding", aldus het college. In een eerdere vergadering van de commissie openbare werken en milieu van de gemeente Zie rikzee is gesproken over de ver keersveiligheid op de Grevelin- genstraat ter hoogte van de Miereweg. Toen werd voorge steld om een verkeersdrempel te leggen. Het college komt nu met de suggestie om die drem pel te combineren met of sug- gestiestrepen of een voetgan gersoversteekplaats. Het ad vies van de commissie wordt gevraagd. Tijdens de commissievergade ring ook aandacht voor de openbare verlichting. De werk groep sociale vernieuwing heeft een aantal beleidsterrei nen geformuleerd en in dit ka der is de wens geuit om op het openbare pad achter de Hoofd poortstraat openbare verlich ting aan te brengen. Het advies van de commissie wordt ge vraagd. Verder aan de orde komt het verzoek van de Stich ting Brogum voor uitbreiding van de verlichting rond het g bouw.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3