Stichting Moermond weigert grond voor aanleg golfbaan 1 I eegyerkOp Kerstboomverbranding in Bru UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND deurloo mode TOT 70% KORTING Aanrijding met dodelijke afloop ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Campagne Ons Soort Mensenlevert onvoldoende leden op Rijverbod van vijf uur Diefstal Dief in kraag gevat Inbrekers gepakt O 3 O 4 5 7 Te veel op Doorrijden na aanrijding Schade bij aanrijding Brandje in Renesse dé krant van schouwen - duiveland! ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 5 JANUARI 1995 151e JAARGANG NR 25700 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 i MOL 5-7 - ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-12890 BURGH-HAAMSTEDE/SCHUDDEBEURS - De golfbaan bij kasteel Moer mond in Renesse komt er vrijwel zeker niet. De Stichting Moermond, eigenaar van de grond, weigert verdere medewerking. „Ik heb vanochtend gehoord dat er niet genoeg spelende leden zijn. 31 december 1994 was de ultieme datum. Van langer uitstel kan geen sprake zijn en ik weet dat de andere drie participanten daar precies zo over denken." Dat zegt F. K. Vos, voorzitter van de Stichting Moermond. meld. In dat geval zouden ge meente en Stichting Renesse elk voor een ton garant staan in de exploitatie. Vanochtend, donderdag, liet C. A. Hoorweg, voorzitter van de Stichting Golf, weten dat hij weliswaar 95 nieuwe aandeel houders heeft, maar nog 19 spe lende leden te kort komt. Hoorweg sprak de verwachting uit dat hij nog enkele dagen uitstel krijgt. Vos wil daarvan echter niets weten: ,,We zijn al vijf jaar be zig met het verlenen van uit stel. Nee, Moermond gaat op korte termijn het hele 25 ha grote terrein rond het kasteel inplanten. Als we daar voor 1 maart mee beginnen, kunnën we rekenen op een subsidie van het ministerie van landbouw en visserij." Vos zegt niet over tuigd te zijn van een rendabele exploitatie van de golfbaan, zelfs niet indien de 240 leden waren binnengehaald. Boven dien heeft hij twijfels bij het aantal leden dat Hoorweg zegt te hebben geworven. ,,Het aantal aandeelhouders kan wel kloppen, maar over het bereikte aantal leden heb -ik heel andere cijfers dan u," aldus Vos. Volgens hem kunnen gemeente, Stichting Renesse en de Stichting Golf Schouwen- Duiveland tot geen andere con- De baan van Stichting Golf Schouwen-Duiveland moest worden aangelegd rond kasteel Moermond in Renesse. In november vorig jaar spra ken het gemeentebestuur van Westerschouwen, de Stichting Renesse, de Stichting Moer mond en de Stichting Golf Schouwen-Duiveland af-dat.de. plannen voor aanleg van de golfbaan alleen dan doorgang zouden vinden als zich op 31 december 240 leden hadden ge- C. A. Hoorweg, voorzitter Stichting Golf Schouwen-Dui veland: 'niet genoeg spelende leden' clusie komen dan dat de wer vingscampagne is mislukt. OSM Onderdeel van die campagne was een reeks advertenties on der het motto: Ons Soort Men sen (OSM). Hierin vertelden prominente inwoners van Wes terschouwen waarom zij het zo leuk vindén dat er in Renesse .gegolfd kan worden. De plannen voor de golfbaan bij Slot Moermond zijn al tien jaar oud. De zaak kwam in een stroomversnelling toen het ge meentebestuur en de Stichting Renesse in november aanboden elk voor een ton garant te staan in de exploitatie gedurende de eerste drie jaar. Voorwaarde hierbij was een ledenbestand van 240 op 31 december jongst leden. In december gingen zowel de gemeenteraad als het algemeen bestuur van de Stichting Re nesse in meerderheid akkoord met de garantiestelling. In de raad bleek het CDA niet over tuigd van de levenskansen van het project. Volgens fractielei der A. J. Padmos is de continuï teit van de baan ook bij 240 le den onvoldoende gewaarborgd. In het algemeen bestuur van de Stichting Renesse waren het B. G. A. van Daalen en J. M. Schot die tegen de garantie stemden. Zij vinden participatie in een golfbaan niet in overeenstem ming met de doelstellingen van de Stichting Renesse. Twee miljoen Aanleg van de negen holes tel lende golfbaan rondom Slot Moermond in Renesse zou naar schatting twee miljoen gulden hebben gekost. Het zogenoem de 'break-even-point' in de ex ploitatie zou worden bereikt bij een ledental van 320. Bij een gestage aanwas van onge veer 25 leden per jaar zou bin nen drie jaar een rendabele ex ploitatie worden bereikt. Tbt die tijd wilden-de gemeente en Stichting Renesse bijdragen in het tekort. Als tegenpresta tie zouden beide instanties aandeelhouder worden. Wan neer de club dan uiteindelijk 400 leden telde, kregen ge meente en Stichting Renesse de kans hun investering terug te verdienen. Op pagina 3: Commentaar. MIDDELHARNIS - Woensdag morgen omstreeks tien uur raakte op de Oudelandsedijk in Middelharnis vermoedelijk als gevolg van de gladheid, een 39-jarige bestuurster, afkom stig uit Den Bommel, met haar personenwagen in een slip. De auto van de vrouw werd ver volgens in de flank geraakt door een zojuist passerende personenauto. Als gevolg van de aanrijding kwam de 82-jarige vader van de bestuurster, die naast haar zat, eveneens uit Den Bommel, bekneld te zitten in de auto. Het slachtoffer moest door de brandweer worden bevrijd en overleed aan zijn verwondin gen kort nadat hij was overge bracht naar een ziekenhuis in Dirksland. De bestuurster raakte aan haar hoofd gewond. Haar achtjarige zoon, die ach terin zat, werd door de aanrij ding via de achterruit uit de auto geslingerd en brak zijn been. Ziekenhuis Beiden zijn eveneens overge bracht naar het ziekenhuis in Dirksland. De bestuurder van de passerende auto liep geen letsel op. HAAMSTEDE - Een 55-jarige inwoner van Haamstede werd door de politie betrapt op rij den onder invloed. De man blies 495 microgram/1. Hij kreeg een rijverbod van vijf uur opgelegd en tegen hem werd proces-verbaal opge maakt. Op het havenplateau in Bruinisse zijn woensdagavond circa 400 kerstbomen in vlammen opgegaan. De koele oostenwind dreef vele jongere en oudere belangstellenden tot dicht bij de vuurzee. Na een half uurtje was er van de stapel dennebomen niet veel meer over dan een klein hoopje brandhoiLt. De bomen konden vooraf tegen een vergoeding van een kwartje per stuk bij de leden van het jeugdbrandweerkorps worden verzilverd. Een aantal Bruse jongeren kwam de voorgaande dagen in actie om zoveel mogelijk afge dankte kerstbomen te verzamelen. Soms werden deze gisteravond met tientallen tegelijk naar de haven getransporeerd. Het Bruse jeugdbrandweerkorps hield een oogje in het zeil. Om de havenkade niet in een ijsbaan te veranderen was het afblussen van het vuur er deze keer niet bij. (Foto: Joop van Houdt). HAAMSTEDE - Een 34-jarige inwoner van Haamstede deed bij de politie aangifte van dief stal uit zijn woning. Gestolen werden de betaal kaarten van de man en 500,- aan baar geld. NIEUWERKERK - Gisteren, woensdag, werd in een winkel in Nieuwerkerk een 44-jarige inwoner van Vlissingen aange houden wegens diefstal van si garetten. Gezien de hoogte van de waar de van de ontvreemde goede ren kwam de persoon in kwes tie in aanmerking voor de sinds 2 januari geldende MAU- regeling. Deze regeling houdt in dat bij bepaalde overtredin gen onder bepaalde voorwaar den aan de verdachte direct een dagvaarding wordt uitgereikt. De Vlissinger was al eerder be trapt op een soortgelijke dief stal. BRUINISSE - Deze week wer den op een camping bij Brui nisse door de politie een 23- jarige man en een 15-jarig meisje aangehouden op ver denking van diefstal. Beide verdachten hebben de Belgische nationaliteit. Er werd ondermeer ingebroken in een caravan in Bruinisse en in twee auto's die geparkeerd stonden op de bij de camping behorende parkeerplaats. In Goes werd vanuit een lijnbus van de ZWN een polstas van de bestuurder weggenomen. Uit de caravan verdwenen tv, scho telantenne en magnetron. Uit de auto's werden computerap paratuur, autoradio's, een che que en Belgisch geld gestolen. De ZWN-chauffeur werd be roofd van rijbewijs, paspoort, cheques en Belgisch geld. Een deel van de gestolen goederen is inmiddels terecht. De ver dachten zijn verhoord en heb ben 'inmiddels bekend. Het meisje wordt overgedragen aan de Belgische autoriteiten, daar zij op 25 december was wegge lopen uit £en psychiatrisch zie kenhuis waar zij door de rech ter was geplaatst. Tracht elke tegenslag in een kans om te zetten. John D. Rockefeller Plaatselijk sneeuw HET WEER Veel bewolking en plaatselijk sneeuw. Minimumtemp. -2 graden. Middag temp. ongeveer -1 graad, aan de kust iets hoger. Wind zui delijk kracht 5, aan de kust af en toe hard, 7, in de middag en avond afnemend. STEIGER De drijvende steiger in de Zierikzeese jachthaven is in slechte staat. MILIEUCENTRUM Twijfels in Bruinisse over haalbaarheid recreatief mi lieucentrum. JUBILEUM Muziekvereniging Apollo uit Brouwershaven bestaat dit jaar honderd jaar. TRAINER Zierikzeese trainer Kees Hagesteijn verlengt contract met vierdeklasser Luctor'88 met een jaar. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's ZIERIKZEE - Dinsdag betrap te de politie tijdens een alco holcontrole twee mensen op rijden onder invloed. 's Ochtends liep een 45-jarige man uit Zierikzee tegen de lamp. Hij blies 465 micro gram/1 terwijl maximaal 220 microgram/1 is toegestaan. De man zal zich te zijner tijd voor de rechter moeten verantwoor den voor zijn gedrag, 's Mid dags werd een 61-jarige man uit Ouwerkerk betrapt op rij den onder invloed. Deze had - zo bleek - nog veel dieper in het glaasje gekeken. Hij blies 1235 microgram/1. Zijn rijbewijs werd meteen ingenomen en de man zal zich voor de rechter moeten verantwoorden. ZIERIKZEE - Een 19-jarige Duitse deed bij de politie aan gifte van doorrijden na een aanrijding. De auto van de Duitse - een oranje Volkswagen Polo - stond maandag geparkeerd op de parkeerplaats aan de Schel- destraat in de Zierikzeese wijk Poortambacht. Tussen 10.30 en 11.15 uur werd de auto aangere den door een onbekend geble ven voertuig. De politie is op zoek naar getuigen van de aan rijding. Zij worden verzocht contact op te nemen met de po litie in Zierikzee (01110-14055) ZIERIKZEE - Twee auto's raakten dinsdag beschadigd bij een aanrijding op de krui sing Weg naar De Val/Juliana- straat. Er deden zich geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen een 46-jarige inwoner van Yerseke, komende uit de richting Goes, te laat bemerkte dat het ver keerslicht op rood sprong. Daardoor kon hij de voor hem van rechts komende personen auto - bestuurd door een 65- jarige man uit Ouwerkerk - on danks krachtig remmen niet meer ontwijken. De auto van de Ouwerkerker werd door de botsing die volgde geheel ver nield en moest worden wegge sleept. RENESSE - De brandweer van Westerschouwen is dinsdag avond uitgerukt naar een brandje bij een woning aan het Duinwegje in Renesse. Bij een Oostenrijkse woning was omstreeks 20.00 uur de buitenverlichting in brand ge vlogen. De brandweer - met en kele personen aanwezig op de nieuwjaarsreceptie van het ge meentebestuur - was snel ter plaatse, maar hoefde niet in te grijpen. De bewoners hadden het brandje inmiddels zelf ge blust. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, ik wil een kwartaalabonnement af 51,00 kwartaalabonnement met autom. afschr. 48,50 jaarabonnement a 192,50 jaarbonnement cnet autom. afschr. a 182,50 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr adres postcode:plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Q Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, m Antwoordnummer12,4300VB Zierikzee

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 1