Nieuwe huisstijl Rabobanken De eerste lammetjes Bezoek aan DAF-fabriek NIEUWSBODE EXTRA lieve mensen dier in het vizier onze puzzelrubriek Politie loopt achter met computers en electronica Fotoboek bij jubileum Nieuwsbode later klaar Tien poesjes en katertjes willen graag een baasje Televisiedocumentaire Zeeuws-Vlaams dorpje Beeldmerk bij kantoor Zierikzee als eerste onthuld WOENSDAG .4 JANUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA 's Maandags is hij chagrijnig dinsdags wederom geen zin woensdags wil hij niet het bed uit donderdags al evenmin. Vrijdag is voor hem een baaidag zaterdag, de stress slaat toe zondag is voor hem een rustdag want dan is hij verschrikkelijk moe. En zo gaat dat nu al jaren niemand zal het ooit begrijpen waarom hij er continu tussen uit probeert te knijpen. Langeweg DEN HAAG (ANP) - De korpsbeheerders in Neder land vinden dat de politie wat informatietechnolo gie betreft, slecht is uitgerust. Dit heeft de voorzit ter van het korpsbeheerdersberaad, burgemeester d'Hondt van Nijmegen, gezegd. Momenteel werken de diverse korpschefs aan maatregelen om het imago van de politie te verbeteren. ,,Maar wil de poli tie haar taak waarmaken en kwaliteit winnen, dan moet zij veel beter worden toegerust. De politie loopt gigantisch ach ter bij vergelijkbare branches in onze samenleving." d'Hondt wijst.erop dat alle kennisintensieve "bedrijven in Nederland momenteel per for matieplaats zo tussen de 25 en de 30.000 gulden aan informa tietechnologie (computers, pro grammatuur, elektronica en dergelijke) en besteden. ,,De politie doet dat gemiddeld met 7000 gulden en is dus in tal van opzichten geen partij voor de mensen die zich bezighouden met criminaliteit en onveilig heid veroorzaken. Dat moet be ter." Gerespecteerd Kwaliteitsverbetering houdt verband met de begin dit jaar gestarte reorganisatie van de politie. De korpsbeheerder wijst erop dat alles tijd kost. Maar als de reorganisatie goed verloopt zullen agenten goed gemotiveerd hun werk doen. ,,Je zult over een jaar of vier zien dat een politie-agent op straat een gerespecteerd per soon is omdat hij waarmaakt wat hij zegt te kunnen doen. „Op dit moment is dat nog zeer beperkt het geval." Drukke decembermaand oorzaak ZIERIKZEE - Het fotoboek dat wordt uitgege ven bij het 150-jarig bestaan van de Zierikzee- sche Nieuwsbode, is nog niet klaar. Een drukke maand december is de oorzaak. Voor de uitgave heeft de Nieuwsboderedactie 85 door de lezers ingezonden foto's geselecteerd en van onderschriften voorzien. Voor de uitgave is inmid dels een Internationaal Standaard Boek Nummer (ISBN) aangevraagd. De produktie van het boek heeft echter vertraging op gelopen. Aanvankelijk zou het boek nog dit jaar op de markt verschijnen. De uit geverij had Kerstmis als da tum geprikt. Tientallen Nieuwsbodele zers hebben het afgelopen jaar foto's ingezonden voor het jubileumboek. Nog niet alle materiaal is opgeno men. Geduld De redactie verzoekt deze inzenders voor wat betreft de retourzending van hun materiaal nog enkele weken geduld te betrachten. Het boek zal in het vroege voor jaar op de markt worden ge bracht. Zeer rustig, rustig, levendig en zeer levendig. In het Dieren asiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zitteen tien katjes met zeer uiteenlopende karakters. Leuke poesjes en katertjes van een half jaar, die graag geplaatst willen worden bij een baasje dat goed voor hen zorgt. Ze zijn er\n diverse kleuren, zoals cypers, cypers/wit. zwart, zwart/wit en schildpadkleur. Wie één, of meerdere, van deze katjes onder zijn/haar hoede wil nemen, kan bellen met het asiel, telefoon 01110-17013. In dit die- renonderkomen zitten 38 katten en vier honden. De poes Heidi, die vorige week in deze rubriek stond, is nog niet geplaatst. Fo toJoop van Houdt). Het nieuwe beeldmerk werd in Zierikzee onthuld door de vice-voorzitter van het bestuur van de Rabobank Schouwen-Zierikzee, W. den Boer. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Bij een aantal Rabobanken in Nederland werd maandag- de nieu we huisstijl ingewijd. Bij het hoofdkantoor Zierikzee van de Rabobank Schouwen-Zierikzee gebeurde dat via een korte plechtigheid waarbij vice- voorzitter van het bestuur, W. den Boer uit Kerkwerve het nieuwe beeldmerk onthulde, dat is aangebracht op de gevel van het bankgebouw aan het Haven park. Ook bij het hoofdkantoor van de Rabobank Oost-Duiveland in Bruinisse werd het nieuwe beeldmerk in gebruik genomen. De invoering van de nieuwe huisstijl was voor deze bank zelfs aanleiding voor een verbouwing van het kan toor, die naar verwachting begin maart gereed zal zijn. ,Na de beide hoofdkantoren wordt de nieuwe huisstijl later dit jaar ook ingevoerd in de kantoren Nieuwerkerk, Renes' se. Burgh-Haamstede, Brou- .wershaven en Scharendijke, 'die allemaal onderdeel vormen van de Rabobank Schouwen- Zierikzee. En het bankkantoor Oosterland, dat onderdeel vormt van de Rabobank Oost- Duiveland. De nieuwe huisstijl wordt dit jaar ingevoerd bij alle Rabo- bankvestigingen in Nederland. Ze omvat een nieuw beeldïnerk in de vorm van een lopende mens op een zonnewijzer, ge combineerd met het woord Ra bobank. Dit beeldmerk is sym bolisch voor het thema 'Rabo bank: een bank van en voor mensen'. De bank wil op deze manier ook via haar logo laten zien dat zij een bank is van en voor mensen; een bank die wortelt in de lokale samenle- 'ving. Het nieuwe uiterlijk is momen teel reeds op 250 van de 1950 Rabobankgcvels in Nederland te zien. Eind maart is de nieu we huisstijl naar verwachting op dc gevels van alle bankkan toren aangebracht. Maar ook binnen in de kantoren is de ver nieuwing merkbaar. Onder meer door een aantal nieuwe brochures, waarmee financiële informatie wordt gegeven aan verschillende groepen mensen. Onder meer aan jongeren die op zichzelf gaan wonen, men sen die een eigen huis kopen, tweeverdieners, mensen die geld willen reserveren voor la ter en mensen die plannen heb ben voor een eigen onderne ming of BV. Door het opzetten van efficiën- tietrajecten en de verregaande automatisering van eenvoudi ge zaken binnen het bankbe drijf is de afgelopen jaren rtieer tijd vrij gekomen om persoon lijk advies te geven aan klan ten. Voorafgaand aan de offi ciële onthulling van het nieuwe beeldmerk op de gevel, werd het personeel van het bankkan toor aan het Zierikzeese Ha venpark via een vrdeo geïnfor meerd over de verandering in de out-fit en dienstverlening van hun bank. Daarna begaf men zich naar buiten waar vice-voorzitter Den Boer het beeldmerk onthulde door met behulp van een lijn het kapje voor het nieuwe beeldmerk weg te trekken. Vanwege de slechte weersom standigheden werd de plechtig heid kort gehouden. De vice- voorzitter sprak in het kort zijn vertrouwen uit in de nieu we huisstijl. Later op de dag werd meer uitgebreid op de verandering ingegaan tijdens de nieuwjaarsbijeenkomst voor de ongeveer zestig werk nemers van de Rabobank Schouwen-Zierikzee, die werd gehouden in restaurant Mon- dragon in Zierikzee. Hoewel het nieuwe jaar pas is begonnen en het voorjaar nog ver weg lijkt, zijn op Schouwen-Duiveland reeds de eerste lammetjes geboren. Het echtpaar Loschacoff uit Noordgouwe werd enkele dagen voor Kerstmis verblijd met de geboorte van vier lammetjes. ,,Wij wisten dat de schapen drachtig waren, maar we hadden er niet op gerekend dat ze zo vroeg zouden bevallenvertelde de heer Loschacoff. De diertjes zijn wit, maar hebben zwarte pootjes en een zwart kopje. Nachts liggen ze lekker warm in de schuur bij de woning aan de Heereweg, maar overdag dartelen ze in het weiland daarnaast vrolijk rond tussen de volwassen schapen. (Foto: Joop van Houdt). OUDE-TONGE - Op uitnodiging van Best Trucks Oude-Tonge BV (DAF-dealer voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee) heeft een delegatie van gemeentewerken, brandweeer en reinigingsdienst van Schouwen-Duiveland een bezoek gebracht aan de DAF-fabriek in Eindhoven, met als motto: „Vanuit het verleden naar de toekomst". Het bezoek begon met een stukje nostalgie aan de Tongel- resestraat 27 in Eindhoven waar in 1928 Huub en Wim van Doorne met DAF zijn begon nen. Het is dus niet verwonder lijk dat hier thans het DAF- museum is gevestigd. Hier kon men vrij rondlopen en genieten van auto's van ja ren terug, maar ook van de DAF Paris Dakar rally trucks. De expositie van voertuigen laat zien wat DAF door de ja ren heen heeft gemaakt. Van aanhangwagen tot brandweer voertuigen en van legerauto's tot de DAF personenauto met variomatic. Van de Tbngelresestraat ging het naar de Geldropseweg waar de huidige DAF-fabriek staat. Daar gearriveerd kon na de lunch een aanvang worden genomen met het bezoek aan de produktie- en assemblage- werkplaatsen. Vanaf dit mo ment kon onder het kritisch oog van menig ambtenaar wor den gezien hoe een hoogwaar dig kwaliteitsprodukt van Hollandse bodem tot stand kwam. De motoren-testhal, waarin elke motor die van de band komt wordt getest of deze voldoet aan de specificaties, sprak tot de verbeelding. De laatste bezoek-etappe be stond uit een ontvangst in de showroom van DAF, waar on der het genot van een drankje verschillende typen DAF- trucks konden worden bezich tigd, waarna om ±15.30 uur weer werd vertrokken naar Oude-Tonge, waar het gezel schap om ±17.30 uur weer vei lig thuisgebracht werd door Touringcarbedrijf Van Oeve- ren, een ieder de hand kon schudden, terugkijkend op een interessante dag. Het DAF-museum is gevestigd op de plaats waar Huub en Wim van Doorne hun autofabriek begon nen. 'Het geheim van Ossenisse' ZIERIKZEE - 'Het geheim van Ossenisse'. Onder die titel wordt zondag 8 januari op tele visie een documentaire uitge zonden over het persoonlijke wel en wee van de inwoners van het agrarische, katholieke dorp Ossenisse in Zeeuwsch- Vlaanderen. Het eerste deel van de docu mentaire heet 'het Dallas van Zeeuwsch-Vlaanderen'. Osse nisse ligt in een uithoek van Zeeuwsch-Vlaanderen, pal ach ter het veer Perkpolder. De weg erheen loopt dood, zodat hij al leen wordt gebruikt door men sen die in Ossenisse moeten zijn. Het dorp heeft drie stra ten waarin ongeveer 150 men sen wonen. Er zijn drie belang rijke families wier namen overal opduiken. Er is een kerk, een café en dorpshuis. Bepaalde groepen komen al leen in het café, anderen alleen in het dorpshuis. Deel 2 van de documentaire draagt de titel 'de oudtochto- nen'. Ze gaat over drie zestig plussers die met het dorp zijn vergroeid, maar zich er nauwe lijks vertonen. Deel een van de documentaire wordt uitgezonden van 17.00 tot 17.48 uur en deel twee van 21.14 tot 22.05 uur. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 21 december zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- L. J. M. v. d. Velde, Fortstraat 23, Herkingen De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- M. G. Verseput, Klaproosstraat 11, Scharendijke De derde prijs: Een waardebon van f 10,- W. A. v. d. Meyden, Molenweg 48, Oosterland De sleutelwoorden van de puzzel van 21 december zijn: Handen reiken met kerst naar elkaar op zoek naar vriendschap en le ven. De boodschap van kerst wil dat geven. De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 13 januari in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. Nederlandse dierentuin; 4. onmiddellijk; 7. bijenhouder; 8. klein soort hert (mv); 10. onvriendelijk; 11. beschutten; 13. liefkozen; 14. van steen; 16. jachtluipaard; 18. mensaap (mv); 22. tot de weerkunde behorend; 23. snijwond; 25. platte scherpe schop; 26. afloop; 27. plaats waar geen licht valt; 28. iemand die aardig en vriendelijk is, maar ook een beetje sullig. i Verticaal: 1. kamerplant; 2. zwaardwalvis; 3. een auto tijdelijk ergens neer zetten; 4. ogenblikkelijk; 5. publiek terrein waar vreemde dieren gehouden worden; 6. knaagdier (mv); 7. inwoners van Ierland; 9. (iets) pakken; 12. kwa jongensstreken; 15. hode hoop hooi; 16. veedrijvers; 17. eenhoevig dier (mv); 19. voorjaar; 20. elegant; 21. neerslag; 24. soort antilope. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters uit de vakjes. 22, 7, 9, 4, 17, 7, 26, 8, 17, 10 en 19, 17, 28, 18, 26, 9. Niek van Noort produkties - Z.N. "95/1 Oplage 29.400 Hét Huis-aan-huis blad voor Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee Verschijnt wekelijks huis-aan-huis in: Bruinisse/Zierikzee/Westerschouwen, Renesse, Burgh- Haamstede, Westenschouwen, Noordwelle, Serooskerke Middenschouwen, Kerkwerve, Scharendijke, Ellemeet Brouwershaven, Brouwershaven. Schuddebeurs, Dreischor, Zonnemaire, Noordgouwe Duiveland, Nieuwerkerk. Ouwerkerk, Sirjansland, Oosterland, Goedereede, Goedereede, Goedereede-Havenhoofd. Ouddorp, Stellendam Oostflakkee, Achthuizen. Den Bommel, Ooltgensplaat, Oude- Tonge Middelharnis, Middelharnis, Sommelsdijk. Nieuwe Tonge. Stad aan 't Haringvliet Dirksland, Dirksland, Herkingen, Melissant. Uitgave en druk Druktechniek Sluitingstijd advertenties Advertentie-verkoop Bezorging/Lezersservice Redaktie Drukkerij Lakenman Ochtman bv Jannewekken 11. 4301 HH Zierikzee Postbus 1. 4300 AA Zierikzee Telefoon 01110-16551 Telefax 01110-14315 Offsetrotatie Dinsdag 11.30 uur voor Schouwen-Duiveland Frits Koster na 18.00 uur 01119-1941, voor Goeree-Overflakkee Ad de Gans na 18.00 uur 01870-82554 01110-17314. Tijdens kantooruren 01110-16551 toestel 225. Na 18.00 uur Madeion Lagendijk 01110-16065 De Nieuwsbode Extra maakt deel uit van de Zeeland Combinatie huis-aan-huis bladen in Zeeland. Totale oplage 167.000

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 13