dichters Modelspoorruilbeurs in Brouw streeknieuws j* 'Verbouwing school is echt een wens' Miljoenenschade brand Menheers-school in Middelharnis Dit vonden de leerlingen van groep 3/4/5 fijn in 1994 Hiervan hadden ze verdriet En dit zouden ze nog eens willen Wensen en voornemens van leerlingen van groep 6/7/8 DINSDAG 3 JANUARI 1995 NR 25699 t/95 ZIERIKZEE Filmdag Op zaterdag 7 januari is er voor de jeugd van Zierikzee gele genheid om bij het CJV Samen Verder een film te bekijken, 's Middags wordt voor de jeugd van 4 tot en met 8 jaar de Walt Disney tekenfilm Sneeuwwitje vertoond. De aanvang is om 14.00 uur. 's Avonds is er voor de jongeren van 9 tot en met 12 jaar de komische film Mrs. Doubtfire, over een vader die huishoudster wordt, aanvang 19.00 uur. Voor de entreeprijs van 2 gulden of 2,50 gulden krijgen de bezoekers tijdens de pauze limonade en een zakje chips. Beide films worden ver toond in de Grote Zaal van ge bouw de Driehoek. OOSTERLAND Oud papier Ten bate van de zending van de Gereformeerde Gemeenten wordt zaterdag 7 januari oud papier opgehaald. De actie start om 09.00 uur. Verzocht wordt het papier gebundeld ge reed te zetten. BRUINISSE Bejaardensoos Voor de leden van de bejaar densoos van mevrouw IJzelen- berg-Olree is de eerste bijeen komst in het nieuwe jaar uitge steld. Mevrouw IJzelenberg maakt bekend dat de eerder aangekondigde vergadering van woensdag 4 januari is ver zet naar woensdag 18 januari Ruilavond Leden van Postzegelvereniging Bruinisse, de vereniging die tot voor kort als G. J. Peelen stond geregistreerd, komen op don derdag 5 januari bijeen voor de maandelijkse ruilavond. Om 19.00 uur worden de junioren verwacht in het Verenigingsge bouw aan de Deestraat. Vanaf 20.00 uur zijn de seniorleden van PV Bruinisse welkom. 0) 0) Na Nieuwjaar Het feestgedruis is weer verstomd de „kersttooi" opgeborgen Nu gaan we 't nieuwe jaar weer in Met al zijn vreugde en zorgen. We weten niet wat het brengen zal. Dat ligt nog in 't verschiet Zullen we het blij weer verder gaan Of wacht ons soms verdriet? We weten het niet, maar elke dag Die God ons weer wil geven Is het onze plicht en onze taak Naar Zijn gebod te leven. Als wij zo met Hem verder gaan Dan kunnen we de toekomst aan. En met het oog op Hem gericht. Wordt dan een donkere dag nog licht. Vertrouw dus maar dat God zal zorgen. Hij zorgt vandaag, Hij zorgt ook morgen. A. Wiebrens-Beekman, Bruinisse Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van de Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar de Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus I, 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd. De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. GOES Nieuwjaarsbal Vriendenkring Kapasi houdt zaterdag 7 januari een Nieuw jaarsbal met live muziek van Rubato in wijkgebouw de Spinne in Goes. De aanvang is 21.00 uur. MIDDELBURG Minitheater In het Minitheater aan de Ver- werijstraat treedt vrijdag 13 januari Cabaret De Kuil uit Goes op met de produktie 'Lek ker. als je niet weet wat er in zit'. Het stuk verhaalt van de ondergang van een fastfoodbe- drijf door ondeskundigheid en gebrek aan beleidsvisie. Dit ondanks verwoede pogin gen om de moderne ontwikke lingen in de voedingsbranche te volgen. In het voorprogram ma besteedt Cabaret De Kuil aandacht aan liedjes uit de Tweede Wereldoorlog. De aan vang is 20.30 uur. Obs De Springplank NOORDGOUWE - Op de openbare basisschool De Springplank in Noordgouwe is het nieuwe jaar met plezier verwelkomd. 1995 is immers het jaar waarin de beide gebouwen, waarin de school is gevestigd, gron dig worden gerenoveerd. „Die verbouwing is echt een wens. We willen heel graag een functioneel ingerichte school, want in een aantrekkelijke omgeving is het gemakkelijk werken", aldus schooldirecteur J. van Gaast. De Springplank is de enige basisschool op Schouwen- Duiveland waar niet alle groepen zijn gehuisvest onder één dak. En ook na de verbouwing blijft dat zo, omdat het niet mogelijk blijkt het. aan het dorpshuis gekoppelde, centrale schoolgebouw uit te breiden. ,.De enige ruimte is het parkeerterrein voor het dorpshuis en daar zouden de omwonenden terecht veel bezwaar tegen maken." Daarom blijven de groepen een en twee gehuisvest in hun onderkomen aan de Pauwstraat. Maar dit 'kabouterge bouwtje', zoals het op school wordt genoemd, wordt wel grondig opgeknapt. Het krijgt onder meer nieuwe plafonds, nieuwe toiletgroe pen en een buitenberging, terwijl ook de elektriciteitsvoor zieningen worden vernieuwd. Dat geldt ook voor het schoolgebouw tegen het dorpshuis, waar ook de zolder wordt ingericht als magazijn en bereikbaar wordt gemaakt via een vaste trap. ,,Nu is het magazijn nog beneden waardoor we moeten woekeren met ruimte. We moeten heel goed uitkienen wanneer welke groep gebruik kan maken van de hal en sommige'spullen liggen zelfs opge stapeld in de vensterbank. Dat geeft wel eens een chao tisch situatie." Daarom kijken leerlingen en leerkrachten vol verlangen uit naar het voorjaar, wanneer de verbouwing begint. En nog meer naar de zomer, wanneer de werkzaamheden naar verwachting gereed zullen zijn. ,,Het is nu twee jaar gele den dat we met de gemeente begonnen te praten over de verbouwingsplannen. We beginnen er steeds meer naar te verlangen dat die zijn gerealiseerd. Dat alles nieuw en lekker overzichtelijk is." De Springplank is het nieuwe jaar ook begonnen met een nieuwe rekenmethode waarvan de leerkrachten veel ver wachten: Plus-punt. ,,Het is eeri methode waarbij som men door middel van weegschalen, maatbekers, kwartet spelen. tijdmeters en blokken meer aanschouwelijk wordt gemaakt. Dat is zo realistisch dat de kinderen sneller inzicht krijgen en dat inzicht ook beter blijft hangen." De nieuwe methode wordt ingevoerd in de onderbouw en in fases in de bovenbouw. Plannen voor het nieuwe jaar betreffen ook het project Versterking Integratie Plattelandsscholen (VIP) waaraan De Springplank al enkele jaren werkt. Het gaat om een project waarbij de schoolleiding zich onder meer inzet om de dorpsbevolking bij de school te betrekken. In het nieu we jaar willen de leerkrachten van De Springplank opnieuw een poging doen om een dorpskrant te begin nen. ,,Op die manier kunnen we de mensen heel direct betrekken bij de gebeurtenissen op school." Ook wil men in het kader van het VIP-project de samenwerking met andere basisscholen in de omgeving verder uitbouwen. ,,We kunnen gebruik maken van eikaars kennis en vaar digheden en samen les- en computerprogramma's inko pen, waardoor we allemaal goedkoper uit zijn." MIDDELHARNIS - In de nacht van oud op nieuw ging de S. J. Menheers school aan de Sportlaan in Middelharnis door brand geheel verloren. Twee lokalen van deze depen dance van de scholengemeen schap Goeree-Overflakkee brandden volledig uit. De ove rige lokalen werden zwaar be schadigd door rook en water. Volgens brandweercomman dant L. Jordaan bedraagt de schade anderhalf a twee mil joen gulden. Volgens schoolpersoneel en omwonenden bestaat een sterk vermoeden dat de brand is aan gestoken. In de omgeving van de school werden groepen kin deren gesignaleerd die aan het stoken waren. Het vuur zou zijn begonnen bij een dranke nautomaat in de school. Op 2 januari is de technische recher che van de politie een onder zoek begonnen, dat duidelijk heid moet verstrekken over de oorzaak van de brand. De commandant van de brand weer Middelharnis, L. Jordaan vertelde om 04.30 uur nog voor het schoolgebouw te hebben gestaan, terwijl er niets aan de hand was. De brandweer was in de omgeving actief omdat jongeren voor het gemeente huis oude brandweerbanden in brand hadden gestoken. Om ongeveer 05.45 uur werd een voorbijganger opgeschrikt doordat een ruit van het schoolgebouw kapot sprong. Hij waarschuwde de politie. Toen die ter plaatse kwam sloe gen de vlammen uit het school gebouw. De brandweer Middel harnis rukte uit met twee van haar vier bluseenheden, Som- melsdijk en Middelharnis. Door ingrijpen van de brand weer kon worden voorkomen dat de naast het brandende schoolgebouw gelegen gym zaal en het gebouw van Bosse basisschool ook. door het vuur werden aangetast. Volgens de brandweercomman dant bedraagt de schade aan het gebouw naar schatting on geveer anderhalf miljoen gul den. Wanneer'men daarbij de inventaris rekent, die onher stelbaar werd beschadigd, komt de schade uit op minstens twee miljoen gulden. Zaterdag 7 januari wordt in het Tonnenmagazijn in Brouwershaven voor de twaalfde keer de modelspoorruilbeurs gehouden. Zo wel handelaren als particulieren verzorgen stands op de beurs. De liefhebbers kunnen zaterdag terecht van 09.30 tot 15.30 uur. (Ar chieffoto) Dat er geen oorlogen meer zijn; Dat ik minder zeur; Dat ik netter ga schrijven; Minder zoet eten; Dat alle erge ziekten in de wereld verdwijnen; Dat ik meer zakgeld krijg; Dat ik meer ga helpen met afwassen en stofzuigen; Meer mensen op mijn ver jaardag; Ben eigen paard en niet meer op mijn^ nagels bijten; Minder strips lezen en tv kijken;~*Dat ik niet meer naar school hoef; Vaker de hond uitla ten; Meer vrede; Beter mijn best gaan doen op school; Goed voor mijn konijnen zorgen; Meer com puteren; Goed omgaan met het vuurwerk; Mijn broer van 14 niet meer pesten; Veel kadootjes; Later naar bed gaan; 'Meer spelen; Minder zeuren; Meer lego; Dat iedereen goed oppast met het vuur werk afsteken! Dat ik een strandrit op blackdenjer. (paard) heb gemaakt; Dat ik bij mijn nichtje ben wezen logeren; Dat we een hond kregen; Dat ik op judo ging; Dat ik zes jaar werd want ik kreeg centen; Dat m'n tanden eruit gingen en ik nieuwe krijg; Dat ik leerde zwem men; Dat het paard van m'n oma in de vakantie bij ons in de wei mocht; dat ik leerde lezen; Dat ik in de vakantie altijd naar het strand mocht; Dat ik in het gras mocht rollen en spelen. Dat mijn poes dood ging; Dat iemand mij in de slik had gegooid op het boerenland; Dat mijn broertje me plaagt; Toen ik viel; Toen mijn konijn koko dood ging; Dat. Barbara ging verhuizen en dat mijn opa dood ging; Dat myn moeder boos op me was en me naar mijn kamer stuurde; Dat papa me een pak op m'n billen gaf. Ik zou nog eens opnieuw naar Prankryk willen met papa; een beetje galopperen; Ik zou nog eens in een tent willen slapen; Naar een aangespoelde potvis kjjken; Ik zou nog eens op een paard willen zitten; Ik zou nog eens naar de efteling willen. Vuurwerk van Arjan de Groote, IS jaar. Nieuwjaarswens van Jeroen van Spier, 5 jaar.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 5