Kom kijken deurloo intermeubel Twijfels nuchterheid Zeeuwse schuivensluiters in Bruinisse Verbouwing multifunctioneel centrum is bijna voltooid showroom modellen AFGEPRIJSD Telefoonstoring in Middenschouwen APK-keuring- Inbraken in Zierikzee Reacties na opnieuw overstromen van Vissershaven Golfbaan Slot Moermond hangt aan zijden draadje Deze maand zijn veel van onze Kortingen tot 65% Commissie bespreekt buitengebied Bijeenkomst ondernemers Alleen aula moet nog aangepast tcisburo mS van Hg? oeveren DINSDAG 3 JANUARI 1995 NR 25699 Verwachting t/m zaterdag 7 jan. ZlERIKZEESCHEil NIEUWSBODEIÜ Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. H. M. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 51,00 Bij autom. afschr. f 48,50 Per jaar f 192,50 Bij autom. afschr. f 182,50 Losse nummers f 1,25. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 66 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W. WEERSVOORUITZICHTEN Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. -4 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht zuid 5 Vrijdag Zonneschijn 10% Kans op neerslag 60% Min.temp. -2 graden Mid.temp. 2 graden Windkracht zuidwest 4 Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 20% Min.temp. -3 graden Mid.temp. 0 graden Windkracht n.oost 3 ZON. EN MAANSTANDEN 4 jan. Zon op 08.48 onder 16.40 Maan op 10.07, onder 21.03 5 jan. Zon op 08.48, onder 16.41 Maan op 10.33, onder 22.16 Eerste Kwartier: 8 jan. (16.47) HETWEEROVERZICHT DÊ BILT - Het koude en rustige win terweer houdt nog even aan. De ko mende nacht is het helder en vriest het licht tot matig, met temperaturen tussen de min 1 aan de kust tot min 6 graden in het binnenland. Morgen overdag is het overwegend zonnig en komt het kwik maar net tot het vriespunt. Eerst staat er weinig wind, in de loop van de dag steekt een zuidenwind op die toeneemt tot ma tig, kracht 4, aan de kust tot krachtig, 6 bft. Het mooie weer heeft te maken met een krachtig hogedrukgebied boven Duitsland. Het bepaalt ook donderdag nog het weer. Ook dan ziet het er droog uit en komt de zon goed door. Alleen in het westen van het land drijven enkele wolkenvelden over. Een uitloper van een lagedruk gebied dringt vanaf de Britse Eilan den op en daardoor neemt vrijdag de neerslagkans toe. Mogelijk valt er sneeuw. Het blijft koud met 's nachts lichte tot matige vorst en overdag rond het vriespunt. DEN HAAG - Honderden gara gebedrijven zijn in de eerste werkweek van het nieuwe jaar in de problemen geraakt door dat zij niet in staat zijn de nieu we APK-keuringsregels uit te voeren. De Rijksdienst voor het Wegverkeer (RDW) ver stuurde de nieuwe keuringsre- gels, die 1 januari van kracht zijn, pas in de week na Kerst mis. ZIERIKZEE - Een 35-jarige in woner van Zierikzee deed bij de politie aangifte van diefstal uit de tuin van zijn woning aan de Scheepstimmerdijk. Gestolen werden een ladder en een kruiwagen. De kruiwagen werd later uitgebrand terugge vonden. Een '42-jarige inwoner van Zierikzee deed aangifte van een inbraak in een clubge bouw aan de Grevelingen- straat in Zierikzee. Uit het ge bouw werd een geluidsinstalla tie gestolen. De diefstal werd gepleegd tussen half december en 2 januari. De omvang van de schade is niet bekend. Problemen inmiddels opgelost SCHARENDIJKE - In de gemeente Middenschou wen heeft men een dag lang zonder telefoon gezeten. Oorzaak van de telefoonstoring was blikseminslag in de telefooncentrale in Ellemeet. De problemen zijn inmiddels opgelost. De blikseminslag gebeurde ding nog niet hersteld was nieuwjaarsavond omstreeks mochten de inwoners van de 22.30 uur. Op de eerste werk- gemeente gratis gebruik ma- dag van het nieuwe jaar. maan- ken van de autotelefoon, dag 2 januari, was het gemeen tehuis in Seharendijke de hele Sinds vanmorgen, dinsdag, is dag telefonisch niet bereik- Middenschouwen weer nor- baar. De inmiddels gealar- maal telefonisch bereikbaar, meerde technische dienst van De omvang van de door de PTT-telecom ging aan het werk blikseminslag veroorzaakte en zolang de telefoonverbin- schade is niet bekend. Bestuur neemt morgen besluit RENESSE - „Het wordt kiele, kiele. Als we het al halen." Dat zegt C. A. Hoorweg, voorzitter van de Stichting Golf Schouwen-Duiveland over het stre ven om vóór 1 januari 240 nieuwe leden te werven. Gisteren waren nog niet alle nieuwe leden geteld. Morgenavond, woensdag, besluit het bestuur de golfbaan al dan niet aan te leggen. aantal nieuwe leden," aldus Hoorweg. Aanleg van de 9-holes golfbaan gaat ongeveer twee miljoen gulden kosten. De club rekent op een ledenaanwas van 25 per jaar. Dit betekent dat er na drie jaar 320 leden zijn, voldoende, voor een rendabele exploitatie.' Uiteindelijk moet de club 400 leden gaan tellen. Zoals bekend willen de ge meente Westerschouwen en de Stichting Renesse ieder een ton bijdragen in de exploitatie kosten van de golfbaan die in Renesse op het terrein van Slot Moermond moet worden aan gelegd. Voorwaarde voor die bijdrage is echter wel dat de club op 1 januari 240 leden- aandeelhouders moet tellen. Vorige week woensdag maakte de Stichting Golf bekend nog 21 leden verwijderd te zijn van dit dpel. Gisteren toonde Hoor weg zich nog erg onzeker over de aanleg van de baan. „Sinds vanmiddag (maandag, red.) hebben we er weer twee bij. Verder hebben we enkele mondelinge toezeggingen die nog worden nagebeld. Tenslot te kan het zijn dat er een dezer dagen nog wat bij door de feestdagen vertraagde post bestelling zit. We hebben kort om nog geen overzicht van het Opgave Om te kunnen voldoen aan de eis van 240 leden met ingang van het nieuwe jaar, zag de stichting zich geplaatst voor de opgave om in zes weken tijd tachtig nieuwe leden te wer ven. Eerder al zei Hoorweg het er bij de finale telling niet op vijf leden aan te laten komen. Morgen hakt het bestuur van de Stichting Golf Schouwen- Duiveland de knoop door. Zondagmiddag liep de Bruse Vissershaven wederom over. Dat bracht overlast met zich mee voor de aan de haven gevestigde bedrijven. (Foto: Joop van Houdt). Door Jacob de Ronde BRUINISSE - „Volgens mij waren ze afgelopen zondag verre van nuchter in het Topshuis op de Ooster: scheldekering. Het is onbegrijpelijk dat men na zo'n miljardeninvestering (de aanleg van de pijler- dam, red.) alles nog onder water laat lopen." Een van de werfbazen in Bruinisse reageert verbitterd, nadat hij op een rustige nieuwjaarsdag in plaats van een mok warme chocolademelk een paar natte voeten kreeg toegediend. In de Bruse wandelgangen lijkt het te gek voor woorden dat het mosseldorp ondanks de aanleg van de geldverslin dende Stormvloedkering vandaag de dag nog met een waterstand van 3,14 meter bo ven NAP wordt geconfron teerd. De opgegeven hoogste waterstand bedroeg volgens de verwachting 2,85 meter plus NAP. In deze voorspel ling bleek juist de bottle neck te zitten. Als gevolg van deze (vroegtijdig) afgekondigde prognose ligt het op zich voor de hand dat geen rekening meer wordt gehouden met een waterpeil van meer dan drie meter. „Zeeland is vei lig", betoogde per slot van re kening de toenmalige minis ter van verkeer en waterstaat bij de ingebruikname van de pijlerdam in 1986. Dat dergelijke voorvallen nog kunnen plaatsvinden heeft alles te maken met de onvermurwbare opstelling van Rijkswaterstaat. Ook de geventileerde noodkreten door de lokale overheid heeft Rijkswaterstaat tot ongenoe gen van vele Bruenaren in de wind geslagen. De schuiven van de Stormvloedkering gaan niet dicht zolang de ver wachte waterstand de 3,00 meter boven NAP niet lijkt te overschrijden. Met de nadruk op lijkt! Zou het sluitingspeil op 2,75 meter worden vastgesteld, dan blijft er 25 centimeter speling over. Daarmee zou men in Bru heel wat beter uit de voeten kunnen. Nu staan bij de minste of ge ringste verhoging, zoals afge lopen zondag, de kades en de werkvloeren van de buiten dijkse bedrijven als vanouds onder water met alle nadelige gevolgen vhndien. ,,'t Is onbe grijpelijk", verzucht een oude zeerob, die het grootste deel van zijn leven op de lange dei ning heeft gezeten. Uitgezonderd de. inzet van een aantal werknemers viel de materiële schade deze keer overigens mee. Wrang Van de kant van de plaatselij ke politici rekent de geciteer de werf directeur in de strijd tegen het water niet opnieuw op bijstand. „De gemeente heeft de moed opgegeven, net als met de herindeling overi gens. Ze zouden veel langer moeten doorbijten. En als je zoals het rijk beweert door het opkomende zeewater wordt 'overvallen', kun je toch alsnog op alle mogelijke knoppen drukken?" Het slót van het liedje was zondagmiddag dat zowel op de werkvloer bij Machinefa briek Padmos, Jachtwerf Van Duivendijk en Scheepswerf Van Duivendijk respectieve lijk tussen de zés centimeter en dertig centimeter zout zee water werd gemeten. In aller ijl werden de zeilen bijgezet om de waardevolle materia len veilig te stellen. Het door Rijkswaterstaat geprogno- seerde waterpeil werd uitein delijk met negenentwintig centimeter overschreden. Een wrange constatering voor de ondernemers die ervan uit gingen dat het zeewater plusminus twintig centime ter van hun deurmat vandaan zou blijven. De kosten van de hele operatie bedragen rond de vijf ton. Drie ton werd eerder besteed aan de eerste verbouwingsfase van het centrum waarbij onder meer een parkeerplaats werd aangelegd. Wat nu nog rest voor de officiële opening van het multifunctioneel centrum in oktober, is fase drie: de ver bouwing van de aula. In totaal is 1,4 miljoen gulden beschik baar voor de renovatie van het gebouw. Na uitvoering van de eerste fases is nog rond de zes ton over. Een bedrag dat vol gens D. van der Wekken van het bestuur van de Stichting Multi Funktionele Gebouwen Zierikzee, voldoende is om de derde fase goed uit kunnen voeren. De aula biedt afhankelijk van de inrichting plaats aan 150 tot 200 gasten en is volgens Van der Wekken ook geschikt voor bijvoorbeeld theaterproduk- ties. De ruimte wordt deze zo mer onder handen genomen. „De aula wordt onder meer Haringvlietplein 4, Zierikzee. Tel. 01110-12946. 's Maadags gesloten. Donderdagavond koopavond ZIERIKZEE - De adviescom missie voor ruimtelijke ont wikkeling van de gemeente Zierikzee vergadert woensdag 11 januari over de deelnotitie voor de verschillende kern- randzones van Zierikzee. Om het bestemmingsplan Bui tengebied te actualiseren is door het stedebouwkundig ad viesbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft een deelnotitie opgesteld. Voor de verschillen de kernrandzones moet name lijk een voorstel voor de inrich ting en de planologische regel geving worden ontwikkeld. De deelnotitie is al eerder in de commissie besproken. Naar aanleiding van het aan burgemeester en wethouders uitgebrachte advies over het gebied Eerste Weegje en omge ving, neigt het college naar handhaving van de open aan blik zoals die nu bestaat. De commissie geeft tijdens de ver gadering advies over dit stand punt. Verder komt de aanpassing van de monumentenverordening aan de Algemene Wet bestuurs recht aan bod. De vergadering van de commis sie ruimtelijke ontwikkeling is openbaar, wordt gehouden in de raadzaal van het stadhuis en begint om 16.30 uur. Advertentie ZIERIKZEE - De Onderne merskring Schouwen-Duive land houdt op dinsdag 17 ja nuari de nieuwjaarsbijeen komst in restaurant Mondra- gon in Zierikzee. De bijeenkomst begint om 17.00 uur en eindigt rond 19.00 uur. Voorzitter van de kring, drs P. Schotte, zal het woord voeren en onder meer aandacht besteden aan de problemen met betrekking tot de voortzet ting van de Stichting Bedrijfs- contact Zeeland Noord. Volgens beheerder J. A. Hobé verloopt de verbouwing van het multifunctioneel centrum in Zierikzee naar wens. (Foto: Joop van Houdt). geïsoleerd zodat er ook muziek gespeeld kan worden. De aan passing van de ruimte wordt van de zomer uitgevoerd omdat we de aula nu niet kunnen mis sen", zegt Hobé. Eén lokaal van het centrum staat nog leeg. De rest is per manent verhuurd ofwel in be heer van het centrum, dat die ruimtes Tos' verhuurt. Wat het ene lege lokaal betreft vertelt de beheerder dat daar inmid dels ook een optie op is. Advertentie Met boot, vliegtuig of (eigen) auto. Van Oeveren weet alles! DAM 3. ZIERIKZEE. 01110-15036 ZIERIKZEE - De tweede fase van de verbouwing van het multifunctioneel cen trum in Zierikzee is op een oor na gevild. Het hele gebouw is inmiddels aan de binnenkant geschilderd, er is een koffiezetgelegenheid gerealiseerd, de entree van het gebouw is aangepast en de hal is vergroot. Ook is het centrum aangepast aan de veiligheidseisen van de brand weer. Verder zijn twee in validentoiletten gebouwd, één op de bovenverdieping en één beneden. Het gebouw heeft nu ook een duidelijk herkenbare entree, en is tevens toeganke lijk voor rolstoelgebruikers. Lokaal 1 is omgebouwd tot kof fiekamer met een keuken en bar. De muur tussen de aula en dit lokaal is verwijderd. Ver der is een pad vanaf* de Huy- bertstraat naar de ingang van het centrum gelegd, waar de aannemer de komende dagen ook de laatste hand aan zal leg gen. De tweede fase van de verbou wing ging op 24 oktober van start en is volgens de beheer der van het centrum, J. A. Ho bé, voorspoedig verlopen. Hij zegt dat het nog een kwestie van veertien dagen is voor deze verbouwing echt helemaal aan kant is. „Nu rest alleen nog de afwerking. Er moet bijvoor beeld nog vloerbedekking wor den gelegd en er is nog wat verf werk te doen", vertelt hij. t i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 3