Wim van der Kooij uit Rosmalen Kerstsneldamkampioen Schouwen Rachid ben Meziane prolongeert simpel zijn kampioenscrosstitel bij Delta Sport Jan Meulmeester blijft toch nog een jaar bij Zierikzee Toon van Tiggelhoven weer actief als trainer Brigitte Lems wint op modderig parcours bij de vrouwen Orlov terug bij turnbond Jeugd heeft geen interesse in damtoernooi Simmers: Laatste plooien glad gestreken Delta Sport wint moeiteloos t ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Meulmeester was al in gesprek met Meeuwen. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Er was opluchting binnen het bestuur van voetbalvereniging Zie rikzee. Jan Meulmeester gaf een paar dagen geleden het sein dat hij alsnog een jaar bijtekent als trainer. De oefenmeester uit Serooskerke (W) had afgelopen weken de spanning opgevoerd. „We hebben de laatste plooien glad gestreken. We zijn blij met zijn telefoontje. Nu kunnen we de vlag buiten hangen", vertelt waarnemend voorzitter Tonnie Simmers. Jan Meulmeester gaf toe dat de kans groot was dat hij Zierik- zee na een jaar de rug zou toe keren. „Het klopt dat ik een gesprek gehad heb met voet balvereniging Meeuwen. Het zat meer in de privé-sfeer dat ik bij Zierikzee zou stoppen. Ik wil absoluut niet suggereren dat het aan het beleid ligt bij voetbalvereniging Zierikzea Hoewel ik dat ook wel meege nomen heb in mijn overwe ging. Beslissing Ik was vroeger gewend om in het zaterdagvoetbal actief te zijn. Nu met Zierikzee ben ik op vrijdagavond en zondag ac tief en zaterdag ben ik met mijn zoon bij de voetbal. Er schoot weinig tijd over voor het thuisfront", aldus Meulmees ter. Tbnnie Simmers geeft toe dat die situatie een rol speelde bij de beslissing van Jan Meul meester. „Wij wilden dolgraag doorgaan met Jan. Ook de spe lersgroep stond achter onze mening. We hebben begrepen dat het thuisfront gerust is ge steld. We zijn blij dat hij zijn contract met een jaar heeft ver lengd." Tbch was Meulmeester al in ge sprek met Meeuwen cn het ge rucht ging ook dat SSV'65 uit Goes had aangeklopt bij de oefenmeester uit Serooskerke. „Daarom wilde ik het ook voor 1 januari rond hebben. Ik wil niemand aan het lijntje hou den." Het was ook niet onbe kend dat Meulmeester kritiek had op het functioneren van het beleid binnen de Zierikzee- se vereniging. „Ik had een pak ket voorwaarden gesteld. Er is nu een goede weg ingeslagen. Er is een technische commissie gekomen. Ik heb er vertrouwen in dat de mensen van voetbal vereniging Zierikzee er alles aan doen om het zo goed moge lijk te doen. De eerste aanzet is veelbelovend. Bovendien spreekt het enorm aan dat de mensen waardering voor mij hebben. Dat heeft bij mijn be slissing toch wel de doorslag gegeven", laat Meulmeester weten. Weer terug Meulmeester doelt vooral op de toekomst. Zierikzee staat nu in de vierde klasse KNVB met drie punten voorsprong aan de leiding. Indien Zierik zee promoveert naar de derde klasse denkt Meulmeester dat er iets moet gebeuren. „Er zul len meer spelers in de breedte bij moeten komen. Misschien is de eerste Sanzet wel om de mensen die de afgelopen jaren Zierikzee hebben verlaten weer terug te krijgen." BEEKBERGEN - Boris Orlov keert terug bij de Ko ninklijke Nederlandse Gymnastiek Bond. De Russi sche turntrainer wordt per 1 april belast met de Ne derlandse vrouwensèlectie. Hij werkt nu nog in Duitsland. Slechts zestig deelnemers namen de uitdaging aan het modderig parcours in het bos van Schuddebeurs te lopen. (Foto: Joop van Houdt). SCHUDDEBEURS - Zestig deelnemers stonden zaterdag aan de start van de cross-clubkampioenschappen van atletiekvereniging Delta Sport. De winnaar bij de heren was vooral niet verrassend. De Marokkaan Ra chid ben Meziane was oppermachtig in de bossen van Schuddebeurs. Zo machtig dat hij op de nummer twee na, Kees Dijkman, iedereen één of meerdere ronden gedubbeld had. Rini van Dijke uit Burgh-Haamstede legde beslag op de clubtitel bij de heren veteranen en Brigitte Lems won bij de vrouwen. De jaarlijkse clubkampioen schappen brachten geen groot aantal deelnemers aan de start. Op de laatste dag van het jaar vonden slechts zestig deelne mers de weg naar het modderig parcours. „Ik weet het ook niet", liet voorzitter Wim Schot weten. „We hadden gisteren een oliebollentraining gehad op de atletiekbaan in regen en wind. Misschien is dat een oor zaak." Moeiteloos Het 850 meter lange parcours werd om tien uur geopend voor de eerste wedstrijd voor de pu pillen. De heren later op de dag, dienden het rondje* acht keer af te leggen. De grote man was Rachid ben Meziane. Ogen schijnlijk moeiteloos legde de Marokkaan de bijna zes kilo meter af. De sterke atleet de klasseerde de overige deelne mers tot figuranten. Alleen Kees Dijkman uit Burgh- Haamstede kon enigszins in het spoor van Ben Meziane blij ven, zij het op eerbiedwaardige afstand. De geringe tegenstand deerde de Marokkaan niet. „Nee, het zijn toch de clubkampioen schappen. Ik vond dat ik me hier moest laten zien. Anders zou ik toch gaan trainen." Ge lijk na de start nam Ben Mezia ne de leiding van het lopers- veld. De Marokkaan behoefde niet eens voluit te gaan om zijn suprematie te tonen. In de der de ronde had Ben Meziane al een deel van het veld op een ronde gezet. Kees Dijkman die in de 20 kilometer van Ouwer- kerk nog* een fraaie tweede plaats behaalde, kon vier ron den op zo'n honderd meter ach ter de Marokkaan blijven vol gen. Maar ook hij moest hem later laten gaan. Ramadan Onbedreigd passeerde Ben Me ziane als eerste het finishdoek gevolgd door Kees Dijkman die 45 seconden later finishte. Op de laatste dag van het oude jaar liet Ben Meziane weten di verse plannen te hebben voor het aankomende jaar. „Ik wil nog wat crossen lopen als krachttraining. Daarbij wil ik op 14 januari de Deltacross in Westerschouwen lopen. Verder zal ik in februari een rust maand hebben vanwege de Ra madan. Daarna moet ik mij volledig richten op een goede tien kilometer op de baan. En dan denk ik aan een tijd van onder de dertig minuten", geeft Ben Meziane aan. „Ik train zo'n tien keer per week", voegt hij er nog aan toe. Het brons was voor Peter Vader die de gehele wedstrijd op de derde plek liep en deze ook be hield. Vader was content over zijn prestatie. „Eigenlijk ben ik achteruit geboerd want vo rig jaar was ik tweede", grapt Vader „Maar dit waren zulke snelle jongens, dus dit was het hoogst haalbare." De 42-jarige Rini van Dijke was achter Va der de vierde Delta Sporter en mag zich een jaar clubkam pioen bij de veteranen noemen. Adrie Gerards behaalde in dit klassement een tweede plaats, gevolgd door Ad Heyboer. Bij de dames was Brigitte Lems succesvol. Zij behaalde de eer ste plaats met bijna een mi nuut voorsprong op Wilma van Donk. Jeugd Marijn van Kralingen behaal de een overwinning bij de D- jongens. Over de 1700 meter had hij een halve minuut voor sprong op Arjo Nieuwkoop. Bij de D-meisjes was het verschil erg klein om de eerste plaats. Slechts vijf seconden verschil bleef het tussen de nummer één, Martine van der Clingel, en nummer twee, Maria Hoh- man. Bij de C-meisjes vierde Christien Tromper uit Zierik zee niet alleen haar verjaar dag, tevens mocht zij zich door haar eerste plaats tot clubkam pioen tronen. Pieter-Jan Fioole noteerde tussen het mannenge- weld een aardige tijd en hoewel hij de enige deelnemer bij de B-jongens was mag hij zich ook een jaar clubkampioen noe men. Voorzitter Wim Schot die in het in aanbouw zijnde clubgebouw op sportpark Bannink de prij zen uitreikte liet zijn wensen wat betreft het clubgebouw to nen. „We hebben een streefda tum van 16 september om het clubgebouw gereed te maken. We vieren dan ons 40-jarig jubi leum en willen dan een aantal festiviteiten daarom heen or ganiseren. Daarbij is het ook de bedoeling om een eilandelij- ke estafette tussen verschillen de dorpen te organiseren." Uitslagen: meisjes pupillen B (850 meter): l.Eldien Schreurs, 4.44.3 min. Meisjes Pupillen A (850 meter): 1. Jacqueline ter Stege, 4.31.1 min. Meisjes pu- pollen A 2e jaars: 1. Yvetle Schreurs, 4.19. 2. Jacqueline van Wijck, 4.25. 3. Rosan d'An- jou, 4.33. Jongens pupllen C (850 meter): 1. Abe Deurloo, 4.54. 2. Jordy Nubbels, 5.05. Jongens pupillen B (850 me ter): 1. Wesley Krakeel, 4.06.4. 2. Bart van Kralingen, 4.09.2. 3. Joran Roggeband, 4.40. Jon gens pupllen A le jaars (850 meter): 1. Remco Vaes, 4.17.6. 2. Jeffrey Overweel, 4.52.2. Jon gens pupillen A 2e jaars (850 meter):. 1. Maurits Hohmann, 3.44. 2. Youri Vaes, 3.55. 3. Hans Stoutjesdijk, 3.58. Meisjes D (850 meter): 1. Martine van der Cingel, 3.57. 2. Maria Hoh mann, 4.02. 3. Nadine Rikhof, 4.19. Jongens D (1700 meter): 1. Marijn van Kralingen, 7.38. 2. Arjo Nieuwkoop, 805. 3. Jan- Willem Prince, 9.03. Meisjes C (1700 meter): 1. Christien Trom per, 10.06. Jongens C (1700 me ter): 1. Roeland Landegent, 9.50.7. 2. Jeffa van Donk, 11.28.6. Meisjes B (1700 meter): 1. Tanja Gerards, 11.44.6. Jon gens B (6800 meter): 1. Peter- Jan Fioole, 24.32.5 Heren (6800 meter): 1. Rachid ben Meziane, 19.34. 2. Kees Dijkman, 20.19. 3. Peter Vader, 21.29. 4. René Baartse, 22.50. 5. Alfred Stins, 23.37. 6-André Lems, 24.06. 7. Jos Geluk, 24.18. Heren 40 (6800 meter): 1. Rini van Dijke, 22.44. 2. Adrie Gerards, 23.47. 3. Ad Heijboer, 25.13. Heren 50+ (6800 meter): 1. Adrie Noordijke, 25.28. 2. Jan Kloet, 30.11. Vrouwen (6800 meter): 1. Brigitte Lems, 30.10.7. 2. Wil ma van Donk, 31.03. Vrouwen 35+ (6800 meter): 1. Mary Lan degent, 28.50. Orlov heeft in het verleden al een aantal jaren in Nederland gewerkt, onder meer op Papen dal. Ook was hij actief met le den van gymnastiekvereniging Delta Sport waaronder de zus jes Linda en Monique Slootma- ker uit Nieuwerkerk. De KNGB noemt zijn aanstelling een belangrijke stap in de ver andering van het topsportbe^ leid. Orlov gaat ook trainers begeleiden. ZIERIKZEE - De jongens adspiranten B van handbal vereniging ZHV/Delta Sport wonnen moeiteloos in sporthal Onderdak van Oliveo uit Pijn- acker met 22-0. Ondanks de gemakkelijke sco re aan Delta Sport-zijde, was het geen goede wedstrijd van de Delta Sporters. Er werd on nodig balverlies geleden en veel goede kansen verprutst. De ruststand was 10-0 in het voordeel van ZHV/Delta Sport. De tweede helft was iets aardi- Voetbalvereniging Zierikzee heeft een aantal mutaties op nieuw ingevuld. Zo is er een nieuwe technische commissie 'in het leven geroepen. Peter Goedegebuure en Kees Kom mer zijn de aangewezen perso nen om zitting te nemen in deze commissie. Intussen zijn er ook afspraken gemaakt dat spelers van lagere elftallen inzetbaar moeten zijn in hogere elftallen. Ook voor Bovendien wordt hij trainer in het noordelijk steunpunt van de turnschool Heerenveen. Daar gaat hij samenwerken met Rietje Bijholt. De KNGB viel op Orlov terug omdat die in staat is bij men sen enthousiasme en werklust aan elkaar te verbinden. Zijn grootste succes was de Olympi sche titel van zijn Russische pupil Olga Bitsjerova. ger om te zien, maar ook niet echt geweldig. Het was duide lijk, dat de Delta Sporters niet echt gemotiveerd waren om te gen deze veel mindere tegen stander in actie te komen. De Zierikzeeënaren wisten in de tweede helft nog eens twaalf keer te scoren. Oliveo kwam niet meer tot scoren. Doelpunten werden gemaakt door: Ferdi Reedijk (8); Ivo Witteman (4); Guust Sluijs (4); Wilbert Eekhof (3); Jimmy Nie- mans (1); Dylan Frohwein (1) en Joris Frohwein (1). de jeugd is een beleid uit gestippeld. Binnen het bestuur' van Zierikzee heeft Jaap de Haan het penningmeester schap aanvaard nadat de pen ningmeester Joost van der Hql- le onlangs was overleden. Ton nie Hage is tweede penning meester. Tonnie Simmers neemt de honneurs waar van voorzitter Theo Glerum die we gens ziekte voorlopig uit de roulatie is. Nieuw technische commissie ZIERIKZEE - Toon van Tiggelhoven is trainer ge worden bij het tweede elftal van voetbalvereniging Zierikzee. Nico Schoute, die daarvoor het tweede elf tal trainde, is onverwachts opgestapt. Toon van Tig gelhoven trainde vorig seizoen nog Brouwershaven, maar wilde een jaar rust. Beiden bleven tegen de overige spelers steeds aan de winnende hand, zodat hun onderlinge du els uiteindelijk de doorslag ga ven. Het eerste treffen werd in de tijdnoodfase nipt gewonnen door Van der Kooij en in de tweede partij kwam niemand in beslissend voordeel zodat het remise werd. Zodoende was de gastspeler winnaar met twee punten voorsprong. Overigens werd eerst een enke le ronde gespeeld, met daarna een splitsing in twee groepen. Bij de huisdammers werd de strijd pas .in de slotronde be slist. Mar van der Veer ging met een punt voorsprong de slotpartij in, maar verloor die van concurrent Abraham Flik- weert, zodat die de beker mee naar huis kon nemen. De wel geplande jeugdgroep ging dit keer nier door wegens te weinig animo. Uitslag bij de clubspelers: 1. Wim van der Kooij 21 pnt. 2. Aart Walraven 19 pnt. 3. Jaap Huigens 11 pnt. 4. Chris v. d. Wielen 11 pnt. 5. Jos de Wild 11 pnt. 6. Cor Boot 11 pnt. 7. John Honig 10 pnt. 8. Rinus v. d. Wielen 10 pnt. 9. Arjaan Flikweert 1 pnt. Huisdammers 1. Abr. Flikweert 18 pnt. 2. M. v. d. Veer 17 pnt. 3. P. Kramer 10 pnt. 4. D. Schiettekatte 9 pnt. 5. D. de Waard 6 pnt. 6. J. v. Nieuwenhuizen 0 pnt. ZIERIKZEE - Hat traditionele Kerstsneldamkampioenschap van Schouwen- Duiveland is gewonnen door Wim van der Kooij uit Rosmalen, Aart Walraven werd tweede en daarmee beste eilandspeler. Bij de huisdammers werd routinier Abraham Flikweert winnaar van de beker. Voor de eerste keer in de lange historie van het Kerstsneldam- toernooi deed een speler van buiten Schouwen-Duiveland mee. Door bemiddeling van Zierikzee-voorzitter John Ho nig deed Wim van der Kooij mee, eens deelnemer aan het Nederlands kampioenschap en momenteel spelend voor het eerste klasse landelijk spelend Excelsior uit Rosmalen. De strijd om de titel ging tussen Van der Kooij en Aart Walra ven. Wim van der Kooi) (links) wint nipt van Aart Walraven. (Foto: Joop van Houdt).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 6