Statenvergadering Nieuwe SHOES BH GRATIS FOTO Gratis vervoer Provincie Zeeland Fa. Gebr. Verton S.M.C. „Durpsuus" Bruinisse DONDERDAG 2, VRIJDAG 3 EN ZATERDAG 4 FEBRUARI LAAT CARAPATIËNTEN NIET STIKKEN Astma Fonds Giro 55055 COMMISSIES HOMETRAINERS ROEIERS EN STEPPERS HET MEEST KOMPLETE TRAININGSMAATJE SCHOORSTEEN KAPPEN SMEDERIJ SANDERSE CONFLICTEN Brandhaarden GIRO 68 68 Novib, VERSCHOORE Telefoon 01110-12796 de Middelburgse Glazenier bv Wij plaatsen uw glas in lood ook in dubbel glas! DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN VOOR AL UW REKLAMEDRUKWERK. WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA De open dag van de provincie krijgt steeds meer gestalte. Nu nog de laatste puntjes op de 'i' en dan is het zover: zaterdag 18 februari. Wie zaterdag 18 februari de open dag van de provincie wil bezoeken kan gratis met de bus naar Middel burg. De bonnen voor gratis ver voer staan afgedrukt in Abdij- Nieuws van woensdag 15 februari. Wie de bon laat afstempelen in de tent op het Abdijplein kan ook weer gratis met de bus te rug. De dienstregeling van de bus sen naar Middelburg en een overzicht van wat er zoal in het provinciehuis is te zien, staan eveneens in AbdijNieuws van 15 februari. Provincie in kort bestek Het provinciaal bestuur bestaat uit Provinciale Staten, Gedeputeerde Staten en de Commissaris van de Koningin. Provinciale Staten bestaan uit 47 personen die rechtstreeks zijn ge kozen door de bevolking van Zee land. Binnenkort zijn er trouwens weer verkiezingen voor Provinciale Staten: woensdag 8 maart. De staterr vergaderen vrijwel maande lijks op een vrijdag. Gedeputeerde Staten (het dage- Nieuws Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Bureau Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon 01180 31392 lijks bestuur) bestaan uit zeven personen: zes gedeputeerden en de commissaris van de koningin. De zes gedeputeerden zijn staten leden die door de staten uit hun midden zijn gekozen. GS vergade ren elke week op dinsdagochtend. De Commissaris van de Koningin is voorzitter van Provinciale Sta ten, maar mag niet meestemmen. Hij is ook voorzitter van Gedepu teerde Staten en heeft daar wel stemrecht. Een commissaris wordt niet gekozen, maar be noemd door de Kroon. Werkgever Het provinciaaal bestuur geeft leiding aan het 'ambtelijk ap paraat'. Met ongeveer 1000 werknemers is de provincie een van de grootste werkge vers in Zeeland. De werksoorten binnen de ambte lijke organisatie zijn heel geva rieerd: stuurlieden, matrozen, so ciale wetenschappers, muskusrattenbestrijders, econo men, juristen en nog veel meer. Het werk is verdeeld over vier di recties: milieu en waterstaat; eco nomie, ruimtelijke ontwikkeling en welzijn, algemeen beheer en de provinciale stoombootdiensten. En dan zijn er nog vier stafbureaus: algemene en juridische zaken, ka binet, voorlichting en archiefin spectie. Verschillende organisa ties hebben nauwe banden met de provincie zoals de Zeeuwse Biblio- theek, Het Zeeuws Museum en de VMC Zeeland (een stichting voor volksgezondheid, maatschappelij ke ontwikkeling en cultuur. De jaarlijkse inkomsten en uitga ven van de provincie liggen rond de 367 miljoen gulden. Een greep Een greep uit wat er tijdens de open dag is te bezichtigen en te doen: de eigen kennis toetsen bij de statistische databank, stands van maatschappelijke organisaties voor zorgverlening, hoe wordt de post verwerkt, het provinciale rampencentrum, maquettes bevei liging Westerschelde, continu-me- ting radioactiviteit, apparatuur om olieverontreiniging te bestrijden, demonstraties in het water- en luchtlaboratorium, hoe worden muskusratten gevangen; het be dienen van bruggen en sluizen, peilbuizen om grondwater zich- baar te maken, apparatuur die laat zien welk soort grondwater zich onder onze voeten bevindt, hoe diep het zit en hoe het kan stro men, computeranimaties en het maken van kaarten. Waar mogelijk mogen bezoe kers zelf proberen metingen te verrichten, kaarten te maken of de computer te bedienen. Donderdag 9 februari, aanvang 10.00 uur, vergadert de Provinci aal Planologische Commissie. Het enige agendapunt is: beoorde lingscriteria ruimtelijke uitbrei dingsplannen van bestaande ver- blijfsobjecten. Het vergaderstuk voor deze open bare vergadering in het gebouw Groenmarkt ligt ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg Vrijdag 10 februari vergaderen Provinciale Staten van Zeeland. De statenvergadering is openbaar. Dat wil zeggen dat iedereen die belangstelling heeft een kijkje kan komen nemen en de debatten kan volgen vanaf de publieke tribune. De toegang tot de tribune in de statenzaal is vrij. Bezoekers kunnen in- en uitlopen op momenten dat het hen schikt. Klokslag 10.00 uur opent de com missaris der koningin de vergade ring van provinciale staten. Na een aantal ingekomen stukken, waarbij het gaat om een aantal eerdere besluiten van de staten waarvoor koninklijke goedkeuring nodig was en een paar mededelingen volgt de agenda. Op de agenda staan voorstel len van Gedeputeerde Staten (GS), het dagelijks bestuur van de provincie, die niet kunnen worden uitgevoerd zonder de instemming van een meerder heid in Provinciale Staten. Verkeer en vervoer Het aanleggen van de rondweg Oostburg (rijksweg 58) maakt Oostburg onbereikbaar langs een viertal wegen vanuit het buitenge bied. Vandaar dat gedeelten van djze wegen moeten worden ont trokken aan het openbaar verkeer. Het gaat om een deel van de le Hogendijk over een lengte van 45 meter, 56 meter van de Veerhoek- polderweg, de Noordelijke Brug- sevaartdijkweg over een lengte van 42 meter en 37 meter van de Brugsevaart. Vanuit het buitenge bied blijft Oostburg bereikbaar via de aan te leggen parallelweg ten noorden van de rondweg. De bebouwde kom van Wemeldin- ge wordt groter. De grens van de kom aan de Wemeldingse Zand weg komt 243 meter verder naar buiten liggen. Het informatiepunt met plattegrondskasten ligt dan binnen de bebouwde kom. Beheer en onderhoud van wegen binnen de bebouwde kom is een taak van de gemeente. Vandaar dat het no- ■mi dig is 243 meter weg van de pro vincie over te dragen aan het ge meentebestuur. De elektrische installatie van de sluis in Vlissingen is verou derd en toe aan een opknap beurt. Tegelijkertijd is het de bedoeling de bediening te mo derniseren. Alles gaat nog op de manier vanaf de bouw in 1953: onder meer vanuit twee, veertig jaar oude, gebouwtjes op het sluizencomplex. De drukte in en om de sluizen neemt toe. Het is de bedoeling een centraal gebouw te plaatsen van waaruit het personeel over zicht heeft op het hele complex en van waaruit de sluizen centraal kunnen worden bediend. Met de plannen is een bedrag gemoeid van 1,5 min. Een grotere veilig heid en op termijn minder perso neel staat daar tegenover. Voor ontslag hoeft het sluispersoneel niet bang te zijn want op andere plekken langs het Kanaal door Opknapbeurt van f 3 min. Walcheren is nu sprake van perso neelstekort. Om de veerboot 'Prinses Christina' aan te passen aan nieuwe veiligheidseisen is een bedrag nodig van ruim 3 min. Vindt de aanpassing niet plaats dan mag het schip niet meer va ren per 1 januari 1996. Dat is de datum waarop de nieuwe veilig heidseisen ingaan. Vooruitlopend op de uitkomsten van de onder handelingen met het rijk over de rijksbijdrage willen GS de 3 min alvast voorschieten om met de aanpassing te.kunnen beginnen. Gebeurt dat nu niet dan komt het onderhoudsschema van de andere veerboten in gevaar en daarmee de dienstregeling. Overigens zul len ook de 'Prinses Margriet' en de 'Prins Willem Alexander' dit jaar nog naar de werf moeten voor een aanpassing aan de veiligheids eisen voor 1996. Per schip zijn daar vergelijkbare bedragen mee gemoeid. De bescherming van weidevogels kan beter: vrijwilligers het veld in om in samenspraak met de boe ren naar nesten te speuren en te markeren en voorlichting aan vee houders en landbouwers over be mesting. Om dit werk te organise ren kan de Stichting Landschapsverzorging Zeeland, wat GS betreft, rekenen op een eenmalige subsidie van 21.500,-. Omdat er een nieuwe Provinciewet is, moeten de verordeningen (de regels) van de provincie worden aangepast aan deze wet. Dat geldt onder meer voor de in spraakverordening, de manier waarop belanghebbenden hun zegje kunnen doen over plannen van de provincie. Soms zijn er be leidswijzigingen waar alleen een paar instellingen belang bij heb ben. Vandaar dat vooroverleg met deze instellingen onder inspraak kan vallen. Voor onderwerpen 'met een groot maatschappelijk belang' kan een speciale inspraak commissie worden ingesteld. Om te reageren op plannen moeten belanghebbenden op zijn minst vier weken de tijd hebben. Kerst- en zomerva kantie mogen niet worden meegerekend als inspraakpe riode stellen GS voor. De hulpverlening aan vrouwen kan beter. Daarvoor is een functiona ris aangesteld bij de Stichting VMC die daarvoor in 1994' 90.000,- heeft ontvangen. Het project is nog niet af. Vandaar het voorstel ook voor 1995 een be drag van 90.000,- beschikbaar te stellen. Het Emancipatiebureau heeft jaar lijks een subsidie nodig van 634.700,-. Het bureau is ont staan na een fusie van twee stich tingen. Een daarvan was de Vrou wenraad die nog met een tekort zat van ruim vijftienduizend gul den. Behalve de jaarlijkse subsidie komt ook dit tekort voor rekening van de provincie, zo luidt het voor stel. Economie Om bij te blijven moeten bedrijven voortdurend investeren in nieuwe technieken: innoveren heet dat in de vaktaal. Om technologische vernieuwing te stimuleren willen GS 250.000,- reserveren. De staten wordt gevraagd in te stemmen met de jaarrekening van de Stichting Economische Ontwik keling Zeeland. De stichting be staat sinds 1983 en is destijds door de provincie opgericht om de KMS en dochterbedrijven Sicon en Gieterij Middelburg zoveel mo gelijk te vrijwaren van het debacle van het Rijn-Schelde-Verolmecon- cern. De provincie verleent verschillen de soorten subsidies. De verschil lende subsidiemogelijkheden zijn op een rijtje gezet en meer op el kaar afgestemd in een nieuwe al gemene subsidieverordening. Ook de rechten en plichten van ontvan gers en provincie zijn beter ver woord. De manier van werken in de sta ten, de procedures en dergelijke zijn voor verbetering vatbaar. De voorstellen zijn verwoord in een verslag van een speciale commis sie uit de staten. En ook hier geldt weer dat het officiële reglement van de staten moet worden aan gepast aan de nieuwe provincie wet. De Regionale Brandweer Zeeland werkt er hard aan om het rampen bestrijdingsplan voor het hele ge bied op en rond de Westerschelde helemaal rond te krijgen. De brandweer zelf stopt bijna ander halve ton in het project en krijgt van het ministerie van Binnenland se Zaken twee medewerkers. Het tekort is nu nog 20.500,-. GS stellen voor dat de provincie dit bedrag voor haar rekening neemt. Aan het slot van de vergadering "volgt de behandeling van een be zwaarschrift tegen het woonwa genplan. De agenda van de statenver gadering en de vergaderstuk ken liggen ter inzage in het in formatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9 in Middelburg. Deze Pro Action Magnetic Ergometer van BH garandeert verantwoord thuis trainen. Stabiel en sterk O apparaat dat op de elektronische k display tijd, snelheid, afstand, kalorieverbruik en uw hartslag weergeeft. Het zware vliegwiel van I 14 kg verzekert soepel fietsen. Het magnetische rem- systeem van BH geeft een betere dosering van de instelbare weer- stand. Geen slijtage, geen onderhoud. Met 2 jaar garantiê. Fl. 995,- "Bh T N E S S HOMETRAINERS vanaff 295,- Denk aan de LIBELLE KORTINGSAKTIE. Spaar nu voor f 125,- korting op een stepper. Uw BH fitness dealer: Kerkstraat 1 - Burgh - Telefoon 01115-1324 modern of klassiek op maat gemaakt div. mod. windwijzers Schore bij Hansweert Telefoon 01102-41419 KIND ZONDER KLEUR. Voor tienduizenden kinderen in Ncdt, bli|von dingen die het leven kleurrijk maken steeds buiten bereik Dat komt doordat er in hun tehuis, internaat of pleeggezin vaak niet genoeg geld voor is. Kindcrnulp brengt daar verandering in door geld in te zamelen, en dat te verdelen onder instellingen die vallen onder de Wet op de Jeugdhulpverlening Steun Kinderhulp Voor al die kinderen die in hun bestaan wel wat kleur kunnen gebruiken T-, -fz n./ 'iA BURGEROORLOG en... thuishulp. WE KUNNEN NIET ZONDER, GEEN MINUUT. Het Nederlandse Rode Kruis De Novib Catalogus bij u thuis. Vraag deze Catalogus van 60 pagina's met bijna 600 handgemaakte artikelen uit de Derde Wereld aan. Schrijf een kaartje naar: Antwoordnummer 1304. 2501 WB Den Haag of bel de Novib Gestellijn 05490-70770 (elke dag tussen 9 en 24 uur). Dam 5 Zierikzee Zusterstraat 39, Middelburg Telefoon 01180-33247 (kom genist eens kijken) Verenigingen - Ondernemers - Particulieren op zoek naar diverse ruimtes voor bijv.: 1) Vergaderingen 2) Feesten bijv. bruiloft (event, verzorgd); 3) Sport en Spel (bijv. voetbal, aerobic, etc.). Multifunctioneel Centrum Bruinisse heeft nog diverse uren, dagdelen ter beschikking. Voor vrijblijvende info01113-2589 na 18.00 uur. Hyster-vorkheftrucks, alle types, diesel, LPG, elektrisch Manitou-terreinheftrucks Crown-stapelaars en handpallettrucks Kubota mini-gravers Verhuur vorkheftrucks terreinheftrucks Kubota mini-gravers HY5TER Emanïïdü K'Jbofo Verkoop - Verhuur - Reparatie Maalweg 2A, 4456 RM Lewedorp Tel. 01196-13388, faxnr. 01196-13880 ZIERIKZEE, HAVENPLEIN 9

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 26