FLAKKEE Werken aan wonen naar wens (II) Hotelbon, sleutel voor 200 hotels time-out1 m Ouders realiseren kleinschalig wonen verstandelijk gehandicapten Expositie ter herdenking bevrijding Uitslag jaarlijkse Hokkenshow WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA (Gratis rubriek voor verenigingen en dergelijke, in samenwerking met VVV Overflakkee. Opgave schrifte lijk dan wel telefonisch tot dinsdag 12.00 uur voor het verschijnen van de Extra-editie.) OPENINGSTIJDEN POLITIEBUREAUS Dirksland Maandag Vrijdag Oude-Tonge Maandag Vrijdag Middelharnis Maandag t/m zaterdag Zondag Ouddorp Dinsdag Donderdag Zaterdag 09.30-12.00 uur 14.00-17.00 uur 13.00-16.00 uur 09.00-12.00 uur 08.00-17.00 uur 09.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur 14.00-17.00 uur GOEREE-OVERFLAKKEE Dirksland PvdA-Ombudsteam; 01877-1850. Middelharnis PvdA-Ombudsteam; R. Koole, 01870-86664. Ombudsteam. lijst Hoogzand; 01870-82917. Goedereede PvdA-Ombudsteam; 01879-2207. Oostflakkee PvdA-Ombudsteam; J. de Kor te, 01874-1372. Sommelsdijk Streekmuseum Goeree-Over- flakkee. Kerkstraat 2. Tbe- gangstijden: di. t/m za. 14.00- 17.00 uur, wo. 10.00-12.00 uur. Buiten openingstijden op af spraak tel. 01870-83778. Elke dag, ook op zondag Stellendam Haringvliet Expo, Haringvliet- plein 3. Tentoonstelling over de Deltawerken. Geopend van 1 april-15 nov. van 10.00 tot 17.00 uur. Elke eerste maandag van de maand Goedereede Spreekuur Woningbouwver eniging Beter Wonen. Markt 7. Aanvang: 19.30 uur. - - Elke derde dinsdag van de maand Middelharnis Spreekuur Vrouw en Werkwin kel in Diekhuus. Van 10.00 tot 12.00 uur. Iedere maandag Middelharnis Repetitie Mannenkoor Ons Koor van 20.00-22.15 uur in 't Verenigingsgebouw naast de R.K. kerk aan de Langweg. Iedere dinsdag Middelharnis Cursus 'gehoorzame huishond' van SHIM. Groepen voor pup- pie's, beginners en gevorder den. Lokatie: sportterrein van Hernesseroord, ingang In dustrieweg vanaf 19.00 uur. In lichtingen: 01871-1240 of 2553; 01870-87481. Iedere woensdag Oude-Tonge Knutselclub in De Klub, Em- mastraat 28. Knutselen voor kinderen uit groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 13.30- 14.30 uur. Timmerclub in De Klub, Em- mastraat 28. Timmeren/fi guurzagen voor kinderen groep 1 t/m 8 van de basisscholen. Van 14.45 tot 15.45 uur. Iedere zaterdag Goedereede Vrij dansen bij dansclub Let's Dance, met regelmatig gastop- t redens. Verenigingsgebouw Oostdam. 19.00 uur. Ouddorp Beklimming toren Ouddorp. Raadhuisstraat. Vanaf 10.30 uur. Dirksland Hondenschool Flakkee start nieuwe Puppy cursus en ge hoorzaamheidstraining op za terdag. De avondcursus vindt op woensdag plaats. Lokatie: Ijsbaan, Westhavendijk. Vanaf 10.00 uur. Inl.: Kees en Erna Aalders, 01873-1731. Disco Stichting Thunderbird. Victoriahal. Vanaf 19.30 uur. Elke tweede donderdag van de maand Middelharnis Handwerken te koop in het Ro de Kruis gebouw. Van 14.00- 16.00 uur. Elke derde donderdag van de maand Sommelsdijk Bijeenkomst Filatelistenvere niging Goeree-Overflakkee. Bovenzaal De Kok. 20.00 uur. Dirksland Vraagbaak FNV. Vanaf 19.00 uur. Maandag tot en met vrijdag Ooltgensplaat Smederij-museum Piet Kamp. Van 13.00 tot 16.00 uur, of vol gens afspraak. Iedere donderdag en vrijdag Sommelsdijk Bijeenkomst van Schietvereni ging Flakkee, Haveneind 36. 19.00-23.00 uur. Iedere eerste zaterdag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club, De Klub, Emmastraat 28. Van 13.30 tot 17.00 uur. Iedere derde maandag van de maand Oude-Tonge Bijeenkomst Computer Hobby Club. De Klub, Emmastraat 28. Van 19.00 tot 23.00 uur. Iedere derde zaterdag van de maand Middelharnis Ruilbeurs van Eerste Flakkee- se Vogelvereniging in het Dien stencentrum, Doetinchemse- straat 27. Van 14.00-16.00 uur. Tot en met zaterdag 18 februari Middelharnis Expositie Tsjechische Kunst. International Art Centre. Don derdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 17.00 uur. Tot en met vrijdag 14 april Middelharnis Expositie Twee druppels van Ashok Bhalotra. Gemeente huis. Maandag tot en met vrij dag 09.00 tot 16.30 uur. Woensdag 1 februari Goedereede Receptie Francien Grinwis. Verenigingsgebouw Oostdam. Van 17.00 tot 22.00 uur. Oude-Tonge Begin gezondheidscursus hy perventilatie. Gebouw Kruis werk. 19.30 uur. Achthuizen Kaart wedstrijd voor Oostflak kee. 't Zaaltje. Van 09.30 tot 16.00 uur. Donderdag 2 februari Middelharnis Raadsvergadering. Gemeente huis. 19.00 uur. Goedereede Commissie financiën. Gemeen tehuis. 19.30 uur. Dirksland Vergadering adviescommissie algemene bestuurszaken en fi nanciën. Gemeentehuis. 19.00 uur. Bingo-avond. Victoriahal. 20.00 uur. Vrijdag 3 februari Dirksland Oliebollenactie Amicitia. Huis-aan-huis verkoop. Vanaf 15.00 uur. Sommelsdijk Toneeluitvoering Contact met Kootje. Wijkgebouw De Zwa luw. 20.00 uur. Zwemmarathon De Nacht van Sommelsdijk. Zwembad De Staver. 20.00 uur. Achthuizen Bingo-avond. Het Buurthuis. 20.00 uur. Zaterdag 4 februari Middelharnis Luikse markt. Clubgebouw Het Melkhuusje. 10.00-17.00 uur. Sommelsdijk Toneeluitvoering Contact met Kootje. Wijkgebouw De Zwa luw. 20.00 uur. Stellendam Grote bingo. Koffiebar De Schuur. 20.00 uur. Goedereede Informatie-avond Leger des Heils. De Ark. 20.15 uur. Zondag 5 februari Stellendam Zangdienst. Gereformeerde Kerk. 17.00 uur. Maandag 6 februari Dirksland Voorlichtingsbijeenkomst Wa terschapsverkiezingen. De Schakel. 20.00 uur. Oude-Tonge VSM homeopathie-avond. Dienstencentrum. 19.30 uur. Dinsdag 7 februari Oude-Tonge Winterse maaltijd. Infocen trum. 12.00 uur. Tentoonstelling Water. Cbs De Bron. 19.00-21.00 uur. Woensdag 8 februari Den Bommel Spelmiddag. 't Westerlicht. 13.30 uur. Donderdag 9 februari Dirksland Discussie ministeriële toe komstplannen land- en tuin bouw. De Schakel 20.00 uur. Zaterdag 11 februari Sommelsdijk Tbneeluitvoering Contact met Kootje. Wijkgebouw De Zwa luw. 20.00 uur. Oude-Tbnge Dansavond met live-muziek. Grutters wei. 20.30 uur. Tholei» Zangmiddag, ltehobothkerk. 14.30 uur. Zondag 12 februari Sommelsdijk Jeugddienst. Hervormde Exo- dusgemeente. 10.00 uur. Maandag 13 februari Dirksland Bijeenkomst Reumapatiënten vereniging Goeree-Overflak kee. Paviljoen ziekenhuis. 19.30 uur. SCHOUWEN-DUIVELAND Iedere derde zaterdag van de maand Bruinisse Ruilbeurs van Vogelvereniging De Nachtegaal van 9.30 tot 12.00 uur in clubgebouw aan de Molenweg. Opkopers aanwe zig. Tbegang gratis. In de maanden juni, juli en augustus wordt geen beurs gehouden. Donderdag 2 februari Sirjansland Bijeenkomst Reformatorisch Contact. Grote zaal van de kerk. 19.45 uur. Vrijdag 3 februari Zicrikzee Voorstelling Porgy Bess door danstheater Opus One in de Concertzaal. 20.00 uur. Zaterdag 4 februari Zierikzee Ars Musica-concert in de Zeeuwse Muziekschool. 20.00 uur. Haamstede Oliebollenactie in de gemeente Westerschouwen van de Her vormde Gemeente Haamstede. Brouwershaven Midwinterfeest. Tonnenmaga- zijn. Vanaf 19.00 uur. Oosterland Tbneeluitvoering Schouwspe lers. Oosterhof. 20.00 uur. Bruinisse Ontmoetingsavond Open Jeugdwerk. Verenigingsge bouw. 19.30 uur. Dinsdag 7 februari Zierikzee Zendingsbijeenkomst. Her- Kerk werve Koersbal. Dorpshuis 't Zuud- ènde. 14.00 uur. Woensdag 8 februari Zierikzee Bijeenkomst voor ouderen van NCVB. Hervormd Kerkcen trum. 14.30 uur. Donderdag 9 februari Ellemeet Bijeenkomst afdeling Noord- welle en omstreken NBvP in het dorpshuis. 19.30 uur. Vrijdag 10 februari Zierikzee Algemene ledenvergadering van de Vereniging van Beroeps- aalvissers Zuid-West Neder land in café-restaurant Huis van Nassau. 10.30 uur. Bijeenkomst RPF en GPV over statenverkiezingen. Multifunc tioneel centrum. 20.00 uur. Nieuwerkerk Uitvoering muziekvereniging Oefening en Uitspanning i.s.m. Nu met Hope. Dorpshuis. 19.30 uur. Zaterdag 11 februari Zierikzee Optreden formatie Tröckener Kecks. Supportact: Ross Carry. Brogum. Zaal open 21.30 uur. Aanvang 22.00 uur. Middensehouwen Overal in de gemeente Midden- schouwen oliebollenactie ten bate van orgelfonds Gerefor meerde Kerk Brouwershaven. 09.00 uur. Brouwershaven Overal in de gemeente Brou wershaven oliebollenactie ten bate van orgelfonds Gerefor meerde Kerk Brouwershaven. 09.00 uur. Dinsdag 14 februari Kerkwerve Bejaardensoos. Spelmiddag. Dorpshuis 't Zuudènde. 14.00 uur. Burgh-Haamstede Bijeenkomst NVvH. De Schut- ee. 14.00 uur. Woensdag 15 februari Oosterland Presentatie over geneesmidde len voor NBvP in dorpshuis De Oosterhof. 13.30 uur. Donderdag 16 februari Nieuwerkerk Jaarvergadering Oranjevereni ging Nieuwerkerk. Plataan- stiaat 42. 20.00 uur. Vrijdag 17 februari Burgh-Haamstede Inschrijven Strao-feest. Hotel vormd Kerkcentrum. 19.30 uur. Bom. Vanaf 20.00 uur. WEKELIJKS PROGRAMMA DAAR HOORT U MEER VAN" KABEL: 100.8 Mhz - ETHER: 104.9 Mhz Uitzendingen van Radio Flakkee: 24 uur per dag Naast de reguliere (gesproken) programma's zendt Radio Flakkee de gehele dag en nacht non-stop muziekprogram ma's uit, afgestemd op elk dag- of nachtdeel; tijdens het werk, maaltijd, late avonduren of nacht: Radio Flakkee stemt op de luisteraar af. Vrijdag 3 februari (21.00-23.00 uur): Flakkee Sportcafé is vanavond te beluisteren en voor geïnteresseerden bij te wo nen. Dit programma wordt rechtstreeks uitgezonden van uit de foyer van Center Sports, Industrieweg 38 te Middel harnis. Zaterdag 4 februari (09.00-10.00 uur): Flakkeecialiteiten ontvangt vandaag Leen Maliepaard, schoenenhandelaar te Stellendam. Dit programma wordt a.s. dinsdag herhaald van 18.00-19.00 uur. (14.00-18.00 uur): De zaterdageditie van Flakkee Sport Cen traal. In deze uitzending wordt u rechtstreeks op de hoogte gehouden van voetbalwedstrijden: Stellendam-Delta Sport, Melissant-GGK, NTW-Rhoon en OFB-Rockanje. (18.00-19.00 uur): Uit de Wurlitzer van Radio Flakkee, de gouden herinneringen in Jukebox. Zondag 5 februari (08.00-10.00 uur): Flak(C)ees ontwaken is in de zondagstemming raken. (14.00-17.00 uur): De zondageditie van Flakkee Sport Cen traal besteedt aandacht aan de volgende voetbalwedstrij den: Cos 1-DBGC, Fios-Poortugaal, Flakkee-The Harvards en SVS-Dirksland. Maandag 8 februari (18.00-20.00 uur): De manier waarop men zich voor de Omloop van Goeree-Overflakkee kan la ten inschrijven is ingrijpend gewijzigd. Dit heeft nogal wat reacties opgeleverd. In Discutabel wordt hierover gediscus sieerd met G. Poortvliet, voorzitter van de Stichting Om loop G.O., F. Götzenberger, sportverslaggever en enkele deelnemers. Verder kunnen de luisteraars die willen mee praten over dit onderwerp bellen naar de studio: 01877- 3736. Dinsdag 7 februari (19.00-21.00 uur): Muzikale Hartewen- sen, gewijde muziek op schriftelijk of telefonisch verzoek. DEN HAAG - Het aantal wo ningzoekenden is tussen 1989 en 1993 nagenoeg gelijk geble ven. De stijging die zich in de jaren tachtig voordeed zet niet door. Wel moeten meer woning zoekenden langer op een wo ning wachten. MIDDELHARNIS/ZIERIKZEE - Mensen met een verstandelijke handicap huren een eengezinswoning. Dat kan. Wellicht kijken sommigen er van op. Wonen in een gezinsvervangend tehuis of een internaat begrijpt iedereen. Maar wonen zoals je wilt? Dat vraagt om nadere uitleg. Daarom een toelichting op nieuwe vormen van wonen voor verstandelijk gehandicapten. Wachten tot er een plaats in een gezinsvervangend tehuis of een internaat vrijkomt duurt altijd lang terwijl deze periode onze kerheid kenmerkt. Uit huisplaatsing grijpt diep in in het leven van het hele gezin. Sommige ouders hechten aan een woonvoorziening waarin het woord van God centraal staat. De praktijk bevestigt de gedachte, hoe meer wensen hoe minder kansen. Daarnaast bestaat een ander knelpunt. De enige woonvor men tot nu toe waren een ge zinsvervangend tehuis en een internaat. Een aanbod dat in veel gevallen niet (geheel) aan sluit bij de werkelijke hulp vraag. Iemand die na jaren wachten uitsluitend kan kie zen uit een gezinsvervangend tehuis, omdat daar 'toevallig' een plaats vrij komt, kan niet kiezen. Het is alles of niets. Wanneer de situatie thuis moeilijk is, zit er niets anders op dan het aanbod te accepte ren. Het beperkt aanbod was de oorzaak dat niemand ooit moeite deed de echte hulp vraag boven water te krijgen. Knellende situaties maken mensen creatief. In plaats van afwachten gingen sommige ou ders zelf aan de slag, buiten de AWBZ om. Samen met enkele andere ouders die een nieuw initiatief ook zien zitten, kno pen zij contacten aan met de woningbouwvereniging van hun woonplaats. De woning bouwvereniging verleent volle dige medewerking. Na verloop van tijd kwam het bericht van Woonstichting Eigen Haard dat zij twee huizen in de buurt wilde toewijzen. „Eind juni 1993 hebben we de stichting Achtspan opgericht. Vanuit de stichting regelen we de belan gen van onze kinderen. Onze contacten met de Stichting Woonzorg Twente, waar we de begeleiding willen inkopen, werden intensiever. We praat ten over groepsindeling en weekeinden. We spraken met de architect. En voor de inven taris zetten we een sponsorac tie op touw. Drie jaar lang wa ren we druk in de weer. Het en thousiasme nam alleen maar toe. Bij ons en bij anderen!" Binnenkort hopen acht mensen hun intrek in de nieuwe wo ning te nemen. In Heerenveen huurden de kin deren van vier families van hun eigen geld twee woningen. De stichting DAG, die ook ge zinsvervangende tehuizen be heert, zorgde voor de begelei ding. Stichting DAG krijgt hiervoor van de provincie ge durende twee jaar extra geld. De ouders leveren zelf ook aan deel in de begeleiding. Zij zor gen er voor dat 's avonds en in het weekend iemand bereik baar is. In Gorssel heeft een aantal families een stichting opgericht. De stichting heeft een pand in eigendom. De kin deren van deze families huren appartementen van de stich ting. Een grote zorgaanbieder, de Stichting Philadelphia Voorzieningen, levert de bege leiding. Deze begeleiding wordt betaald uit de zoge naamde 2%-regeling, gelden die bestemd zijn voor zorgver- nieuwende initiatieven. Uit deze voorbeelden blijkt dat ouders niet hoeven af te wach ten totdat in een internaat of een gezinsvervangend tehuis een plaats vrijkomt. Het gaat om keuzevrijheid al dan niet buiten de zekerheid van de AWBZ om, waaraan ouders zelf met succes kunnen werken. Voordelen Ouders beamen dat vele goede kanten aan dit soort plannen zitten. Hun kinderen staan meer in het leven. Ze zorgen be ter voor zichzelf en voelen zich gelukkiger. Het maakt hen zelfstandiger. Ze uiten zich meer. Geen wonder, het is im mers hun eigen huis, waarvoor ze verantwoordelijkheid dra gen; de sfeer, de gang van za ken, het eten. Ook uit weten schappelijk onderzoek naar ef fecten van kleinschalig wonen blijkt dat mensen met een ver standelijke handicap daarvan profiteren. Ze nemen deel aan het gewone leven: winkels, kerk, bibliotheek, vrienden. Voor begeleiders betekent het eveneens een verandering: Ze komen in het huis van een an der. Dat voelt anders aan. Hun rol is ook anders. Mensen met een verstandelijke handicap en hun begeleiders zijn er zich van bewust dat respectvolle bejege ning niet alleen een kreet is. Aan mensen met een verstan delijke handicap wordt hun voorkeur gevraagd. Hun keu zes en beslissingen leiden tot consequenties. Daardoor ver betert hun sociaal en emotio neel functioneren. Daarnaast wijst onderzoek uit dat bege leiders nadrukkelijker moeten werken aan het ontwikkelen van vaardigheden; mensen met een handicap leren wat er komt kijken bij het wonen in een 'ei gen' huis in een gewone buurt. Voor ouders geldt dat zij letter lijk en figuurlijk in de buurt van hun kinderen kunnen blij ven. Dat doet meer recht aan de positie van ouders van volwas sen kinderen met een verstan delijke handicap. Personen met een verstandelijke handi cap kunnen op deze manier in de eigen kerkelijke gemeente blijven wonen. De Protestants- Christelijke Woonvoorzienin gen op Goeree-Overflakkee te Middelharnis wil samenwer ken met ouders die zoeken naar een verantwoorde woon voorziening voor hun kinderen met een verstandelijke handi cap. Het bestuur van de Stich ting is verbonden met de vier kerkgenootschappen Gerefor meerde Gemeenten, Christe lijk Gereformeerde Gemeen ten, Nederlandse Hervormde Gemeenten en Gereformeerde Kerken. Ouders mogen de zorg voor hun kind of familielid met een verstandelijke handicap zelf invullen. Dat is nieuw. Mo menteel mogen ouders al blij zijn als er bijvoorbeeld een woonplaats voor hun kind vrijkomt. Iedereen is het erover eens dat alleen de zorg goed is, waarom mensen zelf hebben gevraagd. Dan komt er vanzelf ook vrije keuze en meer keuzemogeli j kheden De zorg veranderen, kan dan alleen wanneer de ouders zelf aangeven wat hun wensen zijn. Daarop wil de Vereniging Helpende Handen aansluiten. Zij wil op Goeree-Over- flakkeë en Schouwen-Duiveland bezien of ouders die in de refomatorische traditie staan overtuigende belangstelling hebben voor een woonvoorziening, waar kwaliteit en iden titeit het leven van alle dag kenmerken. Het doet er niet toe of iemand in een voorziening of thuis woont of op de wacht lijst staat. Iedereen kan zijn of haar wensen op dit gebied kenbaar maken. De Vereniging Helpende Handen wil de ouders daarbij helpen. De vereniging heeft de afgelopen ja ren regelmatig signalen opgevangen en vragen gekregen van ouders die een woonvoorziening voor hun kind met een verstandelijke handicap wensen, waar het Woord van God centraal staat. Het ligt dan voor de hand om de vragen van deze ouders serieus te nemen. Eveneens ligt het voor de hand om dan contact te zoeken met de woonvoorziening op Goeree-Overflakkee, die voortkomt uit de reformatorische kerken, te weten de Protestants-Christelijke Woonvoorzie ningen te Middelharnis. De Vereniging Helpende Handen behartigt de belangen van mensen met een handicap en hun ouders/verzorgers. Ook verleent zij hulp aan hen. Het adres is: Postbus 404, 3440 AK Woerden, telefoon 03480-20390. 1 j ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Voor wie er wel eens uit wil en zich in een hotel eens een paar dagen heerlijk wil laten verwennen is er nu de Hotelbon. Hierdoor wordt 'er even tussen uit' voor iedereen mogelijk. Want met de Hotelbon kan men drie over nachtingen voor twee personen boeken in een hotel naar keuze voor een verrassend lage prijs. ProVentura, die deze formule geïntroduceerd heeft, is ervan overtuigd dat de Hotelbon een zeer breed publiek zal vinden. Immers, na de boekenbon, de cd-bon en de cadeaubon is er nu ook de Hotelbon. Met de la ge prijs, keus uit bijna 200 ho tels en het bestel- en boekings gemak zal deze bon ongetwij feld heel veel mensen aanspre ken. Of voor zichzelf, of om weg te geven, is de Hotelbon een origineel cadeau. Maar ook bijvoorbeeld als overnachtingsmogelijkheid on derweg naar een vakantieland is de Hotelbon zondermeer een Carry Tefsen is de komende weken het gezicht voor de promotie campagne van de Hotclbon. uitkomst. De keus aan hotels die men bij de Hotelbon heeft, is in tweeërlei opzicht heel breed. Tbn eerste vindt men de ze hotels niet alleen in Neder land, maar ook in een zes-tal andere Europese landen. In de tweede plaats variëren de ho tels van de categorie van 'zeer luxueus 5-sterren-hotel' tot en met een eenvoudig, maar com fortabel familiehotel. Waar men ook voor kiest, de prijs blijft hetzelfde. Er bestaat bij dat alles slechts één voorwaar de: van de Hotelbon-gast wordt verwacht ontbijt en diner in het hotel te gebruiken. Gezien de kwaliteit van de keukens zal dat echter nauwelijks een bezwaar zijn. De prijzen varië ren natuurlijk wel per hotel. Bestellen en boeken Ook het bestel- en boekingsge mak is een van de belangrijk ste kenmerken van de Hotel bon. Via een bon in de komen de advertenties kan men de Hotelbon bestellen. Tbgelijk met de Hotelbon ontvangt men de Hotelbon-gids. Daarin staat uitgebreide alge mene informatie, maar zijn ook alle geselecteerde hotels met de bijbehorende accommo datie-omschrijving en de prij zen voor ontbijt en diner opge nomen. Met de Hotelbon kan men vervolgens zelf drie over nachtingen bij een hotel boe ken. Die overnachtingen gel den uiteraard wel voor hetzelf de hotel. Wil men meer dan drie overnachtingen, dan bestelt men gewoon meer Ho telbonnen. De Hotelbon blijft overigens één jaar geldig. Carry Tefsen Carry Tbfsen geeft de Hotelbon een gezicht. ProVentura start dit najaar met een uitgebreide advertentie-campagne in de ANWB Kampioen en in de TV- gidsen. Verder gaat er ook een serie radio-commercials van start. In al die communicatie uitingen is Carry Tbfsen de 'anchor-lady'. dus degene die als blikvanger, als 'gids' en als tipgeefster fungeert. En Carry weet echt waarover ze praat, want ProVentura heeft haar zelf de Hotelbon laten uitpro beren. En dat haar dat uitste kend bevallen is, wordt in do campagne wel duidelijk. GOEDEREEDE - De Stichting Goereese Gemeenschap wil naar aanleiding van het feit dat 50 jaar geleden Nederland is bevrijd, een expositie inrich ten op de eerste zolder van de toren in Goedereede. Dit komt aan de orde tijdens een verga dering van de commissie fi nanciën op donderdag 2 fe bruari om 19.30 uur in het ge meentehuis. Omdat de huidige verlichting op de zolder niet voldoet, zal deze gemoderniseerd moeten worden. Gedacht wordt aan een voedingrail boven de ten toonstelling. Omdat de waarde van de verzameling vrij hoog is, zal ook een gesloten tv- circuit aangebracht moeten worden ter bewaking. In to taal, inclusief het samenstellen van een lesbrief en een herden kingsboekje voor de school jeugd, begroot de Stichting de kosten op 21.200 gulden. Aan de gemeente wordt een bijdra ge gevraagd van 11.000 gulden. Verder staat onder meer op de agenda de exploitatie van het bestemmingsplan Nieuwe Oostdijk (zesde herziening). Op dit moment is er in het be stemmingsplan geen verkoop bare grond beschikbaar. In to taal kunnen er 99 woningen worden gebouwd. De totale kosten komen uit op vier en een half miljoen. SOMMELSDIJK - Keurmees ter de heer A. den Toom heeft bij pv. De Reisduif in Som melsdijk duiven gekeurd tij dens de jaarlijkse Hokken show. De volgende personen hebben gewonnen: de heer J. de Blok met eerste schoonste hok, de schoonste oude doffer en de schoonste jonge duivin. De heer M. A. van Nimwegen met tweede schoonste hok. De heer H. A. W. van Rees met derde schoonste hok en de schoonste jonge doffer. De heer A. van Alphen met de schoonste oude duivin. De winnende nummers van de verloting zijn: 0629, 0721, 1240, 0600, 1553, 0848, 1291, 1352, 0104, 0915, 1736, 0579, 0247, 1515, 1828, 0178, 1399. 0335. 1459, 0243. 1440, 1748, 1107. De prijswinnaars kunnen, voorzo ver dat nog niet is gebeurd, contact opnemen met de heer J van der Slik, Rubensplein 18 in Middelharnis, telefoon 01870- 83277.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 25