De Goese Golf ven <Jcr Heijden Aquarellen van Coby Hensen te zien in galerie 't Zuuddek Derde editie internationale modelbouwtentoonstelling 'Met deze nieuwe ruimte komen zowel meubels als tapijt meer tot hun recht' Autobedrijf Slager introduceert nieuwe Audi A4 door een satellietverbinding Extra voorstelling Tsjaikovsky's klassieke ballet Het Zwanenmeer Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. In Zeelandhallen in Goes Johan en Mirjan van Nunen: Bejaardenzorg Bruinisse krijgt bijdrage Julianafonds C-Junioren VV Bruse Boys WOENSDAG 1 FEBRUARI 1995 NIEUWSBODE EXTRA Alle bekende merken demonstratie gereed! Gezond bruinen: veiliger dan de zon goed voor spier- en rugklachten bevordert de bloedsomloop heerlijk ontspannend Advertentie /v* v^ffiKBWE Middelharnis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VB?HUEB?S Tel 01870-82188 Tel 01883-20016 Tel 01110-13163 Tel 01860-13624 Zierikzee Havenpark 5 lOirksiand Schelpenpad 26 Tel 01110 1S202 I Tel 01877 1236 BURGH-HAAMSTEDE - In Galerie 't Zuuddek aan de Zuidstraat in Burgh- Haamstede is van donderdag 26 januari tot en met zaterdag 4 maart een exposi tie te zien van de aquarelliste Coby Hensen. Coby Hensen werd geboren in Rotterdam. In haar woon plaats studeerde zij enkele ja ren aan de Academie voor Beel dende Kunsten. In 1954 ver huisde zij met haar gezin naar Burgh-Haamstede. Sinds 1973 woont ze in Waddinxveen. Vanaf het moment dat haar vier kinderen het ouderlijke nest hadden verlaten besloot zij weer les te nemen in teke nen en schilderen. Zij legde zich toe op het aquarelleren. Mede op aandringen van haar leraar Han van Hagen begon zij in 1986 met exposeren. Haar werk was onder meer te zien in restaurants en kleine galeries. De laatste jaren volgt Hensen cursussen bij Expressie '70 in Alphen aan den Rijn. Op dit moment pastel bij Gerard Huijsman. De openingstijden van galerie 't Zuuddek zijn donderdag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Nieuwe 18-holes golfbaan De C-junioren van de voetbalvereniging Bruse Boys werden door assurantiekantoor Geense uit Bruinisse voorzien van een nieuwe outfit, compleet met sporttas. Op de achterste rij staan aan de linkerzijde begeleider Edwin Klink en sponsor Geense. Verder de jeugdige Bruse Boys in hun nieuwe kleding. Maar nu heb ik ook wat duur der tapijt, want daar is soms toch wel vraag naar. Maar onze kracht is gewoon dat alles be taalbaar is." Verder is bij MTZ een grote keus in binnenzonwe- ring, karpetten, vitrage en gor dijnen. Voordat Van Nunen drie jaar geleden in zijn schuurtje met de verkoop begon werkte hij bij Vendex als woning- en meu belstoffeerder. Daarna vijf jaar op een meubelfabriek. Voldoende know-how dus om de stap te wagen en voor jezelf te beginnen. Mirjan doet in hoofdzaak de verkoop in de winkel en Johan is meestal op pad om te meten of te leggen. Mirjan: „Als ik een klant ge holpen heb, gaat Johan 's avonds alles opmeten en als men nog twijfelt neemt hij een stukje vloerbedekking mee. Na het meten krijgt de klant een prijsopgaaf en dan wordt het binnen vijf dagen gelegd. We hebben net zolang naar een leverancier gezocht die tapijt, als we voor elf uur 's morgens bellen, de volgende dag levert. De tapijtexpress staat hier bij na dagelijks voor de deur." Mirjan en Johan van Nunen (links en rechts op de foto) openen vanavond hun nieuwe verkoopruimte aan de Melkmarkt. In het mid den staat Frank Kouijzer die het echtpaar tijdens de verbouwing met de nodige spierkracht ter zijde stond. (Foto: Marijke Fol- kertsma). ZIERIKZEE - De ontwikkelingen gaan in een razend tempo bij Meubel- Tapijthandel aan de Melkmarkt in Zierikzee. Na een uitbreiding van de tapijtcollec tie vorig jaar maart, hebben Johan en Mirjan van Nunen nu het pand tegenover hen, de voormalige su permarkt van Legemaate, erbij. „Wij voorzien duidelijk in een behoefte," vertelt Van Nunen. „Met deze uitbreiding komt al les wat we in huis hebben veel meer tot zijn recht. Vorig jaar heb ik de tapijtcollectie van twintig naar veertig rollen ge bracht en als hier alles klaar is, kan de klant kiezen uit zo'n tachtig soorten. Ook in vinyl is de collectie aanzienlijk groter geworden." Een belangrijke verbetering vindt Van Nunen de verbeterde presentatie: „De klant wil toch graag wat meer keus. Ook al kun je alles bestellen, op een staaltje ziet het er altijd anders uit dan op een grote kamerbre de rol. Ze willen er aan voelen en het uitgebreid bekijken. Tenslotte moet je er na aan koop jaren tegenaan kijken. Alle tapijt gaat nu naar het pand op nummer 12 en de meu bels blijven waar ze zijn. Met dat verschil dat ik deze collec tie nu ook uit kan breiden. Ook kan ik nu een slaapkamer neer zetten." Schuurtje Met de uitbreiding is Van Nu nen, volgens zijn zeggen, de grootste leverancier van Schou- wen-Duiveland en Goeree- Overflakkee geworden. Van Nunen: „De mensen kunnen hier terecht voor tapijt vanaf pakweg 60 gulden de meter. Inclusief Die snelle levering is natuur lijk zeer aantrekkelijk. De prijzen van de vloerbedekking zijn inclusief arbeidsloon. Van Nunen lacht: „Je ziet tegen woordig nogal eens adverten ties van tapijt gratis gelegd. Dat is natuurlijk onzin, het zit al in de prijs. Maar toch moet je daar in zekere mate aan mee doen want veel mensen denken toch, waarschijnlijk door dat woord gratis, dat ze dan goed koper uit zijn. Bij ons heet het niet 'gratis', maar 'inclusief' leggen. Ook geven we geen 'gratis' kleurentelevisies weg. Ik zie dat soort stunts gewQon niet zitten. Een mountainbike bij een bankstel, belachelijk toch!" De opening van het nieuwe pand vindt vandaag plaats, woensdag 1 februari. Van Nu nen: ,,'s Avonds om half acht zullen de jeugdspelers van Del ta Sport de winkel op ludieke wijze komen openen en don derdag 2 februari, van 's mor gens negen tot 's avonds negen, is iedereen welkom om een kijkje te komen nemen en voor een hapje en een drankje. Van Nunen: „En dan hoop ik dat ik vrijdag weer wat verkoop, want-nu wacht iedereen totdat ik de nieuwe spullen in huis heb!" GOES - In de Zeelandhallen in Goes wordt op zaterdag 11 en zondag 12 februari een modelbouwtentoonstelling gehouden. Het evenement is in twee hallen van elk vijfduizend vierkante meter. In de eerste hal zullen model bouwclubs en particulieren uit heel Nederland hun spoorba nen en stoommodellen laten zien. Het thema voor dit jaar is: Nederlandse banen. Een aantal workshops omlijsten de LGB-baan, de locomotieven op stoom en tal van andere banen. Ook worden radiografische en statische trucks getoond en zal een bassin van vierhonderd vierkante meter worden ge plaatst voor een hoeveelheid boten en ander varend mate rieel. Onder de bootliefheb bers en verenigingen bevindt zich onder andere H. J. G. van Hattem, die deze zomer voor het Guiness Book of Records een poging zal wagen om met een dertigtal modellen het IJs- selmeer over te varen. Tevens zal een minimodelkermis wor den opgebouwd. In de tweede hal zullen op di verse circuits, die speciaal voor dit doel zijn aangelegd, een grote hoeveelheid benzine- en elektro race- en offroadwagens van verschillende schaalafme- tingen laten zien dat het goed racen en stuntrijden is ;in de Zeelandhallen. Het team van Serpent, de Nederlandse kam pioen 112 elektrorace-auto's Tim Colditz en de Brabantse offroad-kampioen Bertie Me- neere verzorgen een demon stratie. Statische vliegtuigen en heli kopters voeren opdrachten uit van hun eigenaren. Het Mecca no Gilde komt met zeer specta culaire modellen. Door de vele nieuwe dingen, die geëxposeerd en gedemon streerd worden, hoort de ten toonstelling tot de grootste mo delbouwmanifestaties van Ne derland. Openingstijden: za terdag 11 en zondag 12 februari van 10.00 tot 18.00 uur. MIDDELBURG - Vanwege de enorme belangstelling voor de uitvoering van het klassieke ballet Het Zwanenmeer op donderdag 16 februari in de Stadsschouw burg van Middelburg, is een extra voorstelling ingelast op maandag 13 februari. Aanvang is 20.00 uur. De uitvoering wordt gegeven door het Ballet van het Thtaars BROUWERSHAVEN - Bij Autobedrijf Slager C. V. aan de Poortdijkstraat 61-63 konden vorige week woensdag de tweehonderd genodigden door middel van een rechtstreekse satellietverbinding met Hil versum kijken naar de presentatie van de nieuwe Audi A4. Op een groot televisiescherm was een film te zien over deze auto en werd met name aandacht geschonken aan de visie van Audi op het gebied van smaak en design. De grote showroom van Slager was speciaal voor deze gelegen heid omgebouwd tot een soort bioscoopzaal, geflankeerd door marktkramen met hapjes en drankjes. De genodigden wer den onthaald op een bakje kof fie en rond 19.45 uur richtten de directeuren Peter van der Wèele en Cees Slager zich tot het gezelschap met een wel komstwoord. Om 20.00 uur begon de intro ductiefilm van de nieuwe Audi A4, een auto die de opvolger moet worden van de zeer suc cesvolle Audi 80. Door de recht streekse satellietverbinding vanuit Hilversum slaagde de importeur van Audi er in om het op deze wijze mogelijk te maken dat op hetzelfde tijd stip, behalve bij de firma Sla ger, deze introductiefilm door ongeveer 180 andere Audi- dealers en hun gasten in den lande gelijktijdig kon worden gevolgd. Harmonisch samenspel In de zeer professioneel opge zette film presenteerde Audi de nieuwe telg als het produkt van een harmonisch samenspel tussen geavanceerde technolo gie, design, smaak en sportivi teit. De bekende chefkok Cas Spijkers en wijnkenner Hu- brecht Duijker verduidelijkten dat in de film met de gebruike lijke superlatieven omtrent de begrippen smaak en design. Ook topontwerper Jan des Bouvrie en kunstenares Ans Markus gaven, elk op eigen ter rein hun visie op het design en de kwaliteiten van het ontwerp van de A4. Het geheel werd ge presenteerd door Ivo Niehe. Het bleef niet bij kijken, want ook in de showroom waren een vinoloog en een chefkok aan wezig om de gasten een aantal wijnen te laten keuren en te ge nieten van tongstrelende amu ses. Na een toost met champag ne op de nieuwe Audi A4 kon den de aanwezigen de drie ten toongestelde modellen aan de nodige grondige inspectie on derwerpen. De nieuwe Audi A4 mag er we zen. Volgens Cees Slager en Pe ter van der Weele richt Audi zich met de A4 voornamelijk op de wat exclusievere midden klasse en zou daarmee moge lijk een goede concurrent kun nen gaan vormen voor BMW en Mercedes. Uniek en nieuw aan de A4 zijn onder meer een vier maal gelede vooras en een vol ledig automatisch gestuurd anti-blokkeerremsysteem met elektronische remkrachtverde- ling. Het gehele uiterlijk, de constructie en het design stra len een grote doordachtheid en een minstens even grote dege lijkheid uit. Opvallend aan de introductie avond zelf was verder de grote verscheidenheid van mensen, die ook tot na het vertonen van de film nog lang met elkaar bleven praten. Het feit dat im porteurs van automerken zich meer op de mensen zelf en meer op smaak en design rich ten in plaats van zuiver op de techniek is volgens directeur Cees Slager een algemene ten dens, die op dit moment in de autobranche kan worden waar genomen. De genodigden wa ren dan ook door de importeur zelf geselecteerd op het feit of men een auto in het bezit had in de bouwjarenreeks 1990- 1994, en niet als Audi-rijders. Uiteraard is bij Slager ieder een welkom voor verdere in lichtingen of een proefrit. Voor aanschaf maaltijdsets BRUINISSE - Het Juliana Welzijn Fonds heeft aan de Stichting' Protestants Bejaardenzorg Duiveland te Bruinisse een bijdrage toegekend van 21.000,— voor de aanschaf van maaltijdsets voor de warme maaltijdvoorziening voor ouderen. Academisch Opera en Ballet Gezelschap Musa Dshalil uit de Russische staat Thtarsan. Dit gebied ligt aan de Wolga, 700 kilometer ten oosten van Moskou. Het zestig leden tel lende gezelschap is een klas siek geschoolde groep, samen gesteld uit afgestudeerden van de grote ballet-opleidingen uit de voormalige Sovjet Unie. Tot de solisten behoren dansers als Ajdar Achmetov (prijswinnaar van internationale concoursen in ondermeer New York, Parijs en Helsinki), Swetlana Smir- nova (prijswinnares van het In ternationale Balletconcours in Moskou) en Lilia Musowarowa (voorheen danseres in het Mos cow Classical Ballet). Omdat Thtarsan tot voor kort afgesloten was van westerse in vloeden, wordt de danskunst daar nog steeds bepaald door de oude tradities en stijlopvat tingen. Er leeft een strikte op vatting over wat en hoe het beeld is wat voor het voetlicht gebracht moet worden. In de eerste plaats is dat elegantie, verfijning en beheersing. Dit sprookjesachtige ballet van Tsjaikovsky wordt dan ook uit gevoerd in de klassieke choreo grafie van Marius Pepita, zoals deze 100 jaar geleden in pre mière ging in Sint Petersburg. Het Juliana Welzijn Fonds ver leent financiële steun aan zo wel kleine als grotere initiatie ven die het maatschappelijk welzijn bevorderen. In 1994 besteedt het fonds hieraan ruim 21 miljoen. Het gaat hierbij vooral om activiteiten op het terrein van 'hulp en zorg' en 'sociaal-cultureel werk'. Het Juliana Welzijn Fonds wil direct zichtbaar, dicht bij de mensen, actief zijn onder het motto: 't Zijn de klei ne dingen die we doen. Aanvulling Welzijnswerk, ouderen, reno vatie dorps- en buurthuizen, opvang daklozen, vrijwillige hulp- en dienstverlening, sociaal-cultureel werk voor jongeren en etnische minderhe den zijn voorbeelden van acti viteiten die het Juliana Welzijn Fonds steunt. In 1993 kregen ruim 1200 groe pen en organisaties een bijdra ge. Zo'n bijdrage is bedoeld als aanvulling op reeds aanwezige middelen. Pas als is vastge steld dat een activiteit is geba seerd op een goed financieel beleid en een goed beheer, kan een aanvraag voor steun in aanmerking komen. Op de meeste gemeentehuizen ligt de gratis folder: Welk Welzijn. In deze folder staat wat het Julia na Welzijn Fonds doet en welke soorten aanvragen voor finan ciële steun in aanmerking ko men. De Audi A-4 werd in garage Slager op ludieke wijze gepresenteerd. (Foto: Joop van Houdt). GOES - Op zaterdag 1 juli wordt in Goes een nieuwe achttien holes golfbaan geopend. De baan kreeg de naam De Goese Golf. Ze ligt aan de rand van het nieuwe villapark Het Goese Meer. Het gaat om een wedstrijdbaan die is gesitueerd op een zeven tig hectare groot terren. Het complex omvat ook negen kor te holes, een driving range met overdekte afslagplaatsen, een putting green, oefenbunkers en een clubhuisvoorziening. Aan de rand van de golfbaan wor den veertig villa's gebouwd. Aan de aanleg van het project gingen diepgaande haalbaar heidsonderzoeken vooraf die uitwezen dat een golfbaan van internationale allure een grote kans van slagen zou hebben. Inmiddels hebben zich onge veer vijfhonderd mensen aan gemeld als lid van De Goese Golf. De opzet is om rond de eeuwwisseling een vast leden aantal te hebben van 800 tot duizend. Advertentie 4 6

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1995 | | pagina 19