oktober VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 OUDEJAARSBIJLAGE 23 Westnederlandgroep uit Boskoop gaat per 1 november officieel in. Dat houdt onder meer in dat vanuit het ZWN- hoofdkantoor aan de Grachtweg in Zierikzee ruim twintig arbeidsplaatsen verschuiven naar Rotterdam en Boskoop. Het Zierikzeese ZWN-kantoor krijgt de functie regiokantoor. Plaatsgebrek is nog steeds een van de grootste problemen waarmee het Streekarchivariaat Schouwen- Duiveland kampt. „Door het ontbreken van reservecapaciteit is het een vrijwel onmogelijke opgave geworden om de archieven en verzamelingen nog enigermate systematisch te plaatsen", aldus streekarchivaris H. Uil. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Middenschouwen zich tijdens de gemeenteraadsvergadering achter het voorstel van het college om de aanleg van een visvijver op het perceel Weel weg 3 bij Kerkwerve mogelijk te maken. Het is de bedoeling dat naast de visvijver op dezelfde locatie ook een produktiebos aangelegd wordt. Werkvoorzieningsschap De Zuidhoek in Zierikzee wil de capaciteit van de medewerkers en omvang en aard van het werkaanbod zo goed mogelijk op elkaar afstemmen. Ook wil De Zuidhoek het aantal ambtenaren in de loop van de tijd verminderen en de doelmatigheid intern verhogen. ,,De mensen moeten er nog aan wennen dat wij in principe een dienstverlenende instantie zijn", aldus D66- voorzitter J. B. Katerberg. Op de Vismarkt in Zierikzee wordt voor het eerst een politiek spreekuur gehouden. Alhoewel slechts drie mensen op komen dagen is de voorzitter niet ontevreden. ,,Als er één visser zijn schip vergroot of een groter schip komt, zit het klem in de Vissershaven. Er moet echt snel iets gebeuren." Die waarschuwing geeft CDA- commissielid J. Huizer tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke zaken van de gemeente Bruinisse. De functie van de verschillende havens wordt ter discussie gesteld. Voor Drum and Bugle Corps Rust Roest uit Zierikzee is het einde nabij. En wel zeer nabij. Bij gebrek aan nieuwe leden ziet het corps zich na ettelijke jaren van wervingsacties, uiteindelijk toch gedwongen er mee op te houden. De gemeenteraad van Bruinisse schaart zich in overgrote meerderheid achter het voorstel van het college om 131.500,- uit te trekken voor nieuwbouw van jeugdsoos De Pul. Alleen de SGP/ RPF/GPV-fractie laat weten om principiële redenen niet in te kunnen stemmen met het voorstel. Linksboven: Politie districtschef L. Imminga. Middenhoven: De fusie tussen ZWN en de West- Ne derlandgroep is een feit. Rechtsboven: Bij de Weeliveg komt een bos én een visvijver. Rechtsonder: Jeugdsoos De Pul krijgt een nieuw onderkomen. Vorige pagina, linksonder: gedeputeerde Nederhoed- Zijlstra tekent het bonenboek. Rechtsboven: ingebruikname nieuw blusvoertuig brandweer Duiveland. schept om de winkels in Zierikzee op zondag open te hebben. ZOC-voorzitter Th. H. van Wijk omschrijft de nieuwe mogelijkheid als een fenomeen. Uit een woning aan de Haringvlietstraat in Zierikzee is een 18-jarige vrouw ontvoerd. De politie vermoedt dat de vrouw, die van Irakese afkomst is, door haar familie werd gekidnapt. De bevolking van Bruinisse staat positief tegenover het dorpsplan, maar wat de Bruenaars betreft mag er best nog iets meer gedaan worden om de snelheid van de auto's in een aantal straten terug te dringen. Dat blijkt tijdens een drukbezochte hoorzitting over het dorpsplan. ,,Wij hebben alles uit de kast gehaald, maar we moeten ons verlies nu nemen. Het doet mij wel heel veel pijn." Dat is de reactie van burgemeester mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee op het besluit van het Waterschap Schouwen- Duiveland om het kantoor van het nieuwe waterschap niet in Zierikzee maar in Goes te vestigen. „Zijn dit petten die bij elkaar horen? Daar heb ik zo mijn twijfels over", zo besluit PvdA-fraetievoorzitter, mevrouw M. R. de Jong-van Loo de houding van VVD- wethouder L. J. van Gastel in het bestuur van Waterschap Schouwen-Duiveland. Als wethouder spreekt Van Gastel zich uit voor behoud van het waterschapskantoor in Zierikzee, als gezworene van het schap echter, gaat Van Gastel akkoord met vestiging in Goes. Linksboven: De Aldi- supermarkt mag niet uitbreiden. Rechtsboven: Officiële installatie Plawa- Scoutinggroep. Linksonder: Wethouder L. J. van Gastel. Middenonder: Wieteke van Dordt als Tante Lien. Rechtsonder: Ingebruikname vernieuwd centrumgebied Bruinisse. Daarboven: Staatsbosbeheer krijgt de verantwoordelijkheid voor het Schelphoekgebied. „Het hart heeft een noodingreep ondergaan en functioneert weer uitstekend. De patiënt is gezond verklaard." Zo omschrijft wethouder W. W. Jumelet het eindresultaat van de reconstructie van het centrum van Bruinisse. Het heringerichte gebied wordt officieel in gebruik genomen. De regiopolitie Zeeland krijgt er 18,2 functie-eenheden bij. De nieuwe agenten die deze functies gaan vervullen, mogen alleen worden ingezet voor het toezicht op vreemdelingen. Nog deze maand zullen de ministers van justitie en binnenlandse zaken hun handtekening zetten onder een schriftelijke afspraak met de beheerders van de 25 regiokorpsen in Nederland. Het Seniorenfestival Schouwen-Duiveland in Sporthal Onderdak in Zierikzee wordt bezocht door ongeveer vijftienhonderd ouderen. Wieteke van Dordt presenteert als Thnte Lien het programma, waarop vele senioren enthousiast reageren. Het festival wordt gehouden als afsluiting van het voorlichtingsproject aan ouderen op Schouwen- Duiveland. Rijkswaterstaat laat een onderzoek uitvoeren naar de mogelijkheid van een dolfijnencrèche aan de binnenzijde van de Oosterscheldekering. De heer J. Geleijnse van Rijkswaterstaat laat dit weten tijdens de open dag op de Oosterscheldekering. Zo'n vijfhonderd mensen maken van de gelegenheid gebruik nader kennis te maken met de Oosterscheldekering Een uitslaande brand heeft kaasboerderij De S(tolpe aan de Stolpweg in Nieuwerkerk grotendeels verwoest. De vrijwillige brandweer wist de bovenverdieping van het woonhuis en een gedeelte van de benedenverdieping te redden van de vuurzee. De schade aan de boerderij bedraagt drie ton. Projectontwikkelaar Swingoed BV Zwijnclrecht, sinds enkele jaren eigenaar van Hotel Vliegveld in Nieuw-Haamstede, heeft het plan voor de bouw van dertig appartementen na slpop van het hotelgebouw, ingetrokken. Dit nadat gedeputeerde staten van Zeeland eerder dit jaar aangaven tegenstander te zijn van de bouw van een appartementencomplex ter vervanging van het hotel. De toeristenbibliotheek in Renesse gaat komende zomer niet meer open. De gemeente Westerschouwen, die de voorziening altijd heeft bekostigd, vindt voortzetting te duur. Verder draagt de gemeente als argument aan dat met de opening van onder meer bibliotheek De Schutse in Haamstede, de noodzaak voor een aparte voorziening voor toeristen verdween. De Stichting Beachpop 1994 die afgelopen zomer een groots opgezet popfestival organiseerde bij Burghsluis heeft een exploitatietekort van ruim 55.000 gulden. Oorzaak is het tegenvallend aantal bezoekers. Het Aidsfonds, ten bate waarvan het popfestijn was georganiseerd, ontvangt niets. Dertig crediteuren krijgen slechts een deel van hun vordering. De meerderheid van de gemeenteraad van Middenschouwen heeft zich uitgesproken tegen het voorstel van het college om 20.000,- uit te trekken voor het (laten) opstellen van een groenbeheersplan. Dit tot grote teleurstelling van het college. Ongeveer veertig Zierikzeese ondernemers, die de ledenvergadering van de Zierikzeese Ondernemers Centrale (ZOC) bezoeken, gaan zonder veel discussie akkoord met een conceptwinkelsluitingsverord- ening die de mogelijkheid Met een indrukwekkend programma van muziek, zang, toneel en voordracht wordt in een volle Grote Kerk in Zierikzee de kroon gezet op de viering van het 150-jarig bestaan van de Zierikzeesehe Nieuwsbode. Aan dat jubileumprogramma is een open huis vooraf gegaan. Het slotakkoord van de festiviteiten is een groot vuurwerk aan de Nieuwe Haven. De commissie ruimtelijke ontwikkeling gaat niet akkoord met de plannen van Aldi het filiaal aan de Schelphoekstraat in Zierikzee uit te breiden met 600 a 800 vierkante meter. Het verzoek van de supermarkt biedt volgens de commissie geen soelaas voor de verkeersoverlast die Aldi, vooral in de zomermaanden, veroorzaakt. Het plan voor het tijdelijk autovrij maken van het Havenplein in Zierikzee oogst veel kritiek. Met name het in de zomermaanden gebruiken van het plein als verblijfs- en activiteitengebied in plaats van parkeerterrein valt bij bezoekers van de hoorzitting niet in goede aarde. Het zal een zware tik voor de middenstand zijn", aldus een ondernemer. Op het terrein van de Brouwse Grevelingengroep wordt een groepje verstandelijk gehandicapten officieel geïnstalleerd als Plawa. Een nieuwe tak van de scoutinggroep, speciaal voor verstandelijk gehandicapten. Stralend, lachend, maar toch serieus leggen de scouts de eed af: „Ik beloof mijn best te doen een goede Plawa te zijn en iedereen te helpen waar ik kan." De gemeente Westerschouwen trekt zich nog deze maand volledig terug uit beheer en exploitatie van het gebied de Schelphoek aan de Oosterschelde. Staatsbosbeheer neemt die taak over. Het 'avontuur' Schelphoek heeft de gemeente ongeveer drie ton gekost. Het Zeeuwse college van gedeputeerde staten heeft de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland vergunning verleend om op het industrieterrein Zuidhoek in Zierikzee een station te bouwen voor de overslag van huishoudelijk afval en groente-, fruit- en tuinafval vanuit de vuilniswagens in containers. Gs hebben aan de vergunning wel aanvullende voorwaarden verbonden.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 23