VRIJDAG 30 DECEMBER 1994 OUDEJAARSBIJLAGE 21 een reünie dan van een muziekfestival. ,,De muziek is maar bijzaak. Ik kom hier om mensen te zien", is een veel gehoorde opmerking tijdens Anywave. Na zestien jaar plannenmakerij ziet het er nu naar uit dat nog dit jaar een begin wordt gemaakt met de realisering van Bungalowpark Zeeland Village, voorheen beter bekend als Plan de.Bout, bij Scharendijke. Het ontwerp plan voorziet in de bouw van 207 recreatiewoningen bij Scharendijke. Ongeveer dertig belangstellenden wonen de hoorzitting bij over de bouwplannen voor een afval- overslagstation op het Zierikzeese bedrijventerrein Zuidhoek. De meesten van hen zien niets in dit plan van de Reinigingsdienst Schou wen-Dui veland De Duivelandse burgemeester A. Bergshoeff is door de Kroon benoemd tot burgemeester van de gemeente Lingewaal in Gelderland. Bergshoeff begint zijn werkzaamheden in de Gelderse plattelandsgemeente op 1 september. Met algemene stemmen, maar wel na een pittige discussie stemt de gemeenteraad van Zierikzee in met het collegevoorstel het buurt- en clubhuiswerk voor de volle honderd procent te gaan subsidiëren. In de praktijk betekent het besluit dat de gemeente 90.000,- subsidie meer gaat verstrekken aan de Stichting Welzijn en Gezondheidszorg van het Leger des Heils. Het exploitatietekort van werkvoorzieningsschap De Zuidhoek is voor wat 1994 betreft nagenoeg van de baan. Het ministerie van sociale belangstelling valt overigens wat tegen. Met een druk op de knop zetten gedeputeerde mevrouw L. Nederhoed-Zijlstra en burgemeester A. Vogel van Kortgene de bladen van de windturbines in beweging. De molens van de coöperatieve Windenergievereniging Zeeuwind bij de Noordbevelandse op- en afrit van de Zeelandbrug worden feestelijk in gebruik genomen. Als blijk van waardering voor ruim twintig jaar raadslidmaatschap in Brouwershaven, krijgt J. K. Goemans uit Zonnemaire de eremedaille in goud verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, opgespeld door burgemeester L. N. Labruyère. Vele honderden mensen bezoeken het Anywavefestival in Zierikzee. Ieder jaar heeft het evenement meer weg van zaken en werkgelegenheid heeft namelijk het budget van het schap voor dit jaar met 190.000 gulden aangepast, waarmee het tekort van 200.000 gulden grotendeels verdwijnt. Het gebouw van de Bruse scoutinggroep Prinses Margriet is tot de grond toe afgebrand. De schade bedraagt 150.000 a 200.000 gulden. Uit het door de politie ingestelde onderzoek blijkt dat het pand met opzet in brand is gestoken. Met behulp van twee drijvende bokken is de schuif Roompot 2 uit de Stormvloedkering over de Oosterschelde getild. Het 250 ton zware gevaarte wordt met een ponton naar een loods in het Botlekgebied vervoerd waar de schuif voorzien wordt van een nieuwe coating. Linksonder: Schuif Roompot II wordt uit de kering-getild. Middenhoven: Voo<fhet eerst: de Kunstscfi&dw in WesterszWouwen. Rechtsboven: Mars- en showmuziek tijdens de Taptoe in Zierikzee. Rechtsonder: Er bleef niet veel over van het gebouwtje van de Bruse scouting. Vbrfge pagina linksonder: Paardenmarkt in Zierikzee. Vorige pagïna rechtsonder: Juni: ambtenarenfietsmaand. 4 gangen onderling met elkaar verbonden cirkels in zijn tarweveld. De politie, bij wie Hanse aangifte doet wegens vernieling van graan, heeft evenmin een verklaring voor het fenomeen. In de wandelgangen wordt al gesproken over een bezoek van ufo's. Ruim vijfhonderd Zierikzeeënaars en toeristen hebben op het Havenplein eer betoond aan Oranjespits Peter van Vossen, die daags tevoren is teruggekeerd van het wereldkampioenschap voetbal in de Verenigde Staten. Oranje wordt overigens in de kwartfinales uitgeschakeld door Brazilië (2-3). Niets, lijkt de samenvoeging van de zes gemeenten op Schouwen-Duiveland tot één gemeente nog in de weg te staan. Minister De Graaff- Nauta van binnenlandse zaken vindt dat het dagelijks bestuur van de provincie Zeeland correct heeft gehandeld en dat met de belangen van de gemeenten voldoende rekening is gehouden. Met stille trom is op de hoek Oudestraat/Havenkade in Bruinisse het nieuwe 'beusje' voor het publiek opengesteld. Met de komst van het bouwwerk is de entree van het mosseldorp aanzienlijk opgefleurd. ,,Qua organisatie zijn het drie Visserijdagen geworden die zonder incidenten zijn verlopen. Het was constant mooi weer en de presentatie van mosselmiss Willemien droeg daar vlekkeloos toe bij." Voorzitter Joop Sluyter van de Stichting Festiviteiten blikt tevreden terug op de Visserijdagen in Bruinisse. Na 24 jaar werkzaam te zijn geweest, waarvan 20 jaar als directrice in verzorgingshuis In 't Opper stopt juffrouw Bal er mee. ,,Ik heb geen idee" hoe het zal zijn straks. Dit werk was voor mij een levensvervulling. In 't Opper is mijn thuis geweest, letterlijk en figuurlijk. In Zierikzee worden weer Toeristendagen gehouden, die gekenmerkt worden door kraampjes, terrasjes, muziek, attracties en toeristen. Ook enkele Zomeractviteitendagen vinden plaats, twee voor de vier Tberistendagen en twee erna. In de Noordzee voltrekt zich een vervuilingsramp waartegen veel te weinig wordt ondernomen. Daardoor zijn de afgelopen jaren haaien, roggen, oesters, wulken en tientallen andere diersoorten uit het Nederlandse kustgebied De tweede editie van Beachpop in Burghsluis is een succes. De Rode Kruis- brigade hoeft slechts pleisters en zonnebrandolie uit te delen. Het bezoekersaantal valt de organisatoren tegen, maar desondanks zit een vervolg er definitief in. Later in het jaar blijkt dat er flinke tekorten zijn. Het kantoor van gerechtsdeurwaarder F. W. J. van Veen aan de Oude Haven in Zierikzee is gesloten. De deurwaarder is failliet verklaard en als gevolg daarvan door het ministerie van justitie uit zijn functie geschorst. In Burgh-Haamstede vinden de Ringpromot.iedagen plaats. Naast kraampjes van de plaatselijke ondernemers, zijn' er ter vermaak voor de bezoekers ook stands met onder meer allerlei ambachtelijke produkten, oude boeken, bloemen en sieraden in de aanbieding. ,,De Muziek-Play-In, dat is zo'n leuk evenement. Daar komen wij elk jaar voor naar Brouwershaven." Voor Jolanda Cerise-Demangelaere is het de zevende keer dat ze deelneemt aan de Muziek- play-in, die het hart vormt van de braderie Brouwse Dag. Het muzikale evenement wordt dit jaar voor de vijftiende keer gehouden. In een tarweveld bij Zierikzee worden mysterieuze graancirkels aangetroffen. Boer C. J. Hanse heeft geen verklaring voor de drie door Na veertig jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest gaat directeur van openbare basisschool 't Staepel'of, J. H. Blom in de vut. Ook zijn vrouw, die vijfentwintig jaar onderwijzeres was, stopt er mee. Tijdens het afscheidsfeest wordt Blom benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Linksboven:. Optreden Herman Brood tijdens het Beachpopfestival. Links midden: Beroepschrift van M. Kloet gegrond verklaard. Linksonder: Tropische warmte: le.uk voor de toeristen, maar minder leuk voor de boeren. Middenhoven: Jong talent bij de Brouwse Muziek Play-in. Rechtsboven: Mysterieuze graancirkels in het land van boer Hanse. Rechtsonder: Uiteraard vis bij de Bruse visserijdagen. f verdwenen. Dat concludeert H. Lindeboom van het Nederlands Instituut voor Onderzoek der Zee (NIOZ). De bouw van een wijk van 28 vrije sectorwoningen op het terrein van het voormalige zusterhuis aan het Kaaskenswater is voorlopig van de baan. De vervuiling van de grond, die tot 1950 werd gebruikt als gemeentelijke afvalstortplaats, is ernstiger dan tot nu toe werd aangenomen. Met algemene stemmen schaart de gemeenteraad van Middenschouwen zich achter het voorstel van het college om 34.000,- uit te trekken voor de verbouw van het postkantoor aan de Dijkstraat in Scharendijke. Het is de bedoeling dat het pand in kwestie een VVV-kantoor, annex postagentschap wordt. In totaal - inclusief de aankoop van het pand - gaat het om een investering van 182.500,-. De aanhoudende tropische temperaturen beginnen hun tol te eisen. De landbouwers kijken reikhalzend uit naar een flinke regenbui en politie, artsen en ijsverkopers maken overuren. Dit jaar lijkt het droogterecord van 1976 te gaan overtreffen. Bij de provincie Zeeland bestaan - inmiddels vastomlijnde plannen voor een speciaal project voor de herdenking volgend jaar mei van het feit dat Zeeland - als een van de eerste delen van Nederland - bevrijd werd van de Duitse bezetter. Er wordt toegewerkt naar een Week van de vrijheid. Tien meisjes uit alle hoeken van Zeeland komen naar discotheek 't Roefke in Renesse om elkaar te beconcurreren op schoonheid, charme en de presentatie van deze eigenschappen. De huidige Miss Zeeland, Maritza Rijn uit Yerseke, draagt haar titel over aan de kersverse Miss Zeeland, Monique Hamelink uit Hansweert». Het ziet er naar uit^dat de voorspellingen omtrent de toekomst van het vorig jaar september heropende sport en recreatiecentrum Westerschouwen ietwat te optimistisch zijn geweest. Men verwacht dat het exploitatietekort over 1994 hoger uit zal vallen, daiï'dé 200.000,- waar men rekening mee gehouden heeft. Volgens wethouder G. J. W. van der Salm is er nog geen reden tot paniek. Tijdens een extra ingelaste vergadering van de gemeenteraad Zierikzee, is het beroepschrift dat M. Kloet van de camping aan het Eerste Weegje indient tegen een eerder besluit van de raad, met een krappe meerderheid van stemmen gegrond verklaard. De gegrondverklaring biedt voor Kloet de mogelijkheid om groepskampeerders op zijn camping toe te laten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 21