mei juni OUDEJAARSBIJLAGE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE sportverenigingen, kerk en muziek, gelijkelijk onder elkaar verdelen. De combinatie van kermis, braderie en zeilwedstrijd zorgt voor twee dagen drukte in Bruinisse. Daar wordt voor de vierde keer Bruniversails gehouden. De mosselvissers aan de haven moeten plaats maken voor het feestgedruis. De meerderheid van de gemeenteraad van Zierikzee spreekt zich tijdens de gemeenteraadsvergadering uit tegen het instellen van beroep tegen de weigering van gedeputeerde staten om realisering van een camping aan het Eerste Weegje bij Zierikzee toe te staan. De bestuursrechter van de arrondissementsrechtbank in Middelburg heeft het verzoek om een voorlopige voorziening van de familie Kloet uit Zierikzee afgewezen. Een legale status voor de camping zit er voorlopig niet in. ,,We sluiten ons aan bij Moeder Natuur en maken gebruik van haar mogelijkheden en de natuurkundige wetten." Zo omschrijft dr. ir. H. L. F. Saeijs, hoofdingenieur/directeur van Rijkswaterstaat het in gebruik genomen systeem dat onderdelen van de Stormvloedkering moet beschermen tegen corrosie. Het instructiebad Dol-fijn in Nieuwerkerk viert het 25- jarig bestaan. Maar boven de feestelijkheden hangt een dreigende wolk. Onder meer door zwaardere milieu-eisen is een ingrijpende renovatie van het zwembad nodig, waarvan de kosten 1 miljoen gulden zouden bedragen. Omdat een composteerinstallatie bij het te bouwen overslagstation op het industrieterrein De Zuidhoek de meeste overlast zou geven, wil de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland voorlopig een bouwvergunning aanvragen voor een overslagstation zonder zo'n installatie. Mensen die reeds in de gemeente Duiveland wonen, daar directe familie hebben wonen of een baan hebben of krijgen komen,.bet eerst in aanmerking wanneer zij een stukje bouwgrond willen kopen in het Nieuwerkerkse bestemmingsplan d'Heule. Dat wordt definitief besloten door de Duivelandse gemeenteraad. Een zonnig muzikaal programma brengt tijdens de Eilandelijke Muziekdag in Zierikzee veel publiek naar het Havenplein. Daar verzorgen negen eilandelijke muziekkorpsen, een drum and bugle corps en"f wiee majorettenkorpsen een middaglange aaneenschakeling van concertoptredens! ,,We hebben moeie voeten van de hele dag achtër de vrouwen aan zitten", zegt juryvoorzitter van de Brandweervroifwëndag, J. G. J. Rozemeyer. Dit jaarlijkse evenement wordt dit jaar in Burgh-Haamstede gehouden. Het gaat om wedstrijden voor echtgenotes van brandweermannen. Het eerste exemplaar van De Reisenaer ligt op tafel. Op A4formaat, 30 pagina's dik en met een oplage van 425 stuks. der Sneppen uit Zierikzee zich bij het legioen der Vutters en wordt benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De directeur van de Sint Willibrordusschool weet al bij voorbaat dat hij de kinderen gaat missen. Als het aan de ondernemers van Burgh ligt krijgt de omgeving van de onlangs gereed gekomen supermarkt aan de Burghseweg een face lift. De ondernemers bieden het college van burgemeester en wethouders een plan aan. Zij pleiten onder meer voor het creëren van een voetgangersdomein. Medewerkers van de Reinigingsdienst Schouwen- Duiveland zijn begonnen met het bezorgen van zo'n 12.500 groene rolemmers op Schouwen-Duiveland. Het groente-, fruit- en tuinafval wordt voortaan apart ingezameld. Het is niet zo druk als andere jaren tijdens de Renessedag. De opbrengst lijdt daar echter niet onder. Maar liefst 21.873 gulden kunnen de vier organisatoren van de braderie, twee D66 is ook op Schouwen-Duiveland ais dé grote winnaar van de Tweede-Kamerverkiezingen uit de bus gekomen. De grootste verliezer is het CDA. De aanhang van Groen Links is geslonken, die van extreem rechts fors gegroeid. De inwoners van Dreischor krijgen hun eigen dorpskrant vier keer per jaar in de bus. Wanneer de Raad van State de bezwaarschriften die zijn ingediend tegen de aanleg van een nieuwe ontsluitingsweg vanaf de Delingsdijk nabij Brouwershaven naar Den Osse gegrond zou verklaren wil de Brouwse gemeenteraad op korte termijn maatregelen treffen om de kruising midden in die route (Kromwal-Schendersweg- Grachtweg-Schuitkade) veiliger te maken. In Eikerzee wordt korenmolen De Lelie na een drie jaar durende restauratie officieel in gebruik genomen. De openingshandeling wordt verricht door oud-molenaar S. C. Coomans. Met het van de vang (rem) halen van de wieken van c^e molen draagt de oudmolenaar de molen over aan E. Haak. De plaatsvervangend minister van binnenlandse zaken, D. IJ. W. de Graaff-Nauta wil niet ingaan op het verzoek om het voormalige werkeiland Neeltje Jans bij gemeentelijke herindeling bij Schouwen- Duiveland te voegen. De minister heeft de eilandelijke gemeenten, die daarom hebben gevraagd, per brief meegedeeld dat hun verzoek onterecht is omdat Neeltje Jans niet binnen hun gemeentegrenzen ligt. „Herdenken om nooit te vergeten. Dat is de opdracht die voor onze generatie én voor de komende generaties geldt." Deze woorden spreekt de Bruse burgemeester A. Vogelaar tijdens de dodenherdenking op de algemene begraafplaats in Bruinisse. Ook in Zierikzee en Renesse worden dodenherdenkingen gehouden. Ten oosten van jachthaven Den Osse nabij Brouwershaven zijn de werkzaamheden begonnen voor de aanleg van een nieuw strand langs de oever van de Grevelingen. Naar verwachting is het strand voor Pinksteren gereed. ,,Tof, zo'n skateboardhelling, maar dan moet het natuurlijk niet zo'n fluthellinkje zijn." De kinderen van basisschool De Schoener in Brouwershaven komen rond voor hun mening uit tijdens de presentatie van de plannen voor aanleg van speelterreintjes in Brouwershaven. Hun ideeën worden verwerkt in het uiteindelijke ontwerp. „Hoeveel pk's zitten erin, hoe hard vaart de boot en waar is dit knopje voor?" Schipper Iz. Breen en zijn manschappen van reddingsstation Burghsluis worden tijdens de eerste Nationale Reddingbootdag met de meest uiteenlopende vragen bestookt. Deze dag voldoet in Burghsluis ruimschoots aan de verwachtingen. De Nutsspaarbank in Zierikzee bestaat 175 jaar. Het verjaardagsfeest wordt gevierd met een heus 'kinderpartijtje' met onder meer skelter- en ballonwedstrijden en grimeren. De jeugd is in groten getale naar het Havenplein gekomen. De bank schenkt de gemeente een cheque van tienduizend gulden. Na veertig jaar in het onderwijs werkzaam te zijn geweest, schaart P. R. M. van Linksboven: dodenherdenking in Bruinisse. Linksonder: Met een druk op de knop wordt het nieuwe anti- corrosiesysteem in werking gesteld. Rechtsboven: Aanleg nieuw strand bij Den Osse. Daaronder: P. R. M. van der Sneppen nieuwe Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Rechtsmidden: De groene rolemmer doet zijn intrede. Linksonder: Gezellige drukte tijdens Renessedag. verwondingen op. De dochter krijgt een pistool aan het hoofd gezet. De gemeente Brouwershaven is geconfronteerd met een aantal forse financiële tegenvallers. Om die op te vangen zal een aantal belastingen verhoogd moeten worden. Dit blijkt uit de Voorjaarsnota 1994 van de gemeente. „Het is een hobby, maar het blijft een vak." Met die woorden spreekt burgemeester H. Tbes zijn waardering uit voor W. M. Kloet uit Haamstede. De muzikant is ruim 65 jaar actief lid van Koninklijke muziekvereniging Witte van Haemstede. Kloet krijgt uit handen van de burgemeester de zilveren legpenning van de gemeente Westerschouwen overhandigd. Het verzoek van de Stichting Renesse om 206 vakantiebungalows voor gehandicapten te mogen bouwen aan de Rampweg in Renesse heeft bij de provincie tot een negatief advies geleid. Inwoners van Renesse zijn bezorgd over de verkeersoverlast, die als gevolg van het nieuwe park zou ontstaan en tegen het aantal te bouwen bungalows. De opkomst bij de Europese verkiezingen is beduidend lager dan bij de vorige verkiezingen vijf jaar geleden. „De opkomst is zeer mager. De kiezers zijn een beetje moe geworden na de verkiezingen voor de gemeenteraden en de Tweede Kamer", zeggen woordvoerders van enkele stembureaus. De manifestatie Kunstschouw In Zierikzee wordt de traditionele Paardenmarkt gehouden. Gedeputeerde drs. G. L. M. C. de Kok is naar het evenement gekomen om het project plattelandstoerisme op SchouwenDuiveland officieel te presenteren, en dan met name het agrarisch element daarvan. „Het is niet alleen gezond en milieuvriendelijk, maar ook in het belang van de verkeersveiligheid van de fietser." Dat betoogt J. Midavaine, voorzitter van de Echte Nederlandse Fietsers Bond, bij de start van de Juni-Ambtenaren-Fietsmaand. Vijfenvijftig van de achtentachtig ambtenaren van de gemeente Zierikzee doen aan de actie mee. Drie, mogelijk vier mannen mét een buitenlands accent hebben het Zierikzeese gezin Wuu aan de Kokmeeuwstraat overvallen en gegijzeld gehouden. De vader loopt bij de overval lichte Westerschouwen die dit jaar voor het eerst wordt gehouden, krijgt in 1995 een vervolg. Kunstenaars, galeriehouders, organisatoren en cultuurwethouder noemen de manifestatie een succes. Tijdens de kunstschouw tonen ongeveer honderd beeldend kunstenaars hun werk op 23 locaties, verspreid over de gemeente Westerschouwen. Het gemeentebestuur van Brouwershaven heeft een brief op poten gestuurd naar de hoofddirectie van de Koninklijke PTT Nederland (KPN). Reden hiervan is het KPN-besluit om in het dorp Zonnemaire het rijdend postagentschap een maand eerder op te heffen. Het supermarktconcern Aldi aan do Schclphoekstraat in Zierikzee wil de winkel aan de achterzijde uitbreiden met zestig parkeerplaatsen De raadscommissie openbare werken geeft toeslemming voor alvast zeven. Het voeren van een voorzichtig beleid blijft voor het Oosterscheldegebied noodzakelijk. De natuur komt daarbij op de eerste plaats, gevolgd door de beroepsvisserij en recreatie. De versterking van de natuurwaarden moet met name binnendijks meer aandacht krijgen. Dat zegt de Stuurgroep Oosterschelde in het ontwerp van de herziening van het beleidsplan Oosterschelde. De Nederlandse Vereniging van Strandexploitanten reageert afkeurend op het advies van de Gezondheidsraad om tijdens de warmste uren van de dag de zomerzon te mijden. Het advies van de raad is bedoeld om de kans op huidkanker zoveel mogelijk te beperken. Het is genieten geblazen voor de liefhebbers van de mars en showmuziek, op het Havenplein van Zierikzee, waar de Thptoe Zierikzee wordt gehouden. Alle deelnemende korpsen zetten een zo optimaal mogelijke prestatie neer. De

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 20